Wróć

Oferta została wycofana. Sprawdź inne produkty od: Alior Bank.

Konto Rozsądne w Alior Banku - Recenzja

Analiza produktowa

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Pokaż więcej

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych

143 publikacje 4519 komentarzy

Na Moneteo.com zajmuje się tematami oszczędnościowymi i walutowymi, skupiając się na kontach oszczędnościowych i walutowych oraz lokatach terminowych. Obserwuje rynek, dbając przy tym o aktualność danych. Do jej zawodowych zadań należy także kontakt z Czytelnikami.

Konto Rozsądne to jeden z ciekawszych rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych na polskim rynku kont bankowych. Konto pozwoli Ci realnie zarobić na zakupach w sklepach spożywczych oraz hiper- i supermarketach – możesz zyskać do 50 zł miesięcznie płacąc kartą debetową. Warunek jest tylko jeden – aby skorzystać ze zwrotu musisz otrzymywać wynagrodzenie z tytułu wykonywanej pracy, stypendium, rentę lub emeryturę na rachunek w Alior Banku.

Spis treści

Jeżeli nie jest to dla Ciebie zbyt duże obciążenie, to Konto Rozsądne powinno Cię zainteresować. W naszym artykule omówimy nie tylko najważniejsze opłaty związane z tym rachunkiem, ale także przedstawimy dodatkowe korzyści płynące z posiadania konta w Alior Banku.

Pełna analiza Konta Rozsądnego Alior Banku


Parametry Konta Rozsądnego

Opłaty i prowizje to jedne z najważniejszych informacji związanych z kontami osobistymi. Koszt prowadzenia rachunku, przelewów czy obsługi karty płatniczej to swego rodzaju wyznaczniki opłacalności konta. Poniżej prezentujemy parametry Konta Rozsądnego w Alior Banku:

Konto
0 zł / 8 zł
Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

0 zł / 8 zł


opłaty unikniesz, jeżeli na rachunek przelewane będzie wynagrodzenie z tytułu wykonywanej pracy, stypendium, renty bądź emerytury

Karta
5 zł / 13 zł
Miesięczna opłata za kartę

5 zł / 13 zł


zapewnienie wpływów na konto z tytułu wynagrodzenia, stypendium, renty lub emerytury umożliwia obniżenie miesięcznej opłaty za kartę do 5 zł

Bankomaty
0 zł / 5 zł
Bankomaty 0 zł / 5 zł

 • 0 zł - bankomaty Alior Banku
 • 0 zł dla pozostałych sieci - jeśli na rachunek co miesiąc wpłynie wynagrodzenie, stypendium, renta lub emerytura, w przeciwnym razie 5 zł (dla sieci Euronet ta opłata obowiązuje dla wypłat powyżej 100 zł)
Przelew internetowy
0 zł
Pokaż szczegóły
Konto
Przeznaczenie konta

konto uniwersalne dla osób powyżej 18. r.ż.

Oprocentowanie rachunku

0%

Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

0 zł / 8 zł

Możliwość uniknięcia opłaty za prowadzenie rachunku

opłaty unikniesz, jeżeli na rachunek przelewane będzie wynagrodzenie z tytułu wykonywanej pracy, stypendium, renty bądź emerytury

Karta
Typy kart płatniczych
 • Debit Mastercard PayPass
 • Visa PayWave
Funkcjonalność karty
 • płatności zbliżeniowe
 • płatności internetowe
 • cashback
 • ubezpieczenie przed nieuprawnionym użyciem
Opłata za wydanie karty

10 zł

Opłata za odnowienie karty

10 zł

opłata za wznowienie karty nie zostanie pobrana, gdy w ciągu 3 ostatnich miesięcy na rachunku zostanie odnotowany przynajmniej raz wpływ z tytułu wynagrodzenia

Miesięczna opłata za kartę

5 zł / 13 zł

Możliwość uniknięcia opłaty za kartę

zapewnienie wpływów na konto z tytułu wynagrodzenia, stypendium, renty lub emerytury umożliwia obniżenie miesięcznej opłaty za kartę do 5 zł

Bankomaty i operacje gotówkowe
Wypłata z bankomatów w Polsce
 • 0 zł - bankomaty Alior Banku
 • 0 zł dla pozostałych sieci - jeśli na rachunek co miesiąc wpłynie wynagrodzenie, stypendium, renta lub emerytura, w przeciwnym razie 5 zł (dla sieci Euronet ta opłata obowiązuje dla wypłat powyżej 100 zł)
Wypłata z bankomatów za granicą

0 zł + 2% za przewalutowanie transakcji dokonanej kartą Visa

Przelewy
Zwykły przelew internetowy

0 zł

Przelew natychmiastowy

od 3 do 5 zł w zależności od kwoty przelewu

Zlecenie stałe

0 zł

Polecenie zapłaty

0 zł

Koszt przelewu SEPA

5 zł (spread na EUR ok. 8,6%)

Dodatkowe funkcjonalności Konta Rozsądnego

Klienci banków zwracają uwagę także na inne cechy rachunków osobistych. Opłaty i prowizje z pewnością są decydujące, jednak warto pamiętać, że konto osobiste w Alior Banku oferuje dodatkowe usługi:

 • Program moneybackAlior Bank zwróci Ci 1% wydatków opłaconych kartą płatniczą w sklepach spożywczych, supermarketach i hipermarketach (oferta nie obejmuje sklepów internetowych). Maksymalny miesięczny zwrot wynosi 50 zł, a roczny 400 zł. Aby otrzymać 50 zł zwrotu musisz łącznie wydać kwotę ok. 4000 zł w sklepach spożywczych lub marketach. Z regulaminem promocji zapoznasz się na tej stronie banku.
 • BLIK - system płatności umożliwiający transakcje w sklepach stacjonarnych i internetowych, przelewy między użytkownikami oraz wypłaty z bankomatów.
 • Program Rekomendacyjny - za skuteczne polecenie konta (ale również innych produktów banku, np. kredytu) bank przyznaje premię w wysokości 60 zł. Warunkiem jest otwarcie nowego konta z polecenia w ciągu 30 dni od złożenia wniosku i wykonanie przez nowego klienta w ciągu 60 dni od założenia konta przynajmniej jednej transakcji kartą. Osoba otwierająca konto nie może być już klientem Alior Banku.
 • Aplikacja iKASA– dzięki niej możesz płacić telefonem w sklepach Biedronka.
 • Android Pay - płatności Google dostępne dla osób posiadających smartfon z systemem operacyjnym Android.
 • Limit odnawialny w rachunku – limit odnawialny oznacza dostępność większej kwoty pieniędzy niż limit salda rachunku. Każda wpłata środków na rachunek zmniejsza zadłużenie. Minimalna kwota limitu wynosi 500 zł, maksymalna 100 000 zł.
 • Nowoczesna aplikacja mobilna.

Produkty oszczędnościowe

Jeżeli jesteś osobą oszczędną, rozważ skorzystanie z produktów oszczędnościowych Alior Banku. Jako nowy klient możesz założyć Konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 2,0% w skali roku. Podane oprocentowanie obowiązuje przez pierwsze 3 miesiące od momentu, gdy zostaniesz klientem banku. Po tym okresie oprocentowanie konta oszczędnościowego będzie równe stawce WIBID1M minus 0,5 p.p.

Natomiast dla klientów, którzy złożyli skutecznie wniosek o świadczenie wychowawcze (Wniosek Rodzina 500+) za pośrednictwem systemu bankowości internetowej Alior Banku, oprocentowanie konta oszczędnościowego wynosi 2,50% w skali roku dla kwot do 6 tys. zł przez 12 miesięcy.

Rachunek oszczędnościowy z podwyższonym oprocentowaniem wynoszącym 2,00% możesz założyć w oddziale banku do 30 dni od momentu otwarcia kartoteki klienta (czyli np. od dnia założenia Konta Rozsądnego w Alior Banku).

Z kolei na Koncie lokacyjnym możesz zyskać oprocentowanie 2,5% w skali roku przez 4 miesiące w promocji, jeżeli zdeponujesz na nim nowe środki do kwoty 100 tys. zł. Nowe środki ustalane są wg salda z dnia 1 sierpnia 2017 r. Oprocentowanie kwot powyżej 100 tys. zł uzależnione jest od stawki WIBID 1M (obecnie wynosi ona ok. 0,96%). Choć możesz posiadać wyłącznie jedno Konto lokacyjne, po zakończeniu okresu promocji możesz swobodnie zawrzeć umowę umowę o kolejny taki rachunek (spełniając przy tym warunek nowych środków).

Do rachunków można zamówić płaską kartę debetową MasterCard Debit (bez funkcji zbliżeniowej). Opłaty związane z użytkowaniem konta oszczędnościowego są dość konkurencyjne – pierwsza wypłata środków w miesiącu (w placówce Alior Banku albo w bankomacie Alior Banku, Euronetu lub PlanetCash) jest darmowa, za drugą i każdą następną zapłacisz 10 zł (opłaty za przelewy wyglądają podobnie – pierwszy jest bezpłatny, każdy kolejny kosztuje 10 zł).

Konto Rozsądne okiem redakcji

Konto Rozsądne w Alior Banku to rachunek, na którym zdecydowanie można zarobić. Jeśli zdecydujesz się przelewać swoje dochody (wynagrodzenie, rentę, emeryturę lub stypendium – kwota jest dowolna) na to konto, zyskujesz 3 razy – nie płacisz za prowadzenie rachunku, masz prawo do otrzymania moneybacku, a opłata za obsługę karty debetowej zmniejsza się do 5 zł.

Konto Rozsądne można polecić osobom o stałych dochodach, dla których liczą się nie tylko koszty prowadzenia rachunku, ale także możliwość zarabiania na zwykłych płatnościach kartą debetową. Oferta Alior Banku powinna także zadowolić klientów poszukujących nowości i innowacji – płatności przez Android Pay czy nowoczesna aplikacja mobilna to funkcjonalności, które stają się coraz bardziej popularne i użyteczne. Jeśli Twoje potrzeby są podobne do powyższych, Konto Rozsądne z pewnością przyniesie Ci wymierne korzyści.

Przydatne dokumenty

Komentarze i opinie

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy