Karta kredytowa Citi Simplicity w Citi Handlowym - Opinie

Komentarze i opinie(18)
Dlaczego możesz nam zaufać?
🧐
Dlaczego możesz nam zaufać?

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

 • Citi Handlowy
 • Karta
  0 zł / 12 zł

 • Bankomaty
  10%, min. 20 zł

 • Oprocentowanie
  18,5%
 • Okres bezodsetkowy
  56 dni
Na rynku można znaleźć karty kredytowe z łatwiejszymi warunkami uniknięcia opłaty czy dużo szerszymi możliwościami niż Citi Simplicity. Trudno jednak spotkać „kredytówkę”, która oferuje tak wiele korzyści, zarówno przy sięganiu po nią, jak i w trakcie korzystania z niej.
Przejdź do pełnej recenzji
Opracowane przez:
Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych

159 publikacji 3241 komentarzy

Recenzent promocji bankowych i autor tekstów poradnikowych dotyczących zarządzania finansami osobistymi będący zdania, że nawet najbardziej skomplikowane zagadnienie można przedstawić w prosty i przystępny sposób.

Ogólna ocena
(4.5)
Atrakcyjność opłat
(4)
Możliwości i korzyści
(4)
Promocje i bonusy
(5)

Zalety

 • możliwość korzystania z rabatów i promocji specjalnych
 • łatwiejsze warunki uniknięcia opłat w ramach promocji

Wady

 • wysoki próg wydatków zwalniający z opłaty miesięcznej
 • wysoka prowizja za przewalutowanie transakcji w obcych walutach
Przejdź na stronę banku
Szczegóły oferty

Karta kredytowa Citi Simplicity to flagowa propozycja Citibanku. Bank często ją reklamuje i zachęca do skorzystania z niej. Przed podjęciem decyzji należy zapoznać się z jej możliwościami, z korzyściami dla posiadaczy tej „kredytówki” oraz dotyczącymi jej opłatami.

Spis treści

Karta kredytowa Citi Simplicity należy do najpopularniejszych produktów banku Citi Handlowy. Wynika to z faktu, iż bank przypomina o niej w bardzo wielu szeroko reklamowanych akcjach promocyjnych. Można się pokusić o stwierdzenie, że chyba każdy, kto poszukiwał karty kredytowej, zetknął się z ofertą Citi Simplicity.

Wizerunek karty kredytowej Citi Simplicity
Wizerunek karty kredytowej Citi Simplicity

Karta kredytowa Citi Simplicity - parametry, opłaty, prowizje

Oto najważniejsze cechy karty kredytowej Citi Simplicity z logo Mastercard.

Karta
0 zł / 12 zł
Opłata za kartę

0 zł / 12 zł


opłaty unikniesz, jeśli w danym cyklu rozliczeniowym wykonasz transakcje bezgotówkowe na min. 1000 zł (opłata zwracana jest w kolejnym cyklu)

w przypadku wybranych promocji karty poza podstawową premią bank oferuje bezwarunkowe zwolnienie z opłaty lub stosuje łatwiejsze warunki jej uniknięcia przez określony czas

Bankomaty
10%, min. 20 zł
Bankomaty 10%, min. 20 zł

bankomaty krajowe i zagraniczne

Oprocentowanie
18,5%
Okres bezodsetkowy
56 dni
Informacje ogólne
Polecana dla
 • aktywnego użytkownika
 • łowcy promocji
Operator karty

Mastercard

Rodzaj karty

zwykła

Okres ważności

3 lata

Minimalny dochód

1200 zł

Opłaty
Wydanie karty

0 zł

Opłata za kartę

0 zł / 12 zł

Możliwość uniknięcia opłaty za kartę

opłaty unikniesz, jeśli w danym cyklu rozliczeniowym wykonasz transakcje bezgotówkowe na min. 1000 zł (opłata zwracana jest w kolejnym cyklu)

w przypadku wybranych promocji karty poza podstawową premią bank oferuje bezwarunkowe zwolnienie z opłaty lub stosuje łatwiejsze warunki jej uniknięcia przez określony czas

Wypłata z bankomatów w Polsce

10%, min. 20 zł

Wypłata z bankomatów za granicą

10%, min. 20 zł

Płatność kartą za granicą

6,8%

Opłata za kartę dodatkową

0 zł / 6 zł

opłaty unikniesz, jeśli w danym cyklu rozliczeniowym wykonasz transakcje bezgotówkowe na min. 1000 zł (opłata zwracana jest w kolejnym cyklu)

Zadłużenie
Oprocentowanie

18,5%

Okres bezodsetkowy

56 dni

Maks. limit kredytowy

ustalany indywidualnie

Wysokość spłaty minimalnej

min. 30 zł, wysokość ustalana na koniec cyklu rozliczeniowego

Przekroczenie limitu karty

0 zł

Inne
Płatności mobilne

Karta Citi Simplicity może być aktywowana w bankowości internetowej Citibank Online, za pośrednictwem aplikacji Citi Mobile bądź też w serwisie bankowości telefonicznej CitiPhone. Ten ostatni sposób jednak odradzamy ze względu na opłatę jaką trzeba ponieść, by mieć do niego dostęp.

Zwracamy uwagę, że usługa CitiPhone jest automatycznie aktywowana przy podpisywaniu umowy o kartę i nie chcąc ponosić związanych z nią opłat, należy od razu poprosić o jej wyłączenie. Najprościej jest to zrobić w bankowości internetowej (szczegóły poniżej).

Opłata roczna nie występuje, bank pobiera prowizję tylko w tych miesiącach, w których nie jest spełniony warunek transakcyjności.

Oprocentowanie karty kredytowej Citi Simplicity uzależnione jest od aktualnego poziomu stóp procentowych ustalanego przez Radę Polityki Pieniężnej.

Złóż wniosek

Narzędzia i możliwości dla posiadaczy karty

Posiadacze karty kredytowej Citi Simplicity mogą korzystać z licznych korzyści i możliwości związanych z tą „kredytówką”.

Bankowość elektroniczna Citibank online i aplikacja Citi Mobile

Zarządzanie kartą możliwe jest zarówno w bankowości internetowej Citibank online, jak i w aplikacji mobilnej Citi Mobile. Korzystając z tych kanałów dostępu można zlecać operacje bankowe, przeglądać historię transakcji, zmieniać ustawienia czy limity transakcyjne, a także składać wnioski o kolejne produkty.

Widok bankowości internetowej banku Citi Handlowy
Widok bankowości internetowej banku Citi Handlowy
Widok aplikacji mobilnej banku Citi Handlowy
Widok aplikacji mobilnej banku Citi Handlowy

System spłat ratalnych „Komfort”

To płatna usługa, dzięki której zakupy o wartości powyżej 100 zł można samodzielnie rozłożyć online na 60 dogodnych rat. Rozwiązanie przyda się w sytuacji, gdy w danym miesiącu wydatki okazały się wyższe od przewidywanych lub po prostu nie chcemy spłacać całego salda zadłużenia od razu. Dopuszczalne jest, by na raty rozłożyć tylko wybrane transakcje, a resztę salda spłacić niezależnie.

Z usługi można skorzystać w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej zaraz po zaksięgowaniu transakcji na rachunku karty. Możliwe jest również uruchomienie jej tuż po dokonaniu płatności. Wystarczy kliknąć w link otrzymany od banku Citi Handlowy w wiadomości sms i wybrać liczbę rat, na którą chcemy rozłożyć transakcję.

Pożyczka z karty (przelew na raty)

Usługa pozwala skorzystać z dodatkowych środków ze spłatą w ratach bez przedstawiania dokumentów dochodowych i kontaktu z doradcą. Wniosek składa się online w bankowości elektronicznej, a otrzymane środki – minimum 500 zł, maksymalnie – limit kredytowy karty – można przelać na rachunek osobisty, wydać na dowolne cele i spłacić w ratach jak pożyczkę.

Bezpieczeństwo karty kredytowej

City Simplicity objęta jest zabezpieczeniem 3D Secure, czyli dodatkową weryfikacją klienta przy płatnościach kartą w Internecie. Citi Handlowy posiada również system wykrywania podejrzanych transakcji, które w razie potrzeby weryfikuje kontaktując się z klientem. Ponadto, w zakresie wynikającym z powszechnie obowiązujących przepisów, w przypadku utraty karty bank jest odpowiedzialny za transakcje wykonane bez zgody i wiedzy klienta.

Transakcje wykonane kartą kredytową Citibanku objęte są procedurą reklamacyjną chargeback.

Płatności mobilne

Rachunek karty kredytowej Citi Simplicity można powiązać z Blikiem. Karta może być też dodana do mobilnych portfeli Google Pay lub Apple Pay.

Program Citi Specials – zasady i partnerzy

Program korzyści Citi Specials to rabaty i nagrody u blisko 300 partnerów programu, a także niespodzianki przygotowane specjalnie dla posiadaczy karty Citi Simplicity. Wchodząc na stronę programu, trzeba wybrać typ swojej karty, miejsce zamieszkania albo zaznaczyć oferty dostępne online i od razu zobaczymy, co bank dla nas przygotował.

O przywilejach związanych z Citi Specials, np. dostępie do przedsprzedaży biletów na koncerty Live Nation, bank informuje na stronie programu oraz w wiadomościach przesyłanych drogą elektroniczną.

Program Mastercard Bezcenne Chwile

Posiadacze karty Citi Simplicity mogą również uczestniczyć w programie lojalnościowym Mastercard Bezcenne Chwile (dawniej Priceless Specials) w którym zbiera się punkty za transakcje kartą, a potem można je wymienić na nagrody z katalogu, np. vouchery zakupowe, bilety do kina.

Ubezpieczenie do karty Citi Simplicity

Bank proponuje również ubezpieczenie do karty kredytowej pozwalające ograniczyć ryzyko kłopotów ze spłatą zadłużenia na karcie. Składki są automatycznie pobierane z rachunku karty i uzależnione od wykorzystanej kwoty limitu w dniu wystawienia wyciągu. Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje śmierć posiadacza karty, jego czasową niezdolność do pracy oraz poważne zachorowanie (np. zawał, nowotwór złośliwy, udar mózgu). Wykupienie polisy w bankowości elektronicznej trwa kilka minut, nie ma konieczności wykonywania badań medycznych.

Kto może wnioskować o kartę Citi Simplicity?

Karta kredytowa Citi Simplicity przeznaczona jest zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firmowych. Każda decyzja o wydaniu karty i ustaleniu jej limitu jest poprzedzona badaniem wiarygodności i zdolności kredytowej. Sprawdzane są miesięczne wydatki na utrzymanie, spłacane obecnie kredyty, wysokość limitów na innych kartach kredytowych, limity w koncie, płacone alimenty. W analizie uwzględniane są też m.in. liczba osób na utrzymaniu, wykształcenie wnioskującego i jego stan cywilny. Trzeba się też liczyć z tym, że bank pobierze raport BIK, by poznać historię kredytową wnioskodawcy.

Klient indywidualny może ubiegać się o tę „kredytówkę” jeśli jest osobą pełnoletnią, osiąga dochód netto w wysokości min. 1200 zł i jest zatrudniony w aktualnym miejscu pracy min. 3 miesiące. Bank może poprosić o dodatkowe dokumenty, takie jak wyciąg z rachunku bankowego z wpływami z tytułu wynagrodzenia, pasek pracowniczy lub PIT, które potwierdzą staż pracy i osiągany dochód.

W przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą bank wymaga wykazania, że firma działa od min. 2 lat a osiągane dochody są w wysokości przynajmniej 2500 zł netto miesięcznie.

Citi Simplicity - aktualne promocje

Niemal zawsze karta kredytowa Citi Simplicity jest objęta kilkoma promocjami powitalnymi, częste są też akcje specjalne dla jej posiadaczy.

Jak zawnioskować o kartę kredytową Citi Simplicity w Citibanku?

Najprostszym i najszybszym sposobem ubiegania się o wydanie karty Citi Simplicity jest złożenie wniosku na stronie internetowej.

Po pozytywnym wyniku badania zdolności kredytowej, ustaleniu limitu karty i podpisaniu z bankiem umowy, pozostaje już tylko poczekać na jej dostarczenie przez kuriera. Sięgającym po tę „kredytówkę” w promocji zwracamy uwagę, że regulamin akcji może przewidywać określony czas na aktywowanie „plastiku”, dokonanie tego później pozbawia prawa do premii.

Złożenie wniosku w placówce też jest możliwe, ale dla wielu osób z pewnością będzie to dość uciążliwe, bo bank posiada niewiele oddziałów, zlokalizowane są one tylko w dużych miastach.

Przydatne produkty powiązane

Konto osobiste

 • Konto
  0 zł
 • Karta
  0 zł
 • Bankomaty
  0 zł / 8 zł

 • Przelew internetowy
  0 zł
Unikalne cechy: pakiet darmowych przelewów natychmiastowych.

Produkty oszczędnościowe

 • Oprocentowanie
  5%

 • Okres obowiązywania
  bezterminowo
 • Zakres kwot
  do 20 tys. zł
 • Konto osobiste
  TAK

Konto Oszczędnościowe

Citi Handlowy
 • Oprocentowanie
  2%
 • Okres obowiązywania
  bezterminowo
 • Zakres kwot
  bez limitu
 • Konto osobiste
  TAK

Konto walutowe

Konto walutowe

Citi Handlowy
 • Waluta
  EUR, USD, GBP, CHF + 8 innych

 • Konto
  0 zł
 • Karta
  0 zł
 • Bankomaty za granicą
  0 zł / 8 zł

Przydatne dokumenty
Przejdź na stronę banku
Recenzja
4.5/ 5

Na rynku można znaleźć karty kredytowe z łatwiejszymi warunkami uniknięcia opłaty czy dużo szerszymi możliwościami niż Citi Simplicity. Trudno jednak spotkać „kredytówkę”, która oferuje tak wiele korzyści, zarówno przy sięganiu po nią, jak i w trakcie korzystania z niej.

Zalety

 • możliwość korzystania z rabatów i promocji specjalnych
 • łatwiejsze warunki uniknięcia opłat w ramach promocji

Wady

 • wysoki próg wydatków zwalniający z opłaty miesięcznej
 • wysoka prowizja za przewalutowanie transakcji w obcych walutach

Oceny karty Citi Simplicity najlepiej jest dokonać w oparciu o elementy decydujące o jej atrakcyjności – opłaty, promocje i bonusy, oraz inne cechy przydatne podczas codziennego używania.

Ogólna ocena
(4.5)
Atrakcyjność opłat
(4)

Przed laty, gdy ta karta była bezwarunkowo darmowa, bardzo pozytywnie wyróżniała się na rynku. Po wprowadzeniu limitu wydatków, który zwalnia z opłaty za korzystanie z niej (w mojej ocenie dość wysokiego), jej atrakcyjność zdecydowanie spadła. Najwyraźniej bank to dostrzegł i zapewne dlatego dodatkiem do premii gotówkowych czy nagród rzeczowych, które mogą otrzymać rozpoczynający korzystanie z Citi Simplicity jest znaczące złagodzenie warunku transakcyjności przez pierwszych 12 miesięcy lub zupełne zwolnienie z nich.

Mówiąc o opłatach, trzeba też wspomnieć o uruchamianej automatycznie płatnej usłudze bankowości telefonicznej CitiPhone. Jeśli masz dostęp do bankowości elektronicznej, to najlepiej jak najszybciej wyłącz CitiPhone, by nie ponosić niepotrzebnych kosztów. W tym celu trzeba się zalogować do systemu transakcyjnego, wybrać w górnym menu zakładkę Kontakt, następnie kliknąć w przycisk Napisz nową wiadomość i zaznaczyć opcję Dyspozycje, po czym zaznaczyć pozycje zgodnie z poniższym obrazkiem. Poniżej należy wpisać swoimi słowami, że prosimy o wyłączenie CitiPhone.

Jak wyłączyć CitiPhone
Karta kredytowa Citi Simplicity - jak wyłączyć CitiPhone

Warto też pamiętać o kosztach operacji gotówkowych. Opłata za przelew z karty kredytowej, za wypłatę z bankomatów czy ta związane z rozłożeniem zadłużenia na raty, mogą stanowić znaczące obciążenie.

Możliwości i korzyści
(4)

Istotną zaletą Citi Simplicity jest możliwość korzystania z niej bez konieczności posiadania rachunku osobistego w Citibanku. Wystarczy dostęp do bankowości elektronicznej, byś swobodnie zarządzał swoją „kredytówką”, decydował o wysokości spłaty, rozłożeniu należności na raty czy innych kwestiach.

Plusy i minusy bankowości elektronicznej

Trzeba jednak przyznać, że zarówno bankowość internetowa Citibank Online, jak i aplikacja mobilna Citi Mobile, nie są zbyt intuicyjne, zwłaszcza w początkowym okresie korzystania z nich. Można narzekać na pojawiający się spontanicznie komunikat o konieczności uzyskania dodatkowej autoryzacji dla spojrzenia na historię sprzed 90 dni (nawet jeśli się nie sprawdza historii) czy konieczność dokonania kilku kliknięć, by dotrzeć do szczegółów karty.

Na plus zaliczam widoczność w serwisie transakcyjnym stopnia realizacji celu w Bezcennych Chwilach oraz możliwość bezpośredniego przejścia na swój profil w tym programie. W mojej ocenie nie ma też problemów z odnalezieniem opcji pozwalających na rozłożenie zadłużenia na raty czy skorzystania z ofert w programie Citi Specials.

Bezpieczne płatności w Internecie

Obowiązujące aktualnie w Citibanku zasady bezpieczeństwa pozwalają na autoryzowanie transakcji bezgotówkowych na kilka sposobów. Do potwierdzania operacji internetowych najlepiej korzystać z powiadomienia push w aplikacji oraz 6-cyfrowego Citi Mobile Tokena. Posiadacze smartfona, na dodatek dość swobodnie posługujący się nowinkami technicznymi, nie napotkają raczej żadnych kłopotów. W gorszej sytuacji są ci, którzy są przyzwyczajeni do bardziej „tradycyjnych” metod. W ich przypadku płatność może być potwierdzona Autoryzacją Internetową, z wykorzystaniem ePIN-u nadawanego w bankowości internetowej lub przelewem w ramach usługi Płacę z Citi Handlowy, w obu przypadkach trzeba użyć kodu sms. Mnogość możliwości, różnorodność nazw gmatwają sytuację, łatwo się w tym pogubić, zapomnieć poszczególne narzędzia autoryzacyjne.

Interesująca opcja przy korzystaniu z bankomatów

Ciekawostką dostępną w niektórych bankomatach Citbanku jest możliwość wypłacenia z nich nie tylko złotówek, ale i euro czy nawet dolarów. Są to operacje gotówkowe, których wykonanie wiąże się z dodatkowymi opłatami i natychmiastowym naliczaniem przez bank odsetek od pobranej kwoty.

Płatności za granicą – przewalutowanie, płatności w euro

W zakresie płatności walutowych jest dobra i zła wiadomość. Dobra jest taka, że przeliczenie transakcji na złotówki odbywa się po korzystnym kursie organizacji płatniczej Mastercard. Natomiast zła wiąże się z wysoką prowizją za przewalutowanie pobieraną przez bank. Ogólna ocena w tej dziedzinie wychodzi więc raczej średnio.

Promocje i bonusy
(5)

W tej kategorii konkurencji bardzo trudno jest pokonać Citi Simplicity. Rabaty w programie Citi Specials, liczne akcje specjalne a przede wszystkim premie powitalne przyciągają uwagę. Odnośnie tych ostatnich jest kilka powodów, by spojrzeć na tę “kredytówkę”. Po pierwsze, praktycznie zawsze trwa choć jedna promocja dla nowych posiadaczy. Po drugie, wartość nagrody za podpisanie umowy o tę kartę wynosi na ogół min. 500 zł. Po trzecie, Citi Handlowy często organizuje też promocje, konkursy i loterie dla obecnych klientów, w których rozdaje atrakcyjne bonusy, nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych!

Do tego jeszcze możliwość uczestniczenia w Bezcennych Chwilach oraz korzystania z przywilejów w ramach programu Citi Specials. Co prawda zgromadzenie potrzebnej liczby punktów w Bezcennych Chwilach w standardowy sposób jest dość pracochłonne, ale istnieją oferty przyspieszające ich zdobywanie, często są organizowane proste promocje, w których po spełnieniu warunków aktywności można zgarnąć nawet kilka tysięcy punktów.

Okazji do sięgania po bonusy jest więc bardzo wiele.

Citi Simplicity – czy warto posiadać tę kredytówkę?

Do czasu, gdy posiadanie Citi Simplicity nie wiązało się absolutnie z żadnymi cyklicznymi opłatami, karta była praktycznie bezkonkurencyjna na rynku. Wprowadzenie wymogu wydania nią określonej kwoty, by bank nie pobrał prowizji, znacząco wpłynęło na postrzeganie tego „plastiku”; na rynku wszak jest bardzo wiele kart funkcjonujących na podobnej zasadzie.

Citi Handlowy stara się dbać o wizerunek swojej flagowej „kredytówki” i regularnie organizuje promocje zachęcające do skorzystania z niej, oferując atrakcyjne bonusy powitalne. Są wśród nich premie gotówkowe, nagrody rzeczowe, ale i znacznie łagodniejsze warunki uniknięcia opłaty przez 12 miesięcy.

Wypada też docenić liczne akcje specjalne dla posiadaczy Citi Simplicity, którzy mogą się cieszyć nie tylko z korzyści dostępnych na co dzień, ale i wziąć udział w ogólnodostępnych promocjach, konkursach i loteriach dla klientów Citi Handlowego lub skorzystać z ofert, o których zostali powiadomieni indywidualnie.

Rozważając sięgnięcie po tę „kredytówkę” nie można jednak zapominać, że przy każdym produkcie kredytowym potrzebna jest rozwaga i spokojne działanie; nie można dopuścić do kłopotliwych sytuacji. W ich uniknięciu może być pomocny artykuł o tym „Jak mądrze wybrać kartę kredytową i rozsądnie z niej korzystać”. Stosowanie się do zawartych w nim rad pozwoli w pełni cieszyć się z możliwości i korzyści jakie niesie posiadanie karty kredytowej Citi Simplicity.

Przejdź na stronę banku

Najczęściej zadawane pytania


Jak długi jest okres bezodsetkowy w przypadku karty Citi Simplicity?

Okres bezodsetkowy dla tej "kredytówki" wynosi 56 dni.

Czy możliwa jest wypłata z bankomatu kartą Citi Simplicity?

Tak, tą kartą kredytową można wypłacić pieniądze z bankomatu. Trzeba jednak pamiętać, iż wiąże się to z pobraniem przez bank prowizji i natychmiastowym naliczaniem odsetek od wypłacone kwoty. W przypadku transakcji gotówkowych nie ma okresu bezodsetkowego.

Jak spłacać kartę Citi Simplicity?

W dniu spłaty można oddać bankowi wszystkie wykorzystane środki lub uregulować tylko wymaganą kwotę minimalną (jest ona zawsze podana na wyciągu), a pozostałą część rozłożyć na raty. Możliwe jest ustawienie automatycznej spłaty należności ze wskazanego rachunku bankowego.

Jak zrezygnować z karty kredytowej Citi Simplicity?

Rezygnację z karty kredytowej Citi Simplicity można zgłosić bankowi na różne sposoby: odwiedzając placówkę i składając u doradcy stosowną dyspozycję, wysyłając pismo z wypowiedzeniem umowy, kontaktując się z infolinią Citiphone (usługa płatna) lub zdalnie, po zalogowaniu się do bankowości internetowej. W tym ostatnim przypadku należy wybrać zakładkę Usługi i profil w menu głównym, a następnie Zarządzanie kartami, po czym kliknąć Zamknij kartę.