Wróć

Do 300 zł premii za regularnie oszczędzanie w IKE lub IKZE w ING Banku Śląskim

Publikacja:
Do 300 zł premii za regularnie oszczędzanie w IKE lub IKZE w ING Banku Śląskim
Czas trwania
Cel (zysk) Do 300 zł w gotówce za założenie IKE bądź IKZE, premia uzależniona od wysokości inwestowanej kwoty.
Uczestnik Klient ING Banku Śląskiego, który nie posiada IKE/IKZE.
Po drodze Należy wpłacić na IKE/IKZE min. 100 zł, a następnie powtórzyć tę operację 6-krotnie w ramach Dyspozycji Regularnego Inwestowania (DRI) na kwotę 100 lub 300 lub 500 zł. Możliwe są też jednorazowe wpłaty min. 12 000 zł na IKE lub 5000 zł na IKZE.
ING Bank Śląski konsekwentnie namawia do spoglądania w finansową przyszłość. Zachęca nie tylko do oszczędzania, ale i inwestowania z myślą o przyszłej emeryturze. Postarał się też o wzmocnienie motywacji do podjęcia niezbędnych działań - proponuje premię za 7 wpłat na Indywidualne Konto Emerytalne (IKE) lub Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE). Wysokość bonusu uzależniona jest od inwestowanej kwoty, maksymalnie może wynieść 300 zł. Możesz ją podwoić, korzystając z obu rodzajów kont emerytalnych!

Oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych rośnie znacznie wolniej niż inflacja, co nie zachęca do oszczędzania. Coraz więcej osób patrzy więc w kierunku funduszy inwestycyjnych i rynku akcji, mimo że wydarzenia na świecie wywołują nerwowe reakcje inwestorów. ING Bank Śląski daje dodatkowy argument, by pomyśleć o tego typu instrumentach finansowych - proponuje nawet 300 zł premii za regularne wpłaty na IKE lub IKZE.

Z myślą o emeryturze

Najnowsza propozycja ING Banku Śląskiego dotyczy regularnego inwestowania z myślą o przyszłej emeryturze. Można to zrobić, wybierając fundusz o określonym potencjalnie zysku lub taki, który zakończy swoją działalność w roku najbliższym tego, w którym zamierzasz przejść na emeryturę.

Fundusze inwestycyjne pomnażają kapitał osób, które nabyły jednostki uczestnictwa w danym funduszu. Pieniądze są inwestowane w instrumenty finansowe (np. akcje, obligacje państw lub firm, a nawet lokaty, waluty), które niekiedy nie są dostępne dla indywidualnych inwestorów. Decyzje inwestycyjne podejmuje zarządzający danym funduszem, który otrzymuje za to wynagrodzenie ujęte w wycenie jednostek uczestnictwa.

Poziom ryzyka inwestycyjnego jest związany z tym, w co dany fundusz lokuje zgromadzone środki. Za najbezpieczniejsze uchodzą fundusze kupujące obligacje państwowe. Co prawda zyski nie są wiele wyższe niż na lokatach, ale i ryzyko utraty środków nie jest duże. Z kolei w funduszach lokujących swoje środki w akcjach można zyskać dużo więcej, tyle tylko, że ryzyko straty części wpłaconego kapitału też jest wyższe.

W ofercie ING Banku Śląskiego są też fundusze typu Perspektywa, które początkowo inwestują dość agresywnie, a w miarę zbliżania się do momentu zakończenia działalności przesuwają środki w bezpieczniejsze instrumenty, by zagwarantować stabilność zysku posiadaczom ich jednostek.

Do zdobycia jest jedna z trzech premii:

 • 150 zł - gdy będziesz regularnie inwestował min. 100 zł;
 • 200 zł - w przypadku regularnych wpłat w wysokości min. 300 zł;
 • 300 zł - gdy zdecydujesz się na regularne odkładanie min. 500 zł lub jednorazową wpłatę min. 5000 zł (na IKZE) lub 12 000 zł (na IKE).

Regulamin pozwala na otrzymanie dwóch premii, po jednej za spełnienie wymagań dotyczących IKE i IKZE (dowolnego). Jeśli się na to zdecydujesz, Twój bonus wyniesie od 300 do 600 zł!

Czas przejść do przedstawienia szczegółów propozycji ING Banku Śląskiego. Sprawdźmy, kto i za co może otrzymać wspomniane nagrody.

Kto może wziąć udział w promocji?

Z propozycji zdobycia bonusu mogą skorzystać osoby pełnoletnie, które w dniu roboczym poprzedzającym start promocji (11 października 2022 r.) oraz w momencie zapisywania się do niej nie posiadały żadnego IKE czy IKZE.

Przystąpienie do akcji możliwe jest tylko w bankowości elektronicznej Moje ING, musisz więc być klientem ING z pełną zdolnością do czynności prawnych i posiadać wyrażoną zgodę na przekazywanie przez bank drogą elektroniczną wiadomości handlowych. Co więc, ING wymaga też, byś najpóźniej 14 lipca 2022 r. wyraził zgodę na weryfikację behawioralną i przez cały okres promocji posiadał Otwarte Konto Oszczędnościowe.

Jak zdobyć 300 zł premii za regularne inwestowanie?

Jak wspomnieliśmy, niezbędne kroki trzeba wykonać w bankowości elektronicznej. Po dopełnieniu formalności Twoim zadaniem będzie dokonanie kilku wpłat na IKE lub IKZE.

Start
 • Krok 1

  Do 29 grudnia 2022 r.  zaloguj się do Moje ING i wykonaj następujące działania:

  • zarejestruj swój udział w promocji w sekcji Oferta ING;
  • wypełnij ankietę inwestycyjną (odmowa jej wypełnienia będzie traktowana jako brak ankiety, co uniemożliwi Ci otrzymanie nagrody);
  • podpisz z ING umowę pośrednictwa w zakresie nabywania jednostek uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych (dotyczy tylko sytuacji, gdy zdecydowałeś się oszczędzać w IKE lub IKZE Inwestycyjnym).
 • Krok 2

  Kolejne dwa zadania także musisz zrealizować do 29 grudnia 2022 r.:

  • złóż zlecenie otwarcia nowego rejestru i kup jednostki uczestnictwa wybranego funduszu inwestycyjnego w ramach IKE lub IKZE Inwestycyjnego za min. 100 zł.
  • ustaw dyspozycję regularnego inwestowania (DRI) na 100, 300 lub 500 zł.

  Uwaga:

  • jeśli nie chcesz inwestować w fundusze, możesz założyć IKZE Oszczędnościowe. W tym przypadku też musisz dokonać pierwszej wpłaty w wysokości 100 zł oraz złożyć zlecenie stałe dla przelewów na kwotę min. 100, 300 lub 500 zł;
  • w tej edycji dopuszczona jest możliwość dokonania jednorazowej wpłaty min. 12 tys. zł na IKE lub min. 5000 zł na IKZE (dowolne).
 • Krok 3

  Do 14 lipca 2023 r.:

  • kup co najmniej 6 razy jednostki uczestnictwa IKE lub IKZE Inwestycyjnego LUB
  • dokonaj 6 wpłat na IKZE Oszczędnościowe

  w ramach złożonej dyspozycji regularnego inwestowania (DRI).

 • Premia

  Wypłata premii, czyli 150 lub 200 lub 300 zł, nastąpi do 28 lipca 2023 r. na Otwarte Konto Oszczędnościowe, o ile w dniu dokonywania przelewu przez bank na Twoim IKE lub IKZE (niezależnie od wybranego rodzaju) będzie min. 500 zł.

Mission complete!

  Bonus i niższy podatek

  Pamiętaj, że do zdobycia pełnej puli konieczne jest dokonanie 7 transakcji - pierwsza wpłata na kwotę min. 100 zł + 6 kolejnych przelewów w ramach DRI (każdy na kwotę, której przekazywanie zadeklarowałeś w trakcie przystępowania do promocji). Zauważ, że bank pozostawił pewien "luz" na wypadek, gdybyś w którymś miesiącu nie zapewnił środków na realizację DRI.

  Bardzo ciekawie wygląda możliwość zastąpienia regularnych wpłat jednorazowym przelewem wyższej kwoty, zwłaszcza w przypadku IKZE. Taki ruch pozwala na zapłacenie niższego podatku dochodowego za dany rok, więc zaoszczędzoną w ten sposób kwotę można uznać za dodatkowy bonus. Ważne, byś kwoty wpłaconej na IKZE nie wycofał przed nabyciem uprawnień emerytalnych, gdyż wówczas fiskus upomni się o daninę dla siebie.

  Produkty emerytalne objęte są limitami wpłat. Zgodnie z obwieszczeniem Ministra Rodziny i Polityki Społecznej z 5 listopada 2021 r. w 2022 r. wynoszą one:
  IKE - 17 766 zł;
  IKZE - 7106,40 zł dla osób indywidualnych oraz 10 659,60 zł dla osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą.

  I na koniec dobra wiadomość - ING Bank Śląski zapłaci za Ciebie podatek dochodowy od przyznanej nagrody za wpłaty na IKE lub IKZE Inwestycyjne. Z kolei bonus za oszczędzanie w ramach IKZE Oszczędnościowego jest zwolniony z opodatkowania.

  IKE czy IKZE - co wybrać?

  Zacznijmy od ogólnego pytania, czy regularne inwestowanie ma sens? Naszym zdaniem jak najbardziej. Choćby dlatego, że nabywając jednostki uczestnictwa w różnych momentach, ograniczamy ryzyko, iż kupimy je „na górce”. Realizując zakupy w kolejnych okresach, raz kupimy taniej, raz drożej i w rezultacie są większe szanse, że fundusz osiągnie dla nas satysfakcjonujący zysk.

  Regularne inwestowanie czy oszczędzanie pozwala też na zgromadzenie znacznego kapitału dzięki niewielkim kwotom, których odkładanie (na przykład co miesiąc) nie będzie odczuwalne w domowym budżecie.

  Zaletą propozycji ING Banku Śląskiego jest możliwość zautomatyzowania procesu inwestowania – ustawienia kwoty, jaka ma być co miesiąc pobierana z konta osobistego. W ten sposób zyskujesz pewność, że wpłaty będą faktycznie regularnie realizowane, że nic nie odwiedzie Cię od ich dokonania.

  A co do odpowiedzi na pytanie IKE czy IKZE?, to jest ona uzależniona m.in. od tego, kiedy chcesz korzystać z preferencji podatkowych: aktualnie czy w momencie przechodzenia na emeryturę. W pierwszym przypadku wybierz IKZE, a w drugim IKE.

  Więcej informacji o tych formach odkładania na emeryturę znajdziesz w naszym artykule "IKE czy IKZE - które rozwiązanie wybrać", a także na stronie ING Banku Śląskiego. Bank przedstawia na niej m.in. przejrzyste porównanie różnych cech IKE i IKZE oraz pokazuje, o ile możesz powiększyć swoją emeryturę w zależności od okresu gromadzenia kapitału i przeznaczonej na to co miesiąc kwoty.

  Propozycja warta rozważenia

  Wielu z nas odkłada na później decyzję o oszczędzaniu, zwłaszcza na emeryturę, wobec wielu bieżących wydatków. To duży błąd, bo im wcześniej zacznie się oszczędzać, tym mniejsze kwoty wystarczą do zgromadzenia pokaźnego kapitału, który będzie swoistą poduszką finansową.

  Doceniamy, że ING Bank Śląski nie tylko namawia do regularnego oszczędzania i inwestowania, ale daje ku temu wymierne bodźce finansowe. Premia może nie jest nazbyt "wypasiona", ale z pewnością może stanowić dodatkowy czynnik motywujący do działania.

  Krzysztof Duliński

  Autor tekstu o promocji
  Oceń promocję
  0
  (0 ocen)
  Twój głos pomoże innym Bankonautom w podjęciu decyzji, czy warto skorzystać z tej promocji. Średnia ocen uwzględnia ocenę Bankonauty - Autora tekstu, który szczegółowo przyjrzał się ofercie.
  Dziękujemy za Twój głos Dziękujemy za Twój głos

  Komentarze i pytania

  (2)
  Sortuj od najnowszych
  Dodaj swój komentarz...
  K
  Kiedyś Emeryt
  Gość

  Na portalu widzę, że jest kilka promocji z IKE/IKZE. Czym radzicie się kierować przy wyborze instytucji, tylko atrakcyjnością nagrody?

  Odpowiedz

  Krzysztof Duliński
  Gość
  @Kiedyś Emeryt

  Przy zakładaniu IKE bądź IKZE raczej nie radziłbym kierować się tylko wysokością premii. Uważam, że trzeba też spojrzeć na zasady inwestowania środków odkładanych na emeryturę a także na warunki prowadzenia wybranego konta. Jednym z istotnych punktów oceny atrakcyjności oferty jest opłata za przeniesienie środków do innej instytucji przed upływem 12 miesięcy od założenia IKE czy IKZE.

  Odpowiedz