Jak korzystnie płacić na AliExpress? Sprawdzamy dostępne metody płatności

Michał Radzimiński
Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
Michał Radzimiński
Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych

100 publikacji 1156 komentarzy

Doświadczony recenzent i tester, a przede wszystkim aktywny użytkownik wielu aplikacji bankowych i rozwiązań fintechowych. Od 6 lat odpowiada przede wszystkim za tworzenie treści związanych z nowinkami technologicznymi w finansach. Jednocześnie śledzi działalność podmiotów funkcjonujących na rozkwitającym rynku płatności odroczonych. Do każdej nowości w finansach podchodzi z ciekawością, ale przede wszystkim krytycznie.


72 komentarze
Jak korzystnie płacić na AliExpress? Sprawdzamy dostępne metody płatności
Spis treści

Zwykle długi czas oczekiwania na przesyłkę i często wątpliwa jakość produktów nie odstraszają kolejnych osób przed skorzystaniem z AliExpress. Powód jest prosty: cena. Nie da się ukryć, że ceny towarów dostępnych na chińskim portalu zakupowym są wyjątkowo kuszące. Możesz się o tym przekonać, przechodząc na stronę portalu AliExpress .

Przyjrzyjmy się więc kwestii płatności (i nie tylko) na tym ciągle utrzymującym popularność serwisie.

Metody płatności na AliExpress

Aby zapłacić za zakupy na AliExpress, możemy skorzystać z kilku dostępnych sposobów płatności:

 • płatność kartą debetową lub kredytową,
 • kod Blik,
 • szybki przelew (Przelewy24 / PayU),
 • płatność przelewem tradycyjnym,
 • ewentualne pozostałe metody (m.in. WebMoney, Western Union).

Pod względem wygody i szybkości realizacji zdecydowanie najlepszym wyborem będą trzy pierwsze metody płatności – transakcja kartą, Blikiem lub szybkim przelewem.​​​​​​

Do wspomnianych metod dołączyło również PayPo, czyli jeden z największych operatorów płatności odroczonych na polskim rynku.

Pozostaje kwestia wyboru waluty transakcji. Użytkownicy sklepu internetowego mogą płacić za zakupy zarówno w obcej walucie, jak i w polskich złotych.

Płatności w polskiej walucie: szybkie przelewy itd.

Wprowadzenie przelicznika wartości towaru na PLN dodatkowo wpłynęło na popularność AliExpress w Polsce. Od dłuższego czasu wystarczy po prostu wybrać złotego – spośród niemal 150 innych walut – jako tę, w której ceny mają być przeliczane i wyświetlane.

Dzięki temu (pomijając dość toporne tłumaczenie treści na stronie) czujemy się właściwie jak w polskim sklepie internetowym. Co jednak istotniejsze, nie ma konieczności posiadania konta ani karty w obcej walucie, by uniknąć dodatkowych przewalutowań i związanych z nimi opłat.

Osobna kwestia to stawki, po których denominowana jest wartość zakupu. Sprawdziliśmy je na przykładzie 3 różnych produktów, a wyniki umieściliśmy w tabeli:

Ceny towarów na AliExpress w USD i PLN

Produkt

Cena w USD

Cena w PLN

Kurs

Zegarek

34,43 USD

158,14 zł

4,5931

Smartfon

292,88 USD

1 318,32 zł

4,5012

Torebka damska

31,47 USD

147,69 zł

4,6930

Ceny przykładowych towarów w USD i PLN i przelicznik stosowany przez AliExpress (5 grudnia 2022 r.). Opracowanie własne.

Podane przeliczniki prezentują się przeciętnie. Porównaliśmy je z kursami sprzedaży obowiązującymi w tym samym czasie w kilku dużych bankach i te stosowane przez AliExpress są do nich dość zbliżone. Gorzej dla chińskiego giganta wypada porównanie z kursami stosowanymi przez Visę i Mastercarda. Różnica nie musi być jednak istotna, zwłaszcza przy zakupach o niewielkiej wartości.

A zatem, skoro płatności na AliExpress w polskiej walucie są możliwe, to osoby nieposiadające kont i kart walutowych mogą śmiało płacić za zakupy przy pomocy szybkiego przelewu (Przelewy24 lub PayU).

Płatności w walucie obcej: karta walutowa

Posiadacze kont walutowych mogą skorzystać z płatności kartą wydaną do takiego rachunku (lub karty wielowalutowej). Jeśli masz np. konto w EUR, ustaw stronę AliExpress tak, by wyświetlała ceny właśnie w tej walucie – wiesz wówczas dokładnie, ile zapłacisz. Jeśli waluta transakcji jest zgodna z walutą rozliczeniową karty, unikniesz przewalutowania i związanych z nim ewentualnych prowizji pobieranych przez bank.

Równie dobrze sprawdzi się tu również karta wydana do subkonta walutowego w Revolucie – możesz skorzystać zarówno z fizycznej karty, jak i tej „wirtualnej”.

Płatność kartą w PLN za transakcję w obcej walucie

Naturalnie najgorszym wyjściem będzie płatność w obcej walucie przy pomocy karty płatniczej do konta bankowego w złotych, o ile taka karta nie charakteryzuje się korzystnymi przewalutowaniami. Jeśli zdecydujemy się na taki krok, to nie dość, że nastąpi przewalutowanie (nieraz podwójne), to w dodatku możemy się „naciąć” na prowizję ze strony banku.

Wystarczy jednak, że zagraniczne transakcje są rozliczane przez bank na atrakcyjnych warunkach, a taka płatność okaże się nawet korzystniejsza niż szybki przelew po denominacji wartości zakupu przez AliExpress. Muszą tu jednak zostać spełnione pewne warunki, a mianowicie:

 • transakcja zostanie przewalutowana bezpośrednio z waluty płatności na PLN po kursie organizacji płatniczej,
 • bank nie pobiera dodatkowej prowizji za przewalutowanie.

Przedstawmy tę różnicę na przykładzie już wspomnianego zegarka. Jego cena to 34,43 USD, a po przeliczeniu przez AliExpress – 158,14 zł. Odpowiednio tyle zapłacimy, jeśli wybierzemy opcję płatności kartą w dolarach lub przelewu pay-by-link.

Jaki będzie całkowity koszt transakcji, jeśli zdecydujemy się na płatność w dolarach przy użyciu karty „złotowej”? W przypadku większości kart będzie on wyższy. Weźmy np. kartę Visa do konta osobistego w jednym z popularnych banków, który nie proponuje korzystnych przewalutowań. Najpierw transakcja byłaby przeliczona po mało atrakcyjnym kursie banku, a następnie pobrana zostałaby 4-procentowa prowizja. W efekcie za zegarek zapłacilibyśmy 164,54 zł.

Gdybyśmy jednak skorzystali z karty z korzystnymi przewalutowaniami wydanej przez konkurencyjny bank, to wartość transakcji zostałaby przeliczona z USD na PLN po kursie stosowanym przez Mastercard. Bank nie pobiera w tym przypadku prowizji, więc całkowity koszt zegarka wyniósłby 155,21 zł – jeszcze mniej niż w przypadku szybkiego przelewu po denominacji wartości zakupu dokonanej przez AliExpress.

Wniosek: jeśli Twoja karta do konta w złotych oferuje korzystne rozliczanie transakcji zagranicznych po kursie organizacji płatniczej, skorzystanie z niej podczas zakupów na AliExpress będzie bardzo dobrym rozwiązaniem.

Nie wiesz, jak rozliczane są transakcje w obcych walutach w Twoim banku? Najłatwiej sprawdzisz to w tekście o opłatach za przewalutowanie.

Jak płacić na AlliExpress? Przewodnik krok po kroku

Proces płatności za zakupy na AliExpress jest prosty i intuicyjny. Zanim jednak możliwe będą jakiekolwiek zakupy na tej platformie, należy utworzyć konto. Sklep wymaga podania adresu e-mail i ustanowienia hasła (do sklepu możesz się też logować poprzez konta w mediach społecznościowych).

Następnie wybierasz interesujący Cię produkt. Potem czeka Cię już tylko proces zamówienia, wyboru formy płatności i jej wykonania:

 1. Podanie danych do wysyłki. Nie przejmuj się brakiem ani polskich znaków, ani myślnika w kodzie pocztowym – paczka dotrze do Ciebie bez problemu.
  AliExpress. Informacje dotyczące wysyłki.
  AliExpress. Informacje dotyczące wysyłki.
 2. Wybór metody płatności:
  1. W przypadku płatności kartą wpisz jej dane w odpowiednim miejscu. Zaznaczenie opcji „Zapisz tę kartę” sprawi, że przy kolejnych zakupach nie będziesz musiał ponownie uzupełniać tych samych danych.
   AliExpress. Płatność kartą.
   AliExpress. Płatność kartą.
  2. Do płatności w PLN możesz wykorzystać opcję z płatnością Blik lub szybkim przelewem (Przelewy24 lub PayU). W takiej sytuacji wartość zamówienia zostanie przeliczona na polską walutę po całkiem korzystnym kursie stosowanym przez AliExpress.
   AliExpress. Metody płatności
   AliExpress. Metody płatności. Płatność Blik lub szybkim przelewem.
 3. Płatność. Aby opłacić zamówienie wybraną metodą, kliknij przycisk „Złóż zamówienie”. Zanim jednak to zrobisz, upewnij się, czy nie masz przypadkiem kuponu lub kodu promocyjnego, z którego mógłbyś skorzystać.
  Ali Express, podsumowanie zamówienia
  Ali Express, podsumowanie zamówienia
 4. W przypadku wyboru szybkiego przelewu zostaniesz przeniesiony na stronę operatora takich płatności. Wystarczy, że wskażesz bank, zalogujesz się na konto i zlecisz przelew na podstawie automatycznie wypełnionego formularza.
 5. Zakupy opłacone. Pozostaje czekać na przesyłkę.

Czy na AliExpress można płacić Blikiem i Google Pay?

Tak, jest to możliwe. Jeśli jako metodę płatności wskażesz PayU lub Przelewy24, to będziesz miał taką możliwość.

Przed dokonaniem transakcji dostawcy wspomnianych metod płatności wyświetlą całą listę banków oraz systemów płatniczych, w tym również Blika i Google Pay.

Czy na AliExpress można płacić przy odbiorze?

Niestety, za zakupy na AliExpress musimy zapłacić w momencie składania zamówienia (jedynym wyjątkiem są płatności odroczone z PayPo). Wśród dostępnych metod nie ma płatności za pobraniem.

Bezpieczeństwo płatności na AliExpress

Pod względem bezpieczeństwa zakupy na AliExpress nie odbiegają od tych dokonywanych na innych dużych platformach zakupowych. Tak jak to zwykle bywa, źródłem największego zagrożenia są nie ewentualne wady w zabezpieczeniach serwisu, a nieuwaga jego użytkowników.

Podczas zakupów upewnij się, że na pasku adresu widoczna jest kłódka oznaczająca bezpieczne połączenie. Nie odpowiadaj też na prośby rzekomych sprzedawców o kliknięcie w link do płatności lub zainstalowanie dodatkowego oprogramowania.

AliExpress a cło i podatki – jak to w końcu jest?

Pora poruszyć kwestię, która wśród fanów chińskich sklepów internetowych budzi niemałe emocje. Modę na zakupy z Chin dostrzegli urzędnicy odpowiedzialni za stan finansów publicznych. Głównym czynnikiem wpływającym na konkurencyjność cen towarów sprowadzanych z Chin jest bowiem domniemana możliwość uniknięcia dodatkowych opłat na rzecz Skarbu Państwa – podatku VAT oraz cła.

VAT za zakupy z Chin

W rzeczywistości nie jest jednak tak kolorowo, jak niektórym mogłoby się wydawać. Jeszcze kilka lat temu rzeczywiście obowiązywało w polskim prawie zwolnienie z VAT w przypadku zakupu towarów o niewielkiej wartości (max. 22 euro), ale w nowelizacji przepisów z września 2017 r. dodano zapis sugerujący, że wspomniane zwolnienie nie obejmuje towarów sprowadzonych w drodze zamówienia wysyłkowego.

Nie ma przy tym znaczenia, czy sprzedawca oznaczył przesyłkę jako „gift” – w większości krajów UE taki zabieg pozwala na uniknięcie VAT-u za paczki o wartości do 45 euro, ale Polska należy tu do wyjątków.

Czy za zakupy na AliExpress zapłacę cło?

A co z cłem? Zwolnienie z opłaty celnej obejmuje przesyłki o wartości do 150 euro. Powyżej tej kwoty obowiązują stawki, które można sprawdzić w Informacyjnym Systemie Zintegrowanej Taryfy Celnej (ISZTAR). Warto w tym celu skorzystać z kalkulatora Ministerstwa Finansów.

Przepisy to jedno, praktyka to drugie

Osoby kupujące na AliExpress i w innych azjatyckich sklepach powinny liczyć się więc z tym, że mogą spotkać się z koniecznością zapłaty cła oraz podatku VAT. To jednak tylko teoria. W praktyce kontrola przesyłek prowadzona przez celników jest wyrywkowa. Do tego Chińczycy nieraz omijają prawo, zaniżając deklarowaną wartość przesyłki lub wysyłając paczki do pośrednika w innym kraju UE, skąd dopiero trafiają one do Polski.

W związku z tym równie dobrze możesz regularnie kupować na AliExpress i ani razu nie zostać wezwanym do uiszczenia dodatkowych opłat. Nie martw się więc na zapas – prawdopodobieństwo, że to akurat Twoja paczka zwróci uwagę celników, jest raczej niewielkie. Warto podkreślić, że to nie Ty omijasz w tym przypadku przepisy, a chiński sprzedawca.

Kilka korzystnych metod płatności

Moda na zakupy w chińskich sklepach internetowych to zjawisko, któremu trudno się dziwić. Klientów AliExpress i podobnych serwisów kuszą wyjątkowo niskie ceny, a przecież każdy z nas lubi oszczędzać pieniądze. Co prawda w parze z atrakcyjną ceną często idzie gorsza jakość, ale w przypadku wielu produktów nie ma ona aż tak wielkiego znaczenia. Entuzjastów tanich zakupów nie odstrasza też tradycyjnie długi czas oczekiwania na wysyłkę.

Jeśli chodzi o najkorzystniejsze metody płatności, to najlepiej wypadają płatności kartą do konta walutowego oraz karty do kont w polskich złotych, oferujące korzystne przewalutowania transakcji. Osoby nieposiadające takich produktów mogą jednak całkiem korzystnie płacić w polskiej walucie dzięki Blikowi i szybkim przelewom, po wcześniejszym przeliczeniu cen towarów przez AliExpress.

Przejdź na stronę AliExpress i dokonaj korzystnych zakupów 🙂


Oceń artykuł
0
(0 ocen)
Aby oddać głos, wskaż odpowiednią liczbę gwiazdek.
Dziękujemy za Twój głos Dziękujemy za Twój głos

Komentarze

(72)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
I
Iwona
Gość

Czy opcja zwykłego przelewu w banku jest jeszcze dostępna? Bo jakoś nie mogę znaleźć?

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Iwona

Rzeczywiście, sprawdziłem na przykładzie kilku produktów i również nie widzę opcji z tradycyjnym przelewem – ostatnia aktualizacja artykułu miała miejsce w grudniu, więc opcja musiała zniknąć niedawno. Domyślam się, że nie cieszyła się zbyt dużą popularnością na tle innych, wygodniejszych i szybszych metod ?

Odpowiedz

A
Ania
Gość

Co zrobić jeśli zwrot pieniędzy został przesłany na konto bonusowe a nie na konto bankowe na aliexpress???

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Ania

O jakim koncie bonusowym mówisz?

Odpowiedz

L
Lidia
Gość

Jak mogę usunąć wycofać karte z konta Alliexptes

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Lidia

Zaloguj się na konto, a potem wybierz "Konto" w prawym górnym rogu. Powinno wysunąć się menu – kliknij "Zapłata". Jeśli zapisałaś kartę na swoim koncie, to powinna się tam wyświetlić wraz z możliwością usunięcia.

Odpowiedz

M
Magdalena
Gość

A kuriera mają?

Odpowiedz

Z
złośliwy
Gość
@Magdalena

Przecież to chiński serwis, więc jak kuriera? ;p

Odpowiedz

T
Tomasz
Gość
@złośliwy

Normalnie? EMS, DHL, UPS, FEDEX itd to typowe międzynarodowe usługi kurierskie. Also skoro mają teraz centrum logistyczne w kraju to teoretycznie mogą też współpracować z lokalnymi firmami jeżeli mają taką wolę.

Odpowiedz

P
Piotrek
Gość

Ja płacę blikiem i jednorazową kartą wirtualną revolut

Odpowiedz

U
Ula
Gość
@Piotrek

Co to za karta wirtualna revolut?

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Ula

Opis tego produktu znajdziesz w tekście nt. Revoluta, w części "Jak działa Revolut..." https://www.najlepszekonto.pl/revolut

Odpowiedz

K
katarzyna
Gość

założyłam aplikację na telefonie, ale wyświetla się tylko jedna metoda płatności czyli karta debetowa , Dlaczego nie mogę zapłacić np. blikiem?

Odpowiedz

A
Anna
Gość
@katarzyna

Czasem nie wszystkie metody są dostępne, to zależy chyba od produktu albo sprzedawcy. Poza tym tylko wspomnę, że jak chcesz zapłacić blikiem nie musisz mieć blika w metodach płatności, wystarczy, że jest payU i tam w kolejnym kroku wybierasz blika.

Odpowiedz

R
Rafal
Gość

mam pytanie.kupilem dwa tygodnie temu naklejki z alieexpress metod aalipay blikiem i na koncie nie mam zadnych zamowien. pieniazki odrazu byly zabrane z konta.co mam robic?

Odpowiedz

C
cerro
Gość
@Rafal

napisz na czacie

Odpowiedz

M
Marek
Gość

Witam, nie mogę zapłacić żadną kartą.

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Marek

W tej sytuacji warto sprawdzić, czy limity transakcji internetowych dla Twoich kart są poprawnie ustawione. Może tu tkwi problem?

Odpowiedz

B
Beata
Gość

A jak yo jest z kodem rabatowym na 50 zł do Aliexpress z loterii visa? bo po to założyłam na Ali konto, by ten kod wykorzystać, ale po wyborze zakupu nie mogę go zrealizować.. :(

Próbowałem na czacie się dowiedzieć, od bota Evy, ale... ¯\_(ツ)_/¯

W Regulaminie loterii visa nie ma warunków realizacji tego kodu, no nie wiem o co chodzi..

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Beata

Kod powinnaś móc wpisać w rubrykę "Promo Code" przed dokonaniem płatności i potwierdzeniem zamówienia. Co masz na myśli, pisząc, że nie możesz zrealizować kodu?

Odpowiedz

B
Beata
Gość
@Aldona Derdziak

Jak klikam w KUP to nie mogę zapłacić środkami z kodu, bo w tej rubryce jest na niebiesko napisane "Wykorzystano" . W nastepnym kroku, po wypełnieniu danych, są tylko opcje płatności jak blik, przelew etc.

Może tego mojego kodu nie mogę wykorzystać bo rzecz ktorą wybrałam z darmową dostawą (buty ze sklepu pheton Store) są już ze zniżką dla nowych klientów (?) i dlatego wyświetla się się że "wykorxystano"?

No ewidentnie nie potrafię się w tym sklepie poruszać :( a chcialam jeszcze w czerwcu (choć kod jest ważny do końca sierpnia) zdążyć z zamówieniem przed tymi zmianami od 1 lipca. 

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Beata

Zdaje się, że trafiłaś w sedno – w Twoim przypadku prawdopodobnie nie ma możliwości łączenia kodu z inną zniżką...

Odpowiedz

B
Beata
Gość
@Michał Radzimiński

Michał, komunikat "Kod promocyjny zastosowany" (przez co nie mogę zapłacić kodem bo nie mogę go wpisać ) występuje przy kazdej rzeczy ktorą wybralam ;) tzn i przy rzeczy ze zniżką dla nowych klientów, ale i przy rzeczy bez takiego dopisku....to co mam robić jak w ogóle nie mogę niczego tam kupić za ten kod,?

......a może ten kod dopiero mogę użyć jak już coś kupię na Ali?

...no nie wiem, ale nagroda mi się trafiła ??‍♀️

Odpowiedz

B
Beata
Gość
@Michał Radzimiński

Taki przyklad : te same buty w roznych sklepach:

Sklep 1- buty bez znizki dla nowych klientów, darmowa dostawa i NIE MOGĘ UŻYĆ KODU

https://naforum.zapodaj.net/78f598da20a1.jpg.html

Sklep 2 - buty ze zniżką dla nowych klientów, darmowe dostawa i NIE MOGĘ UŻYĆ KODU https://naforum.zapodaj.net/13b979dcea43.jpg.html

Sklep 3- buty bez zadnej zniżki, 100%ceny, platna dostawa i NIE MOGĘ UŻYĆ KODU https://naforum.zapodaj.net/de915e812806.jpg.html

No dramat....po co mi kod ktorego nie mogę użyć? co zrobić by wykorzystać ten kod, wygraną w końcu ? help me. 

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Beata

......a może ten kod dopiero mogę użyć jak już coś kupię na Ali?

Hmm... właściwie, to nie jest to wykluczone. Może automatycznie wczytał Ci się jakiś kod promocyjny dla nowego użytkownika, który nie pozwala skorzystać z innego. Tyle tylko, że to jedynie domysły. Jeśli chcesz je zweryfikować, musiałabyś złożyć jakieś zamówienie, nawet na niewielką kwotę. Decyzja należy do Ciebie.

Przy okazji, regulamin loterii Visy jednak mówi co nieco o warunkach korzystania z kodu na Ali:

Kody rabatowe do serwisu AliExpress są ważne do 31 sierpnia2020 r., kodów nie można ze sobą łączyć, a minimalna wartość zakupu (bez ceny przesyłki) niezbędna, aby zrealizować kod to 30 USD (słownie: trzydzieści dolarów amerykańskich i 00/100)

A zatem zamówienia ze sklepów 1 i 2 nie spełniają warunku o minimalnej wartości zakupu.

Odpowiedz

B
Beata
Gość
@Michał Radzimiński

Dziękuję Ci, a mógłbyś podać -bardzo proszę- w którym miejscu w regulaminie jest ten zapis o minimalnej wartość zakupu ( tj.30 USD bez ceny przesyłki) by można było zrealizować kod? bo mimo starań nie mogę tego znaleźć, a jedyne zapisy które widzę, a w których jest mowa o nagrodzie V stopnia to: § 9 pkt.2 a) i pkt.4 oraz § 11 pkt.2 i pkt.23 

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Beata

Mój błąd, omyłkowo zerknąłem na regulamin ubiegłorocznej edycji ? wskazuje na to zresztą wskazana ważność kodów (31 sierpnia 2020 r.).

Odpowiedz

B
Beata
Gość
@Michał Radzimiński

No to super, czyli nie ma wymogu minimalnej kwoty, czy innych "ograniczników" , zatem ewidentnie serwis Ali mnie "blokuje" z tym kodem od Visa.

Ciekawe co mi Visa odpisze, bo złożyłam reklamację w tej sprawie ??‍♀️

Odpowiedz

B
Beata
Gość
@Michał Radzimiński

...i tak sobie koresponduję z organizatorem loterii i...mam wyłączyć kod przyznany dla nowego użytkownika, co umożliwi wykorzystanie podczas zakupu kodu otrzymanego z loterii Visa. SUPER! nie wiedziałam że jest taka opcja :) wie ktoś jak zrealizować powyższe i wyłączyć te zniżki dla nowych? ??????

Pomocy, choćby na priv, bo jeszcze miesiąc tylko ten kupon z loterii jest ważny. A jest wazny i działa bo organizator to sprawdzał :) więc chociaż tyle.

Odpowiedz

D
dorcia
Gość
@Beata

pewnie nie przewidują możliwości wyłączenia zniżek, chyba najlepiej po prostu coś kupić i wtedy zniżka dla nowego klienta nie będzie już aktywna

Odpowiedz

B
Beata
Gość
@dorcia

Dokładnie tak jest i ja już kupon mam wykorzystany :)

Odpowiedz

J
Julian
Gość

Witam, mam problem ponieważ chce zapłacić metoda przelewy24 ale nie wyświetla mi się taka metoda

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Julian

Czy ten problem dotyczy tylko tego jednego zakupu, czy występuje niezależnie od produktu w koszyku? Mógłbyś wymienić widoczne u Ciebie metody płatności?

U mnie Przelewy24 są zawsze dostępne. Widzisz przynajmniej PayU?

Odpowiedz

J
Julian
Gość
@Michał Radzimiński

Widzę jedynie płatności Alipay w tym jedynie karty oraz WebMoney

Odpowiedz

J
Julian
Gość
@Michał Radzimiński

W każdym zamwówieniu jakie wybieram

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Julian

Jedyna możliwa przyczyna, jaka przychodzi mi do głowy, to kwestia adresu do wysyłki. Czy zamawiasz towar na polski adres?

Jeśli nie, to sprawa jest jasna (dostępne metody płatności zależą od kraju, do którego ma trafić towar). Jeśli jednak podajesz polski adres do wysyłki, to sugerowałbym kontakt z obsługą AliExpress.

Może ktoś inny miał podobną sytuację lub zna przyczynę problemu? ?

Odpowiedz

J
Julian
Gość
@Michał Radzimiński

jeszcze nic nie zamawiałem mogę gdzieś ustawić lokalizację wysyłki?

Odpowiedz

P
paladinek
Gość
@Julian

Pewnie w ustawieniach Twojego konta na Ali.

Odpowiedz

J
Julian
Gość
@Michał Radzimiński

Problem rozwiązany wystarczyło w ustawieniach ustawić adres

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Julian

W takim razie życzymy udanych zakupów ?

Odpowiedz

M
Maciej
Gość

Czy jest jakiś sposób na doładowanie Konta w Aliexpress gotówką (np. karta podarunkowa)?

Nie mam konta Bankowego ?.

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Maciej

Jest wyjście z tej sytuacji – możesz skorzystać z opcji płatności dostępnej w ramach Przelewy24. Wystarczy, że wygenerujesz druczek przekazu i udasz się z nim na pocztę, gdzie opłacisz zamówienie. Tutaj masz instrukcję krok po kroku: https://www.przelewy24.pl/blog/platnosci-krok-po-kroku

Odpowiedz

T
TDL
Gość
@Michał Radzimiński

już nie aktualne nie wygenerujesz druku przelewu w P24

Odpowiedz

T
Telemach
Gość

Curve i zmieniamy walutę aż trafimy na najkorzystniejszy przelicznik. Często najlepiej wychodzi płacić w USD.

Odpowiedz

M
Marta
Gość

Czy za zamowienia moge placic przelewem w banku. Byłaby to w mojej sytuacji jest na obcja?

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Marta

Zwykły przelew też jest dostępny, choć pozostałe opcje wydają się atrakcyjniejsze (zwłaszcza pod względem czasu realizacji).

Odpowiedz

P
Piotr
Gość

chcąc kupować z chińskich sklepów w sieci przy koncie w ING lepiej będzie utworzyć konto walutowe w USD które jest bezpłatne i zniego dokonywać zakupów - czy jednak założyć konto na rewolut bez karty fizycznej? Nie ukrywam, że i mniej tych aplikacji i kart tym lepiej

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Piotr

Jeśli chcesz uniknąć zakładania kolejnych kont i kart, skorzystaj po prostu z przewalutowania przez sklep i płać kartą w PLN. Co do konta walutowego, to oczywiście dobra opcja (o ile wymieniasz walutę w ramach kantoru ING, poza nim spread stosowany przez ten bank jest niestety dość wysoki). Revoluta mogę z czystym sumieniem polecić – tym bardziej, że mówimy wyłącznie o zakupach w sieci i, jak wspominasz, chcesz korzystać z wirtualnej karty (za wysyłkę fizycznej karty musiałbyś zapłacić).

Odpowiedz

P
Piotr
Gość
@Michał Radzimiński

Z tego co wyszukałem w ING przelewy są płatne poza strefę Euro - karta wirtualna również + jeszcze trzeba ją odnawiać. Nie wiem jakby to wyglądało po podpięciu do PAYPAL. Z tego co wyszukałem w sieci Revolut podpięty do PAYPAL sprawdza się ok. Czy posłgiwanie się paypal jest płatne?

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Piotr

PayPal zasadniczo nie wiąże się z opłatami za transakcje, choć pobierana jest kilkuprocentowa prowizja w przypadku przewalutowania. Jeśli waluta podpiętej karty i waluta transakcji są ze sobą zgodne, to prowizji nie ma. Na Twoim miejscu płaciłbym po prostu kartą wirtualną Revoluta, pośrednictwo PayPala wydaje mi się tu zbędne (przynajmniej w kwestii kosztów) ?

Odpowiedz

P
Piotr
Gość
@Michał Radzimiński

Słyszałem o możliwości podpięcia do PayPal karty Revoluta gdzie przy przewalutowaniu nalezy wybrać "przelicz u wystawcy karty" zamiast "przelicz w systemie paypal"

Odpowiedz

G
Gosia
Gość

Ja zamowilam podrabiane lego "lepin" za 22 euro typ wpisal bardzo droga wartosc i musialam 40 euro cla zaplacic. Allegro zwrocilo mi 22 euro z wlasnej kasy reszte 40 euro i zablokowali tego sprzedawce.

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Gosia

Dobrze rozumiem, że Ali zwróciło Ci równowartość towaru i cła? Jeśli tak, to dobrze, że tak to się skończyło.

Odpowiedz

P
Pan Paweł
Gość

Można zapłacić kiedy ci ten produkt przyjdzie?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Pan Paweł

Nie bardzo rozumiemy - możesz sprecyzować pytanie?

Odpowiedz

P
Paulina
Gość

Jak można złożyć zamówienie bez zapłaty? Sprzedawca chce mi się obniżyć cenę ale nie widzi tego co mam w koszyku. O opcjach płatności nie ma czegoś takiego jak "inne"

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Paulina

Osobiście nie miałem do czynienia z podobną sytuacją (ale też nie mogę powiedzieć, bym korzystał z AliExpress wyjątkowo często). Zawsze opłacam zamówienie w momencie jego składania. Mówiąc szczerze, nie słyszałem nigdy o tym, by mogło być inaczej.

Może któryś z Czytelników będzie w stanie pomóc? ?

Odpowiedz

A
Ania
Gość
@Paulina

jak sobie z tym poradziłaś? mam taką samą sytuację...

Odpowiedz

A
Ania
Gość
@Ania

Ok, udało mi się to zrobić. Napiszę co i jak w razie jakby ktoś też potrzebował pomocy. Dodajemy przedmiot do koszyka, przy płaceniu wybieramy inną metodę płatności niż karta bankowa (ja wybrałam blik), następnie w aplikacji naszego banku generujemy kod blik i wpisujemy go na aliexpress, lecz nie potwierdzamy płatności w aplikacji banku. Kiedy kod blik po dwóch minutach wygaśnie, nasze zamówienie trafia do sekcji "niezapłacone", ale ma już swój numer zamówienia. Podajemy go więc sprzedawcy w wiadomości prywatnej, a on następnie modyfikuje cenę naszego zamówienia na np. 0,01$, opłacamy je i czekamy na paczkę :D

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Ania

Super, dzięki za szczegółową instrukcję (także w imieniu innych Czytelników) ?

Dopowiem tylko dla zupełnej jasności, że chodzi o podanie sprzedawcy numeru zamówienia, w żadnym razie nie kodu Blik! To tak na wypadek, gdyby ktoś źle zrozumiał poradę Ani ?

Odpowiedz

Ł
Łukasz
Gość

Witam, czy na Ali można skorzystać z chargeback, jeśli sprzedający prześle felerny towar?

Odpowiedz

L
Lucy
Gość
@Łukasz

Raczej nie ma powodu, by nie można było skorzystać z chargeback (jeśli oczywiście płaci się kartą, wiadomo). Jeśli się mylę to niech nie ktoś poprawi, ala ta opcja dotyczy chyba ogólnie transakcji kartą niezależnie od sklepu/sprzedawcy.

Odpowiedz

J
Jacek Kordowski
Gość

Zapłaciłem za towar kartą,otrzymałem potwierdzenie z AliExpress o dokonanej transakcji ale sprawdzając stan swojego konta ta transakcja nie jest odnotowana. Pytam, bo chciałbym otrzymać towar nie wiem czy faktycznie dokonałem płatności,coś ktoś wie jak to bywa?

Odpowiedz

L
Lucyna
Gość
@Jacek Kordowski

Z mojego doświadczenia wiem, że zwykle jest na odwrót: z konta schodzą pieniądze, a chińczyk twierdzi, że nie dostał kasy :D Jeśli masz potwierdzenie z Ali, to raczej spoko, nie ma podstaw by towar nie dotarł (a w razie czego możesz się powołać na to potwierdzenie). Pewnie po prostu bank się spóźnia z księgowaniem płatności.

Odpowiedz

B
benjo
Gość

Szkoda że wycofali IDeal przy wysyłce do Polski zarabiam w EUR i to była dla mnie najlepsza możliwość , nie mając stałego adresu zamieszkania za granicą.

Odpowiedz

G
Generau
Gość

Ino że tych metod płatności już nima. Jest tylko kartą lub webmoney. Może nie?

Odpowiedz

L
Lucyna
Gość
@Generau

Serio? Ja widzę wszystkie podane w artykule metody płatności, czasem jedynie nieaktywna jest opcja z przelewem bankowym lub PayU...Za to zawsze mam możliwość płatności kartą i szybkim przelewem, sprawdziłam na przykładzie chyba 10 produktów...i nigdzie nie widzę webmoney, ciekawe.

Odpowiedz

M
Morran
Gość

Kilka uwag, można płacić też natychmiastowo Blikiem. Zmiany są szybkie i część spraw odchodzi w przeszłość. To są transakcje międzynarodowe, a dla Chin zagraniczne. To właściwie tylko filozoficzne, ale w Chinach praktycznie nie używa się kart kredytowych. I problem dla mnie tajemniczy "weryfikacja płatności" W Polsce płacąc kartą płatność jest natychmiast, i w wybranych formach płatności też. To oczywiście nie rozwiązanie(?), ale można kupować towary z dostawą z Unii. Bicie się o grosze przy niewielkich kwotach uważam za bez sensu. Lepiej już skorzystać z korzystnej sprzedaży.

Odpowiedz

A
Artur Miklewski
Gość

"Do tego Chińczycy nieraz omijają prawo, ... wysyłając paczki do pośrednika w innym kraju UE, skąd dopiero trafiają one do Polski." - W którym miejscu jest tu omijane prawo??? To odpowiedź Chin na bezsensowną i właśnie niezgodną z regułami wolnego handlu wojnę, jaką wytoczyło im Polskie Ministerstwo Finansów po wrześniu 2017 r. Dodano wówczas zapis sugerujący, że wspomniane zwolnienie (w przypadku zakupu towarów o niewielkiej wartości max. 22 euro) nie obejmuje towarów sprowadzonych w drodze zamówienia wysyłkowego. Sytuację polskiego klienta pogorszył jeszcze fakt, sugerowania przez rząd pracownikom Izby Skarbowej i Celnej nie respektowania „gift” – w większości krajów UE taki zabieg pozwala na uniknięcie VAT-u za paczki o wartości poniżej 45 euro. Mówi o tym rozporządzenie Rady (WE) NR 1186/2009 z dnia 16 listopada 2009 r. ustanawiające wspólnotowy system zwolnień celnych. W krajach UE rzeczy przysyłane jako prezenty w większości przypadków są zwolnione z należności, gdy ich wartość nie przekracza wspomnianych 45 euro. Trochę nam teraz dalej do Europy...

Odpowiedz

D
Dorka
Gość
@Artur Miklewski

No fakt jest taki, że omijają jak się da. Inna sprawa, że to wyłamanie się Polski z unijnych zasad jest bez sensu, co do tego pełna zgoda. Na szczęście „skuteczność” kontroli jest taka, że osobiście nie znam nikogo, kto dostał wezwanie do zapłaty podatku w związku z Ali. Mnie też to nie spotkało, a zamawiam naprawdę często.

Odpowiedz

M
Morran
Gość
@Artur Miklewski

Towary przysyłane z Europy są z reguły droższe. Również przysyłane drogim kurierem rutynowo przechodzą kontrolę i ewentualne duże opłaty sporu z urzędem celnym.

Odpowiedz

P
pixi
Gość
@Artur Miklewski

podziękujcie za to kulawemu bandycie...

Odpowiedz