Wróć
Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: 500 zł premii za aktywne korzystanie z DARMOWEJ karty kredytowej BNP Paribas.

"Wiosenny Bonus": 250 zł z Kontem Optymalnym w BGŻ BNP Paribas

8 komentarzy / opinii
"Wiosenny Bonus": 250 zł z Kontem Optymalnym w BGŻ BNP Paribas
Czas trwania
Cel (zysk) 250 zł w formie przelewu na konto.
Po drodze Należy otworzyć Konto Optymalne, aktywować aplikację GOmobile, a w miesiącach maj-sierpień 2019 regularnie dokonywać przelewów i transakcji kartą na łączną kwotę min. 200 zł oraz zapewniać wpływy w wysokości min. 1000 zł.
Nadeszła wiosna, czas więc na „Wiosenny bonus” od BGŻ BNP Paribas. Jego wysokość to nawet 250 zł. Można go zdobyć za otwarcie Konta Optymalnego i regularną aktywność w korzystaniu z niego przez kilka miesięcy.

Gdy w styczniu startowała akcja „Zimowy bonus”, pisaliśmy, że każda pora roku jest dobra do rozdawania i otrzymywania bonusów. Najwyraźniej BGŻ BNP Paribas podziela nasze zdanie, bo zorganizował promocję „Wiosenny bonus”. Tym razem do zdobycia jest w sumie aż 250 zł w gotówce, na dodatek wymagania banku nie są wcale skomplikowane.

Do promocji można przystąpić do 7 kwietnia 2019 r., ale może się ona zakończyć wcześniej, gdyż organizator akcji, czyli spółka Ad Astra, umożliwią dokonanie jedynie 1500 rejestracji.

Uczestnicy promocji

Na początek ustalmy, kto może wziąć udział w tej promocji. Tradycyjnie musi to być osoba pełnoletnia posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych. Ponadto, w akcji nie może wziąć udziału ten, kto jest już stroną umowy ramowej z BGŻ BNP Paribas. Wykluczenie dotyczy też osób, które w ostatnich 24 miesiącach przed złożeniem wniosku o otwarcie Konta Optymalnego w ramach opisywanej promocji były posiadaczami lub współposiadaczami konta osobistego w BGŻ BNP Paribas. Obostrzenie to dotyczy także tych, którzy mieli rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w Raiffeisen Polbanku, który to podmiot stał się niedawno częścią banku BGŻ BNP Paribas.

Wypełnij wszystkie formalności

Oto co trzeba zrobić, by ubiegać się o 250 zł premii:

 1. Do 7 kwietnia 2019 r. zarejestruj się na stronie promocji, wypełniając znajdujący się tam formularz. Pamiętaj o ograniczonej licznie rejestracji!
 2. Zaznacz w formularzu rejestracyjnym wszystkie wymagane oświadczenia. Dotyczą one akceptacji regulaminu akcji i wyrażenia zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celach i zakresie niezbędnym do przeprowadzenia promocji. Jest wśród nich zgoda na udostępnienie przez BGŻ BNP Paribas organizatorowi akcji informacji o wywiązaniu się przez Ciebie z warunków promocji, dzięki czemu będzie on mógł wypłacić Ci nagrodę.
 3. Skorzystaj z linka promocyjnego otrzymanego na adres e-mail podany w formularzu rejestracyjnym i złóż wniosek o otwarcie Konta Optymalnego wraz z kartą debetową i dostępem do bankowości elektronicznej. Pamiętaj, by dane we wniosku były identyczne jak te wpisane w formularzu rejestracyjnym.
 4. Do 22 kwietnia 2019 r. podpisz umowę o Konto Optymalne za pośrednictwem kuriera.

Regularna aktywność przepustką po nagrody

Skoro założyłeś już rachunek, czas na wykazanie się aktywnością w korzystaniu z produktów, do których masz dostęp. Dopiero wypełnienie wszystkich warunków promocji da Ci prawo otrzymania premii. Stanowią je nagrody w wysokości 100 i 150 zł, a więc w sumie zyskasz 250 zł.

100 zł na początek

Oto co musisz zrobić, by zasłużyć na 100 zł:

 • do 31 maja 2019 r. aktywuj aplikację mobilną GOmobile;
 • w maju i w czerwcu:
  • wykonaj przynajmniej jeden przelew z Konta Optymalnego, korzystając z bankowości elektronicznej. Nie ma znaczenia, czy zrobisz to internetowo w usłudze Pl@net, czy w aplikacji GOmobile. Wymogu tego nie spełnią przelewy w systemie PayU, DotPay, Przelewy24 czy Blik;
  • wykonaj choćby jedną transakcję bezgotówkową wydaną do rachunku kartą. Ważne, by łączna suma operacji wyniosła przynajmniej 200 zł;
  • zapewnij wpływ w wysokości min. 1000 zł.

150 zł na dokładkę

Po spełnieniu warunków z maja i czerwca (bez nich nie otrzymasz ani złotówki) możesz przejść do realizacji zadań w lipcu i sierpniu 2019 r. Bank wymaga od Ciebie byś w każdym z tych dwóch miesięcy wywiązał się dokładnie z tych samych zadań, które miałeś do zrealizowania w poprzednim okresie.

Przekazanie nagród

Nagrody zostaną przekazana na Twoje Konto Optymalne. Konieczne jest więc, byś był jego posiadaczem aż do chwili otrzymania premii. Nie możesz też odwołać zgód, których udzieliłeś w formularzu rejestracyjnym.

Informację o przyznaniu nagrody otrzymasz na adres e-mail podany podczas przystępowania do promocji. Wiadomość dotycząca pierwszej premii powinna dotrzeć do Ciebie do 19 lipca 2019 r. Natomiast o otrzymaniu drugiej nagrody zostaniesz poinformowany do 20 września 2019 r. Przelew pieniędzy zostanie dokonany do końca miesiąca, w którym otrzymasz wiadomość.

Uwaga: w regulaminie jest bardzo ważny zapis dotyczący przekazania pierwszej nagrody. Otóż, w informacji o jej przyznaniu znajdziesz link z unikalnym kodem, który posłuży Ci do bezpiecznego zalogowania się na stronie organizatora promocji. Do 25 lipca 2019 r. musisz ją odwiedzić i podać numer swojego Konta Optymalnego, na które mają być przelane Twoje premie. Gdybyś tego nie zrobił – nie otrzymasz nagród. Pieniądze zostaną u organizatora.

Nagrody są zwolnione z opodatkowania, nie musisz więc przejmować się rozliczeniami z fiskusem.

Ważne informacje

Jak widzisz, warunki uprawniające do otrzymania nagrody nie są skomplikowane. Ważne, by dobrze zrozumieć intencje organizatora promocji.

Systemy operacyjne

Zwracamy uwagę, że do korzystania z aplikacji mobilnej GOmobile w przypadku telefonów z systemem Android wymagana jest wersja 5 lub wyższa! Natomiast posiadacze iPhonów muszą mieć system w wersji iOS od 10 w górę.

Transakcje bezgotówkowe

Transakcje bezgotówkowe to tylko te, które są wykonane „plastikiem”. Nie ma znaczenia, czy w realnym świecie czy podczas zakupów internetowych. Skorzystanie z Blika lub usług PayU, DotPay czy Przelewy24 nie spełnia wymogów regulaminu. Nie dopuszcza on także transakcji w punktach o „szczególnych kodach” MCC, które są wyszczególnione w załączniku nr 2 do niego. Chodzi m.in. o transakcje w kasynach i zakładach bukmacherskich, w instytucjach finansowych i u brokerów ubezpieczeniowych, a także internetowe przekazy pieniężne. Niedopuszczalne są również płatności na rzecz podmiotów zagranicznych.

Wpływy na konto

Wpływy są potraktowane dość liberalnie. Jako niespełniające wymagań promocji bank uzna przelewy z innego konta osobistego lub rachunku kredytowego należącego do uczestnika promocji (w tym takich, których uczestnik promocji jest współposiadaczem) prowadzonego w BGŻ BNP Paribas lub Raiffeisen Polbanku. Niedopuszczalne są również wpływy z rachunków uczestnika w BGŻ Optima oraz wpłaty gotówkowe.

Atuty Konta Optymalnego

Konto Optymalne w BGŻ BNP Paribas to przystępny rachunek osobisty, w którym każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Jego prowadzenie i obsługa karty debetowej są bezpłatne, bez prowizji wypłacisz też środki z bankomatów własnych banku oraz sieci Planet Cash. Bank oferuje także szeroki wachlarz nowoczesnych metod płatności oraz program rabatowy mamBonus.

Więcej informacji na temat Konta Optymalnego znajdziesz w naszej analizie tego rachunku.

Kilka podpowiedzi

Konieczność zapewnienia wpływu na rachunek może budzić pewne obawy. Zwracamy Ci jednak uwagę, że bank nie wymaga, by pieniądze leżały na rachunku przez określony czas. Możesz je przelać jednego dnia i nazajutrz „zawrócić” na konto, z którego wykonujesz inne płatności. Zostaw na nim nieco ponad 200 zł, byś mógł swobodnie realizować transakcje bezgotówkowe kartą.

Może martwisz się faktem, że w swoim obecnym banku też musisz wykonać w miesiącu transakcje bezgotówkowe na określoną kwotę; ale czy ten inny bank nagradza Cię czymś za aktywność? Jeśli nie, to chyba lepiej zapłacić tam kilka złotych opłaty miesięcznej za kartę, by w BGŻ zyskać nawet 250 zł…

Przy każdej okazji przekonujemy, że o swoich finansach nie można myśleć wyrywkowo, punktowo. Warto na nie spojrzeć z szerszej perspektywy. Kilka złotych „kary” w jednym banku da Ci szansę zdobycia dużo większego bonusu za spełnienie warunków promocji. Zresztą, przeczytaj nasz tekst o tym, jak udział w promocjach wpływa na charakter, potem poradnik o mądrym korzystaniu z akcji specjalnych i przyjmij postawę Łowcy Promocji.

250 zł – miły prezent

Starania o nagrodę rozpoczynasz wiosną, a czas zbierania plonów nadejdzie latem. Fakt, trochę czasu upłynie, aż na Twoim rachunku znajdzie się cała nagroda, czyli 250 zł, ale czy naprawdę trzeba się spieszyć…? Pośpiech mógłby być związany z jakimiś ekstremalnie trudnymi warunkami. Tymczasem w tej akcji masz do wykonania zupełnie typowe działania – aktywowanie aplikacji mobilnej, dokonanie przelewów i transakcji bezgotówkowych oraz zapewnienie wpływów.

Zachęcamy więc do przystąpienia do tej akcji. Naprawdę niewiele musisz zrobić, by zasłużyć na pełną premię.

Krzysztof Duliński

Autor tekstu o promocji

Komentarze i pytania

(8)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
A
adam123
Gość

skoro nie moge sobie przelać z innego konta 1000zł to skąd mam wziąć wpływy miesięcznie 1000zł?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@adam123

Bank wyklucza przelewy z konta prowadzonego w BGŻ BNP Paribas, Raiffeisen Polbanku lub BGŻOptima, więc przelew z innego banku będzie jak najbardziej ok.

Odpowiedz

A
adam123
Gość

witam,
czy zakładając konto za pośrednictwem kuriera, jest możliwość na umówienie się w godzinach 17-18? czy to bardziej kwestia indywidualna kuriera?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@adam123

Firmy kurierskie mają tu swoją politykę. Najlepiej skontaktować się z samym kurierem, jeśli mamy taką możliwość.

Odpowiedz

N
nwa
Gość

Ile minium powinno być założone konto? W październiku mogę zamknąć?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@nwa

Konto można zamknąć po otrzymaniu premii, zatem jeśli do końca września otrzymasz ostatnią premię, to w kolejnym miesiącu można zamknąć konto :)

Odpowiedz

J
J.S.
Gość

Czy za transakcje bezgotówkowe kartą bank uzna także płatności Google Pay i ApplePay? Odwykłem już od posługiwania się kartami.

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@J.S.

Tak, Google Pay i Apple Pay spełniają warunki promocji, gdyż są to transakcje powiązane z konkretną kartą, która ma tylko nieco inną postać :)

Te zakazane transakcje związane są z płatnościami związanymi z pośrednictwem "podmiotu trzeciego" (przykładowo: w przypadku Blika jest to Polski Standard Płatności).

Odpowiedz