Wróć

Karta kredytowa Citi Simplicity w Citi Handlowym

Analiza produktowa

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Pokaż więcej

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych

159 publikacji 3154 komentarze

Recenzent promocji bankowych i autor tekstów poradnikowych dotyczących zarządzania finansami osobistymi będący zdania, że nawet najbardziej skomplikowane zagadnienie można przedstawić w prosty i przystępny sposób.

 • Szczegóły oferty
 • Recenzja(4.5/5)
 • Opinie(18)

Karta kredytowa Citi Simplicity to flagowa propozycja Citibanku. Bank często ją reklamuje i zachęca do skorzystania z niej. Przed podjęciem decyzji należy zapoznać się z jej możliwościami, z korzyściami dla posiadaczy tej „kredytówki” oraz dotyczącymi jej opłatami.

Karta kredytowa Citi Simplicity należy do najpopularniejszych produktów banku Citi Handlowy. Wynika to z faktu, iż bank przypomina o niej w bardzo wielu szeroko reklamowanych akcjach promocyjnych. Można się pokusić o stwierdzenie, że chyba każdy, kto poszukiwał karty kredytowej, zetknął się z ofertą Citi Simplicity.

Wizerunek karty kredytowej Citi Simplicity
Wizerunek karty kredytowej Citi Simplicity

Karta kredytowa Citi Simplicity - parametry, opłaty, prowizje

Oto najważniejsze cechy karty kredytowej Citi Simplicity z logo Mastercard.

Karta
0 zł / 12 zł
Opłata za kartę

0 zł / 12 zł


opłaty unikniesz, jeśli w danym cyklu rozliczeniowym wykonasz transakcje bezgotówkowe na min. 1000 zł (opłata zwracana jest w kolejnym cyklu)

w przypadku wybranych promocji karty poza podstawową premią bank oferuje bezwarunkowe zwolnienie z opłaty lub stosuje łatwiejsze warunki jej uniknięcia przez określony czas

Bankomaty
10%, min. 20 zł
Bankomaty 10%, min. 20 zł

bankomaty krajowe i zagraniczne

Oprocentowanie
18,5%
Okres bezodsetkowy
56 dni
Pokaż szczegóły
Informacje ogólne
Polecana dla
 • aktywnego użytkownika
 • łowcy promocji
Operator karty

Mastercard

Rodzaj karty

zwykła

Okres ważności

3 lata

Minimalny dochód

1200 zł

Opłaty
Wydanie karty

0 zł

Opłata za kartę

0 zł / 12 zł

Możliwość uniknięcia opłaty za kartę

opłaty unikniesz, jeśli w danym cyklu rozliczeniowym wykonasz transakcje bezgotówkowe na min. 1000 zł (opłata zwracana jest w kolejnym cyklu)

w przypadku wybranych promocji karty poza podstawową premią bank oferuje bezwarunkowe zwolnienie z opłaty lub stosuje łatwiejsze warunki jej uniknięcia przez określony czas

Wypłata z bankomatów w Polsce

10%, min. 20 zł

Wypłata z bankomatów za granicą

10%, min. 20 zł

Płatność kartą za granicą

6,8%

Opłata za kartę dodatkową

0 zł / 6 zł

opłaty unikniesz, jeśli w danym cyklu rozliczeniowym wykonasz transakcje bezgotówkowe na min. 1000 zł (opłata zwracana jest w kolejnym cyklu)

Zadłużenie
Oprocentowanie

18,5%

Okres bezodsetkowy

56 dni

Maks. limit kredytowy

ustalany indywidualnie

Wysokość spłaty minimalnej

min. 30 zł, wysokość ustalana na koniec cyklu rozliczeniowego

Przekroczenie limitu karty

0 zł

Inne
Płatności mobilne

Blik: płatności kodem Blik generowanym w aplikacji banku, wypłaty z bankomatów kodem Blik (dostępność innych funkcji może się różnić w zależności od banku).
Google Pay: płatności zbliżeniowe telefonem dla posiadaczy urządzeń z systemem operacyjnym Android.
Apple Pay: płatności dla posiadaczy urządzeń z systemem operacyjnym iOS (Apple) i kart Mastercard.

Karta Citi Simplicity może być aktywowana w bankowości internetowej Citibank Online, za pośrednictwem aplikacji Citi Mobile bądź też w serwisie bankowości telefonicznej CitiPhone. Ten ostatni sposób jednak odradzamy ze względu na opłatę jaką trzeba ponieść, by mieć do niego dostęp.

Zwracamy uwagę, że usługa CitiPhone jest automatycznie aktywowana przy podpisywaniu umowy o kartę i nie chcąc ponosić związanych z nią opłat, należy od razu poprosić o jej wyłączenie. Najprościej jest to zrobić w bankowości internetowej (szczegóły poniżej).

Opłata roczna nie występuje, bank pobiera prowizję tylko w tych miesiącach, w których nie jest spełniony warunek transakcyjności.

Oprocentowanie karty kredytowej Citi Simplicity uzależnione jest od aktualnego poziomu stóp procentowych ustalanego przez Radę Polityki Pieniężnej.

Złóż wniosek

Narzędzia i możliwości dla posiadaczy karty

Posiadacze karty kredytowej Citi Simplicity mogą korzystać z licznych korzyści i możliwości związanych z tą „kredytówką”.

Bankowość elektroniczna Citibank online i aplikacja Citi Mobile

Zarządzanie kartą możliwe jest zarówno w bankowości internetowej Citibank online, jak i w aplikacji mobilnej Citi Mobile. Korzystając z tych kanałów dostępu można zlecać operacje bankowe, przeglądać historię transakcji, zmieniać ustawienia czy limity transakcyjne, a także składać wnioski o kolejne produkty.

Widok bankowości internetowej banku Citi Handlowy
Widok bankowości internetowej banku Citi Handlowy
Widok aplikacji mobilnej banku Citi Handlowy
Widok aplikacji mobilnej banku Citi Handlowy

System spłat ratalnych „Komfort”

To płatna usługa, dzięki której zakupy o wartości powyżej 100 zł można samodzielnie rozłożyć online na 60 dogodnych rat. Rozwiązanie przyda się w sytuacji, gdy w danym miesiącu wydatki okazały się wyższe od przewidywanych lub po prostu nie chcemy spłacać całego salda zadłużenia od razu. Dopuszczalne jest, by na raty rozłożyć tylko wybrane transakcje, a resztę salda spłacić niezależnie.

Z usługi można skorzystać w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej zaraz po zaksięgowaniu transakcji na rachunku karty. Możliwe jest również uruchomienie jej tuż po dokonaniu płatności. Wystarczy kliknąć w link otrzymany od banku Citi Handlowy w wiadomości sms i wybrać liczbę rat, na którą chcemy rozłożyć transakcję.

Pożyczka z karty (przelew na raty)

Usługa pozwala skorzystać z dodatkowych środków ze spłatą w ratach bez przedstawiania dokumentów dochodowych i kontaktu z doradcą. Wniosek składa się online w bankowości elektronicznej, a otrzymane środki – minimum 500 zł, maksymalnie – limit kredytowy karty – można przelać na rachunek osobisty, wydać na dowolne cele i spłacić w ratach jak pożyczkę.

Bezpieczeństwo karty kredytowej

City Simplicity objęta jest zabezpieczeniem 3D Secure, czyli dodatkową weryfikacją klienta przy płatnościach kartą w Internecie. Citi Handlowy posiada również system wykrywania podejrzanych transakcji, które w razie potrzeby weryfikuje kontaktując się z klientem. Ponadto, w zakresie wynikającym z powszechnie obowiązujących przepisów, w przypadku utraty karty bank jest odpowiedzialny za transakcje wykonane bez zgody i wiedzy klienta.

Transakcje wykonane kartą kredytową Citibanku objęte są procedurą reklamacyjną chargeback.

Płatności mobilne

Rachunek karty kredytowej Citi Simplicity można powiązać z Blikiem. Karta może być też dodana do mobilnych portfeli Google Pay lub Apple Pay.

Program Citi Specials – zasady i partnerzy

Program korzyści Citi Specials to rabaty i nagrody u blisko 300 partnerów programu, a także niespodzianki przygotowane specjalnie dla posiadaczy karty Citi Simplicity. Wchodząc na stronę programu, trzeba wybrać typ swojej karty, miejsce zamieszkania albo zaznaczyć oferty dostępne online i od razu zobaczymy, co bank dla nas przygotował.

O przywilejach związanych z Citi Specials, np. dostępie do przedsprzedaży biletów na koncerty Live Nation, bank informuje na stronie programu oraz w wiadomościach przesyłanych drogą elektroniczną.

Program Mastercard Bezcenne Chwile

Posiadacze karty Citi Simplicity mogą również uczestniczyć w programie lojalnościowym Mastercard Bezcenne Chwile (dawniej Priceless Specials) w którym zbiera się punkty za transakcje kartą, a potem można je wymienić na nagrody z katalogu, np. vouchery zakupowe, bilety do kina.

Ubezpieczenie do karty Citi Simplicity

Bank proponuje również ubezpieczenie do karty kredytowej pozwalające ograniczyć ryzyko kłopotów ze spłatą zadłużenia na karcie. Składki są automatycznie pobierane z rachunku karty i uzależnione od wykorzystanej kwoty limitu w dniu wystawienia wyciągu. Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje śmierć posiadacza karty, jego czasową niezdolność do pracy oraz poważne zachorowanie (np. zawał, nowotwór złośliwy, udar mózgu). Wykupienie polisy w bankowości elektronicznej trwa kilka minut, nie ma konieczności wykonywania badań medycznych.

Kto może wnioskować o kartę Citi Simplicity?

Karta kredytowa Citi Simplicity przeznaczona jest zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firmowych. Każda decyzja o wydaniu karty i ustaleniu jej limitu jest poprzedzona badaniem wiarygodności i zdolności kredytowej. Sprawdzane są miesięczne wydatki na utrzymanie, spłacane obecnie kredyty, wysokość limitów na innych kartach kredytowych, limity w koncie, płacone alimenty. W analizie uwzględniane są też m.in. liczba osób na utrzymaniu, wykształcenie wnioskującego i jego stan cywilny. Trzeba się też liczyć z tym, że bank pobierze raport BIK, by poznać historię kredytową wnioskodawcy.

Klient indywidualny może ubiegać się o tę „kredytówkę” jeśli jest osobą pełnoletnią, osiąga dochód netto w wysokości min. 1200 zł i jest zatrudniony w aktualnym miejscu pracy min. 3 miesiące. Bank może poprosić o dodatkowe dokumenty, takie jak wyciąg z rachunku bankowego z wpływami z tytułu wynagrodzenia, pasek pracowniczy lub PIT, które potwierdzą staż pracy i osiągany dochód.

W przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą bank wymaga wykazania, że firma działa od min. 2 lat a osiągane dochody są w wysokości przynajmniej 2500 zł netto miesięcznie.

Jak zawnioskować o kartę kredytową Citi Simplicity w Citibanku?

Najprostszym i najszybszym sposobem ubiegania się o wydanie karty Citi Simplicity jest złożenie wniosku na stronie internetowej.

Po pozytywnym wyniku badania zdolności kredytowej, ustaleniu limitu karty i podpisaniu z bankiem umowy, pozostaje już tylko poczekać na jej dostarczenie przez kuriera. Sięgającym po tę „kredytówkę” w promocji zwracamy uwagę, że regulamin akcji może przewidywać określony czas na aktywowanie „plastiku”, dokonanie tego później pozbawia prawa do premii.

Złożenie wniosku w placówce też jest możliwe, ale dla wielu osób z pewnością będzie to dość uciążliwe, bo bank posiada niewiele oddziałów, zlokalizowane są one tylko w dużych miastach.

Przydatne produkty powiązane

Konto osobiste

Konto
0 zł
Karta
0 zł
Bankomaty
0 zł / 8 zł
Bankomaty 0 zł / 8 zł

0 zł - wypłata z bankomatów Citi

wypłata z bankomatów obcych:

 • 0 zł - pierwsze 4 wypłaty gotówki w miesiącu
 • 8 zł - każda kolejna wypłata gotówki

uwaga! pula darmowych wypłat dotyczy również wypłat w ramach usługi cashback i Blik

Przelew internetowy
0 zł
Unikalne cechy: pakiet darmowych przelewów natychmiastowych.
 • Szczegóły oferty
 • Recenzja
  4
Przejdź na stronę banku

Konto

 • Przeznaczenie konta

  konto osobiste dla osób powyżej 13. r.ż.

 • Oprocentowanie rachunku

  0%

 • Opłata za otwarcie konta

  0 zł

 • Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

  0 zł

Karta

 • Typy kart płatniczych

  Mastercard Citicard

 • Funkcjonalność karty
  • płatności zbliżeniowe
  • płatności internetowe
  • cashback
  • 3D Secure
  • wielowalutowość
  • program rabatowy Mastercard Bezcenne chwile
 • Opłata za wydanie karty

  0 zł

 • Opłata za odnowienie karty

  0 zł

 • Miesięczna opłata za kartę

  0 zł

 • Płatność kartą za granicą

  0 zł

Bankomaty i operacje gotówkowe

 • Wypłata z bankomatów w Polsce

  0 zł - wypłata z bankomatów Citi

  wypłata z bankomatów obcych:

  • 0 zł - pierwsze 4 wypłaty gotówki w miesiącu
  • 8 zł - każda kolejna wypłata gotówki

  uwaga! pula darmowych wypłat dotyczy również wypłat w ramach usługi cashback i Blik

 • Wypłata z bankomatu w Polsce Blikiem

  0 zł - wypłata z bankomatów Citi

  wypłata z bankomatów obcych:

  • 0 zł - pierwsze 4 wypłaty gotówki w miesiącu
  • 8 zł - każda kolejna wypłata gotówki
 • Wypłata z bankomatów za granicą

  0 zł - wypłata z bankomatów Citi

  zagraniczne bankomaty obce:

  • 0 zł - pierwsze 4 wypłaty gotówki w miesiącu
  • 8 zł - każda kolejna wypłata gotówki
 • Wpłata gotówki we wpłatomacie

  0 zł

 • Cashback
  • 0 zł - pierwsze 4 wypłaty gotówki w miesiącu
  • 8 zł - każda kolejna wypłata gotówki

  uwaga! pula darmowych wypłat dotyczy również wypłat z bankomatów obcych kartą i Blikiem

 • Wpłata gotówki w oddziale banku

  30 zł

 • Wypłata gotówki w oddziale banku

  30 zł

Przelewy

 • Zwykły przelew internetowy

  0 zł

 • Przelew natychmiastowy
  • 0 zł - pierwsze 3 przelewy natychmiastowe w miesiącu
  • 5 zł - każdy kolejny przelew natychmiastowy w miesiącu
 • Zlecenie stałe

  0 zł

 • Polecenie zapłaty

  0 zł

 • Zwykły przelew w oddziale banku

  30 zł

 • Koszt przelewu SEPA

  0 zł

 • Koszt przelewu (zagranicznego) SWIFT

  0,25%, min. 10 zł, maks. 100 zł

 • Kody SMS (autoryzacja operacji)

  0 zł

 • Przelew na telefon Blik

  0 zł

Inne

 • Płatności mobilne
  Blik: płatności kodem Blik generowanym w aplikacji banku, wypłaty z bankomatów kodem Blik (dostępność innych funkcji może się różnić w zależności od banku).
  Google Pay: płatności zbliżeniowe telefonem dla posiadaczy urządzeń z systemem operacyjnym Android.
  Apple Pay: płatności dla posiadaczy urządzeń z systemem operacyjnym iOS (Apple) i kart Mastercard.
Zobacz pełną analizę
Przejdź na stronę banku

Zalety

 • bezwarunkowo bezpłatne konto i karta debetowa + kilka darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów w miesiącu
 • konto założysz przez Internet z wykorzystaniem procesu zdalnej weryfikacji tożsamości
 • świetny rachunek do płatności za granicą (niskie spready, karta wielowalutowa)
 • pakiet darmowych przelewów natychmiastowych

Wady

 • bardzo drogie wpłaty, wypłaty i przelewy w oddziale
 • Atrakcyjność opłat
  4.8/ 5
 • Użyteczność rachunku
  3.8/ 5
 • Jakość obsługi klienta
  3.5/ 5
 • Promocje i bonusy
  3.7/ 5
Przeczytaj recenzję
Justyna Kalicińska
Przejdź na stronę banku

Produkty oszczędnościowe

Oprocentowanie
5%
Oprocentowanie 5%

oprocentowanie dla nadwyżki środków ponad 20 tys. zł wynosi 2% w skali roku

Okres obowiązywania
bezterminowo
Zakres kwot
do 20 tys. zł
Konto osobiste
TAK
Czy konto osobiste jest wymagane?

TAK


dowolne, np. CitiKontoCitigold

 • Szczegóły oferty
 • Recenzja
  3.7
Przejdź na stronę banku

Oprocentowanie

 • Oprocentowanie
  5%
 • Okres obowiązywania

  bezterminowo

 • Zakres kwot

  do 20 tys. zł

 • Kapitalizacja odsetek

  miesięczna

 • Klient

  nowy i obecny

 • Wpłata

  dowolne środki

 • Uwagi

  oprocentowanie nie nalicza się w miesiącach, w których wypłacisz środki

 • Oferta ważna do

  do odwołania

 • Dodatkowe informacje

  oprocentowanie dla nadwyżki środków ponad 20 tys. zł wynosi 2% w skali roku

Podstawowe opłaty

 • Opłata za otwarcie konta

  0 zł

 • Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

  0 zł / 15 zł

 • Możliwość uniknięcia opłaty za prowadzenie rachunku

  opłaty możesz uniknąć, jeżeli zapewnisz wpływ wynagrodzenia na Twoje konto osobiste w Citibanku w kwocie min. 2 tys. zł

 • Przelew internetowy
  • 0 zł za pierwszy przelew wewnętrzny w miesiącu, 10 zł za każdy kolejny
  • 0 zł za pierwszy przelew zewnętrzny w miesiącu, 10 zł za każdy kolejny
 • Zlecenie stałe

  niedostępne

 • Kody SMS (autoryzacja operacji)

  0 zł

Wymagane konta

 • Czy konto osobiste jest wymagane?

  TAK

 • Wymagane konto

  dowolne, np. CitiKontoCitigold

Zobacz pełną analizę
Przejdź na stronę banku

Zalety

 • oferta bezterminowa

Wady

 • konieczność otwarcia konta osobistego
 • za prowadzenie konta może być pobierana opłata
 • stosunkowo niewielka kwota maksymalna
 • oprocentowanie nie nalicza się w miesiącach, w których wypłacisz środki
 • Wysokość oprocentowania
  3.5/ 5
 • Atrakcyjność opłat
  3/ 5
 • Wygoda osiągnięcia zysku
  4.3/ 5
Przeczytaj recenzję
Justyna Kalicińska
Przejdź na stronę banku

Konto Oszczędnościowe

Citi Handlowy
Oprocentowanie
2%
Okres obowiązywania
bezterminowo
Zakres kwot
bez limitu
Konto osobiste
TAK
Czy konto osobiste jest wymagane?

TAK


dowolne, np. CitiKonto, Citigold

 • Szczegóły oferty
Przejdź na stronę banku

Oprocentowanie

 • Oprocentowanie
  2%
 • Okres obowiązywania

  bezterminowo

 • Zakres kwot

  bez limitu

 • Kapitalizacja odsetek

  miesięczna

 • Klient

  nowy i obecny

 • Wpłata

  dowolne środki

 • Oferta ważna do

  do odwołania

Podstawowe opłaty

 • Opłata za otwarcie konta

  0 zł

 • Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

  0 zł / 10 zł

 • Możliwość uniknięcia opłaty za prowadzenie rachunku

  opłaty unikniesz, jeżeli posiadasz konto osobiste w Citi Handlowym

 • Przelew internetowy
  • 0 zł - pierwszy przelew wewnętrzny w miesiącu, 10 zł za każdy kolejny
  • 0 zł - pierwszy przelew zewnętrzny w miesiącu, 10 zł za każdy kolejny
 • Zlecenie stałe

  niedostępne

 • Kody SMS (autoryzacja operacji)

  0 zł

Wymagane konta

 • Czy konto osobiste jest wymagane?

  TAK

 • Wymagane konto

  dowolne, np. CitiKonto, Citigold

Przejdź na stronę banku

Konto walutowe

Konto walutowe

Citi Handlowy
Waluta
EUR, USD, GBP, CHF + 8 innych
Waluta EUR, USD, GBP, CHF + 8 innych

EUR, USD, GBP, CHF, AUD, CAD, ZAR, SEK, NOK, DKK, CZK, HUF

Konto
0 zł
Karta
0 zł
Bankomaty za granicą
0 zł / 8 zł
Bankomaty za granicą 0 zł / 8 zł

 • 0 zł - posiadacze konta Citigold i Citigold Private Client
 • 0 zł bankomaty Citi, pozostałe - 4 pierwsze wypłaty bezpłatnie, kolejne 8 zł - posiadacze CitiKonta
 • Szczegóły oferty
Przejdź na stronę banku

Informacje ogólne

 • Waluta

  EUR, USD, GBP, CHF, AUD, CAD, ZAR, SEK, NOK, DKK, CZK, HUF

 • Średni spread w % dla 4 głównych walut
  • dla transakcji kartami debetowymi do CitiKonta - ok. 0,65-0,69%
  • w ramach kursów online dla transakcji dokonywanych przez bankowość internetową, telefoniczną lub w oddziałach dla CitiKonta - ok. 0,65-0,69%

  w ramach CitiKantoru - 0,65-0,70%

  kursy dla posiadaczy rachunków Citigold i Citigold Private Client mogą być inne

 • Oprocentowanie rachunku

  0%

 • Czy konto osobiste jest wymagane?

  TAK

 • Wymagane konto

  np. CitiKonto

Konto

 • Opłata za otwarcie konta

  0 zł

 • Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

  0 zł

Karta

 • Typy kart płatniczych

  Mastercard PayPass z funkcją wielowalutową

 • Opłata za wydanie karty

  0 zł

 • Opłata za odnowienie karty

  0 zł

 • Miesięczna opłata za kartę

  0 zł

Bankomaty i operacje gotówkowe

 • Wypłata z bankomatów w Polsce
  • 0 zł - posiadacze konta Citigold i Citigold Private Client
  • 0 zł bankomaty Citi, pozostałe - 4 pierwsze wypłaty bezpłatnie, kolejne 8 zł - posiadacze CitiKonta
 • Wypłata z bankomatów za granicą
  • 0 zł - posiadacze konta Citigold i Citigold Private Client
  • 0 zł bankomaty Citi, pozostałe - 4 pierwsze wypłaty bezpłatnie, kolejne 8 zł - posiadacze CitiKonta
 • Wpłata gotówki we wpłatomacie

  0 zł

 • Wpłata gotówki w oddziale banku
  • 0 zł - posiadacze konta Citigold i Citigold Private Client
  • 30 zł - posiadacze CitiKonta
 • Wypłata gotówki w oddziale banku
  • 0 zł - posiadacze konta Citigold i Citigold Private Client
  • 30 zł - posiadacze CitiKonta

Przelewy

 • Przelew krajowy w walucie przez Internet
  • 0,25%, min. 10 zł, maks. 100 zł - posiadacze CitiKonta
  • 0 zł - posiadacze konta Citigold i Citigold Private Client
 • Koszt przelewu walutowego przychodzącego

  0 zł

 • Koszt przelewu (europejskiego) SEPA

  0 zł

 • Koszt przelewu (zagranicznego) SWIFT
  • przelewy standardowe
   • 0,25%, min. 10 zł, maks. 100 zł - posiadacze CitiKonta
   • 0 zł - posiadacze konta Citigold i Citigold Private Client
  • przelewy w EUR na obszarze EOG - 0 zł
 • Kody SMS (autoryzacja operacji)

  0 zł

Inne

 • Płatności mobilne
Przejdź na stronę banku
Przydatne dokumenty
Przejdź na stronę banku
Recenzja Moneteo
4.5

Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych

159 publikacji 3154 komentarze

Recenzent promocji bankowych i autor tekstów poradnikowych dotyczących zarządzania finansami osobistymi będący zdania, że nawet najbardziej skomplikowane zagadnienie można przedstawić w prosty i przystępny sposób.

Na rynku można znaleźć karty kredytowe z łatwiejszymi warunkami uniknięcia opłaty czy dużo szerszymi możliwościami niż Citi Simplicity. Trudno jednak spotkać „kredytówkę”, która oferuje tak wiele korzyści, zarówno przy sięganiu po nią, jak i w trakcie korzystania z niej.

Zalety

 • możliwość korzystania z rabatów i promocji specjalnych
 • łatwiejsze warunki uniknięcia opłat w ramach promocji

Wady

 • wysoki próg wydatków zwalniający z opłaty miesięcznej
 • wysoka prowizja za przewalutowanie transakcji w obcych walutach

Oceny karty Citi Simplicity najlepiej jest dokonać w oparciu o elementy decydujące o jej atrakcyjności – opłaty, promocje i bonusy, oraz inne cechy przydatne podczas codziennego używania.

Atrakcyjność opłat
(4)

Przed laty, gdy ta karta była bezwarunkowo darmowa, bardzo pozytywnie wyróżniała się na rynku. Po wprowadzeniu limitu wydatków, który zwalnia z opłaty za korzystanie z niej (w mojej ocenie dość wysokiego), jej atrakcyjność zdecydowanie spadła. Najwyraźniej bank to dostrzegł i zapewne dlatego dodatkiem do premii gotówkowych czy nagród rzeczowych, które mogą otrzymać rozpoczynający korzystanie z Citi Simplicity jest znaczące złagodzenie warunku transakcyjności przez pierwszych 12 miesięcy.

Mówiąc o opłatach, trzeba też wspomnieć o uruchamianej automatycznie płatnej usłudze bankowości telefonicznej CitiPhone. Jeśli masz dostęp do bankowości elektronicznej, to najlepiej jak najszybciej wyłącz CitiPhone, by nie ponosić niepotrzebnych kosztów. W tym celu trzeba się zalogować do systemu transakcyjnego, wybrać w górnym menu zakładkę Kontakt, następnie kliknąć w przycisk Napisz nową wiadomość i zaznaczyć opcję Dyspozycje, po czym zaznaczyć pozycje zgodnie z poniższym obrazkiem. Poniżej należy wpisać swoimi słowami, że prosimy o wyłączenie CitiPhone.

Jak wyłączyć CitiPhone
Karta kredytowa Citi Simplicity - jak wyłączyć CitiPhone

Warto też pamiętać o kosztach operacji gotówkowych. Opłata za przelew z karty kredytowej, za wypłatę z bankomatów czy ta związane z rozłożeniem zadłużenia na raty, mogą stanowić znaczące obciążenie.

Możliwości i korzyści
(4)

Istotną zaletą Citi Simplicity jest możliwość korzystania z niej bez konieczności posiadania rachunku osobistego w Citibanku. Wystarczy dostęp do bankowości elektronicznej, byś swobodnie zarządzał swoją „kredytówką”, decydował o wysokości spłaty, rozłożeniu należności na raty czy innych kwestiach.

Bankowość elektroniczna

Trzeba jednak przyznać, że zarówno bankowość internetowa Citibank Online, jak i aplikacja mobilna Citi Mobile, nie są zbyt intuicyjne, zwłaszcza w początkowym okresie korzystania z nich. Korzystający z nowoczesnych metod płatności mają prawo narzekać na brak możliwości skopiowania kodu Blik.

Na plus można zaliczyć widoczność w serwisie transakcyjnym stopnia realizacji celu w Bezcennych Chwilach oraz możliwość bezpośredniego przejścia na swój profil w tym programie. Nie ma też problemów z odnalezieniem opcji pozwalających na rozłożenie zadłużenia na raty czy skorzystania z ofert w programie Citi Specials.

Płatności w Internecie, wypłata z bankomatu

Obowiązujące aktualnie w Citibanku zasady bezpieczeństwa pozwalają na autoryzowanie transakcji bezgotówkowych na kilka sposobów. Do potwierdzania operacji internetowych najlepiej korzystać z powiadomienia push w aplikacji oraz 6-cyfrowego Citi Mobile Tokena. Posiadacze smartfona, na dodatek dość swobodnie posługujący się nowinkami technicznymi, nie napotkają raczej żadnych kłopotów. W gorszej sytuacji są ci, którzy są przyzwyczajeni do bardziej „tradycyjnych” metod. W ich przypadku płatność może być potwierdzona Autoryzacją Internetową, z wykorzystaniem ePIN-u nadawanego w bankowości internetowej lub przelewem w ramach usługi Płacę z Citi Handlowy, w obu przypadkach trzeba użyć kodu sms. Mnogość możliwości, różnorodność nazw gmatwają sytuację, łatwo się w tym pogubić, zapomnieć poszczególne narzędzia autoryzacyjne.

Ciekawostką dostępną w niektórych bankomatach Citbanku jest możliwość wypłacenia z nich nie tylko złotówek, ale i euro czy nawet dolarów. Są to operacje gotówkowe, których wykonanie wiąże się z dodatkowymi opłatami i natychmiastowym naliczaniem przez bank odsetek od pobranej kwoty.

Płatności za granicą – przewalutowanie, płatności w euro

W zakresie płatności walutowych jest dobra i zła wiadomość. Dobra jest taka, że przeliczenie transakcji na złotówki odbywa się po korzystnym kursie organizacji płatniczej Mastercard. Natomiast zła wiąże się z wysoką prowizją za przewalutowanie pobieraną przez bank. Ogólna ocena w tej dziedzinie wychodzi więc raczej średnio.

Promocje i bonusy
(5)

W tej kategorii konkurencji bardzo trudno jest pokonać Citi Simplicity. Rabaty w programie Citi Specials, liczne akcje specjalne a przede wszystkim premie powitalne przyciągają uwagę. Odnośnie tych ostatnich jest kilka powodów, by spojrzeć na tę “kredytówkę”. Po pierwsze, praktycznie zawsze trwa choć jedna promocja dla nowych posiadaczy. Po drugie, wartość nagrody za podpisanie umowy o tę kartę wynosi na ogół min. 500 zł. Po trzecie, Citi Handlowy często organizuje też promocje, konkursy i loterie dla obecnych klientów, w których rozdaje atrakcyjne bonusy, nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych!

Do tego jeszcze możliwość uczestniczenia w Bezcennych Chwilach oraz korzystania z przywilejów w ramach programu Citi Specials. Co prawda zgromadzenie potrzebnej liczby punktów w Bezcennych Chwilach w standardowy sposób jest dość pracochłonne, ale istnieją oferty przyspieszające ich zdobywanie, często są organizowane proste promocje, w których po spełnieniu warunków aktywności można zgarnąć nawet kilka tysięcy punktów.

Okazji do sięgania po bonusy jest więc bardzo wiele.

Citi Simplicity – czy warto posiadać tę kredytówkę?

Do czasu, gdy posiadanie Citi Simplicity nie wiązało się absolutnie z żadnymi cyklicznymi opłatami, karta była praktycznie bezkonkurencyjna na rynku. Wprowadzenie wymogu wydania nią określonej kwoty, by bank nie pobrał prowizji, znacząco wpłynęło na postrzeganie tego „plastiku”; na rynku wszak jest bardzo wiele kart funkcjonujących na podobnej zasadzie.

Citi Handlowy stara się dbać o wizerunek swojej flagowej „kredytówki” i regularnie organizuje promocje zachęcające do skorzystania z niej, oferując atrakcyjne bonusy powitalne. Są wśród nich premie gotówkowe, nagrody rzeczowe, ale i znacznie łagodniejsze warunki uniknięcia opłaty przez 12 miesięcy.

Wypada też docenić liczne akcje specjalne dla posiadaczy Citi Simplicity, którzy mogą się cieszyć nie tylko z korzyści dostępnych na co dzień, ale i wziąć udział w ogólnodostępnych promocjach, konkursach i loteriach dla klientów Citi Handlowego lub skorzystać z ofert, o których zostali powiadomieni indywidualnie.

Rozważając sięgnięcie po tę „kredytówkę” nie można jednak zapominać, że przy każdym produkcie kredytowym potrzebna jest rozwaga i spokojne działanie; nie można dopuścić do kłopotliwych sytuacji. W ich uniknięciu może być pomocny artykuł o tym „Jak mądrze wybrać kartę kredytową i rozsądnie z niej korzystać”. Stosowanie się do zawartych w nim rad pozwoli w pełni cieszyć się z możliwości i korzyści jakie niesie posiadanie karty kredytowej Citi Simplicity.

Przejdź na stronę banku
Najczęściej zadawane pytania

Jak długi jest okres bezodsetkowy w przypadku karty Citi Simplicity?

Okres bezodsetkowy dla tej "kredytówki" wynosi 56 dni.

Czy możliwa jest wypłata z bankomatu kartą Citi Simplicity?

Tak, tą kartą kredytową można wypłacić pieniądze z bankomatu. Trzeba jednak pamiętać, iż wiąże się to z pobraniem przez bank prowizji i natychmiastowym naliczaniem odsetek od wypłacone kwoty. W przypadku transakcji gotówkowych nie ma okresu bezodsetkowego.

Jak spłacać kartę Citi Simplicity?

W dniu spłaty można oddać bankowi wszystkie wykorzystane środki lub uregulować tylko wymaganą kwotę minimalną (jest ona zawsze podana na wyciągu), a pozostałą część rozłożyć na raty. Możliwe jest ustawienie automatycznej spłaty należności ze wskazanego rachunku bankowego.

Jak zrezygnować z karty kredytowej Citi Simplicity?

Rezygnację z karty kredytowej Citi Simplicity można zgłosić bankowi na różne sposoby: odwiedzając placówkę i składając u doradcy stosowną dyspozycję, wysyłając pismo z wypowiedzeniem umowy, kontaktując się z infolinią Citiphone (usługa płatna) lub zdalnie, po zalogowaniu się do bankowości internetowej. W tym ostatnim przypadku należy wybrać zakładkę Usługi i profil w menu głównym, a następnie Zarządzanie kartami, po czym kliknąć Zamknij kartę.

Komentarze i opinie

(18)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
B
Bartłomiej Taraba
Gość

Citi Bank nie odpowiada za SWOJE BŁĘDY

Piszę to jako przestrogę dla obecnych i nowych klientów citibanku. W sierpniu przystąpiłem do promocji Mocne Trio (9,5% na rachunku oszczędnościowym po spełnieniu kilku warunków). Bank na koniec miesiąca wypłaca oprocentowanie standardowe, a 20 dni później oprocentowanie promocyjne. Okazało się, że w banku coś poszło nie tak i system nie wypłacał tego promocyjnego oprocentowania.

Parokrotnie odwiedzałem odział i pisałem reklamacje. W końcu bank przyznał się, że w moim przypadku system się zaciął i nie wypłaca odsetek automatycznie, tylko musi być to zainicjowane ręcznie. Jak bank to przyznał i napisał, że mu przykro za te niedogodności to czekałem jeszcze dwa tygodnie na wypłatę. Zostałem też poinstruowany, że każdego miesiąca mam im przypomnieć o ich obowiązku wypłaty odsetek - NAPRAWDĘ !!!

Zażądałem rekompensaty (nie napisałem jakiej - do ich uznania). Bank, chociaż parokrotnie przyznał się do błędu, to uznał że nie poniosłem straty i żadna rekompensata mi się nie należy. Nie obchodziło ich to, ile straciłem czasu na wyjaśnianie sprawy, wizyty w oddziale i pisanie kilku reklamacji. Najlepsze jest to, że gdybym tego nie przypilnował to bank wcale by się nie zorientował, że zalega z odsetkami za parę miesięcy. W przypadku oszczędności 100.000 zł to uzbierałoby się tego parę tysięcy.

Dla zainteresowanych zamieszczam poniżej korespondencję z bankiem - warto poczytać

"24 października wysłałem do Państwa zgłoszenie reklamacyjne dotyczące nienaliczenia promocyjnych odsetek.

Zgłoszenie otrzymało numer 241020231405194488

Przez parę dni moje zgłoszenie widniało wśród wysłanych wiadomości, ale dzisiaj zniknęło. Nie otrzymałem żadnej odpowiedzi, ani nie otrzymałem należnych odsetek

Poniżej treść zgłoszenia:

Korzystam z oferty Mocne Trio - edycja 2

W poprzednim miesiącu (wrzesień) spełniłem wszystkie warunki do uzyskania promocyjnego oprocentowania środków na rachunku oszczędnościowym. Na początku października otrzymałem odsetki standardowe, a wyrównanie do oprocentowania promocyjnego powinienem otrzymać do 20tego października. Nie wiem dlaczego nie otrzymałem takiego wyrównania.

Szanowny Panie,

reklamacja została uznana.

Wyjaśniam, że odsetki na Pana rachunku oszczędnościowym nie zostały zaksięgowane automatycznie z przyczyn po stronie banku.

W celu rozwiązania zgłoszenia na Pana korzyść na rachunku oszczędnościowym (nr 0520686499) zostały zaksięgowane odsetki oraz podatek od odsetek za wrzesień oraz październik.

Z uwagi na konieczność manualnej weryfikacji spełniania warunków i naliczenia należnych odsetek w kolejnych okresach w przypadku stwierdzenia braku naliczeń prosimy o kontakt z bankiem i powołanie się na numer reklamacji 231020231638295222. Niestety w obecnej chwili nie możemy zaproponować innego rozwiązania.

Przepraszam za niedogodności.

Z poważaniem,

K...... G.........

Młodszy Analityk Jakości

Dzień dobry,

Dziękuję za odpowiedź, choć muszę przyznać, że jest mało satysfakcjonująca.

To nie stawia banku w dobrym świetle, jeśli to klient ma pilnować, aby bank wywiązywał się ze swoich zobowiązań.

1. na tę chwilę odsetki promocyjne wciąż nie zostały zaksięgowane na moim rachunku

2. chciałem przeznaczyć te odsetki na zaplanowane wydatki 2 tygodnie temu

3. poza tym odsetki te mogły "pracować" czyli podlegać oprocentowaniu od co najmniej 19 dni

4. spędziłem wiele czasu próbując ustalić co było przyczyną nie wypłacenia odsetek - 2krotnie odwiedzałem oddział banku, 3krotnie pisałem w tej sprawie, a moje wiadomości znikały

Oczekuję od Państwa rekompensaty za zaistniałą sytuację

Z poważaniem

Bartłomiej Taraba

Szanowny Panie,

Dziękuję za przesłane zgłoszenie oraz przekazane w nim uwagi. Zdaję sobie sprawę, że jakość usług jest podstawowym czynnikiem wpływającym na satysfakcję naszych klientów. Dlatego, przykro mi z powodu niedogodności wywołanych opisywaną przez Pana sytuacją.

Potwierdzam, że odsetki za wrzesień i październik br., zostały zaksięgowane na Pana koncie oszczędnościowym.

W tym miejscu zaznaczę, że bank nie uchyla się od odpowiedzialności i w uzasadnionych przypadkach przyjmujemy na siebie koszty, jakie w wyniku działania banku poniósł klient. Jednakże, jako instytucja finansowa, musimy mieć na uwadze proporcje między rodzajem niedogodności, jakich byliśmy przyczyną, a sposobem ich zrekompensowania. Nie możemy pozytywnie rozpatrzyć Pana wniosku o przyznanie rekompensaty.

Z poważaniem,

A........ G...........

Ekspert ds. Zarządzania Jakością

Szanowna Pani,

Ta odpowiedź w pierwszej kolejności jest błędna logicznie. Poza tym obnaża kompletny brak profesjonalizmu oraz dbania o interes klienta.

Pisze Pani, że bank nie uchyla się od odpowiedzialności, a jednocześnie nie poczuwa się do poniesienia konsekwencji swoich ewidentnych błędów. Wymienię je tutaj, bo może nie miała Pani okazji się z nimi zapoznać: 1. nienaliczenie należnych odsetek w terminie, 2. nienaliczenie ich nawet po mojej reklamacji (nastąpiło to dopiero 2 tygodnie później, a w sumie miesiąc po terminie), 3. usunięcie z listy wiadomości 2 moich zgłoszeń, 4. sugestia, że to ja mam informować bank o konieczności wypłaty odsetek za kolejne miesiące.

Co to znaczy proporcja miedzy rodzajem niedogodności, a sposobem rekompensaty. Jaka niedogodność według Pani zasługuje na rekompensatę? Może powinienem być szczęśliwy, że nie "wyczyścili" Państwo mojego konta? Może to byłaby taka niedogodność, która zasługuje na rekompensatę.

Moja cierpliwość się skończyła, może być Pani pewna, że po Pani odpowiedzi nie zostawię tak tej sprawy. Czekam do 22 listopada na przeprosiny i rekompensatę. Po tym terminie upubliczniam tą korespondencję.

Bez poważania Bartłomiej Taraba

Szanowny Panie,

W odpowiedzi na Pana zgłoszenie, informuję, że ponownie zapoznałem się z Pana zastrzeżeniami.

Rozumiem Pana niezadowolenie i przykro mi z powodu niedogodności, związanymi z opóźnieniem w wypłacie odsetek na koncie oszczędnościowym. Nie mamy jednak podstaw do zmiany stanowiska przedstawionego w dotychczasowej korespondencji. Nie stwierdzamy, że w wyniku działania banku poniósł Pan dodatkowe koszty, dlatego, nie możemy pozytywnie rozpatrzyć Pana wniosku o przyznanie rekompensaty.

W tym miejscu zaznaczę, że w przypadku otrzymania kilku zapytań ze strony klienta, zgłoszenie procesowane jest pod jednym numerem referencyjnym, a pozostałe zgłoszenia zostają zamknięte. Zgłoszenia zamknięte nadal widoczne są dla pracowników banku w historii Pana zgłoszeń. Nie są jedynie widoczne na Pana profilu w Citibank Online.

Z poważaniem,

R........ C...........

Starszy Analityk Jakości

Zespół ds. Współpracy z Klientami

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Bartłomiej Taraba

Dzięki za obszerny i ciekawy komentarz.

Podejście banków do zadośćuczynienia klientowi za kłopoty, które go spotkały jest bardzo różne. Niektóre potrafią się jedynie przyznać do błędu, inne dorzucą do tego słowa przeprosin, a są i takie, które stać na drobny upominek, by pokazać, że zależy im na dobrych relacjach z klientem. Tego ostatniego doświadczyłem jakiś czas temu w Santanderze, gdzie po kilku nieskutecznych próbach rozwiązania problemu sprawa oparła się o Rzecznika Klienta, który znalazł rozwiązanie i w ramach rekompensaty za kłopoty, których doświadczyłem przekazał mi 50 zł do Allegro.

Brak życzliwości w rozwiązywaniu kłopotów jest bardzo zastanawiający, bo przecież są liczne dowody i badania pokazujące, że klient zadowolony ze sposobu załatwienia jego reklamacji staje się doskonałym ambasadorem marki; chętnie chwali się, jak został doceniony przez firmę, z którą miał problemy. Może to w końcu kiedyś dotrze do wszystkich osób zajmujących się reklamacjami i zmieni się ich "sztywne" podejście do rozpatrywania skarg.

Odpowiedz

B
Bartłomiej Taraba
Gość
@Krzysztof Duliński

Dziękuję za odpowiedź

Może mógłby Pan zamieścić w Recenzji lub w jakimś innym miejscu informację z instrukcją dla klientów.

Chodzi o to, żeby po stwierdzeniu, że bank się nie wywiązał ze swojego zobowiązania od razu pisali reklamację. Odpowiedź na reklamację trwa 2 tygodnie, a spełnienie zobowiązania jeszcze dłużej. Mnie w oddziale poradzili, żebym już na początku miesiąca w którym ma nastąpić wypłata odsetek promocyjnych przypomniał im o tym. Zobaczymy czy w tym miesiącu zadziała.

Odpowiedz

M
Michał
Gość

Ktoś mógłby opowiedzieć z doświadczenia, czy łatwo zrezygnować z tej karty? Kusi mnie promocja, ale wolę wiedzieć, czy w razie czego nie będzie problemów z rezygnacją.

Odpowiedz

P
przemo
Gość
@Michał

raz już wypowiadałem umowę przez infolinię jakieś dwa lata temu, wszystko sprawnie tylko zadbaj o to by nie było zadłuzenia

Odpowiedz

M
Marcin
Gość

Nie polecam karty kredytowej w Citibanku. Potrafią naliczyć 10% prowizji od transakcji bezgotówkowej, bo uznają że sklep, w którym płaciłeś zajmuje się obrotem walutowym (np. revolut). Sam tego doświadczyłem, dlatego też ostrzegam innych. Jak dla mnie złodziejski bank. Strach płacić ich karta, bo nigdy nie wiesz co Ci doliczą...masakra

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Marcin

Podejrzewam, że robiłeś doładowanie karty Revoluta i ta operacja została potraktowana jako wypłata środków z limitu karty kredytowej, czyli operacja gotówkowa a nie zakup towaru/usługi . W tej sytuacji, niezależnie od tego czy operacja gotówkowa ma charakter krajowy czy zagraniczny, faktycznie bank nalicza 10% prowizji, nie mniej niż 20 zł.

Odpowiedz

A
Arek
Gość
@Marcin

Witam - czy tą prowizje za transakcje do Revoluta to Citi naliczył Ci od razu przy transakcji czy dopiero po jakimś czasie wlepili na saldo rachunek karty dopłatę?Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Arek

Testowałem to 3 lata temu, wówczas prowizja za tzw. transakcję szczególną (doładowanie Revoluta) została naliczona następnego dnia.

Odpowiedz

P
Piotr
Gość

Składasz wniosek przez internet i tu się kończy zgodność z ofertą. Karty ci nie przysla , masz ganiać kuriera. Jeśli na dzień dobry nie stosują własnych zasad to co dalej?

Odpowiedz

T
Tomasz
Gość

Mam kilka pytań do korzystających z nagród udzielanych w promocji za założenie karty kredytowej City Simplicity. Czy można opłacać rachunki za prąd, wodę, gaz a także opłatę za czynsz z rachunku tej karty kredytowej? Inaczej czy takie przelewy traktowane są przez bank jak transakcje bezgotówkowe tak jak zwykłe płatności katą za towary zakupione w sklepie? Czy bank pobiera prowizję od takiego przelewu? Czy kwoty wydane na te cele są zaliczane do wydatków kartą wymaganych do uzyskania nagrody za założenie karty w promocji?

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Tomasz

Płatność za prąd, gaz, wodę itp. zostanie potraktowana jako transakcja szczególna, gdyż wiąże się z przelaniem pieniędzy z rachunku karty kredytowej na konto odbiorcy zewnętrznego. Pasuje więc idealnie do definicji transakcji szczególnej zawartej w "Regulaminie kart kredytowych", która brzmi:

Transakcja szczególna – Transakcja podlegająca spłacie, oprocentowaniu oraz naliczeniu opłat lub prowizji na zasadach wskazanych w Regulaminie oraz Tabeli Opłat i Prowizji dla Transakcji gotówkowych, tj.: – wypłata środków pieniężnych z Limitu kredytu, na dowolny cel konsumpcyjny, w formie Polecenia przelewu wewnętrznego w złotych lub Polecenia przelewu krajowego w złotych,

Takie płatności nie są traktowane jako płatności bezgotówkowe spełniające wymagania regulaminów promocji. Prowizja za transakcję szczególną wynosi 8% jej wartości, nie mniej niż 10 zł.

Odpowiedz

T
Tomasz
Gość
@Tomasz

Dziękuję za szczegółową odpowiedź. Płatności za czynsz i media więc odpadają.

Zastanawiam się jak jeszcze oprócz zapłaty kartą za towar w sklepie czy usługę w punkcie usługowym można spełnić główny warunek przyznania nagrody:

e) nie później niż do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia Umowy o Kartę (data zawarcia

Umowy o Kartę będzie widoczna na Umowie o Kartę) dokonają Transakcji (w rozumieniu Regulaminu Kart Kredytowych Banku

Handlowego w Warszawie S.A.) o łącznej wartości wynoszącej co najmniej 1500 PLN, które spełnią następujące kryteria:

• będą to Transakcje bezgotówkowe w rozumieniu Regulaminu Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A.,

• nie będą to Transakcje szczególne w rozumieniu Regulaminu Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A.,

• nie będą Poleceniami przelewu wewnętrznego w złotych lub Poleceniem/ami przelewu krajowego w złotych w rozumieniu

Regulaminu Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A.,• nie będą Transakcjami zwróconymi.

Może zapłata kartą za OC samochodu byłaby uwzględniona? Nie wiem co jeszcze?

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Tomasz

Z kupowaniem ubezpieczeń w ramach spełnienia warunków byłbym ostrożny. Nie do końca wiemy jakim kodem MCC określającym rodzaj działalności posługuje się agencja ubezpieczeniowa i może się okazać, że transakcja nie zostanie zakwalifikowana jako zakup towaru lub usługi.

Jakiś czas temu Czytelnik podpowiadał, że w ramach spełniania obowiązkowych transakcji można kupić "bon zakupowy" do Biedronki czy innej sieci.

Odpowiedz

P
Paweł Drąg
Gość

Orientuje się ktoś czy jesli pracuje na niemiecką umowę, mam normalnie wpływy na konto w niemieckim banku, to taki wniosek przejdzie?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Paweł Drąg

Sprawdziliśmy to w banku - miejsce pracy nie ma znaczenia, niestety pracodawca musi być zarejestrowany w Polsce. Dlatego wniosek o kartę tu nie przejdzie.

Odpowiedz

M
Marek
Gość
@najlepszekonto.pl

Czy karta kredytowa obsługuje płatność blik

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Marek

Z informacji na stronie banku wynika, że tak.

Odpowiedz