Terminale płatnicze

🏆 Ranking terminali płatniczych – Październik 2021 r.

Lp. Nazwa konta Bank Operator  Abonament  Polska Bezgotówkowa Wymagane konto firmowe 
🥇Terminale w ofercie Santander Bank PolskaSantander Bank Polska Evalon0 zł Tak  Tak  
🥈Terminale w ofercie Pekao SABank Pekao SAPekao SA 0 zł / 50 zł  TakTak 
🥉Terminale w ofercie Banku Millennium  Bank Millennium PayTel  0 zł / 30 zł  Tak  Tak 
4. Terminale w ofercie Nest BankuNest BankFirst Data SA W zależności od długości umowy  Tak   Tak   
5. Terminale w ofercie BNP Paribas  BNP Paribas Evalon  0 zł / W zależności od długości umowyTak Tak  

Terminale płatnicze – dlaczego warto w nie zainwestować?

Terminale płatnicze to urządzenia przeznaczone do obsługi płatności bezgotówkowych. Dzięki nim można szybko opłacić zakupy za pomocą karty płatniczej, smartfona i BLIK-a. Warto jednak podkreślić, że współczesne terminale oferują znacznie więcej niż usprawnienie procesu zakupów. Mogą też ułatwić prowadzenie biznesu, przyciągnąć nowych klientów i generować dodatkowe zyski.

Długa lista korzyści

Zakup terminala sprawi, że obsługa klientów stanie się szybsza, a kolejki krótsze. Twoi pracownicy nie będą tracili czasu na oczekiwanie, aż kupujący znajdzie pieniądze w portfelu, odpadnie też problem wydawanie reszty.

Z kolei poprawa jakości obsługi ułatwi Ci pozyskanie nowych klientów. Obecnie wiele osób preferuje płatność kartą i wybiera zakupy w punkcie oferującym taką możliwość. Badania dowiodły także, że klienci płacący kartą jednorazowo kupują więcej produktów i wydają znacznie większe kwoty niż osoby posługujące się wyłącznie gotówką. Instalując terminal zwiększysz więc ilość i wysokość transakcji, co z pewnością pozytywnie wpłynie na obroty Twojej firmy.

Przyjmowanie płatności przez terminal pozwoli Ci również ograniczyć koszty związane z odprowadzaniem gotówki do banku oraz podniesie bezpieczeństwo transakcji. Dodatkowo środki przyjęte za pomocą terminala wpłyną bezpośrednio na Twój rachunek w banku w terminie maksymalnie 5 dni roboczych.

Terminale kart płatniczych: dodatkowe możliwości

Dzięki terminalowi zyskasz też dostęp do wielu przydatnych funkcji, które przyczynią się do zwiększenia Twoich przychodów. Należą do nich:

  1. doładowania telefonów komórkowych (inaczej doładowania GSM),
  2. cashback – ta usługa pozwoli Twoim klientom na wypłacanie pieniędzy w gotówce przy okazji zakupów kartą,
  3. usługa DCC („przewalutowanie”) – czyli dynamiczna konwersja walut. Dzięki niej użytkownicy kart płatniczych mogą płacić bezpośrednio w walucie, w której te karty są prowadzone. Jeżeli często obsługujesz cudzoziemców, ta funkcjonalność podniesie atrakcyjność Twojego sklepu, a Ty zarobisz na prowizjach od każdej transakcji,
  4. opłacanie rachunków – z kolei to rozwiązanie będzie wygodne dla starszych osób, które nie korzystają z płatności internetowych. Twój sklep przyciągnie więc kolejną grupę klientów, to zaś przełoży się na wyższe zyski.

Nowoczesne terminale kart płatniczych oferują również opcje ułatwiające budowanie wizerunku firmy i zarządzanie procesem sprzedaży. Są to takie funkcjonalności, jak: logo na wydrukach, preautoryzacja, ekspresowe wymeldowanie, napiwek do rachunku, integracja z systemem kasowym, logowanie kasjerów i transakcje łączone (możliwość podzielenia zapłaty na płatność kartą i gotówką).

Ranking terminali płatniczych ułatwi Ci wybór urządzenia

Jeśli jesteś zainteresowany wprowadzeniem opcji płatności bezgotówkowych, powinieneś zwrócić uwagę nie tylko na funkcjonalności, które oferuje dany model terminala, lecz również na koszty związane z jego dzierżawą (przede wszystkim na prowizję za abonament oraz opłaty za transakcje kartą). Kolejnym aspektem, który powinieneś dokładnie przeanalizować, są obsługiwane metody płatności. Terminal płatniczy powinien uwzględniać „plastiki” najpopularniejszych organizacji płatniczych, umożliwiać transakcje za pomocą smartfona i BLIK-a oraz płatności „MO/TO” (bez fizycznego użycia karty).

Poświęć więc chwilę czasu na przejrzenie ofert różnych operatorów i porównanie parametrów poszczególnych POS-ów. W przygotowanym przez naszą redakcję rankingu terminali

płatniczych znajdziesz najciekawsze propozycje agentów współpracujących z bankami i będziesz mógł wybrać terminal odpowiadający Twoim preferencjom.

Najnowsze artykuły