Wróć

Oferta została wycofana. Sprawdź inne produkty od: Alior Bank.

Analiza produktowa

3% na 100-dniowej lokacie dla posiadacza Konta Jakże Osobistego w Alior Banku

Przeglądając bankowe tabele oprocentowania znaleźliśmy prawdziwy rarytas - 100-dniową lokatę terminową w Alior Banku. Wpłacając na nią pieniądze otrzymasz aż 3% odsetek w skali roku. Oferta dedykowana jest jednak wyłącznie nowym klientom banku, którzy otworzą Konto Jakże Osobiste.
Opracowane przez:
Aldona Derdziak
Aldona Derdziak Analityk produktów finansowych
  • Szczegóły oferty
  • Opinie(11)

Jak zdążyliśmy wspomnieć – lokata „100 dni” oferuje oprocentowanie na poziomie 3% w skali roku. Naprawdę niewiele jest konkurencyjnych lokat, na których byłbyś wstanie uzyskać wyższe odsetki. Oferta Alior Banku charakteryzuje się przy tym bardzo wysoką elastycznością – minimalna kwota, jaka potrzebna jest do otwarcia lokaty to zaledwie 1000 zł, a maksymalnie możesz zdeponować aż 50 tys. zł. Kombinacja wysokiego oprocentowania i sporej kwoty inwestycji, sprawiają, że jest to aktualnie jedna z najlepszych ofert dostępnych na polskim rynku bankowym.

Niestety jest tu jedno „ale” – lokatę „100 dni” mogą założyć wyłącznie ci klienci Alior Banku, którzy założą Konto Jakże Osobiste. Mało tego – z oferty można skorzystać wyłącznie w terminie 14 dni od daty wygenerowania Twojej Karty Klienta. Jeśli spóźnisz się choćby o jeden dzień, szansa na skorzystanie z tego atrakcyjnego depozytu przepadnie.

Jak skorzystać z oferty?

Lokatę założysz jedynie w oddziale Alior Banku. Uczulamy, że taką możliwość będziesz miał tylko przez 14 dni od daty stworzenia Twojej Karty Klienta w systemie bankowym.

Ile można zarobić na lokacie „100 dni”?

W poniższej tabeli wyliczyliśmy zysk, jaki możesz osiągnąć na lokacie „100 dni” w Alior Banku. Jego wysokość porównaliśmy z odsetkami, jakie zarobiłbyś na statystycznej lokacie oferowanej obecnie w polskich bankach komercyjnych.

Zysk* z lokaty "100 dni" w Alior Banku

Kwota lokaty

Lokata "100 dni" (3,00%)

Statystyczna lokata bankowa (1,56%)

1 000,00 zł

6,66 zł

3,46 zł

2 500,00 zł

16,64 zł

8,65 zł

5 000,00 zł

33,29 zł

17,31 zł

7 500,00 zł

49,93 zł

25,96 zł

10 000,00 zł

66,58 zł

34,62 zł

20 000,00 zł

133,15 zł

69,24 zł

30 000,00 zł

199,73 zł

103,86 zł

40 000,00 zł

266,30 zł

138,48 zł

50 000,00 zł

332,88 zł

173,10 zł

* Po uwzględnieniu podatku "Belki"

Gwarancje BFG

Środki zgromadzone w Alior Banku są objęte ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Kwota gwarancji wynosi równowartość 100 tys. euro (ok. 430 tys. zł). Lokatę „100 dni” możesz więc otworzyć bez żadnych obaw o ewentualne bankructwo banku (dowiedz się więcej na temat gwarancji BFG).

Konto Jakże Osobiste

Konto Jakże Osobiste to obecnie podstawowy rachunek osobisty oferowany przez Alior Bank. Prowadzenie konta kosztuje 10 zł, ale można uniknąć opłaty, zapewniając miesięczne wpływy w kwocie min. 1500 zł - dla osób poniżej 26 r. prowadzenie konta jest bezwarunkowo darmowe. Główną zaletą rachunku jest wysoka elastyczność. Jako posiadacz konta możesz praktycznie dowolnie ustalać jego najważniejsze parametry i korzystać z wielu usług dodatkowych, takich jak pakiet assistance, nieoprocentowany limit w koncie czy ubezpieczenie podróżne.

Przeczytaj pełną analizę Konta Jakże Osobistego tutaj.

Naszym zdaniem

Lokata „100-dni”, proponowana osobom, które założą Konto Jakże Osobiste, to aktualnie jedna z najlepszych ofert depozytowych dostępnych na polskim rynku bankowym.

Głównymi zaletami lokaty są wysokie oprocentowanie oraz wysoka maksymalna kwota, jaką można na nią wpłacić – 50 tys. zł. Kiedy to wszystko połączy się z możliwością uzyskania korzyści do Konta Jakże Osobistego w postaci 3% na Koncie Oszczędnościowym (oferta obowiązuje do końca 2019 roku dla kwot do 20 000 zł) propozycja Alior Banku zacznie wyglądać naprawdę imponująco.

Szkoda jedynie, że bank tak mało uwagi poświęca analizowanej lokacie, praktycznie w ogóle jej nie promując. Naszym zdaniem, gdyby o tej ofercie dowiedziało się więcej klientów, grono osób korzystających z usług Alior Banku na pewno znacznie, by się powiększyło.

Przydatne dokumenty

Komentarze i opinie

(11)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
K
KL
Gość

Czy wiadomo co dokładnie oznacza "nowy klient" w tym przypadku? Co jeśli miałem kiedyś konto w Aliorze ale zostało zamknięte ponad rok temu i od tego czasu nie korzystam z żadnych produktów banku?

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@KL

Nowy klient, czyli osoba, która nie miała wcześniej Karty Klienta. Jeśli kiedyś miałeś konto w Aliorze, w przypadku Lokaty 100 dni nie jesteś nowym klientem i nie będziesz mógł jej założyć.

Odpowiedz

D
DR
Gość

Odpwoedź z banku: "Dodam, że lokatę 100-dniową na 3,00% można otworzyć w Oddziale lub w Placówce Partnerskiej Alior Banku. "

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@DR

Dziękujemy za informację. Zweryfikujemy raz jeszcze sposób założenia tej lokaty i zaktualizujemy tekst.

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@najlepszelokaty.pl

Wprowadziliśmy już poprawki do tekstu - istotnie lokatę można obecnie założyć tylko w placówkach banku. Raz jeszcze dziękujemy za komentarze.

Odpowiedz

T
tiomonha1992
Gość
@DR

Loоking for sеxting
https://www.google.com/#btn...
Add me, my id 719680

Odpowiedz

D
DR
Gość

Proszę o informację gdzie na stronie Aliora widnieje wpis o tej lokacie

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@DR

Na samej stronie Alior Banku trudno doszukać się tej informacji. My znaleźliśmy ją w tabeli oprocentowania w sekcji "Lokaty dla nowego klienta": https://www.aliorbank.pl/da...

PS dajcie znać, czy po założeniu konta widzicie tę lokatę w systemie bankowości elektronicznej Alior Banku. Będziemy wdzięczni :)

Odpowiedz

B
Bożena Biernacka
Gość
@najlepszelokaty.pl

Założyłam Konto Jakże Osobiste w placówce banku i lokaty 100 dni nigdzie nie widzę, ani nie mogę jej nawet znaleźć na moim profili, ani na stronie Banku. W placówce też mi o niej nie wspomniano.

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Bożena Biernacka

Przykro nam, że nie poinformowano Panią o tej ofercie. Lokatę wciąż można założyć, informacje można znaleźć jednak tylko w tabeli oprocentowania. Jeśli nie minęło jeszcze 14 dni od założenia konta, jest jeszcze szansa na skorzystanie z lokaty.

Odpowiedz

B
Bożena Biernacka
Gość
@najlepszelokaty.pl

Odszukałam tabelę oprocentowania i spytałam w Banku o tę konkretną lokatę. Otworzyłam ją bez problemów w placówce Alior Banku. Wszystkie warunki zgodne z tym, co przeczytałam w Państwa artykule. Dziękuję za informację. Generalnie Alior Bank i Konto Jakże Osobiste godne polecenia. Staranna obsługa i ciekawa oferta.

Odpowiedz