Wróć

Do 210 zł premii dla klientów firmowych Kompakt Finanse za przejście do mBanku

Do 210 zł premii dla klientów firmowych Kompakt Finanse za przejście do mBanku
Czas trwania
Cel (zysk) 210 zł w gotówce
Po drodze Należy przenieść rachunek firmowy z Kompakt Finanse do mBanku, wykonać przelew do ZUS na min. 250 zł i dokonać 1 transakcji kartą oraz otworzyć Limit w Koncie dla Firm.
Marka Kompakt Finanse zastąpiła Orange Finanse. mBank, dostawca usług dla każdej z nich, stara się zainteresować swoją ofertą klientów firmowych Kompakt Finanse. Za przeniesienie rachunku firmowego do mBanku możesz teraz zyskać nawet 210 zł.

15 kwietnia 2019 r. przestała istnieć marka Orange Finanse. W jej miejsce pojawiła się oferta Kompakt Finanse, która ma charakter tymczasowy. mBank od kilku miesięcy przekonywał korzystających z Orange Finanse do wybrania jego oferty. Chyba nie przyniosło to dotąd oczekiwanych efektów, bo pojawiła się kolejna promocja. Przenosząc w jej ramach rachunek firmowy do mBanku masz szansę na zdobycie 210 zł w gotówce. Propozycja będzie aktualna do 31 lipca 2019 r. Spójrzmy, czy warto z niej skorzystać.

Do kogo jest adresowana ta oferta?

Regulamin promocji zatytułowany jest „Proste konto i 60 zł premii – edycja dla Kompakt Finanse”, ale w jego treści mowa jest o dodatkowych nagrodach. W sumie możesz otrzymać 210 zł w gotówce i gwarancję niezmienności opłat za podstawowe usługi bankowe przez 2 lata. Uczestnikami tej akcji mogą być osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, których roczny obrót i całkowity bilans roczny nie przekracza 10 milionów złotych.

Bonus mogą zdobyć tylko przedsiębiorcy, którzy 1 października 2018 r. posiadali konto firmowe w Kompakt Finanse (dawniej Orange Finanse) i w dniu składania wniosku o mBiznes standard nie posiadali innego konta firmowego prowadzonego przez mBank o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017. Korzystanie z konta osobistego w mBanku o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017 nie wyklucza z udziału w promocji.

Aktywny klient

Dodatkowo mBank oczekuje, by klient był aktywny na swoim rachunku w Kompakt Finanse. Zgodnie z regulaminem, klientem aktywnym jest ten, kto:

 • w ciągu co najmniej jednego z 6 miesięcy kalendarzowych poprzedzających miesiąc startu promocji (kwiecień 2019 r.) wykonał na swoim rachunku bieżącym w Kompakt Finanse przelew wychodzący lub płatność kartową lub wypłatę lub otrzymał przelew przychodzący lub wpłatę gotówkową LUB
 • w miesiącu poprzedzającym start promocji utrzymywał średnie saldo na dowolnym z rachunków bieżących w Kompakt Finanse na poziomie co najmniej 1000 zł LUB
 • w miesiącu poprzedzającym start promocji posiadał w Kompakt Finanse produkt kredytowy dla firm wykazujący regularność w spłacie zadłużenia do 30 dni. Jeśli więc zalegałeś z płatnością powyżej 30 dni, nie możesz dostać nagrody w tej promocji.

Jak zyskać premię?

Oto warunki, które musisz spełnić, by zasłużyć na nagrodę:

 1. Do 31 lipca 2019 r. złóż wniosek o zmianę warunków rachunku firmowego w Kompakt Finanse na mBiznes Konto z taryfą standard wraz z kartą debetową i podpisz stosowną umowę. Możesz to zrobić tylko w placówce mBanku. Za te działania otrzymasz 60 zł premii.
 2. Zdecyduj się na zastąpienie Dopuszczalnego Salda Debetowego, zwanego także Limitem w Koncie dla Firm, w Kompakt Finanse podobnym produktem w mBanku. Nie dość, że bank nie pobierze za to prowizji, to jeszcze przekaże Ci 50 zł.
 3. W ciągu 30 dni od podpisania z mBankiem umowy rachunku firmowego wykonaj:
  • przelew do ZUS w wysokości min. 250 zł,
  • min. jedną transakcję bezgotówkową kartą debetową do rachunku firmowego na dowolną kwotę.

W ten sposób zdobędziesz kolejny bonus – tym razem 100 zł. Uwaga: ta premia dostępna jest także dla przedsiębiorców, którzy nie spełniają kryterium aktywności na rachunku Kompakt Finanse!

Jak widzisz, za te wszystkie łatwe do zrealizowania działania otrzymasz w sumie 210 zł w gotówce. mBank przekaże je na Twoje konto firmowe do końca miesiąca kalendarzowego następującego po tym, w którym spełniłeś warunki promocji.

Przypominamy, że otrzymana nagroda będzie miała związek z prowadzoną przez Ciebie działalnością gospodarczą i dlatego musisz ją uwzględnić w rozliczeniach swojej firmy po stronie przychodów.

Zwolnienie z opłat

To nie koniec zachęt ze strony mBanku, byś przeniósł finanse swojej firmy z Kompakt Finanse właśnie do tego banku. mBank proponuje też dodatkowe bonusy, z których będziesz mógł się cieszyć przez 24 miesiące od dnia skorzystania z mBiznes Konta standard. Oto one:

 • prowadzenie rachunku bieżącego za 0 zł,
 • nielimitowany pakiet darmowych przelewów internetowych w PLN (ELIXIR),
 • zwolnienie z opłaty za kartę debetową,
 • zwolnienie z prowizji za wypłaty w PLN z bankomatów własnych, Planet Cash, Euronetu i Santander Bank Polska na terenie Polski,
 • zwolnienie z prowizji za wpłaty w PLN we wpłatomatach mBanku i Euronetu na terenie Polski.

Wymienione bonusy otrzymają także dla przedsiębiorcy, którzy nie spełniają opisanego wyżej kryterium aktywności na rachunku!

Po zakończeniu okresu promocyjnego opłata będzie pobierana zgodnie z Taryfą prowizji i opłat bankowych dla firm w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A.

Szczegółowe informacje na temat tej akcji znajdziesz w regulaminie.

mBiznes Konto standard – przydatne informacje

Decydując się na mBiznes Konto standard w ramach tej promocji przez 2 lata nie zapłacisz za podstawowe usługi bankowe. Powinieneś jednak wiedzieć, jak wygląda oferta standardowa. Otóż, rachunek prowadzony jest za darmo, o ile w danym miesięcy wykonasz przelew do ZUS. W przeciwnym wypadku bank pobierze 9 zł opłaty. Opłata miesięczna za kartę debetową wynosi 5 zł, ale możesz jej uniknąć dokonując “plastikiem” płatności na łączną kwotę min. 500 zł.

Największą bolączką oferty mBanku są opłaty za przelewy internetowe. Za każdy trzeba zapłacić 1,50 zł. Przelew natychmiastowy kosztuje 10 zł.

Dokładnego prześwietlenia tego rachunku dokonaliśmy w naszej analizie.

Czas na przemyślenie oferty mBanku

Z dostępnych obecnie informacji wynika, że marka Kompakt Finanse została wprowadzona tylko na pewien czas. mBank nie określił, jaka będzie przyszłość jej obecnych klientów. Zapewne kiedyś staniesz przed decyzją, gdzie przenieść rachunek firmowy z Kompakt Finanse lub po prostu „automatycznie” staniesz się klientem mBanku. Wtedy nie otrzymasz żadnej nagrody za nawiązanie współpracy z tym bankiem.

Radzimy więc przemyślenie tej oferty oraz zapoznanie się z naszym rankingiem kont firmowych. Być może wśród prezentowanych przez nas rachunków znajdziesz ten, który będzie najodpowiedniejszy dla Twojego biznesu.

Zwróć uwagę na promocje, które trwają kilku bankach. Można w nich otrzymać znacznie więcej niż proponuje mBank. Co wybierasz?

Krzysztof Duliński

Autor tekstu o promocji