Wróć

100 zł za otwarcie Konta Przekorzystnego Biznes w Pekao SA

Publikacja:
100 zł za otwarcie Konta Przekorzystnego Biznes w Pekao SA
Czas trwania
Cel (zysk) 100 zł w gotówce.
Po drodze Należy założyć Konto Przekorzystne Biznes z kartą i wykonać 3 przelewy do ZUS w wysokości min. 200 zł.
Pekao odświeża ofertę dla firm i kusi nowych klientów prostą promocją. Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na otwarcie Konta Przekorzystnego Biznes, mogą zdobyć 100 zł premii powitalnej i to praktycznie bez większego wysiłku. Niestety, bonus trafi jedynie do 2 tys. osób, które jako pierwsze spełnią warunki akcji.

Nowe konto firmowe + promocja na dokładkę

Wygląda na to, że bank Pekao postanowił radykalnie odświeżyć swoją ofertę i znacznie aktywniej niż do tej pory powalczyć o nowych klientów. W ostatnich dniach bank zaproponował kilka nowych produktów, w tym rachunek dla VIP-ów „Konto Świat Premium”, atrakcyjnie oprocentowane Konto Oszczędnościowe (3% w skali roku dla środków do 20 tys. przez 12 miesięcy), a także rachunek dla przedsiębiorców - Konto Przekorzystne Biznes.

Wraz nowym kontem bank uruchomił promocję, która – jak można się domyślić – ma zwiększyć zainteresowanie nowym produktem i stanowić dodatkową zachętę do skorzystania z rachunku. Akcja „100 zł zwrotu za pierwszy przelew do ZUS” charakteryzuje się bardzo prostymi zasadami, a zdobycie stuzłotowej premii nie powinno stanowić żadnego problemu.

Rejestracja w promocji jest możliwa do 31 grudnia 2018 r. lub do wyczerpania puli nagród. W przypadku wcześniejszego wygaszenia oferty bank poinformuje o tym fakcie za pośrednictwem strony internetowej.

Sprawdź, czy możesz wziąć udział w promocji

Zacznijmy od podstawowych danych: z promocji mogą skorzystać wyłącznie przedsiębiorcy o rocznych przychodach netto ze sprzedaży w wysokości poniżej 5 mln zł. Warto w tym miejscu dodać, że bank pod pojęciem „przedsiębiorcy” rozumie nie tylko osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, lecz również wspólników spółek cywilnych, spółki jawne, partnerskie, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, fundacje, stowarzyszenia rejestrowe oraz spółdzielnie.

I jeszcze jedna ważna informacja – zgodnie z regulaminem z promocji wyłączeni są przedsiębiorcy, którzy w dniu rozpoczęcia akcji (więc 26 czerwca 2018 r.) posiadali w banku rachunek firmowy.

Banalnie prosty sposób na zdobycie 100 zł

Jak już mówiliśmy, zdobycie nagrody jest banalnie proste. Aby otrzymać premię o wartości 100 zł, powinieneś wykonać następujące czynności:

 1. Podpisać umowę o Konto Przekorzystne Biznes wraz kartą debetową oraz bankowością elektroniczną (będziesz mógł to uczynić wyłącznie w oddziale banku, bank nie wysyła kuriera z umową).
 2. Wyrazić zgodę na przystąpienie do promocji i zaakceptować jej regulamin.
 3. W ciągu 30 dni od dnia zawarcia umowy wykonać płatność do ZUS na kwotę min. 200 zł i powtórzyć tę czynność także w dwóch kolejnych miesiącach.

Tak więc Twoim jedynym zadaniem będzie otworzenie firmowego rachunku i wykonanie 3 przelewów do ZUS w okresie trzech kolejnych miesięcy. Trudno uznać te warunki za zbyt wygórowane - tym bardziej, że odprowadzanie składek ZUS i tak należy do Twoich prawnych obowiązków. Słowem, bank wypłaci Ci premię za to, co i tak musisz zrobić, o ile chcesz być w zgodzie z obowiązującymi przepisami.

Przekazanie premii

Nagroda zostanie wypłacona na Twój nowo otworzony rachunek najpóźniej ostatniego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym spełniłeś wszystkie warunki jej otrzymania. Pamiętaj, że premia stanowi przychód w rozumieniu ustaw o podatku dochodowym od osób fizycznych i prawnych, co oznacza, że będziesz musiał ją samodzielnie rozliczyć z Urzędem Skarbowym.

Czy warto założyć Konto Przekorzystne Biznes?

Trzeba przyznać, że pod względem kosztów oraz oferowanych możliwości nowe konto firmowe Pekao SA prezentuje się całkiem korzystnie. Co prawda, standardowa opłata za korzystanie z rachunku wynosi 9 zł miesięcznie, jednak można łatwo jej uniknąć, spełniając JEDEN z następujących warunków:

 • zapewniając jednorazowy wpływ na konto w wysokości min. 2 000 zł (z wyłączeniem wpłat gotówkowych oraz przelewów między rachunkami klienta),
 • wykonując min. jeden przelew do ZUS lub US,
 • rozliczając na rachunku min. 1 transakcję z terminala wydanego przez bank,
 • przeprowadzając min. jedną transakcję wymiany walut,
 • opłacając min. jedną ratę leasingu w Pekao Leasing.

Z kolei podstawowa opłata za obsługę karty wynosi 7 zł, przy czym wystarczy wydać w danym miesiącu min. 300 zł, aby karta również stała się darmowa. Pozostałe istotne koszty rachunku prezentują się następująco:

 • wewnętrzne przelewy internetowe – 0 zł
 • przelewy zewnętrzne wykonane za pośrednictwem bankowości elektronicznej – pierwszych 15 przelewów jest bezpłatnych, każdy kolejny – 1,50 zł,
 • przelew do ZUS / US - 0 zł,
 • przelew SEPA - pierwszych 5 przelewów w miesiącu bezpłatnych, kolejne kosztują 5 zł.
 • wypłaty gotówki z bankomatów własnych banku – 0 zł,
 • wypłaty gotówki z pozostałych maszyn w kraju - pierwsze dwie bezpłatne, za kolejne bank pobiera 2% min. 5 zł;
 • wypłaty gotówki z zagranicznych bankomatów - 2% min. 5 zł
 • wpłaty gotówki we wpłatomatach banku - wpłata do sumy 100 000 zł miesięcznie bezpłatna, 0,2% za wpłaty powyżej tej kwoty.

Konto Przekorzystne Biznes oferuje też sporo ciekawych funkcjonalności, które mogą Ci pomóc w prowadzeniu firmy. Należą do nich: karta wielowalutowa Mastercard Busines, darmowe rachunki pomocnicze w 20 walutach, nowoczesna aplikacja mobilna PeoPay, płatności Blik, ApplePay i zbliżeniowe telefonem. Interesującym udogodnieniem jest też skanowanie faktur, które umożliwia błyskawiczne opłacanie rachunków.

Ponadto, jeśli Twoja firma prowadzi sprzedaż detaliczną, możesz skorzystać z dodatkowej promocji „100 zł zwrotu za umowę o terminal POS”. Nagrodą w tej akcji jest bon zakupowy do Sodexo o wartości 100 zł. Także warunki tej akcji są wyjątkowo proste: oprócz umowy o konto musisz podpisać z bankiem umowę o dzierżawę terminala i nie później niż 30 dni od jej zawarcia zrealizować płatności w terminalu na kwotą min. 500 zł miesięcznie (ten ostatni warunek musisz spełnić przez 3 kolejne miesiące).

Tabela opłat i prowizji znajduje się tutaj.

Komentarz redakcji

Najnowsza promocja banku Pekao powinna przypaść do gustu tym, którzy nie mają ochoty angażować się w skomplikowane akcje promocyjne ani tropić haczyków ukrytych w regulaminach. Warunki oferty są przejrzyste i łatwe do spełnienia – wszystko, co musisz zrobić, by otrzymać 100 zł zwrotu, to otworzyć konto i wykonać 3 przelewy do ZUS w wysokości min. 200 zł (po jednym przelewie w każdym z trzech kolejnych miesięcy). Zwróć przy tym uwagę, że warunek bezpłatności konta jest identyczny z warunkiem otrzymania zwrotu – innymi słowy, za tę samą czynność bank nagrodzi Cię dwukrotnie: bonusem i zwolnieniem z prowizji za prowadzenie konta.

Do tego dochodzi kwestia samego rachunku, który dzięki niewielkiej aktywności może stać się praktycznie darmowy. Wystarczy, że co miesiąc wykonasz transakcje kartą na min. 300 zł i spełnisz jeden z pięciu warunków pozwalających na uniknięcie opłaty za konto, a zaoszczędzisz miesięcznie 16 zł. Nie zapłacisz również za wewnętrzne przelewy internetowe, przelewy do ZUS i US oraz wypłaty z własnych bankomatów banku. Natomiast w przypadku przelewów zewnętrznych i przelewów SEPA będziesz mógł skorzystać z bezpłatnych pakietów, obejmujących odpowiednio 15 oraz 5 takich operacji. Reasumując, jeśli właśnie zamierzasz otworzyć firmowy rachunek, najnowsza akcja promocyjna banku Pekao może być ku temu całkiem dobrą okazją.

Krystian

Autor tekstu o promocji
Oceń promocję
0
(0 ocen)
Twój głos pomoże innym Bankonautom w podjęciu decyzji, czy warto skorzystać z tej promocji. Średnia ocen uwzględnia ocenę Bankonauty - Autora tekstu, który szczegółowo przyjrzał się ofercie.
Dziękujemy za Twój głos Dziękujemy za Twój głos