Wróć

Walutomat – kantor internetowy


24 komentarze / opinie
Walutomat – kantor internetowy
Złóż wniosek
Liczba walut
9
Liczba walut 9

9 walut: PLN, EUR, USD, CHF, GBP, NOK, DKK, SEK, CZK

Średni spread
0,46%
Średni spread 0,46%

Im niższy spread, czyli różnica między ceną zakupu a ceną sprzedaży danej waluty, tym bardziej opłacalna oferta. We wrześniu 2023 roku w Walutomacie średni spread dla czterech głównych walut (EUR, USD, CHF i GBP) wynosił 0,46%. Podana wartość uwzględnia już 0,2% standardowej prowizji za zawarcie transakcji, która w praktyce jest głównym kosztem wymiany walut na giełdzie.

Opłata za konto
0 zł
Ocena funkcjonalności
(4.5)
 • Szczegóły
 • Recenzja(5)
 • Opinie(24)
Złóż wniosek
Szczegóły oferty

Walutomat to najstarszy i zarazem jeden z najpopularniejszych w Polsce serwisów wymiany walut. Korzystają z niego tysiące użytkowników, zarówno w dni robocze, jak i weekendy, a dzienne obroty na platformie sięgają kilku milionów złotych. Pytanie tylko, co z samą ofertą Walutomatu? Co się na nią składa i czy warto z niej skorzystać?

Oto opis oferty Walutomatu, który pozwoli zorientować się, czy warto wymieniać w nim waluty.

Co to jest Walutomat i jakie są najważniejsze cechy jego oferty?

Walutomat działa od 2009 roku, przy czym od 2013 należy do firmy Currency One, która zarządza również platformą internetowykantor.pl. W odróżnieniu od większości serwisów do wymiany walut funkcjonuje on nie jako kantor online, lecz społecznościowa giełda walutowa. Oznacza to, że usługodawca jest tutaj jedynie pośrednikiem, a transakcje są zawierane pomiędzy użytkownikami. Oceniając faktyczną opłacalność wymiany, należy mieć zatem na uwadze nie tylko bieżące kursy walutowe w Walutomacie, ale również prowizję pobieraną przez serwis.

Najważniejsze cechy Walutomatu przedstawiają się następująco:

 • transakcje realizowana na giełdzie walutowej,
 • możliwość wymiany 9 walut,
 • dostępność par walutowych z i bez polskiego złotego,
 • handel dostępny w dni powszednie i weekendy,
 • prowizja transakcyjna głównym kosztem wymiany,
 • niższe prowizje dla aktywnych klientów.

Walutomat – opłaty, prowizje i inne parametry

Tak prezentują się najważniejsze parametry oferty Walutomatu.

Informacje ogólne
Dostępne waluty

9 walut: PLN, EUR, USD, CHF, GBP, NOK, DKK, SEK, CZK

Typ kantoru

społecznościowa giełda wymiany walut

Średni spread dla 4 głównych walut

0,46%

Średni weekendowy spread dla 4 głównych walut

0,66%

Prowizja za transakcję

0,2% - standardowo

możesz liczyć na niższą prowizję, gdy łączna kwota przeprowadzonych transakcji przekroczy określoną kwotę:

 • 0,15% powyżej 200 000 zł
 • 0,10% powyżej 1 000 000 zł
 • 0,08% powyżej 3 000 000 zł
 • 0,06% powyżej 10 000 000 zł
Opłata za konto w kantorze

0 zł

Godziny otwarcia kantoru

24h na dobę, 7 dni w tygodniu

Wpłata środków
Sposoby wpłaty środków do kantoru
 • przelew
 • szybki bezpłatny przelew Przelewy24 (tylko dla PLN)
 • Blik (tylko dla PLN)
 • karta płatnicza
 • Google Pay
 • PayPal
 • QR kod
 • limit odnawialny P24NOW
Opłata za wpłatę środków

0 zł

Dostępne waluty wpłaty

9 walut: PLN, EUR, USD, CHF, GBP, NOK, DKK, SEK, CZK

Wypłata środków i przelewy
Sposoby wypłaty pieniędzy z kantoru
 • przelew
Koszt przelewu krajowego
 • 0 zł - za przelew do banku, w którym Walutomat posiada rachunek bankowy
 • 9 zł - w pozostałych przypadkach
Koszt przelewu (zagranicznego) SWIFT

9 zł za przelew poza obszar Europejskiego Obszaru Gospodarczego

Koszt przelewu SEPA

0 zł

Funkcjonalności
Ocena funkcjonalności kantoru
Aplikacja mobilna

TAK

Karta wielowalutowa

NIE

Wykresy z notowaniami walut

TAK

Alerty walutowe

TAK

Zlecenia warunkowe (możliwość składania zleceń po wskazanej cenie)

TAK

Maksymalny czas ważności zlecenia warunkowego

bezterminowo

Pary walutowe bez złotego

TAK

Negocjowanie kursów

NIE

giełda pobiera niższą prowizję od aktywnych klientów; zniżki zaczynają się w przypadku, gdy łączna kwota transakcji wynosi minimum 200 tys. zł

Złóż wniosek

Jak działa Walutomat? Szczegóły oferty

Przed skorzystaniem z usług Walutomatu warto nieco bliżej przyjrzeć się jego funkcjonalności.

Serwis transakcyjny i aplikacja mobilna Walutomatu

W walutomacie waluty można wymieniać za pośrednictwem przeglądarkowego serwisu transakcyjnego oraz aplikacji mobilnej dostępnej na Google Play i AppStore. Niezależnie od tego, z którego rozwiązania korzysta klient, ma do dyspozycji praktycznie te same funkcje.

Realizacja zleceń walutowych

Po zalogowaniu się do serwisu lub aplikacji Walutomatu można wpłacić środki na swoje konto użytkownika (zakładka „portfel walutowy”), co pozwoli w dowolnym momencie składać oferty zakupu i sprzedaży dostępnych walut. Samo zlecenie może zostać wykonane po kursie bieżącym (czyli po cenie najlepszej oferty przeciwstawnej) lub innym wskazanym przez klienta. W tym drugim przypadku transakcja zostaje wykonana wówczas, gdy inny użytkownik wystawi przeciwstawne zlecenie z takim samym limitem ceny.

W zależności od parametrów złożonej oferty (ceny, ilości waluty), wymiana zostanie zrealizowana w całości lub częściowo od razu, albo dopiero po pewnym czasie. System automatycznie i anonimowo dopasowuje zlecenia, a następnie przeprowadza transakcje. Nie wymaga to od użytkownika dodatkowego zaangażowania.

Wpłaty środków oraz przelewy krajowe i zagraniczne w Walutomacie

Aby móc wymieniać waluty na giełdzie Walutomatu, najpierw trzeba wpłacić na nią środki. W tym zakresie możliwości jest kilka, przy czym ich dostępność i ewentualny koszt zależy od waluty wpłaty.

Wpłaty środków na platformę walutową można dokonać poprzez:

 • tradycyjny przelew bankowy (możliwe są też przelewy z zagranicy, a nie tylko z polskich rachunków) – dla wszystkich walut dostępnych w Walutomacie,
 • szybkie przelewy w ramach Przelewy24 – wyłącznie dla PLN,
 • kartę płatniczą – dla PLN, USD, EUR i GBP,
 • Google Pay – dla PLN, USD, EUR i GBP,
 • Blik – wyłącznie dla PLN,
 • limit odnawialny P24NOW – wyłącznie dla PLN,
 • PayPal – PLN, USD, EUR, GBP, CHF.

Niektóre metody płatności są obarczone dodatkowymi opłatami i obostrzeniami – więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Wypłata gotówki w Walutomacie

Walutomat nie oferuje kart płatniczych i tym samym nie daje możliwości korzystania z bankomatów. Oznacza to, że np. wypłata gotówki w euro nie jest możliwa, przy czym akurat to ograniczenie klient może łatwo obejść, jeśli posiada konto walutowe (najlepiej z podpiętą do niego kartą walutową/wielowalutową). Wtedy może też wypłacać środki np. w polskich i zagranicznych bankomatach obsługujących walutę europejską.

Jeśli chodzi o nieco mniej popularne waluty, takie jak USD, GBP czy CHF, to w Polsce można je wypłacać w gotówce jedynie w wybranych oddziałach niektórych banków. Aby zyskać taką możliwość, trzeba mieć odpowiednie konta walutowe.

Kto może skorzystać z giełdy Walutomat?

Walutomat jest dostępny zarówno dla klientów prywatnych, jak i przedsiębiorców. Aby móc wymieniać w nim waluty, należy zarejestrować się w jego systemie.

Giełda Walutomat – jak założyć konto?

Osobom, którym przypadła do gustu omawiana oferta, pozostaje założyć konto na platformie walutomat.pl. Proces ten wygląda tak, jak w przypadku wielu innych serwisów internetowych. Przy rejestracji wystarczy podać dane osobowe i adresowe, numer telefonu oraz adres e-mail. Te dwa ostatnie, wraz z ustalonym hasłem, będą potrzebne do późniejszego logowania w serwisie Walutomatu.

Przydatne dokumenty
Złóż wniosek
Recenzja Moneteo
(5)

Marcin Kowalczyk
Redaktor Moneteo.com
Walutomat pod względem funkcjonalności i liczby dostępnych walut nieco ustępuje konkurencji, ale za to ma prostą i przyjazną w obsłudze platformę transakcyjną. Co jeszcze ważniejsze, zapewnia dostęp do świetnych kursów, zarówno w dni powszednie, jak i weekendy. Wszystko to sprawia, że jest jednym z najlepszych miejsc do wymiany walut online.

Zalety

 • często najlepsze na rynku warunki zakupu i sprzedaży popularnych walut: EUR, USD, GBP i CHF
 • bardzo dobre kursy walutowe również w weekendy
 • niższe prowizje dla aktywnych użytkowników
 • aplikacja mobilna

Wady

 • stosunkowo mały wybór walut

Pora przeanalizować atrakcyjność oferty Walutomatu i sprawdzić, jak wypada ona na tle propozycji konkurencji.

Atrakcyjność opłat i spreadów
(5)

Zarówno samo założenie, jak i korzystanie z konta w Walutomacie jest całkowicie darmowe. Nie stanowi to jednak żadnego wyróżnika, bo brak opłat w tym zakresie jest rynkowym standardem. Swoją drogą, to ważna zaleta internetowych serwisów do wymiany walut. Nie ponosząc żadnych stałych kosztów, możesz posiadać w nich kilka kont, tak, aby mieć np. szybki dostęp do najlepszych kursów dla poszczególnych par walutowych.

Rynkowym standardem jest również brak prowizji za samo zawieranie transakcji walutowych. Dotyczy to jednak wyłącznie kantorów internetowych, które zarabiają na spreadach, czyli różnicy pomiędzy kursami kupna i sprzedaży walut. Giełdy społecznościowej wymiany walutowej, takie jak Walutomat, działają inaczej i dla każdej realizowanej transakcji naliczają prowizję. Na analizowanej platformie stawka jest niewielka, a na dodatek użytkownicy obracający większymi kwotami mogą liczyć na jej wyraźną obniżkę. Warto przy tym dodać, że serwis często organizuje promocje, w ramach której pierwsza wymiana podlega prowizji obniżonej o 50%.

W Walutomacie dostępne są bezpłatne wpłaty i wypłaty środków przelewem – na konta w tych bankach, w których giełda posiada rachunki. W przypadku przelewów do pojedynczych polskich banków, czy też zagranicznych SWIFT, może pojawić się niewielka opłata. Obarczone są nią również niektóre sposoby wpłaty środków. W tym obszarze Walutomat wypada zadowalająco i nie odstaje od innych serwisów z rankingowej czołówki.

Walutomat – kursy walut

Z uwagi na prowizję osobom mniej zaznajomionym z tematem korzystanie z platformy walutomat.pl może wydawać się niezbyt atrakcyjne (w końcu konkurencja zwykle jej nie pobiera). To wrażenie szybko mija po zapoznaniu się z najlepszymi zleceniami kupna i sprzedaży składanymi przez użytkowników Walutomatu.

W jedną z niedziel (21.05.2023 r.), czyli w czasie, gdy większość kantorów stosuje znacznie szersze spready niż w dni robocze (a niektóre wręcz w ogóle nie działają), w Walutomacie mogłeś kupić lub sprzedać waluty po następujących cenach:

Przykładowe kursy w Walutomacie
Przykładowe kursy w Walutomacie

U konkurencji spready walutowe sięgają najcześciej nie ułamka grosza, lecz minimum 3-4 groszy, a w przypadku mniej popularnych walut są jeszcze szersze. Dlatego nawet, jeśli uwzględnimy prowizję transakcyjną, to i tak okaże się, że jedną z najtańszych (a nierzadko najtańszą) ofert ma Walutomat. Kursy walutowe są tu na tyle korzystne, że w pełni niwelują dodatkową opłatę za wymianę.

Dobrą miarą atrakcyjności oferty jest średni spread dla najważniejszych i najczęściej wymienianych walut. Z moich obserwacji wynika, że w Walutomacie regularnie wynosi on ok. 0,5% (liczymy go na podstawie najlepszych w danym momencie ofert kupna i sprzedaży, a także przy uwzględnieniu prowizji), podczas gdy w pozostałych godnych polecenia kantorach zwykle przekracza 0,60%. Jedynie pojedyncze platformy, np. mKantor czy VeloKantor, oferują wybranym klientom nieco niższe spready.

Chcąc wymienić jednorazowo dużą ilość waluty, np. równowartość 50 tys. zł, nie zawsze można uzyskać w Walutomacie tak dobry kurs wymiany, jak wynikałoby to z głównej tabeli na stronie czy w aplikacji Walutomatu. Prezentowane są tu bowiem jedynie najlepsze zlecenia kupna i sprzedaży (ich pełna lista dostępna jest po kliknięciu na daną parę walutową). Dlatego, siłą rzeczy, mimo, że giełda ma wielu użytkowników, a oferty opiewają często na spore kwoty, część danej transakcji może zostać zrealizowana po nieco gorszym kursie.

Dostępne waluty
(4)

Przez długi czas w Walutomacie można było wymieniać jedynie polskie złote, dolary amerykańskie, euro, franki szwajcarskie i funty brytyjskie. Obecnie, obok pięciu wspomnianych walut, dostępne są również korony: czeskie, duńskie, norweskie i szwedzkie.

Oferta walutowa jest wyraźnie węższa niż w niektórych konkurencyjnych kantorach np. w Cinkciarzu czy Kantorze Walutowym Alior Banku, gdzie możesz wymieniać ponad 20 walut. Niemniej dla przeciętnego użytkownika będzie ona pod tym względem w pełni wystarczająca. Warto dodać, że, podobnie jak w tych kantorach internetowych, w Walutomacie możesz wymieniać waluty również w parze bez polskiego złotego, co nie jest standardem na rynku.

Pamiętaj, że jeśli często wymieniasz waluty i regularnie zarabiasz na różnicach kursowych, to powinieneś uwzględnić to w deklaracji PIT składanej do Urzędu Skarbowego. Walutomat nie wysyła wykazu przeprowadzonych operacji, ale możesz je łatwo sprawdzić z poziomu swojego konta w serwisie.

Funkcjonalność
(4.5)

Zarówno aplikacja, jak i przeglądarkowa platforma Walutomatu oceniane są bardzo dobrze, o czym świadczą pozytywne opinie użytkowników zamieszczane w Internecie czy ich oceny w Google Play i AppStore. Sam również oceniam giełdę wysoko, bo ma wszystkie najważniejsze funkcje, a do tego jest prosta w obsłudze, dzięki czemu korzystanie z niej nikomu nie przysporzy problemów. Co więcej, Walutomat oferuje przy tym sprawny kontakt z supportem – odpowiedzi na zadane przeze mnie pytania pojawiły się szybko i były wyczerpujące.

Walutomat należy też pochwalić za przelewy zagraniczne i krajowe na atrakcyjnych warunkach, wiele dostępnych sposobów wpłaty środków na giełdę, a także opcję wypłaty euro w gotówce. Naprawdę niewiele jest kantorów, które oferują taki pakiet korzyści.

W praktyce klienci zwykle wypłacają waluty przelewem, więc to ten aspekt oferty jest kluczowy. Warto zatem podkreślić, że Walutomat posiada rachunek w każdym dużym krajowym banku (pełna lista banków znajduje się tutaj), dzięki czemu większość klientów może liczyć na szybki i bezpłatny transfer środków. Ponadto udostępnia przelewy zagraniczne do ponad 40 krajów (w tym do Chin), a przy tym jest zintegrowany nie tylko z systemem SEPA, ale również SEPA Instant, który pozwala także na szybkie przelewy w weekend (dotyczy tylko euro).

Na plus należy zaliczyć też fakt, że Walutomat pozwala w jednym kroku wygodnie wymienić walutę i od razu przelać ją na konto walutowe – własne lub wskazanej osoby. Taką możliwość zyskuje się po wybraniu w serwisie lub aplikacji zakładki „wymień walutę”.

Bezpieczeństwo
(5)

Aby mieć pełny obraz oferty Walutomatu, warto przyjrzeć się jeszcze kwestii bezpieczeństwa korzystania z jego usług.

Czy Walutomat jest bezpieczny?

Poziom bezpieczeństwa usługi stanowi wypadkową m.in. zabezpieczeń technicznych i organizacyjnych stosowanych przez giełdę. Warto zatem podkreślić, że Walutomat gwarantuje w tym zakresie wszystko to, co powinien zapewniać bezpieczny serwis wymiany walut. Mowa tu o takich rozwiązaniach, jak:

 • SMS-owa autoryzacja logowania i transakcji;
 • połączenie sieciowe zabezpieczone protokołem SSL;
 • zlecenia wymiany zabezpieczone wpłatami środków na wydzielone rachunki bankowe Walutomatu;
 • transakcje z pełnym pokryciem środków, dzięki którym masz pewność, że zawsze otrzymasz wymienioną walutę;
 • weryfikacja zgodności danych użytkowników poprzez porównanie informacji podanych podczas rejestracji z tymi, które trafiają do Walutomatu wraz z wpłatą środków na wymianę.

Warto dodać, że Currency One, czyli spółka zarządzająca Walutomatem, posiada licencję KNF na świadczenie usług płatniczych. Fakt ten potwierdza, że znajduje się ona w stabilnej kondycji finansowej i ma fundusze oraz procedury, które pozwalają na obsługę i ochronę pieniędzy użytkowników. Dodajmy, że sporo kantorów internetowych nie może pochwalić się wspomnianym dokumentem.

Walutomat – czy warto korzystać?

Przyjazna w obsłudze aplikacja i strona internetowa, wiele sposobów wpłaty środków, wysokie bezpieczeństwo, dobra obsługa klienta, a przede wszystkim świetne kursy walutowe i to również w weekendy. To elementy oferty, za które Walutomat jest chwalony przez użytkowników i które doceniam również i ja.

Wszystko to sprawia, że dla wielu osób najlepszym lub jednym z najlepszych miejsc do wymiany walut będzie właśnie Walutomat. Opinie zadowolonych klientów potęgują to wrażenie, jednak trzeba przyznać, że konkurencja nie śpi i również uatrakcyjnia swoją ofertę. Wystarczy wspomnieć, że są kantory z tylko nieznacznie gorszymi kursami, ale za to z większą liczbą walut i dodatkowymi udogodnieniami, których Walutomat nie oferuje (np. kartą wielowalutową). Warto zatem sprawdzić nasz ranking kantorów internetowych i bliżej przyjrzeć się szczegółom poszczególnych propozycji.

Złóż wniosek
Najczęściej zadawane pytania

Czy Walutomat działa w weekend?

Tak, giełda walutowa jest czynna przez całą dobę, 7 dni w tygodni. Co więcej, na dobre kursy walutowe można tutaj liczyć zarówno w dni robocze, jak i w soboty oraz niedziele.

Ile trwa wymiana walut?

Czas realizacji transakcji walutowej zależy od parametrów złożonego zlecenia. Gdy klient akceptuje warunki najlepszej oferty przeciwstawnej, to wymiana zostanie zrealizowana natychmiast. Jeśli natomiast składa zlecenie z limitem ceny, to wykonanie transakcji nastąpi po pojawieniu się na giełdzie zlecenia przeciwstawnego.

Jakie są godziny przelewów w Walutomacie?

Czas wpłat i wypłat środków zależy m.in. od banku, w którym klient posiada konto, oraz waluty transakcji. Szczegółowe informacje na temat godzin przelewów można znaleźć na tej stronie.

Komentarze i opinie

(24)
Sortuj od najnowszych
I
Iwo
Gość
2 miesiące temu

Czy po dokonaniu transakcji wymiany waluty, można ją przelać do Portfela czy lepiej na jakieś Konto Walutowe?

Jeżeli tak, to jakie polecacie żeby było w miarę ekonomicznie?

Chodzi mi głównie o wymianę PLN na $ i Ł, które być może będę musiała czasem wypłacić w formie gotówki.

Co radzicie?

Odpowiedz

Marcin Kowalczyk
Redaktor Moneteo.com
2 miesiące temu
@Iwo

Walutomat nie oferuje możliwości wypłacania tych walut w gotówce, więc w tym przypadku lepiej założyć konto walutowe. To uzasadnione także z tego względu, że na rynku są konta walutowe prowadzone bezpłatnie - znajdziesz je choćby w tym naszym rankingu: https://www.najlepszekonto.pl/ranking-kont-walutowych

Odpowiedz

M
Michal
Gość
5 miesięcy temu

Nie mam polskiego obywatelstwa, mam niemieckie. Od czasu do czasu bywam w polsce i sa mi potrzebne polskie zlotowki. Moje pytanie jest nastepujace: Czy chcac korzystac z uslug Walutomatu i wymieniac z Euro na zlotowki jest mi potrzebne (musze posiadac) jakie kolwiek konto w jakims banku w polsce ?

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Redaktor Moneteo.com
5 miesięcy temu
@Michal

Przeszkodą w skorzystaniu przez Ciebie z Walutomatu może być zestaw dokumentów wymaganych przez platformę od zakładających konto: https://www.walutomat.pl/temat-pomocy/dokumenty-nalezy-przedstawic-aby-korzystac-serwisu/

Odpowiedz

D
Damian
Gość
6 miesięcy temu

Kantor dobry tylko trzeba pamiętać, żeby najlepiej składać zlecenie po określonym przez siebie kursie. Jeśli skorzysta się z wymiany natychmiastowej, to transakcja może być przeprowaadzona po gorszej cenie, bo zostanie zrealizowana dopiero po zaksięgowaniu środków przelanych na wymianę

Odpowiedz

D
Damian
Gość
6 miesięcy temu
@Damian

ps obecnie to też jedno z niewielu sensownych miejsc, w którym waluty można też wymieniać w weekedn po kursach tak dobrych jak w tygodniu. W innych kantorach sprwsdy mocną idą w górę, a tutaj są niemal niezmienne.

pozdrawiam, D.

Odpowiedz

J
jarek
Gość
6 miesięcy temu

Wykonałem przelew testowy 10 euro zrobiło 10,12 naliczyło prowizji 0,03 euro

Wymiana przelewem

(Sprzedaż)

47,76 PLN na EUR

Typ kursu: Aktualnie najlepszy100%

Wymieniono: 47,76 PLN

Uzyskana kwota: 10,12 EUR

Prowizja: 0,03 EUR kurs 4,7171

czyli zamiast 4,71 mam 4,7193

Ta prowizja wyszła prawie 0,03 %

dobrze czy żle ?


Odpowiedz

J
jarek
Gość
6 miesięcy temu
@jarek

W zasadzie dostałem 10,09 euro czyli kurs 4,7333 spread wyszedł 0,03259 zł

Odpowiedz

J
jarek
Gość
6 miesięcy temu
@jarek

ten spread to wyszedł większy bo 0,035 zł i ciężko jest się doliczyć czyli drożej od innych a wymieniam do 200 000 zł

Odpowiedz

Marcin Kowalczyk
Redaktor Moneteo.com
6 miesięcy temu
@jarek

Prowizja w Walutomacie dla obrotów do 200k zł wynosi 0,2%, natomiast uwzględniający ją spread na euro wynosi zwykle ok. 0,020-0,025 zł (on jest oczywiście zmienny i zależy od warunków rynkowych). Ważne jest jednak, że podczas składania zlecenia możesz wybrać opcję: najlepszy kurs lub kurs własny. Jeśli wybierzesz ten pierwszy wariant, to Walutomat zablokuje dodatkowy 1% kwoty, aby zabezpieczyć się przed zmianą kursu walutowego, jaka może wystąpić zanim zostanie zaksięgowany Twój przelew na poczet wymiany. Aby uniknąć realizacji zlecenia po kursie nieco innym (może być lepszy lub gorszy) niż obowiązujący w momencie składania zlecenia, możesz skorzystać z opcji "kurs własny".

Odpowiedz

W
Witold
Gość
9 miesięcy temu

Chcę zacząć i nie widzę konta bankowego Walutomatu, na które mógłbym wpłacić pieniądze!

Odpowiedz

Marcin Kowalczyk
Redaktor Moneteo.com
9 miesięcy temu
@Witold

Z tego, co się orientuję, w Walutomacie ono w ogóle się nie pojawia. W przypadku zawarcia transakcji środki są od razu przekazywane na wskazane przez Ciebie bankowe konto walutowe. W razie wątpliwości skontaktuj się jeszcze z obsługą kantoru.

Odpowiedz

K
Karol
Gość
11 miesięcy temu

Czy przechowywanie walut np. kilka miesięcy lub dłużej w portfelu jest bezpieczne

Odpowiedz

Marcin Kowalczyk
Redaktor Moneteo.com
11 miesięcy temu
@Karol

Ogólnie tak, środki są chronione. Niemniej na pewno lepszym miejscem do tak długiego przechowywania pieniędzy, zwłaszcza w większych ilościach, jest tradycyjne konto bankowe.

Odpowiedz

M
Marcin
Gość
11 miesięcy temu

Wady: w przypadku np. 3 osób reprezentujących firmę, dane logowania i weryfikacja mogą być tylko na jednego reprezentanta, czyli jakby chciał zalogować się dany reprezentant, to musi robić to razem z tym reprezentantem, którego nr telefonu komórkowego jest podany do kontaktu (ewentualnie tylko w siedzibie spólki, gdzie znajduje się telefon komórkowy spółki, z którego musieliby korzystać wszyscy reprezentanci w celu logowania tutaj). Trochę to archaiczne i nie wychodzące naprzeciw takim klientom, tym bardziej w dobie home officów. Słabo

Odpowiedz

Marcin Kowalczyk
Redaktor Moneteo.com
11 miesięcy temu
@Marcin

Zgadzam się, że powinno to wyglądać inaczej, przy czym wspomniana niedogodność nie jest niczym niezwykłym. Kantory internetowe to jednak w większości wciąż dość proste serwisy... sporo z nich nie uwzględnia potrzeb firm innych niż JDG.

Odpowiedz

B
Bogusław
Gość
19.05.2022 18:52:50

Macie napisane ze posiada wymiane w 9 walutach. Na stronie oraz infolini dostalem informacje ze wymiana jest tylko w 4ch walutach??


Odpowiedz

Aldona Derdziak
Redaktor Moneteo.com
20.05.2022 18:14:42
@Bogusław

Sam Walutomat na swojej stronie pisze:

Obsługujemy PLN, EUR, GBP, USD, CHF, CZK, DKK, NOK, SEK

Odpowiedz

A
adam
Gość
24.04.2022 20:15:57

Nie jest za darmo kosztuje 0.2%

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Redaktor Moneteo.com
26.04.2022 07:41:00
@adam

O jakiej opłacie mówisz?

Odpowiedz

A
adam
Gość
09.05.2022 16:14:23
@Aldona Derdziak

Podczas wymiany jest ona naliczana

Odpowiedz

P
Piotr
Gość
11 miesięcy temu
@adam

no to jest przecież prowizja transakcyjna... w walutomacie nie ma typowego spreadu, bo to giełda społecznościowa, a nie kantor. Z tego co widze tutaj na stronie jest ona uwzględniona w wyliczeniach

Odpowiedz

A
Adam
Gość
30.03.2022 11:21:07

najtańszy kantor super kursy w weekendy

Odpowiedz

P
Piotr
Gość
30.01.2022 13:27:47

Dobre miejsce do wymiany walut a odkąd wprowadzili nowe waluty to już w ogóle TOP. W sumie to jest chyba najtańsze, ale jak ktos wymienia dużą kwotę to część może mu się wymienić po trochę gorszym kursie.

Odpowiedz