Oferta została wycofana. Sprawdź inne produkty od: Credit Agricole.

Konto PROSTOoszczędzające w Credit Agricole - Recenzja

Analiza produktowa

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Pokaż więcej

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych

146 publikacji 4489 komentarzy

Na Moneteo.com zajmuje się tematami oszczędnościowymi i walutowymi, skupiając się na kontach oszczędnościowych i walutowych oraz lokatach terminowych. Obserwuje rynek, dbając przy tym o aktualność danych. Do jej zawodowych zadań należy także kontakt z Czytelnikami.

Konto PROSTOoszczędzające w Credit Agricole zapewnia swoim użytkownikom wygodę i pewność. Stałe, ale niezbyt wysokie opłaty za konto i kartę płatniczą, a także bogata oferta usług dodatkowych sprawiają, że Konto PROSTOoszczędzające może być dobrym wyborem dla aktywnych, ale i wymagających osób. Jeśli przeniesiesz swój rachunek do Credit Agricole, możesz zyskać 100 zł premii.

Spis treści

W naszej analizie rachunku znajdziesz omówienie podstawowych parametrów Konta PROSTOoszczędzającego oraz dodatkowych funkcjonalności tego rachunku.

Konto PROSTOoszczędzające

Każdy wie, jak ważny jest wybór właściwego rachunku osobistego. Odpowiedni poziom opłat za prowadzenie rachunku, kartę debetową i przelewy, a także dostępność usług dodatkowych to kluczowe wyznaczniki idealnego konta osobistego. Poniżej przedstawiamy wybrane, najbardziej istotne parametry związane z Kontem PROSTOoszczędzającym w Credit Agricole.

Uwaga: poniżej prezentujemy parametry podstawowej wersji Konta PROSTOoszczędzającego.

Konto
9,90 zł
Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

9,90 zł


opłat unikniesz, jeżeli zapewnisz co miesiąc wpływy na konto w wysokości min. 1500 zł (lub 1000 zł, jeżeli nie masz skończonych 30 lat)

Karta
7,90 zł
Miesięczna opłata za kartę

7,90 zł


opłaty unikniesz, jeżeli:

 • dokonasz transakcji kartą na min. 500 zł oraz
 • zapewnisz wpływ w kwocie min. 1500 zł / mies.
Bankomaty
0 zł
Bankomaty 0 zł

0 zł

Przelew internetowy
0 zł
Konto
Przeznaczenie konta

konto uniwersalne dla osób powyżej 18. r.ż.

Oprocentowanie rachunku

0%

Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

9,90 zł

Możliwość uniknięcia opłaty za prowadzenie rachunku

opłat unikniesz, jeżeli zapewnisz co miesiąc wpływy na konto w wysokości min. 1500 zł (lub 1000 zł, jeżeli nie masz skończonych 30 lat)

Karta
Typy kart płatniczych

MasterCard Debit Standard Paypass

Funkcjonalność karty
 • płatności zbliżeniowe
 • cashback
 • dobrowolne ubezpieczenie gotówki wypłacanej z bankomatu (opłata 1,20 zł miesięcznie)
 • korzystne upusty w ramach Klubu Rabatowego
Opłata za wydanie karty

0 zł

Miesięczna opłata za kartę

7,90 zł

Możliwość uniknięcia opłaty za kartę

opłaty unikniesz, jeżeli:

 • dokonasz transakcji kartą na min. 500 zł oraz
 • zapewnisz wpływ w kwocie min. 1500 zł / mies.
Bankomaty i operacje gotówkowe
Wypłata z bankomatów w Polsce

0 zł

Wypłata z bankomatów za granicą

5 zł + 3% za przewalutowanie

Cashback

0 zł

Wpłata gotówki w oddziale banku

0 zł

Wypłata gotówki w oddziale banku

0 zł

Przelewy
Zwykły przelew internetowy

0 zł

Przelew natychmiastowy

7 zł

Zlecenie stałe

0 zł

Polecenie zapłaty

0 zł

Koszt przelewu SEPA

5 zł (spread na EUR ok. 5,3%)

Koszt przelewu (zagranicznego) SWIFT

0,25%, min. 40 zł, maks. 250 zł

Kody SMS (autoryzacja operacji)

0 zł

100 zł premii za przeniesienie konta

Credit Agricole kusi klientów konkurencji premią 100 zł za przeniesienie rachunku z innego banku. W akcji mogą wziąć udział osoby, które w ciągu jednego roku przed otwarciem rachunku nie posiadały w Credit Agricole innego konta indywidualnego ani nie były współposiadaczem konta wspólnego w pakiecie innym niż Pakiet Depozytowy. Rachunki objęte promocją to Konto PROSTOoszczędzające standardowe, PLUS i PREMIUM oraz 1 Konto.

Aby otrzymać premię, należy;

 1. Otworzyć jedno z powyższych kont wraz z kartą debetową i bankowością elektroniczną.
 2. Złożyć wniosek z pełnomocnictwem dotyczący przeniesienia dotychczasowego rachunku w innym banku.
 3. Ważnym warunkiem jest również wypełnienie "Zlecenia przekazywania środków" i wskazanie kwoty, która co miesiąc wpłynie na nowo założone konto.
 4. Należy wyrazić zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych oraz otrzymywanie informacji drogą elektroniczną.
 5. Przez trzy kolejne miesiące - począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym założono konto - należy zapewnić wpływy na rachunek w kwocie min. 1500 zł z innego banku.

Konto PROSTOoszczędzające PLUS

Konto PROSTOoszczędzające to nie jedyny rachunek osobisty w Credit Agricole. Bank przygotował także ofertę dla osób, które poszukują rachunku głównego – konta, które jest regularnie zasilane określoną kwotą (np. przelewem wynagrodzenia, renty, emerytury, itd.). Konto PROSTOoszczędzające PLUS to alternatywny rachunek względem Konta PROSTOoszczędzającego. Konto z „Plusem” jest korzystnym wyborem dla osób, które są w regularnie stanie zasilać rachunek określoną kwotą. Różnice pomiędzy tymi kontami prezentuje poniższa tabelka:

Porównanie rachunków w Credit Agricole
Konto PROSTOoszczędzające Konto PROSTOoszczędzające PLUS
Opłata za prowadzenie konta 4,90 zł 9,90 zł
Możliwość uniknięcia opłaty za prowadzenie konta brak miesięczne wpływy w wysokości min. 1500 zł
Rodzaj karty debetowej VISA Electron MasterCard Debit Standard z funkcją PayPass
Opłata za kartę debetową 3,90 zł (nie można uniknąć) 7,90 zł, opłaty można uniknąć, dokonując transakcji kartą na kwotę min. 500 zł i zapewniając miesięczne wpływy na kwotę min. 1500 zł
Opłata za wypłaty z bankomatów bezpłatne bankomaty własne banku, opłata za wypłaty z pozostałych bankomatów – 5 zł bezpłatne bankomaty krajowe
opracowanie własne

Jeśli posiadasz stałe dochody w wysokości min. 1500 zł, Konto PROSTOoszczędzające PLUS może być dla Ciebie lepszym wyborem niż standardowy rachunek osobisty w Credit Agricole. Częste płatności kartą debetową umożliwią Ci uniknięcie kosztów obsługi plastiku, a zyskasz przy okazji bezpłatne wypłaty z bankomatów w kraju. Jeśli wiesz, że Twoje wpływy na konto będą niższe niż 1500 zł lub nieregularne, Konto PROSTOoszczędzające przyniesie Ci więcej korzyści w postaci niższych opłat.

Konto PROSTOoszczędzające PLUS założysz na stronie Credit Agricole.

Usługi dodatkowe dla użytkowników Konta PROSTOoszczędzającego

Klient banku Credit Agricole posiadający Konto PROSTOoszczędzające będzie miał możliwość skorzystania z następujących usług dodatkowych:

 • Rachunek Oszczędzam z oprocentowaniem 0,5% w skali roku i kwartalną kapitalizacją odsetek. Można też założyć Rachunek Oszczędzam – Codzienne Zyski z oprocentowaniem do 1,0% i dzienną kapitalizacją odsetek;
 • Ubezpieczenie gotówki pobranej z bankomatu za 1,20 zł miesięcznie.
 • Indywidualna Linia Kredytowa – kredyt w koncie osobistym do 50 000 zł.
 • Multipakiet – zestaw ubezpieczeń obejmujący Pakiet Pomoc Techniczna (pomoc fachowców w razie awarii), Pomoc Medyczna (wizyta lekarska w razie nagłego zachorowania, itp.) oraz Pakiet Bezpieczna Kieszeń (pokrycie strat związanych z kradzieżą kart płatniczych, dokumentów czy telefonu). Każde z tych ubezpieczeń możesz wykupić oddzielnie za 1,99 zł lub 2,99 zł miesięcznie; pełny Multpakiet kosztuje 4,99 zł. Więcej informacji uzyskasz pod tym adresem.
 • Klub Rabatowy – atrakcyjne rabaty przy płatnościach kartą debetową.

Komentarz redakcji

Konto PROSTOoszczędzające w banku Credit Agricole to interesująca propozycja dla aktywnych, wymagających klientów. Stałe, ale niezbyt wygórowane opłaty, nie przekreślają innych zalet tego rachunku – kont oszczędnościowych, kredytu w koncie czy pakietu ubezpieczeń. Jeśli będziesz aktywnym klientem, konto może przynieść Ci wiele korzyści, a za przeniesienie rachunku z innego banku możesz zyskać 100 zł premii.

Przydatne dokumenty

Komentarze i opinie

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy