Wróć

Oferta została wycofana ponieważ Meritum Bank zakończył działalność na polskim rynku.

e-Kantor w Meritum Banku - Recenzja

Analiza produktowa

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Pokaż więcej

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych

148 publikacji 4521 komentarzy

Na Moneteo.com zajmuje się tematami oszczędnościowymi i walutowymi, skupiając się na kontach oszczędnościowych i walutowych oraz lokatach terminowych. Obserwuje rynek, dbając przy tym o aktualność danych. Do jej zawodowych zadań należy także kontakt z Czytelnikami.

Usługi wymiany walut w Internecie w ostatnim czasie zyskują na popularności. W ten trend wpisuje się także Meritum Bank ze swoim rachunkiem e-Kantor, który umożliwia kupno i sprzedaż walut po atrakcyjnych kursach. Jest to w istocie połączenie konta walutowego z kantorem, dzięki któremu możemy nie tylko ograniczyć koszty wymiany euro, dolarów czy franków, ale także tanio przelewać środki do banków w kraju.

Spis treści

e-Kantor możemy polecić nie tylko posiadaczom kredytów walutowych, ale także osobom chcącym wymieniać walutę po najbardziej korzystnych cenach. Z punktu widzenia bezpieczeństwa należy zaznaczyć, że środki zgromadzone na tym rachunku są ubezpieczone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, co odróżnia ofertę Meritum Banku od większości innych kantorów internetowych na polskim rynku.

W naszym artykule znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące konta walutowego w Meritum Banku, jednak zanim przejdziemy do omówienia podstawowych kosztów, przyjrzyjmy się przez chwilę sylwetce instytucji oferującej rachunek e-Kantor.

Podstawowe parametry rachunku e-Kantor

Konta walutowe są szczególnym typem rachunku bankowego. Ich walutą może być np. euro, funt czy dolar, a z tym wiąże się konieczność zwrócenia uwagi na różnice między kursami sprzedaży i kupna waluty. Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje dotyczące rachunku e-Kantor:

Waluta
EUR, USD, GBP, CHF
Konto
0 zł
Konto osobiste
tak
Czy konto osobiste jest wymagane?

tak


dowolne konto osobiste z oferty Meritum Banku

Pokaż szczegóły
Informacje ogólne
Waluta

EUR, USD, GBP, CHF

Średni spread w % dla 4 głównych walut

0,7%-0,9%

Oprocentowanie rachunku

0%

Czy konto osobiste jest wymagane?

tak

Wymagane konto

dowolne konto osobiste z oferty Meritum Banku

Konto
Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

0 zł

Karta
Typy kart płatniczych

niedostępne

Bankomaty i operacje gotówkowe
Wypłata z bankomatów w Polsce

niedostępne

Wypłata z bankomatów za granicą

niedostępne

Wpłata gotówki w oddziale banku

0 zł

Wypłata gotówki w oddziale banku

0 zł

Przelewy
Przelew krajowy w walucie w oddziale banku
  • 0 zł - w CHF;
  • 5 zł - w EUR;
  • 25 zł - w USD i GBP;
Koszt przelewu walutowego przychodzącego
  • 10 zł - przelew walutowy w opcji BEN lub SHA
  • 5 zł - przelew SEPA (BEN lub SHA)
Koszt przelewu (europejskiego) SEPA

8 zł

Koszt przelewu (zagranicznego) SWIFT

0,15%, min. 20 zł maks. 200 zł

Sylwetka Meritum Banku

Początki działalności Meritum Banku należy wiązać z połową 1990 roku, kiedy powstał Bank Współpracy Europejskiej SA. W 2007 r. większościowym udziałowcem został fundusz inwestycyjny Innova/4 L.P., a dwa lata później bank zmienił nazwę na Meritum Bank. Oferta tej instytucji finansowej skierowana jest do średniozamożnych klientów indywidualnych oraz przedsiębiorców (mikro- i małych firm oraz indywidualnej działalności gospodarczej). Dla tych grup odbiorców przygotowano nowoczesną platformę e-bankingową, konkurencyjną ofertę depozytową, a także atrakcyjną ofertę dla firm mikro. Oferta banku obejmuje także różne rodzaje kredytów, w tym kredyty gotówkowe, konsolidacyjne oraz ratalne (oferowane w sieciach Tesco).

Meritum Bank rozwija swoje usługi, staje się bankiem nowoczesnym i przyjaznym użytkownikom. Wychodząc naprzeciw potrzebom kredytobiorców z zobowiązaniami walutowymi, bank wprowadził rachunek e-Kantor, dzięki któremu można znacznie ograniczyć koszty wymiany walut.

e-Kantor Meritum Banku okiem redakcji

Konto osobiste z platformą wymiany walut w Meritum Banku to obecnie jeden z korzystniejszych rachunków walutowych na rynku. Bardzo niski spread i atrakcyjne opłaty za przelewy w ramach kraju (bezpłatne we frankach szwajcarskich!) z pewnością docenią kredytobiorcy, którzy spłacają zobowiązania w obcej walucie. Dzięki e-Kantorowi takie osoby mogą tanio kupić euro, franki czy funty i od razu spłacić ratę kredytu, unikając niekorzystnych przewalutowań w swoim banku. Jeśli zależy Ci właśnie na ograniczeniu kosztów wymiany walut i przelewów w obrębie Polski, rozważ założenie rachunku w Meritum Banku i oszczędzaj dzięki niskim spreadom.

Komentarze i opinie

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy