Wróć

RRSO 0%. Uwolnij swój świat od długu. Skorzystaj z karty kredytowej Citi Simplicity Citibanku

RRSO 0%. Uwolnij swój świat od długu. Skorzystaj z karty kredytowej Citi Simplicity Citibanku
Czas trwania
Cel (zysk) 0% RRSO.
Po drodze Wystarczy założyć kartę kredytową Citi Simplicity, by Citibank pożyczył pieniądze na spłatę zadłużenia w innych bankach (maksymalnie 10 000 zł).
O co chodzi? Tytuł to nazwa promocji zorganizowanej przez Citibank. Tym, którzy zdecydują się na skorzystanie z karty kredytowej Citi Simplicity, bank oferuje rozłożenie na raty zobowiązań posiadanych w innym banku. Tym samym świat nowego klienta zostanie uwolniony od długu. Bez żadnych dodatkowych kosztów. Zaskakujące, intrygujące.

Trzeba przyznać, że marketingowcy Citibanku mają oryginalne pomysły na promowanie produktów swojego pracodawcy. Promocja ze zwrotem części wydatków (tzw. moneyback) kartą debetową im nie wystarczyła, więc dołożyli 4% premii walutowej. Potem wymyślili bonus za zabukowanie kartą kredytową PremierMiles lotu liniami Emirates. Teraz kuszą przekazaniem pieniędzy na spłatę zadłużenia w innym banku. I to bez ponoszenia kosztów odsetek czy prowizji. Tym samym Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wyniesie 0%.

Przyjrzyjmy się bliżej tej dość nietypowej propozycji.

Szybka decyzja

Oferta obowiązuje tylko do 19 listopada 2018 r. Mogą z niej skorzystać osoby pełnoletnie posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, które w trakcie obowiązywania oferty złożą wniosek o główną kartę kredytową Citi Simplicity i podpiszą stosowną umowę.

Kto zostanie uwolniony od długu?

Niestety nie wszyscy. Tylko Ci, którzy przystąpią do tej promocji, akceptując jej regulamin oraz zawierając umowę o wspomnianą kartę kredytową Citi Simplicity.

W promocji nie mogą brać udziału osoby, które po 1 stycznia 2017 r. posiadały główną kartę kredytową Citibanku, obywatele lub rezydenci podatkowi Stanów Zjednoczonych Ameryki oraz osoby ze statusem dewizowym nierezydenta.

Jest też wymóg posiadania odpowiednich dochodów. W przypadku osób pracujących na etacie to minimum 1 200 zł netto miesięcznie i zatrudnienie u obecnego pracodawcy od minimum 3 miesięcy. Osoby prowadzące działalność gospodarczą muszą udowodnić, że firma istnieje minimum 2 lata, a osiągany dochód netto to minimum 2 500 zł miesięcznie.

Co więc zrobić?

Akceptacja regulaminu promocji i wnioskowanie o kartę kredytową Citi Simplicity nie wystarczą. Dodatkowe warunki, jakie musisz spełnić, by cieszyć się brakiem długu, są następujące:

  1. Musisz posiadać zadłużenie poza Citibankiem, które będzie widoczne w Biurze Informacji Kredytowej w momencie wnioskowania o kartę kredytową.
  2. Musisz dostarczyć czytelny i aktualny dokument potwierdzający Twoje dochody, zgodny z listą wymaganych przez bank dokumentów dochodowych dla poszczególnych form uzyskiwania dochodów. Bank zastrzega, że jeśli uzna, iż dostarczone dokumenty nie są wystarczające do potwierdzenia Twojej zdolności kredytowej, to może poprosić o dodatkowe.
    Wykaz dokumentów, które powinieneś dostarczyć, zależnie od Twojego źródła dochodów (np. umowa o pracę, działalność gospodarcza, emerytura/renta), znajdziesz w załączniku do regulaminu.
  3. Przy zawieraniu umowy o kartę kredytową Citi Simplicity musisz złożyć dyspozycję wypłaty środków z limitu karty rozkładaną na raty w ramach planu spłat ratalnych Komfort. Wypłata powinna być w formie przelewu. Maksymalna kwota, jaką możesz rozłożyć na 12 miesięcy, to 10 000 zł.
  4. Podczas składania wniosku o kartę musisz też wyrazić zgodę na przetwarzanie przez bank Twoich danych osobowych w zakresie niezbędnym do obsługi Twojego wniosku o kartę kredytową, ale i w celu przesyłania Ci i prezentowania przez Citibank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego, także po zakończeniu umowy o kartę kredytową.

Niezbędne kroki

Twoja droga do świata bez długu sprowadza się do wykonania 3 kroków:

Krok 1: . Doradca Citibanku oddzwoni do Ciebie i pomoże wypełnić wniosek o kartę kredytową Citi Simplicity.

Krok 2: Podczas rozmowy z doradcą podaj kwotę Twojego zadłużenia, które chcesz spłacić i numer konta, na które Citibank przeleje pieniądze.

Krok 3: W ciągu 2 dni roboczych od dnia otwarcia karty kredytowej środki z limitu karty zostaną przelane na wskazane przez Ciebie konto. Będziesz z nich mógł samodzielnie spłacić swoje zadłużenie w innych bankach.

Citibank dokonał obliczeń dla reprezentatywnego przykładu. Zgodnie z nimi spłata zadłużenia w wysokości 7 500 zł oznacza, że zapłacisz 12 rat po 625 zł każda (czyli de facto oddasz sam kapitał bez odsetek).

Nagroda to brak kosztów

Jeśli spełnisz opisane wyżej warunki, bank obejmie wspomniane polecenie przelewu preferencyjnymi warunkami. Oprocentowanie planu spłat ratalnych Komfort wyniesie 0%. Citibank nie pobierze też prowizji za otwarcie tegoż planu i jego miesięczną obsługę przez cały okres spłaty.

Tym samym spłacisz swobodnie swoje zadłużenie w innych bankach, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów. To się może naprawdę podobać.

Karta kredytowa Citi Simplicity

Citibank nie pobiera opłaty rocznej za kartę kredytową Citi Simplicity, a także opłat za powiadomienia sms. Dzięki usłudze CitiAlerts zawsze wiesz, jakich transakcji dokonałeś i jaki jest Twój limit zadłużenia, a korzystając z Google Pay, czyli karty w telefonie, możesz wygodnie płacić zbliżeniowo i online.

Kartę kredytową Citi Simplicity szczegółowo opisaliśmy w tym artykule.

Świat bez długu – brzmi nieźle

Ta promocja Citi Handlowego jest bardzo nietypowa. Bank pożyczy Ci pieniądze, byś - w domyśle - spłacił swój dług w innym banku i nie chce za to żadnego wynagrodzenia – brzmi jak świetna okazja!

Jeśli używasz karty kredytowej, pomyśl o jej przeniesieniu do Citibanku. Regulamin promocji nie mówi nic o okresie, przez który musisz jej używać. Po roku, po spłacie pożyczonych Ci przez Citibank pieniędzy, będziesz mógł z niej zrezygnować, gdybyś uznał, że nie jest dla Ciebie odpowiednia.

Opisywana oferta niestety nie łączy się z innymi promocjami, konkursami i ofertami specjalnymi organizowanymi przez Citibank dla posiadaczy kart kredytowych.

Krystian

Autor tekstu o promocji