Wróć

Tankowanie Korzyści z Moto Kontem Toyota Banku + nawet 1100 zł za dołączenie do świata Toyoty

2 komentarze / opinie
Tankowanie Korzyści z Moto Kontem Toyota Banku + nawet 1100 zł za dołączenie do świata Toyoty
Czas trwania
Cel (zysk) 10% zwrotu za płatności za paliwo.
Po drodze Należy utrzymywać odpowiednie saldo na koncie osobistym, rachunkach oszczędnościowych i lokatach oraz często płacić kartą debetową.
Częściowy zwrot wydatków za paliwo dokonanych kartą płatniczą nie jest nowością w promocjach bankowych. Ale czy ktoś słyszał o dodatkowych bonusach dla posiadaczy pojazdów określonych marek lub tych, którzy zdecydują się na ich zakup…? Przeczytajcie o propozycji Toyota Banku – do 10% zwrotów za wydatki na paliwo i nawet 1100 zł za dołączenie do świata Toyoty. „Bramą” prowadzącą do niego jest Moto Konto.

Czy auto może być skarbonką?

Definicji może być wiele. Część kierowców powie, że ich samochód to skarbonka bez dna pochłaniająca wielkie kwoty. Toyota Bank postanowił zmienić ten stereotyp i udowodnić, że samochód może być skarbonką pozwalającą zaoszczędzić pieniądze. Przyznacie, że patrząc na rosnące ceny paliw czy coraz wyższe stawki ubezpieczeń komunikacyjnych, to dość karkołomne założenie.

Przekonajmy się, czy Moto Konto, reklamowane przez Toyota Bank jako „nowoczesne konto dla kierowców wszystkich marek”, faktycznie pozwala wiele zyskać. Jego założenie pozwala zyskać do 10% zwrotu za zakupy paliwa kartą płatniczą (w promocji “Tankuj Korzyści – zwrot za paliwo”) oraz do 1100 zł w promocji "Tankuj Korzyści – oferty specjalne” (możesz do niej przystąpić tylko wtedy, gdy uczestniczysz w pierwszej z wymienionych promocji i wyraziłeś niezbędne w niej zgody marketingowe). W obu przypadkach ich organizator – Toyota Bank Polska S.A. – nie określił granicznego terminu przystąpienia do promocji. Zapisał jedynie, że trwają do 30 czerwca 2019 r. i termin ten może ulec zmianie.

Bezpłatne Moto Konto

Na początku miesiąca bank pobiera opłatę 2,49 zł za prowadzenie Moto Konta i zwraca ją w następnym miesiącu po spełnieniu określonych wymogów. Twoje Moto Konto będzie bezpłatne po wywiązaniu się z jednego z trzech warunków:

  1. Średniomiesięczne saldo na nim wyniesie 1.000 zł (średnia obliczana jest jako suma sald na każdy dzień miesiąca kalendarzowego, podzielona przez liczbę dni w miesiącu).
  2. Średniomiesięczne saldo lokat wyniesie 2.500 zł (sposób obliczenia identyczny jak w przypadku konta, przy czym pod uwagę brane są depozyty).
  3. Jako posiadacz Moto Konta spłacisz w danym miesiącu minimum jedną ratę finansowania Toyota Bank lub Toyota Leasing.

Wydanie karty debetowej i korzystanie z niej jest bezpłatne. Nic nie kosztują również trzy pierwsze wypłaty w miesiącu z dowolnego bankomatu w Polsce. Każda kolejna to koszt 4,50 zł.

Warto też wspomnieć o opłacie 2 zł za sprawdzenie stanu konta w bankomacie oraz o 3 zł za internetowy przelew do urzędu skarbowego.

Więcej o Moto Koncie przeczytasz tutaj.

Tankuj Korzyści

Żeby zatankować korzyści do pełna musisz wykonać kilka kroków:

  1. Założyć lub posiadać Moto Konto.
  2. Zarejestrować się w aplikacji Tankuj Korzyści (działa na urządzeniach z systemem Android i iOS, konieczne jest podanie adresu e-mail i numeru PESEL oraz zeskanowanie kodu QR z dowodu rejestracyjnego auta).
  3. Przystąpić do promocji “Tankuj Korzyści – zwrot za paliwo”. Uczestnicząc w niej, skorzystasz ze zwrotów – 5% lub 10% - wydatków na paliwo dokonanych kartą płatniczą (tylko jedną, nie można włączyć do promocji kilku kart). Odpowiednia kwota zostanie przelana na Moto Konto uczestnika promocji do 10. dnia roboczego miesiąca następującego po tym, w którym spełnione zostały warunki wymagane przez regulamin. Pamiętaj również o wyrażeniu zgód marketingowych i zaakceptowaniu wymaganych oświadczeń.
  4. Wykonać w miesiącu, za który wypłacana jest premia, minimum jedno logowanie do aplikacji Tankuj Korzyści oraz wywiązać się z „obowiązków”, które są różne i zależą od marki posiadanego przez właściciela Moto Konta pojazdu.

Obrazują to poniższe tabele:

Posiadacz samochodu innej marki

Zwrot 5%

Zwrot 10%

Średniomiesięczne saldo na rachunku

1.000 zł

3.000 zł

Średniomiesięczne saldo depozytów

10.000 zł

50.000 zł

Minimalna miesięczna kwota transakcji kartą płatniczą

500 zł

1.000 zł

Posiadacz samochodu marki Toyota lub Lexus

Zwrot 5%

Zwrot 10%

Średniomiesięczne saldo na rachunku

1.000 zł

3.000 zł

Średniomiesięczne saldo depozytów

2.500 zł

50.000 zł

Minimalna miesięczna kwota transakcji kartą płatniczą

-

1.000 zł

Osoba, która po otwarciu Moto Konta skorzysta z finansowania Toyota Bank lub Toyota Leasing, by kupić samochód jednej z tych marek

Zwrot 5%

Zwrot 10%

Średniomiesięczne saldo na rachunku

1.000 zł

1.000 zł

Średniomiesięczne saldo depozytów

2.500 zł

10.000 zł

Minimalna miesięczna kwota transakcji kartą płatniczą

-

500 zł

500 zł za zakup Toyoty lub Lexusa

Zwrot części wydatków za paliwo to nie jedyny bonus, z jakiego możesz skorzystać jako posiadacz Moto Konta i użytkownik aplikacji Tankuj Korzyści. Dodatkowo możesz przystąpić do promocji "Tankuj Korzyści – oferty specjalne” i zyskać nawet 1100 zł.

Kupując nowy lub używany pojazd marki Toyota lub Lexus w sieci dilerskiej tych marek w okresie trwania promocji (czyli do 30 czerwca 2019 r., pamiętajmy, że bank zastrzega sobie w regulaminie możliwość zmiany tego terminu), otrzymasz nagrodę w wysokości 500 zł. Premia będzie wypłacona w postaci dwóch bonów paliwowych o wartości 250 zł każdy, przekazanych w dwóch kolejnych miesiącach. Warunkiem otrzymania bonów jest spełnienie wszystkich warunków promocji, w tym m.in. zakup paliwa z użyciem karty płatniczej i poinformowanie Toyota Banku o kupnie Toyoty lub Lexusa.

Dodatkowe 600 zł za finansowanie z Toyota Bank

Premia może wynieść nawet 1100 zł, gdy powyższy zakup sfinansujesz z kredytu lub leasingu od Toyota Banku lub Toyota Leasing. 500 zł zostanie przekazane w opisany wyżej sposób, w postaci bonów paliwowych. Natomiast 600 zł otrzymasz w 12 równych ratach wypłacanych w kolejnych miesiącach. Oczywiście trzeba spełnić wszystkie warunki promocji. Chyba najważniejszy z nich to podpisanie umowy kupna/leasingu pojazdu w ciągu miesiąca od chwili aktywowania umowy Moto Konta.

Sprawdźmy, czy to się opłaca

Zacznijmy od pozytywów. Jako użytkownik aplikacji Tankuj Korzyści, możesz korzystać ze specjalnych ofert oszczędzania i finansowania. Możesz więc zyskać nieco więcej na lokatach i zapłacić mniej za kredyt lub leasing. Będziesz też miał dostęp do limitowanych ofert na samochody. Na co dzień będziesz korzystał ze zwrotów za paliwo, więc saldo Twoich środków będzie wolniej spadało.

Tylko czy to jest opłacalne, skoro – weźmy pod uwagę najmniej korzystny wariant – nie jesteś i nie będziesz w czasie trwania promocji posiadaczem Toyoty czy Lexusa? Chcąc cieszyć się 10% zwrotem za paliwo, musisz utrzymywać na swoim Moto Koncie średnie miesięczne saldo 3000 zł, średnie miesięczne saldo Twoich depozytów w Toyota Bank musi wynieść 50 //000 zł i na dodatek musisz w każdym miesiącu wydać kartą debetową min. 1000 zł.

Załóżmy, dla uproszczenia, że tankujesz w miesiącu za ok. 300 zł. Do końca promocji (30 czerwca 2019 r.) zostało nam 10 pełnych miesięcy (licząc od września br.). Twój „zysk” wyniesie więc 300 zł.

Równolegle do wydatków na paliwo muszą pracować Twoje pieniądze. Ważne, by robiły to jak najdłużej i jak najefektywniej. Do analizy wybraliśmy Moto Lokatę, która trwa 9 miesięcy i oprocentowana jest 2% w skali roku (co prawda Lokata Sprint 180 dni gwarantuje 2,5% w skali roku, ale trwa tylko 6 miesięcy. Nie ma pewności, że po tym okresie w ofercie banku będzie równie interesująca lokata). Po jej zakończeniu otrzymasz więc 599,18 zł (już po uwzględnieniu tzw. podatku Belki). Gdybyś ulokował oszczędności na lokacie 9-miesięcznej, oprocentowanej na 3% w skali roku, to po jej zakończeniu otrzymasz „do ręki” 898,77 zł.

Znalezienie takiej lokaty byłoby trudne, ale skorzystanie kolejno z ofert promocyjnych lokat czy kont oszczędnościowych w kilku bankach dałoby nawet jeszcze wyższy zysk, bo zadziałałby efekt tzw. procentu składanego (naliczone odsetki podwyższają saldo, od którego liczone są odsetki w następnym okresie). Bez konieczności utrzymywania salda na koncie i pamiętania o wydatkach kartą.

Komentarz redakcji

Podsumowując, promocja będzie odpowiednia raczej dla posiadaczy Toyoty lub Lexusa oraz planujących zakup pojazdów tych marek z finansowaniem Toyota Bank lub Toyota Leasing (warunki utrzymywania środków na Moto Koncie czy depozytach są łatwiejsze do spełnienia), albo dla tych, którzy dużo jeżdżą, tankują kilka razy w miesiącu i płacą za paliwo kartą. Trzeba jednak pamiętać, że maksymalna miesięczna kwota zwrotu wydatków za paliwo w tej promocji wynosi 50 zł.

Krzysztof Duliński

Autor tekstu o promocji

Komentarze i pytania

(2)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
M
Maciej Kasjan
Gość

proszę rozwinąć definicję "Średniomiesięczne saldo depozytów "???

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Maciej Kasjan

Zgodnie z regulaminem jest to dokładnie "Średniomiesięczne saldo oszczędności", czyli średnie miesięczne saldo środków zgromadzonych na rachunkach (innych niż konto osobiste czy Indeksowane Konto Oszczędnościowe) oraz na wszystkich posiadanych lokatach, obliczane jako suma sald na koniec każdego dnia miesiąca kalendarzowego na tych produktach, podzielona przez ilość dni w danym miesiącu.

Odpowiedz