Promocja została zakończona. Przejdź do aktualnych promocji.

Nawet 1000 zł za konto firmowe i terminal w BNP Paribas

Publikacja:
Nawet 1000 zł za konto firmowe i terminal w BNP Paribas
Czas trwania
Cel (zysk) 1000 zł: 600 zł premii moneyback + 400 zł w bonach Sodexo
Uczestnik Nowy klient firmowy BNP Paribas.
Po drodze Należy otworzyć rachunek firmowy w BNP Paribas, aktywnie korzystać z wydanej do niego karty debetowej. podpisać umowę na dwuletnią dzierżawę terminala i wykazać obrót z transakcji na min. 10 tys. zł.
Prowadzisz sprzedaż detaliczną i szukasz firmowego konta? Jeśli otworzysz rachunek w BNP Paribas, będziesz mógł skorzystać z dwóch ciekawych promocji i otrzymać nawet 1000 zł premii: 600 zł w formie moneybacku za płatności biznesową kartą debetową oraz 400 zł w bonach Sodexo za podpisanie umowy o terminal płatniczy. Do tego zdobycie obu tych nagród wcale nie wymaga dużego wysiłku.

Bank BNP Paribas znany jest przede wszystkich z licznych promocji Konta Otwartego na Ciebie przeznaczonego dla klientów indywidualnych, jednak co pewien czas organizuje też akcje specjalne dotyczące rachunku firmowego, czyli Konta Otwartego na Biznes. Obecnie możesz skorzystać z dwóch takich ofert.

W pierwszej z nich, zatytułowanej "Płać i wzrastaj na Święta", nagrodą jest zwrot części wydatków kartą debetową. Maksymalny bonus, który możesz uzyskać w ciągu 6 miesięcy aktywnego korzystania z "debetówki", wynosi 600 zł.

W drugiej - "Wygodny biznes z terminalem 2" - będziesz mógł zdobyć dwie karty Sodexo o łącznej wartości 400 zł. W tym celu musisz podpisać za pośrednictwem banku umowę o terminal płatniczy z firmą Elavon oraz wykazać się odpowiednim obrotem.

Decydując się na udział w promocjach, przez rok nie zapłacisz także za dzierżawę terminala (dzięki czemu zaoszczędzisz 516 zł) i zostaniesz przez pół roku zwolniony z opłaty za prowadzenie rachunku (co da Ci kolejne 90 zł oszczędności).

Obie akcje trwają do 31 grudnia 2021 r., jednak z oferty z terminalem skorzysta jedynie 300 klientów, którzy jako pierwsi zarejestrują się w akcji.

Kto może zdobyć premię?

Jeśli chcesz zdobyć obie nagrody, musisz pamiętać o odpowiedniej kolejności działań oraz stawianych przez bank warunkach. Sprawdźmy więc, kto może być uczestnikiem obu akcji specjalnych.

Promocja "Płać i wzrastaj na Święta" adresowana jest do nowych klientów, czyli przedsiębiorców, którzy nie posiadają w BNP Paribas rachunku firmowego. W regulaminie znajduje się zapis pozwalający na udział w tej akcji firmom zakwalifikowanym przez bank do segmentu mikroprzedsiębiorstw. Pod tym pojęciem rozumiane są także osoby fizyczne prowadzące działalność wytwórczą w rolnictwie, dla których dedykowany jest specjalny rachunek - Konto Otwarte na Agrobiznes.

Na stronie internetowej BNP Paribas zaznaczono, że oferta nie dotyczy firm, które rozliczają się na pełnej księgowości i za ostatni rok obrotowy osiągnęły przychody roczne netto ze sprzedaży powyżej 4 mln zł.

Z kolei z propozycji "Wygodny biznes z terminalem 2" mogą skorzystać przedsiębiorcy, którzy spełniają następujące warunki: są osobą fizyczną, osobą prawną lub jednostką organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej, prowadzą we własnym imieniu działalność gospodarczą lub zawodową, zostali zakwalifikowani przez bank do segmentu klientów biznesowych (mikroprzedsiębiorstw) oraz na dzień przystąpienia do promocji posiadają rachunek firmowy w BNP Paribas.

Reasumując - jeśli chcesz wziąć udział w akcji z terminalem, musisz najpierw zostać klientem banku.

Jak zdobyć 600 zł moneyback?

Działania niezbędne do zdobycia 600 zł moneyback wyglądają następująco:

Start
 • Krok 1

  Do 31 grudnia 2021 r.:

  • zamów kontakt z doradcą banku na stronie internetowej promocji lub udaj się do placówki banku BNP Paribas;
  • zawnioskuj o Konto Otwarte na Biznes (także w wersji Konto Otwarte na Agrobiznes lub Konto Otwarte na Biznes Non-Profit) wraz z kartą debetową Debit Mastercard Business i dostępem do bankowości elektronicznej, po czym podpisz umowę ramową z bankiem o te produkty.
 • Krok 2

  Także do 31 grudnia 2021 r.:

  • przystąp do promocji "Płać i wzrastaj na Święta", składając w placówce BNP Paribas stosowne oświadczenie, które stanowi załącznik do regulaminu. Musisz w nim podać numer karty, która zostaje objęta promocją (tj. która będzie uwzględniona do przyznania i wyliczenia premii zgodnie z zasadami określonymi w regulaminie akcji).
  • aktywuj „debetówkę”.
 • Krok 3

  Aktywnie korzystaj z karty. Bank będzie Ci zwracał przez pół roku 2% poczynionych nią wydatków. Decydujące znaczenie ma data rozliczenia transakcji na rachunku. Maksymalny moneyback wynosi 100 zł/miesiąc.

 • Krok 4

  Należna Ci łączna premia za dany miesiąc wpłynie na Twoje Konto Otwarte na Biznes 5. dnia miesiąca następującego po tym, w którym realizowałeś warunki aktywności. Gdyby to był dzień wolny od pracy, to bonus otrzymasz w najbliższym dniu roboczym.

Mission complete!

Warto wiedzieć

Z regulaminu promocji wynika, że zwrot będzie przyznawany za wydatki każdą kartą przypisaną do Konta Otwartego na Biznes, pod warunkiem, że zostanie ona wskazana w odrębnym oświadczeniu o przystąpieniu do promocji oraz będzie się nią posługiwała osoba uprawniona do reprezentowania firmy zgodnie z dokumentami rejestrowymi.

Za transakcje rozliczone w miesiącu, w którym rozwiążesz umowę rachunku firmowego, zrezygnujesz z karty albo ją zablokujesz lub zastrzeżesz, nie otrzymasz zwrotu.

Prosta recepta na 400 zł

A co powinieneś zrobić, aby otrzymać 400 zł premii w formie bonów Sodexo? Odpowiedź jest krótka – naprawdę niewiele.

Start
 • Krok 1

  Do 31 grudnia 2021 r. zarejestruj się w promocji "Wygodny biznes z terminalem 2", wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie banku (pamiętaj o ograniczonej puli nagród).

  Podaj w nim swoje imię i nazwisko, NIP, e-mail oraz numer telefonu, zaakceptuj regulamin i koniecznie zaznacz wszystkie wymagane zgody. Wskaż również do rozliczeń płatności z terminala swój nowy firmowy rachunek w BNP Paribas.

 • Krok 2

  Także do 31 grudnia 2021 r. zawrzyj w oddziale banku umowę dzierżawy terminala POS/m-POS dostarczanego i obsługiwanego przez firmę Elavon.

  Pamiętaj, że okres dzierżawy musi wynosić co najmniej 24 miesiące.

 • Krok 3

  Najpóźniej do 31 stycznia 2021 r. podepnij swoje konto firmowe do terminala i przeprowadź pierwszą transakcję płatniczą.

 • Premia

  Za wywiązanie się ze wszystkich powyższych zadań otrzymasz pierwszy bon Sodexo o wartości 200 zł. Bank prześle voucher na Twój adres e-mail do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków.

 • Krok 4

  W ciągu 2 miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu, w którym rozliczyłeś pierwszą transakcję, wykaż obrót z transakcji netto na łączną kwotę min. 10 000 zł.

 • Premia

  Spełniając ten wymóg, zasłużysz na kolejny bon Sodexo, również o wartości 200 zł. Także w tym przypadku nagrodę otrzymasz do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków.

Mission complete!

Warto wiedzieć

W formularzu rejestracyjnym musisz podać takie same dane, jakie podałeś przy zawieraniu umowy o konto.

Promocja obejmuje zarówno terminale stacjonarne, jak i mobilne i przenośne (mPos-y).

Bardzo ważne informacje dotyczące obu akcji

Zwróć uwagę na to, że do obu promocji należy przystąpić w całkiem inny sposób. W przypadku akcji "Płać i wzrastaj na Święta "powinieneś udać się do oddziału banku oraz złożyć w nim wymagane oświadczenie. Natomiast aby zostać uczestnikiem akcji "Wygodny biznes z terminalem 2", musisz wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie banku. Na wykonanie obu tych czynności będziesz miał czas do 31 grudnia 2021 r.

Co istotne, podpisanie umowy o terminal również wiąże się z koniecznością wizyty w placówce. Aby więc nie odwiedzać dwukrotnie oddziału, za jednym zamachem złóż oświadczenie i zawrzyj umowę dzierżawy POS-u.

Pamiętaj także, że otrzymane bonusy będą związane z działalnością Twojej firmy i w związku z tym musisz je uwzględnić w rozliczeniach podatkowych po stronie przychodów.

Konto Otwarte na Biznes

Pakiet startowy, z którego musisz skorzystać w ramach tej promocji, będąc nowym klientem, składa się z Konta Otwartego na Biznes, karty debetowej oraz dostępu do bankowości elektronicznej. Trzeba przy tym zaznaczyć, że wspomniany rachunek występuje w wersji „ogólnej”, ale także przeznaczonej dla organizacji pozarządowych oraz osób prowadzących gospodarstwo rolne. Wysokość opłat za niektóre czynności uzależniona jest od sumy wpływów w miesiącu.

 • Konto
  0 zł / 15 zł

 • Karta
  0 zł / 9 zł

 • Bankomaty
  0 zł / 1,50%, min. 10 zł

 • Przelew internetowy
  0 zł / 0,90 zł / 1,50 zł

Czas decyzji

Wiesz już, co musisz zrobić i ile możesz zyskać, możesz więc sam ocenić, czy obie oferty są dla Ciebie korzystne. Oczywiście, nie musisz brać udziału w obu opisanych akcjach i poprzestać na promocji z moneybackiem. Być może w podjęciu decyzji pomoże Ci nasz ranking kont firmowych, w którym znajdziesz informacje o innych propozycjach dla przedsiębiorców oraz specjalny ranking terminali płatniczych, w którym uwzględniliśmy związane z nimi akcje specjalne.

Niemniej jeśli właśnie przymierzasz się do akceptacji kart płatniczych bez ponoszenia przy tym dużych kosztów, to oferta BNP Paribas może stać się dobrym pretekstem, abyś wcielił swój plan w życie. Wybór - jak zawsze - należy do Ciebie.

Beata Szymańska

Autor tekstu o promocji
Oceń promocję
0
(0 ocen)
Twój głos pomoże innym Bankonautom w podjęciu decyzji, czy warto skorzystać z tej promocji. Średnia ocen uwzględnia ocenę Bankonauty - Autora tekstu, który szczegółowo przyjrzał się ofercie.
Dziękujemy za Twój głos Dziękujemy za Twój głos

Komentarze i pytania

(6)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
R
RadekW
Gość

Witam,

mam wieloletnie doświadczenie w korzystaniu z promocji dla klientów indywidualnych, jednak dopiero od niedawna prowadzę działalność gospodarczą. Stąd moje pytanie: czy nie ma problemu z zakładaniem wielu kont firmowych i korzystaniem z promocji? Czy równie łatwo się je zamyka i jedyna różnica to płacenie podatku od nagród? Pozdrawiam.

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Kapitan załogi
@RadekW

Każdy rachunek bankowy, z którego są realizowane operacje związane z działalnością gospodarczą, powinien być zgłoszony do urzędu skarbowego. Przedsiębiorca ma na to 7 dni od daty podpisania umowy. Warto wiedzieć, że nie trzeba iść do skarbówki, można to zrobić online w CEiDG dopisując nowe konto. Zatwierdzenie wniosku o jego dopisanie odbywa się przy pomocy profilu zaufanego bądź podpisu kwalifikowanego.

Przekroczenie terminu może zostać potraktowana jako wykroczenie skarbowe. Grozi za to kara od jednej dziesiątej do dwudziestokrotności minimalnego wynagrodzenia. Obecnie więc kara może wynieść od 280 zł do 56 000 zł.

Zamykanie konta firmowego przebiega podobnie jak indywidualnego. Jeśli nie będziesz o nim informował kontrahentów, pozostanie Ci tylko zgłoszenie zamknięcia rachunku do US.

Odpowiedz

R
RadekW
Gość
@Krzysztof Duliński

Super, bardzo dziękuję za odpowiedź! Czy zamykanie konta firmowego jest równie łatwe co zamykanie kont indywidualnych?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@RadekW

Nie powinno się to znacząco różnić. Jak wspomniał Krzysztof, trzeba to tylko zgłosić do US.

Odpowiedz

D
Detalista
Gość

Czy Pekao ma w ofercie terminale GPRS? 

Odpowiedz

Beata Szymańska
Członek załogi
@Detalista

Tak, oprócz tego dostajesz kartę SIM bez dodatkowych kosztów

Odpowiedz