Promocja została zakończona. Przejdź do aktualnych promocji.

Ponownie 10% zwrotu za opłacanie składek ZUS (do 300 zł w pół roku) z Kontem FIRMA+ w Idea Banku

Publikacja:
Ponownie 10% zwrotu za opłacanie składek ZUS (do 300 zł w pół roku) z Kontem FIRMA+ w Idea Banku
Czas trwania
Cel (zysk) 10% zwrotu za opłacanie składek ZUS (max. 50 zł / mies.) przez pół roku.
Uczestnik Osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą, która w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie posiadała konta firmowego, oszczędnościowego ani walutowego dla firm w Idea Banku.
Po drodze Wystarczy przez pół roku co miesiąc opłacać ZUS z Konta FIRMA+.
Idea Bank po raz kolejny proponuje premię dla nowych posiadaczy Konta FIRMA+. Za opłacanie ZUS mogą oni zyskać 10% zwrotu miesięcznie przez pół roku, co w sumie pozwoli zaoszczędzić w tym czasie nawet 300 zł. Uwaga: liczba uczestników promocji jest ograniczona.

Akcja „Plus na ZUS” to sposób Idea Banku na zachęcenie potencjalnych klientów do nowej oferty Konta FIRMA+. Promocja potrwa do 31 stycznia 2021 r. lub krócej, jeśli przed tym dniem do akcji przystąpi 1000 uczestników.

Pula wydaje się być mocno ograniczona, ale to tylko pozory – promocje kont firmowych naturalnie cieszą się nieco mniejszym zainteresowaniem niż te dotyczące produktów dla klientów indywidualnych. Mimo to lepiej nie zwlekać do ostatniej chwili. W przypadku wcześniejszego zakończenia akcji (czyli wraz z przystąpieniem do niej tysięcznego klienta) bank poinformuje o tym fakcie na stronie internetowej.

Premią jest zwrot za przelewy do ZUS w wysokości 10% naliczany przez pół roku. W jednym miesiącu można otrzymać maksymalnie 50 zł, co daje możliwy zysk na poziomie nawet 300 zł.

Tylko dla JDG

Do udziału w tej akcji uprawnieni są wyłącznie przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą.

Kolejne wykluczenie dotyczy okresu karencji. Z promocji nie skorzystają osoby, które w okresie 6 miesięcy poprzedzających złożenie wniosku posiadały jakikolwiek rachunek lub nieaktywowany wniosek o rachunek dla jednoosobowej działalności gospodarczej w Idea Banku (przy czym wykluczenie obejmuje zarówno konta rozliczeniowe, jak i oszczędnościowe i walutowe). Dodatkowo wyłączeni są uczestnicy akcji „Premiowanie za bankowanie”.

Wystarczy, że opłacisz ZUS

Czas to pieniądz, więc nie zwlekajmy dłużej z opisem koniecznych działań:

Start
 • Krok 1

  Do 31 stycznia 2021 r.:

  • złóż wniosek o Konto FIRMA+ wraz z kartą i dostępem do bankowości elektronicznej na stronie banku i zawrzyj umowę,
  • w ciągu 14 dni od otwarcia konta przystąp do promocji w bankowości internetowej Idea Cloud, akceptując regulamin oraz wyrażając zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych, marketing elektroniczny i telefoniczny.
 • Krok 2

  Przez 6 kolejnych miesięcy (licząc od dnia przystąpienia do promocji) opłacaj co miesiąc składki ZUS za pośrednictwem nowo otwartego rachunku.

 • Informacja

  W tym czasie musisz też posiadać aktywną kartę do rachunku.

 • Premia

  Zwrot w wysokości 10% sumy składek ZUS (max. 50 zł) zostanie wypłacony na konto najpóźniej 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu, za który został naliczony. Bank wypłaca zwrot za każdy z 6 kolejnych miesięcy.

Mission complete!

Kilka istotnych informacji

Jeśli otworzysz konto do 7. dnia danego miesiąca włącznie, to pierwszy zwrot za przelew do ZUS zostanie naliczony za ten sam miesiąc. Z kolei jeśli konto otworzysz po 7. dniu miesiąca, to bank będzie naliczał zwrot dopiero od kolejnego miesiąca. W obu przypadkach możesz ubiegać się o premie przez kolejnych 6 miesięcy.

 • Przykład 1: Konto zostało otwarte 4 października 2020 r., a pierwszą płatność ZUS, za którą bank naliczy zwrot, wykonano 10 października 2020 r. W tym przypadku wypłata premii za październik nastąpi najpóźniej 15 listopada 2020 r.
 • Przykład 2: Konto zostało otwarte 15 października 2020 r., a pierwszą płatność ZUS, za którą bank naliczy zwrot, wykonano 10 listopada 2020 r. Wypłata premii za listopad nastąpi najpóźniej 15 grudnia 2020 r.

Pamiętaj, że do otrzymania zwrotu niezbędne jest utrzymanie zgód marketingowych oraz posiadanie przynajmniej jednej aktywnej karty debetowej do rachunku. Oczywiście jeśli nie uzyskasz zwrotu w danym miesiącu, możesz bez przeszkód ubiegać się o niego w kolejnym.

Ważne! Premia stanowi przychód z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej, w związku z czym musisz się z niej rozliczyć przed właściwym urzędem skarbowym.

Konto FIRMA+ w Idea Banku: za darmo przez 2 lata

Nowy rachunek dla firm w Idea Banku, czyli Konto FIRMA+, przez pierwsze 2 lata prowadzony jest bezwarunkowo bezpłatnie. Po tym okresie nadal masz możliwość uniknięcia miesięcznej opłaty 10 zł, ale po spełnieniu warunku dokonania płatności ZUS.

Parametry rachunku prezentują się następująco:

Konto FIRMA+

Oferta nieaktywna
Idea Bank
 • Konto
  0 zł / 10 zł

 • Karta
  0 zł / 8 zł

 • Bankomaty
  0 zł / 2%

 • Przelew internetowy
  0 zł

Oferta godna rozważenia

Perspektywa zwrotu za przelewy do ZUS – czyli za operacje, które przedsiębiorcy wykonują tak czy siak – może okazać się skuteczną zachętą dla potencjalnych nowych klientów Idea Banku. Łączna premia to maksymalnie 300 zł w pół roku, a dla jednoosobowych działalności gospodarczych, zwłaszcza na początku działalności, ważna jest każda możliwość oszczędzenia.

Dlatego właśnie warto rozważyć propozycję Idea Banku. Ważne, by nie zwlekać z podjęciem decyzji, bo może się okazać, że promocja zakończy się przed zakładanym terminem.

Beata Szymańska

Autor tekstu o promocji
Oceń promocję
0
(0 ocen)
Twój głos pomoże innym Bankonautom w podjęciu decyzji, czy warto skorzystać z tej promocji. Średnia ocen uwzględnia ocenę Bankonauty - Autora tekstu, który szczegółowo przyjrzał się ofercie.
Dziękujemy za Twój głos Dziękujemy za Twój głos