Bank Inteligo: innowacje, nagrody i wyróżnienia
W listopadzie 2002 r. Inteligo stało się częścią PKO Banku Polskiego. Od tego czasu bank poszerzył swoją ofertę oraz udostępnił klientom wiele nowoczesnych rozwiązań w obszarze bankowości elektronicznej. Przykładowo: tylko w 2003 r. użytkownicy rachunków Inteligo zyskali dostęp do czterech innowacyjnych funkcjonalności: zdalnego debetu, usługi SMSMoney (przesyłania pieniędzy na numer telefonu komórkowego odbiorcy), nabywania online jednostek funduszy inwestycyjnych PKO/Credit Suisse TFI oraz zdalnego debetu w koncie.
Rok później Inteligo - jako pierwszy bank wirtualny w Polsce - zaoferowało możliwość obrotu Obligacjami Skarbu Państwa przez Internet. W ciągu pierwszych trzech tygodni po wprowadzeniu tej opcji posiadacze kont Inteligo kupili obligacje za ponad 5 mln złotych. Z kolei w 2008 r. w ofercie banku pojawiły się kolejne nowe usługi: e-faktura za doładowania, ustawianie limitów na transakcje internetowe, szyfrowanie wyciągów i wybór formatu wyciągu. W 2011 r. Inteligo wprowadziło zbliżeniowe karty debetowe i uruchomiło serwis zoptymalizowany na smartfony, a w 2013 rok udostępniło aplikację mobilną IKO, dzięki której klienci mogli płacić i wypłacać środki telefonem.
Wprowadzane sukcesywnie udogodnienia docenili nie tylko klienci banku – Inteligo aż trzy razy zdobyło tytuł „Przyjaznego Banku Newsweeka”, dwa razy zostało uznane „Przyjaznym Kontem Internetowym” i kilkukrotnie zwyciężało w rankingach zorganizowanych przez duże portale finansowe (Dziennik Gazetę Prawną, Money.pl. Bankier.pl).
Oferta dla klientów indywidualnych w banku Inteligo
Konto Inteligo to tani i funkcjonalny rachunek, który można założyć wyłącznie przez Internet. Podstawowe usługi i operacje, czyli prowadzenie konta, zwykłe przelewy internetowe oraz wypłaty gotówki z bankomatów PKO BP i Santander Bank Polska są dla posiadaczy ROR-u bezwarunkowo darmowe (podobnie jak korzystanie z wpłatomatów, zlecenie stałe i polecenia zapłaty). Także obsługa karty staje się bezpłatna, o ile wykażemy się niewielką aktywnością. Jeśli w danym miesiącu wykonamy jedną lub kilka transakcji bezgotówkowych plastikiem na łączną kwotę min. 100 zł, bank zrezygnuje z pobrania prowizji.
Użytkownicy konta mogą skorzystać z kilku interesujących usług dodatkowych. Jedną z nich jest możliwość uzyskania debetu na koncie za pośrednictwem bankowości elektronicznej bez wychodzenia z domu (wystarczy jedynie uzyskać jeden wpływ na rachunek i złożyć wniosek online). Kolejną przydatną opcją jest bezpłatny kanał dostępu SMS, który umożliwia dokonywanie płatności i doładowań telefonu za pomocą wiadomość SMS. Możemy też powiązać rachunek osobisty z rachunkiem maklerskim w Biurze Maklerskim PKO BP, skorzystać z oferty funduszy inwestycyjnych lub nabyć online Obligacje Skarbu Państwa.
Konto Inteligo jest prowadzone jako rachunek indywidualny lub wspólny (dla dwóch, a nawet trzech osób). Co więcej, istnieje możliwość uruchomienia kilku kont wspólnych z zupełnie różnymi osobami. Bank przygotował także ofertę dla najmłodszych - Inteligo Konto Dziecka - stworzone z myślą o dzieciach do 13. roku życia.
Internetowy serwis Inteligo Secure
Bankowość elektroniczna banku Inteligo nosi nazwę Inteligo Secure. Jest to osobna usługa od bankowości internetowej PKO BP (iPKO). Klienci Inteligo korzystają natomiast z aplikacji mobilnej PKO BP.
Bankomaty, wpłatomaty i placówki Inteligo
Inteligo nie ma własnych bankomatów, wpłatomatów ani placówek. Obsługa gotówkowa możliwa jest w każdym oddziale i agencji partnerskiej PKO BP, bank też udostępnia klientom Inteligo swoje bankomaty za darmo. Niestety, we wpłatomatach PKO BP nie ma możliwości wpłaty gotówki na rachunek Inteligo. W tym celu należy skorzystać z maszyn operatorów niezależnych.
Konto firmowe Inteligo
Konto Inteligo Firmowe było przeznaczone jest dla małych przedsiębiorstw prowadzonych w formie jednoosobowej działalności, spółek cywilnych i przedstawicieli wolnych zawodów. W 2021 r. rachunek został wycofany z oferty.
Inteligo: dokumenty do pobrania
Regulaminy, taryfy opłat i prowizji, tabele oprocentowania i inne bankowe dokumenty znajdziesz na tej stronie banku.
Opinie: Inteligo
(0)