Promocja została zakończona. Przejdź do aktualnych promocji.

Nawet 500 zł na wybrany ETF w promocji platformy WealthSeed

Aktualizacja:
Nawet 500 zł na wybrany ETF w promocji platformy WealthSeed
Czas trwania
Cel (zysk) Do 500 zł premii.
Uczestnik Nowy klient platformy WealthSeed.
Po drodze Wysokość premii zależy od przydzielenia inwestora przez system do określonej grupy.
Znane powiedzenie radzi, by uczyć się na cudzych błędach. Tymczasem fintech WelthSeed zachęca, by uczyć się inwestowania na jego koszt. Przystępując do promocji „Darmowe inwestowanie”, otrzymasz maksymalnie 500 zł na zakup darmowego ETF na start i bezpłatne konto, na którym możesz go przechowywać. Przyjrzyjmy się tej propozycji, nieco innej niż promocje bankowe.

Posiadacze oszczędności doskonale wiedzą, że obecnie oszczędzanie na lokatach bankowych przynosi realne straty. Nie dość, że inflacja przekracza 16%, a najlepsze depozyty oferują maksymalnie 8%, to od naliczonych odsetek trzeba jeszcze zapłacić podatek Belki. Fintech WealthSeed zachęca więc do kupna ETF-ów, czyli notowanych na giełdach funduszy odzwierciedlających poziom cen wybranych kategorii akcji, obligacji, nieruchomości czy surowców. ETF-y umożliwiają inwestowanie w określone dziedziny, np. zdrowie, zrównoważony rozwój, biotechnologia, zielona energia, pozwalając w łatwy i relatywnie tani sposób dywersyfikować portfel inwestycyjny. O ich popularności świadczy fakt, że w 2021 r. wartość aktywów zainwestowanych na świecie w ETF osiągnęła poziom 10 bilionów USD i była prawie 8 razy większa niż 10 lat wcześniej.

Rejestrując się na platformie WealthSeed, po potwierdzeniu tożsamości otrzymasz swój pierwszy udział w wybranym ETF o wartości od ok. 10 zł do 500 zł. Gotowy, by rozpocząć przygodę jako inwestor?

Kto może zainwestować za darmo?

Program „Darmowe inwestowanie” nie ma określonego terminu obowiązywania. Jego organizator, czyli spółka Fair Place Finance S.A., zastrzegł, że może go odwołać w każdej chwili, informując o tym z 3-dniowym wyprzedzeniem. Program adresowany jest do osób fizycznych, które pozytywnie przejdą weryfikację tożsamości w trakcie rejestracji na platformie WealthSeed.

Jak zdobyć bonus?

Działania niezbędne do otrzymania środków na zakup ETF-a sprowadzają się do zarejestrowania się na WealthSeed. Oto szczegóły:

Start
 • Krok 1

  Złóż wniosek o bezpłatne konto na platformie WealthSeed.

 • Krok 2

  Zweryfikuj swoją tożsamość, wysyłając na wskazane podczas rejestracji konto 1 zł ze swojego rachunku bankowego.

 • Informacja

  W zależności od dnia i godziny, w której złożysz wniosek o rejestrację w aplikacji Wealthseed, zostanie Ci przydzielona określona kwota do zainwestowania, maksymalnie 500 zł. Premia może być przeznaczona wyłącznie na kupno papieru wartościowego objętego promocją, czyli wybranego funduszu ETF.

 • Krok 3

  Przyjrzyj się dostępnym ETF-om i zdecyduj, w co chcesz zainwestować, po czym potwierdź zakup. Kupiony ETF otrzymasz od razu, jeżeli kupisz go w godzinach pracy giełdy, tj. od 8:00 do 22:00 CET. Dokonując transakcji poza tymi godzinami, na zrealizowanie transakcji będziesz musiał poczekać do otwarcia giełdy.

  Uwaga: wybór ETF-a działa tylko w aplikacji mobilnej, po zalogowaniu się do niej dostępny jest ekran wyboru ETF.

 • Premia

  Organizator sfinansuje Twoją transakcję w ciągu 30 dni od daty aktywowania rachunku inwestycyjnego.

 • Krok 4

  Obserwuj swój ETF, by móc podjąć w wybranym przez siebie momencie decyzję o sprzedaży lub dokupieniu ETF-a.

Mission complete!

Powyższy harmonogram można też przedstawić graficznie.

Schemat postepowania w ramach programu "Darmowe inwestowanie" platformy WealthSeed
Kupiony ETF jest Twoją własnością, którą możesz dowolnie rozporządzać. Po jego sprzedaży nie musisz zwracać środków otrzymanych na jego zakup.

Środki, które otrzymasz po zarejestrowaniu się w WealthSeed, są zwolnione z podatku dochodowego, nie podlegają rozliczeniu z urzędem skarbowym. Jeśli osiągniesz zysk z inwestycji, to będziesz musiał zapłacić podatek od zysków kapitałowych. Pomoże Ci w tym formularz PIT-8C, który otrzymasz po sprzedaży ETF-a.

Zasady przydziału nagród

Kwota, jaką otrzymasz do zainwestowania, przydzielana jest losowo, zależnie od tego, do której z 4 grup (oznaczanych literami od A do D) trafisz. Decyduje kolejność złożenia formularza rejestracyjnego w aplikacji WealthSeed.

Szczegóły zostały opisane w „Informacji o zasadach przydzielania Papierów Wartościowych dla Uczestników programu Darmowe Inwestowanie”. W skrócie wygląda to tak:

 • osoba numer 1 trafia do puli A, w której maksymalna premia wynosi ok. 100 EUR, a średnia – ok. 70 EUR;
 • ten, kto zarejestruje się jako 2., wpadnie do puli D z premią 5 EUR. Średnia nagroda w tej grupie wynosi 2 EUR;
 • osoba z numerem 3 też znajdzie się w puli D,
 • zarejestrowany jako numer 4 trafi do puli C z bonusem 15 EUR. W tej grupie średnia nagroda wynosi 9 EUR.

Przydział do poszczególnych grup odbywa się według tabeli zamieszczonej w przywołanej informacji aż do osoby numer 25, po czym cykl rozpoczyna się od początku. Dodajmy, że do puli B zostanie przypisany tylko ten, kto zostanie zarejestrowany jako 13. w danym cyklu. W tej grupie maksymalny bonus wynosi 50 EUR, a średni – 30 EUR.

Co trzeba wiedzieć o WealthSeed?

Premia na start z pewnością cieszy, ale ważniejsze są obowiązujące na co dzień zasady działania i pobierania prowizji. Opisaliśmy je w analizie WealthSeed, a podstawowe informacje o opłatach znajdziesz poniżej.

 • Konto
  0 zł
 • Akcje z GPW
  0,1%, min. 4 zł
 • Kontrakty na WIG20
  niedostępne
 • Rynki zagraniczne
  DE

Przygoda z inwestowaniem

WealthSeed przekonuje, że chce, by każdy mógł zostać inwestorem i w świadomy sposób zarządzał swoim majątkiem i inwestycjami. Właśnie po to powstała aplikacja, za wypróbowanie której możesz teraz zyskać nawet 500 zł na pierwszą inwestycję. Pomyśl, czy chcesz skorzystać z tej okazji. Rzadko się zdarza możliwość zainwestowania nie swoich pieniędzy.

Krzysztof Duliński

Autor tekstu o promocji
Oceń promocję
0
(0 ocen)
Twój głos pomoże innym Bankonautom w podjęciu decyzji, czy warto skorzystać z tej promocji. Średnia ocen uwzględnia ocenę Bankonauty - Autora tekstu, który szczegółowo przyjrzał się ofercie.
Dziękujemy za Twój głos Dziękujemy za Twój głos

Komentarze i pytania

(8)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
G
Gruby
Gość

Dostałem 15 Euro, ETF sprzedałem tego samego dnia, bo aplikacja jest niedopracowana, choć pomysł jest super. Po sprzedaży środki nie pojawiły się na koncie, błąd czy działa to tak jak w przypadku TFI, że są dostępne po kilku dniach?

Odpowiedz

K
Kamil
Gość
@Gruby

Ale na pewno zrealizowało ci się zlecenie i środki nigdzie się nie pojawiły? Raczej powinny być od razu, bo etfami handluje się w zasadzie tak samo jak akcjami. Nadal ich nigdzie nie masz?

Odpowiedz

H
Hans
Gość
@Gruby

Ja dostałem po dwóch dniach. Na stronie zresztą sami piszą, że tyle trzeba czekać. W sekcji najczęściej zadawane pytania

Odpowiedz

P
Pirat czarnobrody
Gość

Założyłem tam konto i czekam na bonus ALE wciąż nie jestem pewny czy ja go po prostu dostanę czy też muszę jakiegoś ETFa kupić i dopiero wtedy dostanę zwrot??? Trochę niejasno jest to napisane, zresztą mój kolega też bierze w tym udział i obaj mamy problem z interpretacją. Może ktoś już dostał kasę na konto i może się wypowiedzieć? W której zakładce to się w ogóle pojawi? Trzeba jakoś grzebać w apce czy od razu na głównym panelu widać przyznanie nagrody?

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Kapitan załogi
@Pirat czarnobrody

Dopytywałem o tę kwestię w WealthSeed. Z ich wyjaśnień wynika, że po spełnieniu wszystkich warunków odbiór nagrody jest możliwy w ciągu 30 dni od dnia, w którym osoba zainteresowana spełniła wszystkie warunki otrzymania darmowego ETF-a. W praktyce odbiór nagrody trwa kilka dni roboczych.

Po spełnieniu wszystkich warunków, ekran powitalny umożliwiający wybór darmowego ETF-a pojawia się automatycznie po zalogowaniu do aplikacji mobilnej lub wersji przeglądarkowej WealthSeed na stronie: https://www.wealthseed.eu/logowanie/ a zadaniem uczestnika promocji jest wybór interesującego go ETF-a. 

Odpowiedz

A
Adam
Gość

U mnie nagroda niestety tylko 5 euro, no ale za bardzo sie nie napracowalem żeby ja otrzymac. Łącznie wystarczyło z 15 minut... minusem jest maly wybr etf, które mozna kupić w tej cenie. Ja naliczylem moze z 10, ale generalnie poki co sama platforma wyglada w porzadku.

Odpowiedz

P
Piotr
Gość

Jak oferta Wealth Seed ma się do XTB pod względem regularnego kupowania ETF? Co się bardziej opłaca?

Odpowiedz

Marcin Kowalczyk
Gość
@Piotr

Oba domy maklerskie wypadają pod tym względem korzystnie i dość podobnie, przy czym WS oferuje bogatszy wybór ETF-ów. Co do kosztów, to jeśli te regularne transakcje nie będą przekraczały kilku tysięcy złotych, to minimalnie korzystniejsze będzie XTB, które nie naliczy w tej sytuacji opłat transakcyjnych (WS za każdą do 750 EUR pobierze 2 EUR). Jeśli natomiast regularnie zawierałbyś transakcje wysokokwotowe, a do tego handlował jeszcze innymi aktywami, to korzystniejsze mogłoby okazać się WS (w XTB powyżej 100 tys. EUR obrotów mies. naliczana jest prowizja).

Aby uzyskać ostateczną odpowiedź, najlepiej samodzielnie porównać prowizje transakcyjne, limity związane z darmowym handlem i ewentualne opłaty za przechowywanie papierów wartościowych. 

Odpowiedz