Wróć
Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: 500 zł premii za aktywne korzystanie z DARMOWEJ karty kredytowej BNP Paribas.

Do 200 zł premii gotówkowej za aktywność z Kontem Optymalnym BGŻ BNP Paribas

16 komentarzy / opinii
Do 200 zł premii gotówkowej za aktywność z Kontem Optymalnym BGŻ BNP Paribas
Czas trwania
Cel (zysk) 200 zł w gotówce na konto.
Po drodze Wymagane jest zalogowanie do aplikacji mobilnej GOmobile, zrealizowanie przelewu internetowego oraz wykonanie w kolejnych 3 miesiącach transakcji bezgotówkowych kartą na kwotę min. 300 zł oraz zapewnienie wpływu w wysokości min. 1 000 zł w 2 miesiącach.
Każda pora roku jest dobra, by zyskać jakiś bonus. Podobnie myśli także BGŻ BNP Paribas i proponuje „Zimowy bonus” – 200 zł za aktywność na nowo założonym Koncie Optymalnym.

Bank BGŻ BNP Paribas nadal skutecznie przekonuje do swojego Konta Optymalnego. Za założenie tego rachunku oferuje nieustannie atrakcyjny bonus (tym razem aż do 200 zł), do uzyskania którego nie jest konieczne spełnienie skomplikowanych warunków. Wystarczy założyć Konto Optymalne i wykazać się umiarkowaną aktywnością.

Co prawda do promocji można przystąpić do 31 stycznia 2019 r., ale może się ona zakończyć wcześniej, gdyż organizator akcji, czyli spółka Ad Astra, przygotowała z bankiem jedynie 1500 nagród. W momencie wyczerpania puli wniosków organizator zablokuje możliwość dalszej rejestracji na . Nie ma więc niebezpieczeństwa, że Twój złożony wniosek nie weźmie udziału w tej akcji.

Uczestnicy promocji

Zacznijmy jednak od tego, kto może wziąć udział w tej promocji. Tradycyjnie musi to być osoba pełnoletnia posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych.

Ponadto, w akcji nie może wziąć udziału ten, kto jest już stroną umowy ramowej z BGŻ BNP Paribas. Wykluczenie dotyczy też osób, które były w ostatnich 24 miesiącach przed złożeniem wniosku o otwarcie Konta Optymalnego w ramach opisywanej promocji posiadaczami lub współposiadaczami konta osobistego w BGŻ BNP Paribas.

Niestety obostrzenie to dotyczy także tych, którzy mieli rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w Raiffeisen Polbanku, który to podmiot stał się niedawno częścią banku BGŻ BNP Paribas.

Rejestracja, wniosek, a potem umowa

Czas na przedstawienie działań niezbędnych do tego, by ubiegać się o 200 zł premii:

  1. Do 31 stycznia 2019 r. , wypełniając znajdujący się tam formularz. Zaznacz w formularzu rejestracyjnym wymagane oświadczenia. Dotyczą one akceptacji regulaminu akcji i wyrażenia zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celach i zakresie niezbędnym do przeprowadzenia promocji. Jest wśród nich zgoda na udostępnienie przez BGŻ BNP Paribas organizatorowi akcji informacji o wywiązaniu się przez Ciebie z warunków promocji, dzięki czemu będzie on mógł wypłacić Ci nagrodę.
  2. Skorzystaj z linka promocyjnego otrzymanego na adres e-mail podany w formularzu rejestracyjnym i złóż wniosek o otwarcie Konta Optymalnego wraz z kartą debetową i dostępem do bankowości elektronicznej. Pamiętaj, by dane we wniosku były identyczne jak te wpisane w formularzu rejestracyjnym.
  3. Do 15 lutego 2019 r. podpisz umowę o Konto Optymalne.

Pora na wykazanie się aktywnością

Na tym etapie masz już za sobą niezbędne formalności. Teraz musisz aktywnie korzystać z produktów, do których masz dostęp. Dopiero wypełnienie wszystkich warunków promocji da Ci prawo otrzymania premii, czyli dwóch nagród po 100 zł.

100 zł po raz pierwszy

Oto, co musisz zrobić w lutym, by zasłużyć na pierwsze 100 zł:

  • do 28 lutego 2019 r. aktywuj aplikację mobilną GOmobile;
  • wykonaj w lutym przynajmniej jeden przelew z Konta Optymalnego, korzystając z bankowości elektronicznej. Nie ma znaczenia, czy zrobisz to internetowo w usłudze Pl@net czy w aplikacji GOmobile. Wymogu tego nie spełnią przelewy w systemie PayU, Dotpay, Przelewy24 czy Blik;
  • wykonaj w lutym 2019 r. transakcje bezgotówkowe otrzymaną kartą debetową na łączną kwotę min. 300 zł;

100 zł po raz drugi

Po spełnieniu warunków z lutego (bez nich nie otrzymasz ani złotówki) możesz przejść do zadań do zrealizowania w marcu i kwietniu 2019 r. Bank wymaga od Ciebie byś w każdym z tych dwóch miesięcy:

  • wykonał transakcje bezgotówkowe kartą debetową na kwotę min. 300 zł;
  • zapewnił wpływ na Konto Optymalne w wysokości min. 1000 zł.

Wypłata nagród

Nagrody zostaną przekazana na Twoje Konto Optymalne. Konieczne jest więc, byś był jego posiadaczem aż do chwili otrzymania premii. Nie możesz też odwołać zgód, których udzieliłeś w formularzu rejestracyjnym.

Informację o przyznaniu nagrody otrzymasz na adres e-mail podany podczas przystępowania do promocji. Wiadomość dotycząca pierwszej premii powinna dotrzeć do Ciebie do 15 marca 2019 r. Natomiast o otrzymaniu drugiej nagrody zostaniesz poinformowany do 17 maja 2019 r. Przelew pieniędzy zostanie dokonany do końca miesiąca, w którym otrzymasz wiadomość.

Uwaga: w regulaminie jest drobny haczyk, na który trzeba uważać. Otóż, w informacji o przyznaniu Ci pierwszej nagrody będzie podany link z unikalnym kodem, który posłuży Ci do bezpiecznego zalogowania się na stronie organizatora promocji. Do 26 marca 2019 r. musisz ją odwiedzić i podać numer swojego Konta Optymalnego, na które mają być przelane Twoje premie. Gdybyś tego nie zrobił – nie otrzymasz nagród. Pieniądze zostaną u organizatora.

Nagrody są zwolnione z opodatkowania, nie musisz więc przejmować się rozliczeniami z fiskusem.

Ważne informacje

Same warunki uprawniające do otrzymania nagrody nie są skomplikowane. Ważne, by dobrze zrozumieć intencje organizatora promocji.

Systemy operacyjne

Zwracamy uwagę, że do korzystania z aplikacji mobilnej GOmobile w przypadku telefonów z systemem Android wymagana jest wersja 5 lub wyższa. Natomiast posiadacze iPhonów muszą mieć system w wersji iOS od 10 w górę.

Transakcje bezgotówkowe

Transakcje bezgotówkowe to w tej promocji tylko te, które są wykonane „plastikiem”. Skorzystanie z Blika lub usług PayU, Dotpay czy Przelewy24 nie spełnia wymogów regulaminu. Nie dopuszcza on także transakcji w punktach o „szczególnych" kodach MCC, które są wyszczególnione w załączniku nr 2 do niego. Chodzi m.in. o transakcje w kasynach i zakładach bukmacherskich, w instytucjach finansowych i u brokerów ubezpieczeniowych, a także internetowe przekazy pieniężne. Niedopuszczalne są również płatności na rzecz podmiotów zagranicznych.

Wpływy na konto

Wpływy są potraktowane dość liberalnie. Jako niespełniające wymagań promocji bank uzna przelewy z innego konta osobistego lub rachunku kredytowego należącego do uczestnika promocji prowadzonego w BGŻ BNP Paribas lub Raiffeisen Polbanku. Niedopuszczalne są również wpływy z rachunków uczestnika w BGŻOptima oraz wpłaty gotówkowe.

Nie ma jednak żadnych przeszkód, aby warunek zapewnienia wpływów na konto dokonać ze swojego konta osobistego w innym banku :)

Atuty Konta Optymalnego

Konto Optymalne w BGŻ BNP Paribas to przystępny rachunek osobisty, w którym każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Jego prowadzenie i obsługa karty debetowej są bezpłatne, bez prowizji wypłacisz też środki z bankomatów własnych banku oraz sieci Planet Cash. Dostępny też jest szeroki wachlarz nowoczesnych metod płatności oraz program rabatowy mamBonus.

Więcej informacji na temat Konta Optymalnego znajdziesz w naszej analizie tego rachunku.

Praktyczne porady

Obawiasz się, skąd weźmiesz pieniądze na zapewnienie wpływu? Zauważ, że środki możesz przelać i na drugi dzień „zawrócić” na konto, z którego wykonujesz inne płatności. Zostaw nieco ponad 300 zł, byś mógł swobodnie realizować transakcje bezgotówkowe kartą.

Masz podobne obowiązki w innym banku? A czy ten inny bank nagradza Cię czymś za aktywność? Jeśli nie, to chyba lepiej zapłacić tam 5 czy nawet 10 zł opłaty miesięcznej za kartę, by w BGŻ zyskać nawet 200 zł…

Nie myśl o swoich finansach wyrywkowo, punktowo. Staraj się je postrzegać szeroko. Drobna „kara” w jednym banku może zostać dużo większym bonusem otrzymanym za spełnienie warunków promocji. Zresztą, przeczytaj nasz tekst o tym, jak udział w promocjach wpływa na charakter, potem poradnik o mądrym korzystaniu z akcji specjalnych i przyjmij postawę Łowcy Promocji ;)

Łatwe 200 zł warto mieć

Początek roku to dla wielu osób czas czynienia postanowień na cały rok. Jednym z nich może być uczestniczenie w promocjach organizowanych przez banki czy dostawców płatności elektronicznych.

Opisywana akcja jest doskonałą okazją, by zacząć realizować takie zobowiązanie. Spełnienie warunków nie jest trudne. Zalogowanie do aplikacji mobilne GOmobile, wykonanie przelewów czy transakcji bezgotówkowych i zapewnienie wpływu na Konto Optymalne nie powinno nikomu sprawić kłopotów. To typowe czynności, jakie wykonuje się, będąc klientem banku.

Krystian

Autor tekstu o promocji

Komentarze i pytania

(16)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
K
kaska
Gość

Ja już czekam do końca maja na przyznanie całej nagrody (rozbitej na 2 cześci)

Odpowiedz

Ł
Łukasz Piela
Gość

Witam czy już ktoś dostał informację o przyznaniu pierwszej nagrody?

Odpowiedz

O
Ola
Gość

Dzień dobry. Jeśli kupiłam ubrania za kwotę ponad 300 zł ( w ramach transakcji bezgotówkowej, która jest wymogiem otrzymania premii) a następnie zwróciłam te ubrania, czyli tym samym kwota wróciła na moje konto, to czy nadal przysługuje mi pierwsza nagroda?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Ola

Witamy! Wprawdzie regulamin tego nie precyzuje, jednak przy transakcjach zwróconych i anulowanych zwykle bank nie uznaje takich płatności za spełnienie warunków promocji. Postaramy się potwierdzić tę informację i wrócimy z odpowiedzią.

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@najlepszekonto.pl

Zgodnie z informacją od organizatora, transakcje anulowane i zwrócone nie będą brane pod uwagę przy spełnianiu warunków płatności bezgotówkowych.

Odpowiedz

O
Ola
Gość
@najlepszekonto.pl

Oj bardzo nieładnie ze strony banku, skoro nie wspomina o tym w regulaminie!

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Ola

Bank jest tylko partnerem promocji - to organizator odpowiada za regulamin. Najprawdopodobniej uznano za oczywiste to, że takie transakcje nie są wliczane :)

Odpowiedz

L
Lost1
Gość

Czy po złożeniu wniosku można podpisać umowę w oddziale?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Lost1

Niestety, regulamin promocji przewiduje jedynie podpisanie umowy za pośrednictwem kuriera.

Odpowiedz

A
Aleksander
Gość

Czy konto BGŻ optima założone w ostatniej akcji z premią za lokatę powoduje że nie mogę skorzystać z tej promocji?

Odpowiedz

K
Konrad Borowski
Gość
@Aleksander

W regulaminie napisali konkretnie "rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy", nie ma takich rachunków w BGŻ Optima.

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Konrad Borowski

To raz. Dwa - spojrzałem przed chwilą na swoją umowę ramową BGŻOptima i mam tam taką definicję:

Oferta zawarcia umowy ramowej świadczenia usług bankowości elektronicznej BGŻOptima, w tym prowadzenia rachunków bankowych, zwanej dalej "Umową Ramową".

Jest to więc umowa dotycząca marki BGŻOptima.

Odpowiedz

M
marcin
Gość

Czy w marcu i kwietniu też muszę wykonywać przelewy aby nie stracić szansy na 200 zł?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@marcin

W przypadku drugiej premii regulamin wspomina jedynie o płatnościach bezgotówkowych - łącznie min. 300 zł w każdym z tych miesięcy - oraz wpływach w wysokości min. 1000 zł. Naszym zdaniem nie trzeba więc wykonywać jeszcze przelewów.

Odpowiedz

A
Anna Tomys-Białobrzeska
Gość
@najlepszekonto.pl

Witam od 8 lat mam rachunek oszczędnościowy w Raiffeisen Polbank i a od 2015 r w BGŻ Optima też rachunek oszczędnościowy.Czy robiąc przelew z Getin Banku na Konto Optymalne o wartości 1000 zł będę mogła skorzystać z promocji? Cytuję " są potraktowane dość liberalnie. Jako niespełniające wymagań promocji bank uzna przelewy z innego konta osobistego lub rachunku kredytowego należącego do uczestnika promocji prowadzonego w BGŻ BNP Paribas lub Raiffeisen Polbanku. Niedopuszczalne są również wpływy z rachunków uczestnika w BGŻOptima oraz wpłaty gotówkowe.

Nie ma jednak żadnych przeszkód, aby warunek zapewnienia wpływów na konto dokonać ze swojego konta osobistego w innym banku :)"

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Anna Tomys-Białobrzeska

Dzień dobry :)

Posiadanie rachunku oszczędnościowego w Raiffeisen Polbanku nie jest przeszkodą. Co innego, gdyby to było konto osobiste - posiadanie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w ostatnich 2 latach w Raiffeisenie wyklucza z promocji.

Posiadacze konta BGŻOptima mogą wziąć udział w promocji.

Czy robiąc przelew z Getin Banku na Konto Optymalne o wartości 1000 zł będę mogła skorzystać z promocji?


Dokładnie. Przelew ze swojego konta w Getin Banku będzie jak najbardziej OK i spełni warunki regulaminu promocji.

Odpowiedz