Mastercard Bezcenne Chwile - zasady, rejestracja, punkty, nagrody, czyli wszystko co musisz wiedzieć o programie

Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych

159 publikacji 3223 komentarze

Recenzent promocji bankowych i autor tekstów poradnikowych dotyczących zarządzania finansami osobistymi będący zdania, że nawet najbardziej skomplikowane zagadnienie można przedstawić w prosty i przystępny sposób.


97 komentarzy
Mastercard Bezcenne Chwile - zasady, rejestracja, punkty, nagrody, czyli wszystko co musisz wiedzieć o programie
Spis treści

Programy rabatowe czy lojalnościowe są dziś bardzo modne. Oferuje je wiele firm handlowych, które chcą związać ze sobą na dłużej obecnych klientów i przyciągnąć atrakcyjnymi rabatami nowych. Trend ten dotarł też do świata finansów. Wiele banków oferuje swoje programy rabatowe, o czym pisaliśmy w artykule "Programy rabatowe na kartach płatniczych". Mają je też wystawcy kart płatniczych – Visa (kiedyś był to program Visa Oferty, obecnie rozwijany jest Visa Benefit) i Mastercard.

Czym jest i jak działa program Mastercard Bezcenne Chwile?

Program "Bezcenne Chwile" (d. Priceless Specials) Mastercarda dotyczy też kart Maestro i jest dostępny dla klientów indywidualnych, jak i posiadaczy kart biznesowych. Pod tym pojęciem w regulaminie programu rozumiane są

karty umożliwiające jej posiadaczowi dokonywanie transakcji z rachunku firmowego przedsiębiorcy, i która jest używana w celach służbowych lub związanych z działalnością gospodarczą takiego przedsiębiorcy.

Uczestniczyłeś w programie Priceless Specials? Twoje punkty nie przepadły, Musisz jednak zweryfikować swoją kartę i zarejestrować ją na stronie obecnego programu, by zostały do niego przetransferowane.

Można przyjąć, że program dotyczy jedynie transakcji dokonywanych na terytorium Polski i tylko na terenie naszego kraju są dostarczane nagrody. W aktualnej wersji regulaminu znaleźliśmy zapisy wskazujące na działanie programu także poza granicami naszego kraju, ale są one bardzo nieprecyzyjne. Odnośnie płatności nagradzanych punktami jest sformułowanie "w tym potencjalnie transakcji dokonywanych poza Polską – jeśli zostało to wyraźnie przewidziane w konkretnej ofercie specjalnej", a przy zasadach dostarczenia nagrody zapisano takie słowa: "lub innego państwa na które Mastercard wyrazi zgodę".

Bazując na dokonanych wcześniej płatnościach bezgotówkowych, Mastercard określa preferencje zakupowe uczestnika programu i informuje go na bieżąco na jego koncie na stronie programu w zakładce Oferty dla Ciebie o najatrakcyjniejszych ofertach partnerów programu.

Program nie ma terminu obowiązywania. Mastercard zastrzegł w regulaminie, że gdyby zdecydował się na jego zamknięcie, to poinformuje uczestników o tym fakcie z 30-dniowym wyprzedzeniem i określi zasady wykorzystania zgromadzonych punktów.

Partnerzy programu

Na liście partnerów Bezcennych Chwil figuruje blisko 100 podmiotów działających w różnych branżach. Są wśród nich zarówno duże sieci handlowe (np. Carrefour, RTV Euro AGD, Empik, Decathlon), firmy związane z transportem (np. Traficar, Freenow) i gastronomią (m.in. North Fish, Pyszne.pl, Salad Story, Telepizza), jak i sklepy internetowe kierujące swoją ofertę do ściśle określonej grupy klientów. Dzięki temu każdy posiadacz karty Mastercard wydanej przez bank uczestniczący w programie ma szansę szybciej zdobywać punkty przy różnych okazjach.

Wybór celu

Do częstego korzystania z karty uczestniczącej w programie ma motywować możliwość ustawienia celu, który chcesz osiągnąć, np. bon zakupowy do określonego sklepu. Wybór celu do niczego nie zobowiązuje, można go zmienić w każdej chwili po zalogowaniu do systemu.

cel-bezcenne-chwole

Monitorowanie stanu punktów

Informacje o liczbie zgromadzonych punktów i terminie ich ważności możesz w każdej chwili sprawdzić na stronie programu (pamiętaj, że do każdej zarejestrowanej karty z logo Mastercarda punkty są przypisywane oddzielnie) lub w jego aplikacji mobilnej po zalogowaniu się na swoje konto.

Wybór celu w programie Bezcenne Chwile
Wybór celu w programie Bezcenne Chwile

Posiadacze kart Mastercard wydanych przez Alior Bank, Bank Pekao S.A., Banki Spółdzielcze SGB oraz fintech ZEN, mogą korzystać ze wszystkich funkcji programu Mastercard Bezcenne Chwile z poziomu aplikacji mobilnej swojego wydawcy. Bank Pekao S.A. oraz bank Citi Handlowy oferują dostęp do programu w swojej bankowości online. To duże udogodnienie dla uczestników programu, które pozwala im z łatwością zarządzać swoim kontem z poziomu własnych urządzeń, bez konieczności logowania się na stronie internetowej programu.

Liczbę posiadanych punktów możesz też sprawdzić dzwoniąc do Centrum Programu.

Okres ważności i konsolidacja punktów

Zgromadzone punkty mają okres ważności. Wygasają w dniu, w którym minęły trzy lata od dnia ich przyznania (wyjątkiem są oferty specjalne, w których określono inny termin ważności). Dzieje się to automatycznie, bez powiadamiania uczestnika o wygaśnięciu punktów.

Możliwa jest konsolidacja gromadzonych punktów, tj. przeniesienia ich z jednej karty na inną. Taka operacja może być zrealizowana jedynie w odniesieniu do kart wydanych przez ten sam bank, lecz jest dostępna tylko dla klientów niektórych banków. Dysponując kartami płatniczymi z dwóch różnych banków, nie możesz więc połączyć zebranych punktów, by szybciej odebrać nagrodę.
Z aktualnie obowiązujących "Warunków korzystania z aplikacji oraz portalu" wynika, że może być udostępniona opcja transferu zgromadzonych przez Ciebie punktów na rzecz innego uczestnika Bezcennych Chwil.

Regulamin programu przewiduje możliwość utraty punktów lub prawa do ich wymiany na nagrody, a także uniemożliwienie uczestnikowi korzystania z ofert specjalnych. Stosowny zapis wskazuje, że Mastercard może to zrobić między innymi w sytuacji, gdy dopuszczono się oszustwa w związku z korzystaniem z karty lub uczestnik programu handluje nagrodami otrzymanymi w jego ramach.

Jak dołączyć do programu Bezcenne Chwile?

Przystąpienie i korzystanie z programu Mastercard Bezcenne Chwile jest bardzo proste; sprowadza się do wykonania kilku kroków. Podstawowy warunek to posiadanie karty płatniczej, której operatorem jest Mastercard (w grę wchodzi „plastik” z logo tego operatora lub Maestro) i to takiej, która uczestniczy w programie.

Uwaga: O tym, czy Twoja karta pozwala na zdobywanie punktów w Bezcennych Chwilach, dowiesz się po wpisaniu 8 pierwszych cyfr jej numeru na stronie programu (strona jest obsługiwana przez aktualne wersje przeglądarek Chrome, Firefox, Internet Explorer oraz Safari) albo w aplikacji mobilnej (dostępne są wersje dla urządzeń z systemem Android, jak i iOS).

Jeśli weryfikacja przebiegła pomyślnie, przystąp do programu, podążając za wskazówkami pojawiającymi się na ekranie. Ten etap może się nieco różnić, zależnie od tego, z jakiego banku posiadasz kartę.

Rejestracja w programie Bezcenne Chwile
Rejestracja w programie Bezcenne Chwile

W każdym z nich niezbędne jest:

 • wyrażenie zgody na udział w programie,
 • akceptacja jego regulaminu,
 • wyrażenia zgody na kontakty marketingowe Mastercard przynajmniej w jednej sposób: telefonicznie i/lub mailowo.

Zarejestrowanie karty w Bezcennych Chwilach może też zostać dokonane przez bank (jeśli w trakcie wnioskowania o "plastik" jest możliwość zaznaczenia takiej opcji).

Przystąpienie do Bezcennych Chwil jest równoznaczna z otwarciem konta uczestnika, na którym będą gromadzone zdobyte przez Ciebie punkty. Czas jego uruchomienia uzależniony jest od tego, czy działanie jest realizowane na stronie programu, czy za pośrednictwem banku. Na stronie programu Mastercard informuje, że bank potrzebuje do 5 dni roboczych na dokończenie procesu rejestracji; po tym okresie można już poprawnie się logować i swobodnie korzystać z programu. Tymczasem w regulaminach promocji często pojawia się zapis, że utworzenie profilu uczestnika nastąpi w ciągu 14 dni roboczych.

Banki i fintechy uczestniczące w programie

Pewnym ograniczeniem jest fakt, że karta musi być wydana przez jeden z banków współpracujących z Mastercardem przy realizacji programu. Są to: Alior Bank, Bank BNP Paribas, Bank Pekao SA, BOŚ Bank, Citi Handlowy, VeloBank (d. Getin Bank), Grupa BPS i Bank BPS, mBank, Bank Millennium, Bank Pocztowy, Santander Bank Polska, PKO BP i Banki Spółdzielcze ze Spółdzielczej Grupy Bankowej oraz Edenred i Zen. Dodajmy, że nie każda z kart wydanych przez wspomniane instytucje uprawnia do zdobywania punktów, są takie "plastiki", które nie uczestniczą w programie, więc chcąc mieć szansę na nagrody w Bezcennych Chwilach, trzeba się upewnić na stronie programy, czy dana karta jest nim objęta.

Banki i fintechy uczestniczące w programie Bezcenne Chwile
Banki i fintechy uczestniczące w programie Bezcenne Chwile

Punkty powitalne

Co pewien czas organizowane są akcje promocyjne, w których można zdobyć punkty powitalne (na ogół o wartości 100 - 200 zł). Ich organizatorem jest Mastercard przy współpracy z konkretnym bankiem, albo odwrotnie bank współdziałający z Mastercardem. Bywa i tak, że promocję przygotowuje samodzielnie Mastercard i adresuje ją do klientów wszystkich banków uczestniczących w Bezcennych Chwilach.

Ta ogólna zasada ma wiele wariantów. Część akcji specjalnych dotyczy wszystkich "plastików" objętych programem, inne tylko kart debetowych lub kredytowych, a jeszcze inne tylko konkretnej "debetówki" czy "kredytówki" (np. Karta Kredytowa z Żubrem w Pekao SA).

Wszystko zależy od regulaminu konkretnej akcji specjalnej. Listę aktywnych promocji znajdziesz na stronie Bankonautów.

Jak dodać kolejną kartę w programie Bezcenne Chwile?

Dodanie karty do programu Bezcenne Chwile możliwe jest na 3 sposoby:

 • wejście na stronę programu, wybranie opcji Zarejestruj i wpisanie 8 cyfr z numeru karty, by się upewnić, czy może ona uczestniczyć w Bezcennych Chwilach, a jeśli tak, to podanie innych wymaganych danych. Jeśli już uczestniczysz w programie, to po chwili karta będzie zarejestrowana i będziesz mógł zbierać na nią punkty.
 • zaznaczenie w szczegółach karty widocznych po zalogowaniu się do bankowości internetowej, chęci przyłączenia jej do Bezcennych Chwil. Po wykonaniu tej czynności nie trzeba odwiedzać strony programu. Opcja dostępna w niektórych bankach.
 • zaznaczenie opcji, że chcesz uczestniczyć w programie podczas wnioskowania o kartę. Jeśli bank udostępnia taką możliwość, to w Bezcennych Chwilach zostanie zarejestrowany nie tylko "plastik", o który wnioskujesz, ale i każdy kolejny wydany przez daną instytucję płatniczą.

Uczestnicząc w programie z kartami różnych banków, podczas logowania się na konto w Bezcennych Chwilach wybierasz tę, na temat której chcesz poznać informacje. System pokaże Ci aktualną liczbę punktów, historię ich naliczania, a także poinformuje o punktach wygasających w najbliższym czasie (ta informacja znajduje się na samym dole strony, widoczna jest po przewinięciu widoku w dół).

Wykaz kart płatniczych zarejestrowanych w programie Bezcenne Chwile
Wykaz kart płatniczych zarejestrowanych w programie Bezcenne Chwile
Uwaga: w zakładce Moje karty widoczne są tylko zarejestrowane w programie "plastiki" konkretnego banku, tego którego karta została wskazana podczas logowania. Chcąc poznać informacje dotyczące karty z innej instytucji finansowej, trzeba się wylogować i ponownie zalogować, wskazując wybraną kartę. Wylogowanie konieczne jest także w sytuacji, gdy chcesz dodać następną "debetówkę" albo "kredytówkę" banku, którego "plastik" właśnie oglądasz.

Co zyskujesz przystępując do programu?

Uczestnicząc w Bezcennych Chwilach za każdą płatność dokonaną kartą zarejestrowaną w programie zyskujesz punkty, które możesz potem wymienić na nagrodę z katalogu programu podzielonego na kilka kategorii odpowiadających życiowym pasjom albo "cegiełkę" wspierającą inicjatywy związane z ekologią lub dobroczynnością.

Punkty za każdą transakcję bezgotówkową

Premiowane są transakcje dokonywane w Polsce, obowiązuje przelicznik:

 • 50 zł wydane w sklepach stacjonarnych i online nie będących partnerami programu = 1 punkt

System przypisuje do danej karty nawet ułamkowe części punktów, proporcjonalnie do faktycznej kwoty wydatków, i na bieżąco je sumuje. Jako stan swojego konta zawsze zobaczysz liczbę "pełnych" punktów, które zgromadziłeś.

Od powyższej reguły są wyjątki. Punkty nie są naliczane za transakcje dokonane w podmiotach o kodach MCC identyfikujących sprzedawcę, które są wymienione w "Zasadach przyznawania punktów". Są wśród nich m.in. drogerie, apteki, sklepy z alkoholem, instytucje finansowe, podmioty oferujące obstawianie zakładów. Punktów nie otrzymasz także opłacając kartą podatki, kupując żetony lub losy, czy wypłacając gotówkę z bankomatu albo doładowując jeden z portfeli elektronicznych, np. Revolut, Curve, Monzo, DiPocket, Wise.

Dodatkowe punkty, płacąc kartami płatniczymi Mastercard u partnerów programu

Nieco inne reguły obowiązują u partnerów programu, uzależnione są od indywidualnych ustaleń z konkretną firmą.

 • 5 zł wydane u Partnerów Programu = 2, 5 lub 8 punktów

Oferty przyspieszające

Co pewien czas Mastercard zachęca uczestniczących w programie do zakupów w konkretnych sklepach / skorzystania ze wskazanych usług za co mogą dostać więcej punktów. Reguły są bardzo różne, każdorazowo komunikowane w wiadomości o pojawieniu się ofert przyspieszających, które mają okres ważności.

Przykładowe oferty przyspieszające w programie Bezcenne Chwile
Oferty przyspieszające w programie Bezcenne Chwile

Szczegóły oferty poznasz klikając w nią. Dowiesz się ile razy możesz z niej skorzystać, gdzie (sklepy stacjonarne/online) i czy obowiązują dodatkowe obostrzenia.

Uwaga: przyspieszacz aktywuje się automatycznie po dokonaniu płatności u danego partnera wskazaną kartą.

Punkty bonusowe

Czym inne są punkty bonusowe przyznawane uznaniowo przez Mastercard, ewentualnie w porozumieniu z bankiem czy fintechem, którego karty uczestniczą w programie. Przykładem tego typu docenienia uczestnika są punkty z okazji rocznicy przystąpienia do Bezcennych Chwil.

Jeszcze więcej korzyści w Strefie Premium

Jeśli w każdym z 3 kolejnych miesięcy wydasz jedną z kart Mastercard zarejestrowanych w programie Bezcenne Chwile po min. 3000 zł (5000 zł dla kart biznesowych), Mastercard zaprosi Cię do Strefy Premium. Ze związanych z nią przywilejów, czyli specjalnych nagród, będziesz mógł korzystać przez 12 kolejnych miesięcy. Aby utrzymać swój status wydawaj średnio 3000 zł (lub 5000 zł) miesięcznie (36 000 zł / 60 000 zł przez rok).

Strefa Premium w programie Bezcenne Chwile
Strefa Premium w programie Bezcenne Chwile

Gdybyś stracił status Premium, nie ma przeszkód, byś go odzyskał, jeśli wykonasz w 3 kolejnych miesiącach transakcje na wymaganą kwotę.

Specjalne nagrody dla klientów firmowych Aliora

Posiadacze kart biznesowych zarejestrowanych w Bezcennych Chwilach wybierają nagrody z ogólnego katalogu. Wyjątkiem są klienci firmowi Alior Banku prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, dla których przygotowano dodatkowy, specjalny zestaw bonusów.

Są wśród nich m.in. kupony zniżkowe do wykorzystania u partnerów programu na towary/usługi przydatne w prowadzeniu biznesu (np. kupony na przejazdy taksówkami, voucher do jednej z sieci hoteli), a także nagrody rzeczowe (m.in. automatyczny ekspres do kawy, kamera internetowa, pokrowce na MacBooka).

Jak wygląda przelicznik punktów w programie Bezcenne Chwile?

Widząc informację o promocji, w której można zdobyć pewną liczbę punktów za przystąpienie do Bezcennych Chwil albo wykonanie określonych transakcji warto wiedzieć, jaką wartość ma proponowana nagroda, na co można ją wymienić. Otóż,

 • 4000 punktów = 50 zł

gdyż taką liczbą punktów trzeba dysponować, by odebrać voucher zakupowy o wartości 50 zł. W przypadku biletów do kina czy nagród rzeczowych przelicznik jest nieco inny. Przykładowo, bilet do Cinema City "kosztuje" 800 punktów, a zestaw do jogi Spokey ASTEYA, dostępny (zależnie od sklepu) w cenie 100-130 zł, wymaga zgromadzenia 12 0000 punktów.

Wspomniany wyżej przelicznik wynika też z zasad usługi Wymień na kwotę dostępnej, w niektórych bankach, która pozwala zamienić zgromadzone punkty na określoną kwotę. O jej szczegółach piszemy niżej, tutaj wspomnijmy tylko, że obowiązuje reguła

 • 1 punkt = 0,0125 zł, czyli 1,25 gr

Jak wymienić punkty na nagrody w programie Mastercard Bezcenne Chwile?

Wymiany zdobytych punktów na nagrody możesz dokonać na stronie programu lub swojego banku. W pierwszej kolejności odliczane są punkty zdobyte najwcześniej. Oferty specjalne zachowują swoją ważność tylko w trakcie ich trwania.

Kategorie, nagrody i ekskluzywne oferty w programie Bezcenne Chwile

Dostępny na internetowej stronie programu katalog podzielony jest na kilka kategorii odpowiadających życiowym pasjom. Ponadto są jeszcze 2 grupy celów: dotycząca działań związanych z ekologią oraz możliwość przekazania darowizny na rzecz podmiotu zajmującego się dobroczynnością. Wśród nagród do wyboru znajdziesz m.in. vouchery na paliwo, bilety do kina, konkretne produkty, ale i zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia.

Kategorie nagród w programie Bezcenne Chwile
Kategorie nagród w programie Bezcenne Chwile

Musisz pamiętać, że:

 • cennik" nagród może ulec zmianie w czasie między określeniem przez Ciebie celu (nagrody jaką chcesz zdobyć), a momentem, gdy zgromadzisz potrzebną liczbę punktów. Możliwe więc jest, że będziesz musiał włożyć nieco mniej/więcej wysiłku w zgromadzenie potrzebnego "kapitału", by otrzymać nagrodę.
 • bonusy, jak i potrzebna do ich zdobycia liczba punktów mogą się różnić w zależności od banku;
 • punkty mają określony termin ważności; informację o tych wygasających wkrótce, znajdziesz na samym dole ekranu głównego zakładki Moje konto po kliknięciu w opcję Sprawdź historię transakcji.

Współpraca z Allegro

We wrześniu 2021 r. jednym z partnerów programu stał się serwis Allegro, dzięki czemu punkty zdobyte w Bezcennych Chwilach można wymieniać na Monety Allegro oraz wykorzystać na zakup Pakietu Smart.
Z kolei w marcu 2022 r. pojawiła się możliwość wymiany Monet Allegro na punkty w Bezcennych Chwilach. Obowiązuje następujący przelicznik:

 • 10 Monet - 555 punktów
 • 20 Monet - 1110 punktów
 • 50 Monet - 2775 punktów

Po dokonaniu wymiany otrzymasz specjalny kod, który musisz wpisać w zakładce Moje konto -> Kody promocyjne po zalogowaniu się na stronie programu Bezcenne Chwile. Dzięki temu punkty zostaną dopisane do Twojego konta.

Odbiór nagrody

Nagrody w postaci voucherów zakupowych dostarczane są praktycznie natychmiast po ich wyborze na podany podczas rejestracji w programie adres e-mail lub numer telefonu. W wiadomości wskazywany jest też termin ważności e-bonu.

Termin dostarczenia nagrody rzeczowej uzależniony jest od sprawności działania firmy, z którą Mastercard współpracuje i kurierów, na ogół nie trwa to dłużej niż kilka dni.

Usługa Wymień na kwotę

Choć nie ma możliwości bezpośredniej wymiany punktów na gotówkę, to można jednak sprawić, by zgromadzone punkty zamieniły się w zwrot na rachunek osobisty konkretnej kwoty. Mowa o usłudze Wymień na kwotę dostępnej dla klientów Alior Banku i VeloBanku.

Usługa Wymień na kwotę w programie Bezcenne Chwile
Usługa Wymień na kwotę w programie Bezcenne Chwile

Po jej aktywowaniu trzeba określić, czy system ma pomniejszyć kwotę tylko najbliższej płatności, czy może też robić to cyklicznie, po zgromadzeniu wskazanej liczby punktów (min. 80). Liczba wymienianych punktów może być w przedziale od 80 do 60 800, a kwota transakcji od 1 do 760 zł, kwota zwrotu nie może być wyższa od wartości transakcji.

obowiązuje zasada 1 punkt = 1,25 gr
Wymiana punktów na zwrot w Bezcennych Chwilach
Wymiana punktów na zwrot w Bezcennych Chwilach

Przekazanie gotówki na ROR następuje po dokonaniu zapłaty (w ciągu 48-72 godzin), czyli w momencie dokonywania płatności na rachunku karty musi znajdować się kwota niezbędna do jej realizacji.

Usługa Wymień na kwotę działa tylko podczas płatności u partnerów programu.

Prześledźmy to na przykładzie:

 1. Aktywujesz usługę Wymień na kwotę na swoim profilu w Bezcennych Chwilach.
 2. Ustawiasz liczbę punktów, którą chcesz wymienić, np. 2700 pkt. jak na powyższym obrazku (nie możesz wpisać więcej niż Twoje obecne saldo).
 3. Realizujesz płatność u jednego z partnerów programu na kwotę wyższą niż wynika z przelicznika, np. na 34 zł.
 4. Na Twoje konto bank zwraca 33,75 zł.

Jak usunąć kartę z Bezcennych Chwil, czyli rezygnacja z udziału w programie?

Wystarczy, że po zalogowaniu się na swoje konto w Bezcennych Chwilach wybierzesz Moje konto -> Moje dane i odznaczysz jedną z wymaganych zgód. Będzie to jednoznaczne z chęcią rezygnacji z udziału w programie. Nie stanie się to od razu, ale po 30 dniach. W tym czasie możesz przywrócić wcześniejsze ustawienia i tym samym Twoja rezygnacja zostanie anulowana.

Opinie i praktyczne wskazówki dotyczące programu Mastercard Bezcenne Chwile

Jak oceniam program Mastercard Bezcenne Chwile? Ciekawy pomysł, z dobrodziejstw którego można korzystać w bardzo naturalny sposób, dokonując codziennych zakupów. Gama partnerów programu jest na tyle szeroka, że chyba każdy znajdzie coś dla siebie. Ważne, by:

 • zezwolić Mastercard na komunikację marketingową,
 • odwiedzać te sklepy z danej branży, które uczestniczą w programie i płacić w nich kartami Mastercard lub Maestro zarejestrowanymi w Bezcennych Chwilach,
 • zwracać uwagę na oferty przyspieszające; czasem warto kupić coś wcześniej niż było planowane, by skorzystać z okazji lub wstrzymać się z zakupem, licząc na pojawienie się oferty specjalnej.

Przykładowo, zapłacenie za telewizor w RTV Euro AGD kartą zarejestrowaną w Bezcennych Chwilach przyniesie Ci pokaźną liczbę punktów, gdyż ta sieć należy do partnerów programu. Gdybyś ten sam telewizor kupił w innym sklepie, otrzymasz punkty według standardowego przelicznika, a korzystając z karty nie zarejestrowanej w Bezcennych Chwilach, zupełnie nic nie zyskasz.

Oczywiście trzeba przy tym zwrócić uwagę na cenę towaru w różnych sklepach. Cóż za pożytek z punktów za zakupy u partnera programu, jeśli oferowany przez niego produkt jest dużo droższy niż u konkurencji.

Zwracam uwagę, że korzystanie z Bezcennych Chwil można próbować połączyć z profitami płynącymi z korzystania z niezależnych programów rabatowych, np. dostępnym w aplikacji goodie.

Trzeba też pilnować, by okresowo wymieniać punkty na nagrody, gdyż po trzech latach od daty ich przyznania stracą swoją ważność (albo wcześniej, jeśli zdobyłeś je w akcji specjalnej; wówczas okres ważności punktów waha się na ogół od 1 do 6 miesięcy).

Moim zdaniem, właśnie zbieranie punktów i wymienianie ich na nagrody, a nie odzyskiwanie gotówki na konto (tzw. moneyback), to największy minus Mastercard Bezcenne Chwile. Kolejny, to gromadzenie punktów dla kart z każdego banku osobno. Oznacza to nie tylko konieczność kilkukrotnego logowania się w systemie (w przypadku zarejestrowania kilku "plastików"), ale i znacznie spowalnia zbieranie punktów, a tym samym odwleka w czasie możliwość wymiany ich na nagrody. Naszym zdaniem dwie karty, albo i więcej, w programie, to nie fanaberia, ale racjonalne działanie. Jeśli komuś potrzebnych jest kilka "plastików", to naturalne, że chce w pełni korzystać ze związanych z nimi możliwości. Zbieranie punktów osobno dla karty każdego banku tylko mu to utrudnia.

Wiele osób nie ma głowy ani cierpliwości do zbierania punktów. Zachęcamy, byś mimo wszystko, choć co pewien czas, zaglądał do katalogu nagród Mastercard Bezcenne Chwile. Może akurat trafisz na promocję, w której za zakup potrzebnej Ci akurat rzeczy, zgarniesz od razu tyle punktów, że natychmiast wymienisz je na nagrodę. Satysfakcja z ustrzelenia takiej oferty gwarantowana. Poza tym, będąc na bieżąco z informacjami będziesz wiedział, co robić, by mieć szanse na nagrody w loterii, która jest co kilka miesięcy organizowana dla płacących kartą Mastercard.

Najczęściej zadawane pytania (FAQ) dotyczące programu

Na zakończenie jeszcze kilka dodatkowych informacji.

Co się dzieje, gdy moja karta straciła ważność?

Nic złego, gdyż wznawiana karta ma ten sam numer, co jej poprzedniczka; nie trzeba więc nic robić, by nadal zyskiwać punkty za płatności. Kontakt z obsługą Bezcennych Chwil konieczny jest tylko wtedy, gdybyś otrzymał nową kartę z innym numerem. Tryb postępowania jest wówczas taki sam, jak przy zastrzeżeniu "plastiku".

Zastrzegłem kartę, co mam zrobić, by nadal zbierać punkty?

W takiej sytuacji konieczne jest zarejestrowanie karty w Bezcennych Chwilach i kontakt z obsługą programu, poproszenie o przeniesienie zgromadzonych punktów na nowy "plastik". Takie zgłoszenie powinno być przekazane w ciągu 30 dni od otrzymania nowej karty.

Nie jest to konieczne, jeśli wystawca karty samodzielnie rejestruje w programie wszystkie wydawane przez siebie karty (dzieje się to, gdy ich właściciele wyrazili stosowną zgodę). Niestety, w regulaminie programu nie określono, w których bankach czy fintechach obowiązuje taka zasada.

Z własnych doświadczeń wiemy, że niekiedy pracownicy banku wydający nowy "plastik", widząc, że posiadacz starej karty uczestniczy w Bezcennych Chwilach, podpinają do programu "debetówkę" czy "kredytówkę" przygotowaną do wysyłki. Wówczas system rejestruje gromadzone na niej punkty i zgłoszenie nowej karty do programu, prośba o transfer punktów z poprzedniej, możliwe jest nawet po miesiącu.

Czy program Bezcenne Chwile jest bezpieczny?

Tak, gdyż system identyfikuje Cię po numerze karty i dacie urodzenia oraz adresie e-mail. Na żadnym z etapów rejestracji w programie i korzystania z niego nie jest konieczne podawanie kodu CVV ani innych danych wykorzystywanych do potwierdzania transakcji.

Czy można płacić Google Pay/Apple Pay i zbierać punkty w programie?

Nie ma przeszkód, by karta zarejestrowana w Bezcennych Chwilach została dodana do Google Pay czy Apple Pay i wykorzystywana podczas zakupy. Za zrealizowane w ten sposób płatności punkty naliczają się na identycznych zasadach, jak przy użyciu fizycznej karty.

Można nadmienić, że w niektórych akcjach promocyjnych wręcz jest wymagane wykonanie płatności mobilnych na wskazaną kwotę lub w określonej liczbie.

Czy muszę udzielać zgód marketingowych?

Tak, wyrażenie zgody na przesyłanie ofert marketingowych choć jednym z dostępnych kanałów (sms-y na numer telefonu lub wiadomości na adres e-mail) jest niezbędnym warunkiem uczestniczenia w Bezcennych Chwilach. Nie należy się obawiać nieustannego bombardowania propozycjami. Mastercard czyni to z umiarem, ograniczając komunikację do powiadomień o kolejnych ofertach przyspieszających, akcjach promocyjnych czy przesłanych nagrodach po wymianie punktów. Wręcz przydałyby się powiadomienia o wygasających wkrótce punktach.

Ile kart można zarejestrować w programie Bezcenne Chwilę?

Maksymalnie można mieć zarejestrowanych 20 kart (w tym max 10 kart wydanych przez jedną instytucję finansową). W ciągu roku w miejsce wyrejestrowanych "plastików" można wpisać 5 innych. Limit dotyczy także sytuacji związanych z wymianą karty.

Jak zgłosić problem/reklamację lub skontaktować się z obsługą programu Bezcenne Chwile?

Kontakt z obsługą programu możliwy jest telefonicznie lub poprzez wiadomość e-mail. W prostych sprawach najlepiej zadzwonić na infolinię, pracujący na niej konsultanci są w stanie wiele kwestii załatwić od ręki. W bardziej skomplikowanych kwestiach lepiej napisać e-maila, szczegółowo przedstawiając problem, załączając dokumenty mogące mieć znaczenie dla załatwienia sprawy.

Co to takiego Benefity?

To różne (w zależności od banku i posiadanej karty) dodatkowe bonusy / usługi w ramach Bezcennych Chwil. Przykładami Benefitów są Mastercard Travel Rewards (zwroty za transakcje w podróży, możliwość korzystaniu ze specjalnych ofert; usługa wymaga aktywowania na każdej z kart, do której jest dostępna), Podróż za punkty (opcja wymiany punktów na bilety lotnicze, noclegi w hotelach i inne usługi zwiększające komfort podczas podróży; w przypadku braku wystarczającej liczby punktów, brakującą kwotę można dopłacić kartą Mastercard) czy Wymień na kwotę (możliwość wymiany zgromadzonych punktów na pieniądze; skorzystanie z z tej opcji pomniejsza kwotę do zapłaty).

Czy zgromadzone punkty mogę wymienić na gotówkę?

Nie ma możliwości, by zgromadzone punkty wymienić na konkretną kwotę i przelać ją na rachunek osobisty. Można za to skorzystać z opisanego wyżej benefitu o nazwie Wymień na kwotę, dostępnego w niektórych bankach i dla wybranych kart.

Zamknięcie rachunku, śmierć uczestnika Bezcennych Chwil - co wtedy dzieje się z punktami?

Po podjęcia przez uczestnika Bezcennych Chwil decyzji o rezygnacji z karty, na którą zbierane są punkty, Mastercard powinien powiadomić, że w ciągu 30 dni kalendarzowych od otrzymania takiej informacji trzeba wykorzystać zgromadzone punkty. Po tym terminie punkty przepadają i kończy się udział danej osoby w programie.

W przypadku śmierci uczestnika programu zgromadzone przez niego punkty nie mogą być przeniesione na rzecz innego uczestnika. Po prostu tracą ważność.

Czy można uczestniczyć z programie z kartą niespersonalizowaną?

Nie, karty niespersonalizowane nie biorą udziału w Bezcennych Chwilach.


Oceń artykuł
5
(1 ocena)
Aby oddać głos, wskaż odpowiednią liczbę gwiazdek.
Dziękujemy za Twój głos Dziękujemy za Twój głos

Komentarze

(97)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
W
Wojtek
Gość

A więc tak... Z programu korzystam od kilku lat, poleciłem go też paru osobom. Od 2023r zaczęły się problemy z zaliczanie punktów z przyśpieszaczy z pewnej sieci stacji paliw, niestety już 8 reklamacja. Plus taki, że za 5 razem zgłoszenia reklamacji po moim wniosku otrzymałem bonifikatę punktową. Problem do tej pory nie rozwiązany i dla drugiej osoby też wystąpił więc wniosek taki, że trzeba pilnować i reklamować. Reszta działa i są z tego programu wymierne korzyści jak się dużo kupuje u partnerów.

Odpowiedz

B
Błażej
Gość
@Wojtek

Masz na myśli stację na C z samotną literką K? Też miałem problem z przyspieszaczem tam - po reklamacji dostałem punkty, ale teraz znów nie naliczył się przyspieszacz. Poczekam jeszcze kilka dni i będę pisał reklamację.

Odpowiedz

M
Monika
Gość

Przydałoby się powiadomienie, że zebrało się odpowiednią liczbę punktów, żeby odebrać swój cel.

Odpowiedz

A
Ania
Gość

O! Wymień na kwotę to chyba jakaś nowość? Ciekawe czy inne banki też dadzą taką możliwość... nie wiem czy wtedy też nie skończy się wymiana na vouchery, bo wiadomo gotówka zawsze lepsza :)

Odpowiedz

T
Tomek
Gość
@Ania

Moim zdaniem fajna opcja, jak wiesz że i tak nie nazbierasz tych 4 tys. pkt., a punkty za chwilę Ci wygasają. Wtedy można te klika złotych "odzyskać" :)

Odpowiedz

B
Błażej
Gość
@Tomek

Dokładnie tak, miałem trochę wygasających punktów w Aliorze i wymieniłem je na 33 zeta. Zadziałało bez problemu.

Odpowiedz

6
6646
Gość

Rejestracja karty (citi) w programie, promocyjne punkty nabite (200%), odbiór nagrody przez specjalną stronę (trzeba wpisać mejla i hasło logowania do programu) zrobiony, info "Dziękujemy. Przyjęliśmy do realizacji, sprawdź wkrótce swoją skrzynkę". Od tygodnia cisza, sprawdzam spam itp. U mojej mamy kody wpłynęły na mejla nazajutrz choć "Odbiór nagrody" robiłem jej kilka minut po sobie. Rok temu odbierałem tak samo nagrodę za punkty z kartą alliora, poszło szybko. A teraz z kartą citi nic. Czy to się gdzieś reklamuje/przypomina komuś o wysłaniu tych voucherów?

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@6646

Należy się skontaktować z infolinią programu Bezcenne Chwile. Być może doszło do wyczerpania puli kodów, na które chciałeś wymienić punkty a z powodu błędów technicznych system przeprocesował wymianę. Możliwe, że w adresie e-mail, który podałeś na stronie programu zrobiłeś literówkę. Kontakt z infolinią powinien przybliżyć Cię do rozwiązania zagadki.

Odpowiedz

T
Tomasz
Gość

NIE POLECAM PROGRAMU BESCENNE CHWILE PO PONAD MIESIĄCU OD REJESTRACJI ZGŁOSZENIA ŻE NIE NALICZAJA SIE PUNKTY CISZA I PUNKTÓW BRAK OSZUKUJĄ LUDZI

Odpowiedz

S
Sebastian
Gość

Czy warto zakładać osobne konta na inny adres e-mail dla każdej karty podpiętej do Bezcennych Chwili, jeśli na taką kartę oferowana jest promocja powitalna? Czy Bezcenne Chwile ogarną i punkty zostaną naliczone poprawnie? Wolałbym nie zawracać sobie głowy różnymi kontami, ale też chciałbym być pewny, że punkty zostaną naliczone.

Odpowiedz

B
bankowicz
Gość
@Sebastian

Ja tak robiłem, bo każdą kartę rejestrowałem właśnie przy okazji jakiejś promocji, i punkty wpadały :)

Odpowiedz

T
TWiecen
Gość

Promocja promocją... nagrody nagrodami... a instytucje finansowe tylko się cieszą... Po pierwsze - ludzie odchodzą sami od gotówki, po drugie - ludzie sami dają Instytucjom szczegóły dot. swojego życia. Czytaliście, że wyrażacie zgodę na wgląd do wszystkich Waszych transakcji?

Daleki jestem od teorii spiskowych...ale zobaczcie co działo się w Kanadzie kiedy ludzie protestowali z jakiegoś tam powodu: po prostu wyłączyli im karty. Nie masz gotówki=nie zrobisz zakupów ;) Tak więc płatność kartami to wygoda, sam korzystam ale to trochę za daleko chyba już idzie...

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@TWiecen

Można powiedzieć, że chcąc płacić coraz szybciej, otrzymywać coraz bardziej spersonalizowane oferty, sami się godzimy na to, by instytucje finansowe zbierały o nas coraz więcej informacji.

Zaprezentowana przez Ciebie wizja blokowania kart osób "niepokornych" jest teoretycznie możliwa. Podobnie jak opcja zmuszenia ludzi do wydania w pewnym czasie określonej kwoty, bo później stracą część oszczędności. Miejmy nadzieję, że do tak skrajnych sytuacji nie dojdzie, że instytucje finansowe będą wykorzystywały zebrane informacje tylko do celów marketingowych. I to jak najczęściej z korzyścią dla nas, przysyłając informacje o atrakcyjnych rabatach i promocjach ?

Odpowiedz

A
Adam
Gość

System od pazdziernika nie działa automatycznie. Za każdym razem trzeba ich prosić mailowo o kupon. Czas oczekiwania nawet miesiąc...

Odpowiedz

V
Violetta
Gość

Za każdym razem to samo . Znów odebrałam nagrodę i czekam za kodem już tydzień. Dzwonię na infolinię i nadal nic

Odpowiedz

B
Błażej
Gość

Warto dodać, że nie wszystkie karty Mastercard można zarejestrować w programie. Mam taką sytuację z kartą mBank której nie da się zarejestrować do tego programu.

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Błażej

Tak, to prawda, są karty, które nie mogą uczestniczyć w Bezcennych Chwilach. Dobrze, że Mastercard już na wstępie pozwala zweryfikować, czy dana karta może być zarejestrowana w programie. Dopisałem w tekście fragment o tych "wyjątkowych" kartach.

Odpowiedz

G
Gregorius
Gość

Czy płatność taką kartą MasterCard w bezcennych chwilach poprzez GooglePay jest wliczana do programu i otrzymuje na nią punkty?

Odpowiedz

T
Tomek
Gość
@Gregorius

ja płacę tylko w ten sposób i zawsze mi liczy

Odpowiedz

Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych
@Gregorius

Tak, bo płatność telefonem (np. GooglePay, Apple Pay) to też płatność tą kartą, a sam "nośnik" (czy plastik, czy telefon) nie ma w tym wypadku znaczenia.

Odpowiedz

A
Ania
Gość

a jak można wyrejestrować kartę z programu?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Ania

Przejdź do zakładki Moje konto --> Moje dane. Tam znajdziesz obowiązkowe zgody. Odznaczenie którejkolwiek z nich spowoduje wycofanie zgody na uczestnictwo w programie.

Odpowiedz

A
Ania
Gość
@Aldona Derdziak

ok, dzięki za podpowiedź :) zobaczymy za 30 dni czy rzeczywiście karty wyrejestrowali

Odpowiedz

B
Bogdan
Gość

Generalnie nie warto, po chwili zbierania u partnerów wyliczyłem że rok moich obrotów (trochę ponad 100k), tylko u partnerów to byłoby maksymalnie 600 PLN choć bardziej prawdopodobne 300 PLN. Toż już payback bardziej się opłaca.

Odpowiedz

A
Amadeusz
Gość

Zanim się zarejestruje, to zapytam, gdyż wcześniej z żoną nie braliśmy udziału w takich promocjach czy akcjach lojalnościowych. Zakładając, że robimy zakupy na 1000zł /miesięcznie, bo na zmianę z żoną płacimy, więc nie zawsze ta biorąca udział w programie karta będzie użyta, to pytanie czy przy takich klasycznych zakupach w większości czasu w popularnych marketach, bez korzystania i robienia zakupów u partnerów programu bezcenne chwile, to czy jednak warto i czy jest szansa, aby uzbierać na coś sensownego lub praktycznego dla rodziny z dzieckiem w tym czasie, żeby punkty nie przepadły? Z góry będę wdzięczny na szczerą odpowiedź.

Odpowiedz

P
paladinek
Gość
@Amadeusz

Mam w tym programie kilka kart i szczerze, to z tej, którą płacę na największe kwoty, punktów jest niewiele... Najlepiej poczekać z rejestracją karty na jakąś promocję dla nowych klientów, wtedy jednorazowo wpada zwykle kilka tysięcy punktów. Do tego są też oferty przyspieszające zbieranie, ale one dotyczą niektórych sklepów.

Odpowiedz

E
Ewa
Gość

Jaka minimalna kwotę trzeba wydać miesięcznie na płatności aby były naliczone punkty ?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Ewa

Każde 5 zł wydane u Partnerów Programu to 2, 5 lub 8 punktów

50 zł wydane w innych sklepach stacjonarnych i online = 1 punkt

Odpowiedz

M
Maciek
Gość

Obecny przelicznik w sklepach nie będących partnerami programu to *50* zł = 1 punkt. Czyli trzeba wydać >150 tys. zł, by dostać nagrodę o wartości 50 zł.

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Maciek

Program lojalnościowy ma to do siebie, że zwykłe, codzienne korzystanie z karty jest nagradzane bardzo skromnie, trzeba faktycznie bardzo wiele wydać, by zasłużyć na nagrodę. Uczestnictwo w Bezcennych Chwilach ma skłaniać do uczestnictwa w różnego rodzaju akcjach promocyjnych i dokonywania zakupów u partnerów. Dzięki temu punkty można zgromadzić w znacznie krótszym czasie, wydając znacznie mniejsze kwoty, niż ta wspomniana przez Ciebie.

Odpowiedz

B
Brawo
Gość
@Maciek

Hahahaha matematyka nie kłamie:D :D dzięki za obliczenia, chyba nie zainteresuje się tematem :)


Odpowiedz

G
Gjj
Gość

Pekao SA to oszusci. Nalicza tylko 2400 pkt a nie 3600 pkt jak obiecuja. Trzeba reklamowac, mi z miesiecznym opoznieniem naliczyli brakujace punkty. Zona miesiac od zlozenia reklamacji i dalej zero odezwy. Warto byloby ostrzec ludzi przed nieuczciwymi praktykami banku pekao sa

Odpowiedz

M
Marek
Gość

Czy da się połoczyć punkty dwóch kart płatniczych tego samego banku,bo zastrzeżona jest jedna z nich

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Marek

Zakładam, że obie karty uczestniczyły w programie i były na nich gromadzone punkty.

Jeśli jedna z kart jest "następczynią" poprzedniej, która została zastrzeżona lub upłynął termin jej ważności, to nie ma z tym żadnego problemu. Trzeba zgłosić się jedynie na infolinię Bezcennych Chwil, konsultant zweryfikuje Twoją tożsamość, ustali o jakie karty chodzi i przyjmie odpowiednią dyspozycję. Ta opcja dostępna jest dla klientów wszystkich banków, których karty można podpiąć w programie.

Problemów nie powinno być też z połączeniem punktów z kart tego samego banku, które działały niejako "równolegle", np. "debetówka" i "kredytówka". W tym przypadku też trzeba się skontaktować z infolinią programu i złożyć odpowiednią dyspozycję. Taka opcja nie jest dostępna dla klientów Getin Banku i Pekao. Ich klienci nie mogą skonsolidować punktów z dwóch kart na jednej z nich.

Odpowiedz

M
Magda
Gość
@Krzysztof Duliński

bez składania dyspozycji też się da :) mam 2 przypadki: 1) zastrzegałam kartę Citi, wydali nową, obie mam zarejestrowane punkty widzę łącznie 2) w pekao mam podpięte 2 karty debetowe, tutaj też punkty widzę łącznie

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Magda

Dzięki za informację. Organizacja programu w poszczególnych bankach jest tak różna i zmienna, że każdy sygnał jest cenny.

Odpowiedz

J
jakub
Gość

Miałem 3600 punktów wybrałem 20 zł na google play pisało że wyślą sms z kodem zajmie to kilka godzin i jest trzeci dzień a nadal nie ma sms

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@jakub

Próbowałeś wyjaśnić sprawę na infolinii?

Odpowiedz

M
Małgorzata
Gość

Po wpisaniu kodu vouchera na HBO pojawił się komunikat że nie może zostać wykorzystany. Odesłana zostałam do obsługi klienta

Odpowiedz

K
Krystian
Tester
@Małgorzata

Pozostaje reklamacja. Ogólnie z kodami HBO bywają problemy. Często osoby, które były wcześniej klientami HBO nie mogą zrealizować vouchera.

Odpowiedz

D
Dariusz
Gość

Naliczenia punktów są bardzo małe - większość nagród jest nieosiągalna. Odbiór nagród nie działa. Nie da się odebrać voucherów. Próbowałem odebrać douglas.pl oraz merlin .pl - w obu przypadkach serwis wyrzuca komunikat "Wybrany cel nie jest dostępny - wybierz inny z katalogu". W obu przypadkach mam wystarczającą ilość punktów - pokazuje mi stopień realizacji celu na powyżej 100%.

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Dariusz

Faktem jest, że problemy techniczne nie są rzadkością w Bezcennych Chwilach. Bywa, że nagroda jest widoczna, a tak naprawdę nie jest już dostępna, albo po prostu coś szwankuje i nie da się jej odebrać. Wtedy najlepiej zrobić screena z ekranu, że taka nagroda była widoczna, a system nie chciał jej przyznać i pisać reklamację do operatora programu, czyli firmy Arvato.

Odpowiedz

J
Jan
Gość
@Dariusz

A mi się udało zatankować na Circle płacąc bonem :)

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Jan

Gratulujemy! :)

Odpowiedz

A
Agnieszka
Gość

Badziewie. Odebrałam nagrodę a wpisując otrzymany kod na stronie W.Kruk wyskakuje mi informacja "Kod nie istnieje"

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Agnieszka

Być może to problem po stronie sklepu. Kontaktowałaś się z jego pracownikami?

Odpowiedz

K
Krzysztof
Gość

Chciałem sprawdzić czy to działa. Miałem dostać kod po paru godzinach a tu doba mija i o kant d**y to rozbić.

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Krzysztof

Czasem mogą występować problemy - kontaktowałeś się z infolinią Bezcennych Chwil?

Odpowiedz

J
Jacek
Gość

Wybrałem cel: HBO GO na 30 dni. Kod do vouchera miał być przesłany za kilka godzin. Został przesłany po kilkudziesięciu. To nawet nie jest najgorsze. Po wpisaniu kodu vouchera na stronie HBO okazało się że został już przez kogoś wykorzystany. Myślałem, że coś źle wpisuje i skontaktowałem się z konsultantem HBO. Potwierdził że kod już ktoś wykorzystał i poradził aby kontaktować się z przedstawicielami Mastercard . Zadzwoniłem na telefon kontaktowy podany na stronie "Bezcenne chwile". Pani powiedziała, żeby napisać maila i załączyć print scrina z informacją HBO że kod został już wykorzystany, a Oni szybko wyjaśnią sprawę. Tak zrobiłem. Czekam, czekam ..... i nic, nie wyjaśniają szybko. Druga sprawa: wszedłem na stronę "Bezcenne chwile" i zmieniłem cel, który Sami chyba w moim imieniu przyjęli. Po kilku dniach ponownie wszedłem na stronę i co? Cel był taki jak przed zmianą. Nie rozumiem. Słaby ten program i jedna wielka ściema!!!!!

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Jacek

Zmiana celu to znany problem Bezcennych Chwil, sama często się tym irytuję. Podejrzewam, że każdych nagród jest określona pula i system automatycznie wybiera inny, jeśli cel nie jest dostępny.

Odpowiedz

S
Sławko
Gość

Niestety nie informują np mailowo ze zaraz punkty powitalne wygasną i jeżeli ich nie zdążysz wydać to przepadną. Tak np mi przepadło 60pln powitalnych z Santandera bo akurat nagrody były badziewne i chciałem zaczekać na coś bardziej sensownego niż cegiełka albo epik abonament a na te lepsze jeszcze mnie stać nie było i taki to jest program. Przy okazji dzwoniąc do bezcennych chwil jakość połączenia jest rak beznadziejna że nie da się zrozumieć co ta pani tam mówi...Program nue umożliwia wylistowanuia historii wydatkowanych punktów nie wiedzieć czemu ...bo przecież te punkty są moją własnością i chcę wiedzieć na co poszły i czy na pewno dobrze podliczyli. Czasem nagroda idzie kilka dni. Idea programu fajna ale widać że im nie zależy by klient był bardzo zadowolony.Szkoda. numer z 2 miesięczną ważnością punktów z Santandera to kop poniżej pasa...kto by to pamiętał....żenujące. Mogliby przypominać tak samo jak potrafią rozsyłać reklamy.Sama Prawda

Odpowiedz

K
Krystian
Tester
@Sławko

Niestety, ale potwierdzam powyższe minusy wspomniane przez Sławko.

1. Punkty promocyjne często mają okres ważności i korzystając z danej oferty należy na ten fakt zwracać uwagę. Dla przykładu w promocji 6800 pkt. powitalnych w Alior Banku w regulaminie widnieje zapis:

Punkty przyznane w ramach Nagrody ważne są przez 2 miesiące od dnia zasilenia Rachunku Programu. Po upływie tego terminu niewykorzystane Punkty, bez konieczności składania przez Mastercard lub Partnera jakichkolwiek dodatkowych oświadczeń woli 3 www.bezcennechwile.pl lub dokonywania dodatkowych czynności prawnych, bezpowrotnie wygasają (zostaną odjęte od salda Punktów na Rachunku Programu).

2. Nie ma żadnych przypominajek, że punkty za chwile tracą ważność. Warto sobie zapisać ten fakt w kalendarzu i samemu pilnować.

3. Zdarza się, że w programie może zabraknąć nagród, na których nam zależy. Tutaj jedyne co mi przychodzi na myśl, to sprawdzanie np. co tydzień, czy coś nowego się nie pojawiło...

4. Jakość połączenia z infolinią Bezcenne Chwile jest zwykle słaba. Polecam korzystać z maila: [email protected]

5, Czas przyznania nagrody wynosi do 48h od jej wybrania.

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Sławko

Fakt, operator programu Bezcenne Chwile nie informuje o zbliżającym się terminie wygaśnięcia punktów promocyjnych - wynika to z zapisów regulaminu. Trzeba tego samemu pilnować, niestety.

Co do jakości połączeń z infolinią i historii punktów - też pełna zgoda. Z własnych doświadczeń wiemy, że rozmowa z infolinią czasem przypomina pogawędkę z "ufoludkiem" (kosmiczny podźwiek), a historia punktów nie jest widoczna. Mastercard nieustannie zapewnia, że pracuje nad dopracowaniem szczegółów, ale jakoś postępów tych działań nie widać. Szkoda, bo to faktycznie fajny pomysł na zachęcenie ludzi do korzystania z transakcji bezgotówkowych.

Odpowiedz

Z
zako
Gość

Przyznali mi co prawda punkty ale mam problem z wyborem nagrody, klikam i pisze że nagroda jest niedostępna. To dziwne bo obok nagrody jest informacja że są jeszcze 4. Ktoś wie jak zgłosić reklamację?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@zako

Najlepiej skontaktować się z infolinią pod numerem (+48) 616 646 010.

Odpowiedz

K
Krystian
Tester
@zako

Albo mailowo: [email protected]. Warto zadbać o pisemny ślad złożenia reklamacji.

Odpowiedz

S
Sławko
Gość
@zako

To celowe zagranie. Nic jie zareklamujesz. Ja tak miałem z bonem 50pln na paliwo. Jest ale nie ma. Zadzwoniłem i pani wyklepała że to błąd i że zaraz to zniknie bo tej nagrody nie ma.....Pojawiła się 2 tygodnie później z tym że mi punkty przepadły bo straciły ważność i tyle z tego wyszło.

Odpowiedz

P
Paweł
Gość

Uzbierałem punkty na mój cel w ciagu kilku tygodni. Dostalem maila, że mogę odebrać swoją nagrodę. Wchodzę na swoje konto, a tam proponują mi zupełnie inną nagrodę, niż ta, na którą zbierałem punkty. A mojej nie ma. Robienie ludzi w bambuko. Likwidacja konta i karty w trybie natychmiastowym. Nie trawię oszustów.

Odpowiedz

K
Krystian
Tester
@Paweł

Nagrody w Bezcennych Chwilach co jakiś czas się zmieniają. Może po Black Friday i ostatnich promocjach Mastercarda zabrakło im "towaru". Dziś sam chciałem zakupić kody na doładowanie Skycash, ale ich nie było. Warto poczekać i sprawdzić za jakiś czas.

Odpowiedz

R
Robert
Gość

Mam pytanie czy doładowaniem z orange doładuję orange flex i ewentualnie jak?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Robert

W katalogu nagród znajdziesz wskazówki, jak wykorzystać konkretną nagrodę.

Odpowiedz

R
Robert
Gość
@Aldona Derdziak

Witam ale jako takich wskazówek nie ma.Kodem który przyjdzie w sms mogę doładować telefon tylko nigdzie nie ma żadnego regulaminu że mogę doładować orange flex.W aplikacji flex jest opcja wpisania kodu promocyjnego ale nie wiem czy zadziała z kodem Bezcennych Chwil.Ogólnie powinno być wszystko wyjaśnione żeby nie było niedomówień albo rozczarowań.Mogę wziąć np. ten kod do orange i jak nie zadziała to co mi po nim.

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Robert

Sądzę, że z tak szczegółowym pytaniem powinieneś się zwrócić do konsultantów z infolinii Bezcennych Chwil. My niestety nie dysponujemy tego typu informacjami.

Odpowiedz

A
Ania
Gość

zamówiłam wczoraj wieczorem bon 50 zł do allegro ale do tej pory nie przyszedł mi sms z nagrodą :/

Odpowiedz

A
Agnieszka Magdziarz
Menadżer Serwisu
@Ania

Miałam podobną sytuację, rozmawiałam wtedy z konsultantem bezcennych chwil i przekazanie nagrody maksymalnie może im zająć 48h; jeżeli do tej pory się nie pojawi kod warto zadzwonić na infolinię :)

Odpowiedz

A
Ania
Gość
@Agnieszka Magdziarz

jest :) 24h im to zajęło

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Ania

Super! Dobrze, że skrócili czas niepewności i możesz już się cieszyć z nagrody. ?

Odpowiedz

R
Ronaldo
Gość

Mam zamiar dokonać zakupu doładowania za punkty z bezcenne chwile. Chcialbym mieć pewność że przedłuża ważność konta

Odpowiedz

P
paladinek
Gość
@Ronaldo

A dlaczego ma nie przedłużać? Doładowanie to doładowanie przecież.

Odpowiedz

J
Jasna
Gość
@paladinek

A jak właściwie można odebrać takie doładowanie? Przysyłają kod doładowujący na maila czy jakoś inaczej?

I jaką można mieć pewność, że kod nie został już wykorzystany? :) 

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Jasna

Kod jest przesyłany w sms-ie.

Organizatorem Programu Bezcenne Chwile jest Mastercard, tak poważne firma nie może sobie pozwolić na oferowanie "fałszywych" kodów. W razie kłopotów z doładowaniem łatwo ustalić, kiedy kod został wysłany do uczestnika programu i kiedy nastąpiła próba jego aktywacji.

Odpowiedz

J
Jasna
Gość
@Krzysztof Duliński

Dziękuję, dopiero zaczynam przygodę z tym programem i nie wiem jak to działa

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Jasna

Cieszę się, że mogłem pomóc. W tym programie jest trochę specyficznych rzeczy, które nie zawsze są jasne dla "początkujących", więc służymy pomocą.

Odpowiedz

A
Adrian
Gość

Czy jest na stronie gdzieś opis najnowszej promocji- 6800 punktów za rejstrację karty Alior Banku w Bezcennych Chwilach?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Adrian

Jeszcze nie, ale dziś się pojawi :)

Odpowiedz

M
Magda
Gość

Zakupy w drogeriach się nie liczą?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Magda

Tak wynika z regulaminu programu :(

Odpowiedz

R
Radosław
Gość

Czy karta kredytowa Alfa/Impresja też się w to wlicza? Millenium ma chyba jakby odrębny moneyback dla tych kart. To się łaczy?

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Radosław

Bank Millennium zwraca posiadaczom kart kredytowych Alfa/Impresja 5% wydatków w sklepach, które są partnerami danej "kredytówki". To bonus zupełnie niezależny od programu Bezcenne Chwile, którego organizatorem jest Mastercard.

Trzeba przy tym zaznaczyć, że z logo Mastercard występuje tylko karta Impresja.

Odpowiedz

T
Tomek
Gość

Miałem konto w Priceless Specials. Teraz po rebrandingu loguję się do Bezcenne Chwile i co prawda widzę wszystkie swoje karty po zalogowaniu, ale nie mogę się między nimi łatwo przełączać. Muszę się wylogować, zalogować ponownie i wybrać inną kartę. Jest to irytujące.

Odpowiedz

N
Nerwus
Gość

Hej, czy te punkty są naliczane od razu po zrobieniu zakupów czy z opóźnieniem? Bo czekam już drugi tydzień i nic... żadne punkty mi nie przybyły :-(

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Nerwus

Zacznijmy od ustalenia faktów: czy zarejestrowałeś kartę w Bezcennych Chwilach, możesz zalogować się do programu i widzisz w nim kartę, którą rejestrowałeś? Jeśli wszystko jest OK, a mimo to nie widzisz żadnej transakcji kartą i punktów, to proponuję kontakt z obsługą programu (dane kontaktowe są widoczne po zalogowaniu w zakładce Kontakt) i wyjaśnienie sprawy.

Z mojego doświadczenia wynika, że punkty pojawiają się bardzo szybko. Po prostu odnotowywana jest transakcja kartą i automatycznie jest ona przeliczana na odpowiednią liczbę punktów, z uwzględnieniem części ułamkowych, co jest widoczne w historii. Na koncie podawane są natomiast pełne punkty.

Odpowiedz

D
Dziadostwo
Gość

Dziadostwo, korzystałem z programu visa i było różnie. Bank zmienił mi kartę na mastercard i co okazało się że trzeba mieć kartę kredytową. Także mastercard w ofercie dyskryminuje posiadaczy karty debetowych

Odpowiedz

A
Andrzej
Gość
@Dziadostwo

Kłamstwo. Mam debetową i normalnie jestem w programie.

Odpowiedz

Ś
światłowid
Gość

Cześć! :) czy ktoś tu się orientuje w takiej sprawie. Uczestniczyłem w Priceless Specials, czy teraz muszę na nowo się rejestrować w tym nowym programie??

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@światłowid

Zmiana nazwy na Bezcenne Chwile miała być okazją do zintegrowania wszystkich kart zarejestrowanych przez daną osobę w Mastercard Priceless Specials (MPS) w jednym miejscu. Wg założeń, posiadacz karty zarejestrowanej w programie powinien upewnić się, czy jest ona zarejestrowana w Priceless Specials na stronie Bezcennych Chwil i utworzyć na niej swój profil.
"Sprawdzając" w identyczny sposób kolejną kartę powinien mieć możliwość zalogowania się na utworzony wcześniej profil, co oznaczałoby "dodanie" tej drugiej karty do Bezcennych Chwil. Tym samym na stronie Bezcennych Chwil można by widzieć wszystkie swoje karty zarejestrowane wcześniej w MPS
Niestety wciąż to nie działa poprawnie, często są też kłopoty z podglądem historii punktów.

Krótko mówiąc - nie trzeba się ponownie rejestrować. Trzeba tylko doprowadzić do utworzenia swojego profilu na Bezcennych Chwilach i dać systemowi szansę na przeniesienie kart z MPS do Bezcennych Chwil
Chcąc wymienić punkty, podejrzeć ich historię, możliwe jest logowanie się do swojego konta w Mastercard Priceless Specials (MPS) po "staremu".

Odpowiedz

B
Bartłomiej Lipiński
Gość

Moje zainteresowanie programem zdecydowanie osłabło po tym jak doczytałem, że premiowane są tylko wydatki na terenie Polski. Używam Mastercard World, oczywiście za granicą, i nic z tego nie mam. Program jest ale go nie ma, trochę słabe.

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Bartłomiej Lipiński

Dziękujemy za opinię. Trudno się nie zgodzić z tym co piszesz.

Odpowiedz

A
Ania W
Gość
@najlepszekonto.pl

Początkowo oferta nagród była dla mnie bardzo ciekawa. Teraz przejrzałam stronę i nie było w czym wybierać. W kulinariach 4 bezsensowne gadżety, w rozrywce czy muzyce też nic interesującego, w zakupach niebogato.

Odpowiedz

G
Grzegorz
Gość

Jestem w Priceless Specials z mBanku od kilku dni. Już wiem dlaczego bez zalogowania się nie można poznać nagród programu... bo są masakryczne. Albo jakieś noże, plecaczki, albo kupony do kilku sklepów. Oferta bardzo słaba, nie polecam!

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Grzegorz

Niektóre nagrody istotnie mogą nie zachwycać, ale kupony rabatowe czasem się przydają :)

Odpowiedz

U
user1
Gość

"doładowanie telefonu u jednego z sześciu operatorów"

Jacy to operatorzy? Ciężko znaleźć na ten temat informacje.

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@user1

Oto lista operatorów:
1. Orange
2. Play
3. Plus
4. T-Mobile
5. Virgin Mobile
6. Heyah

Ich lista znajduje się na stronie programu, widoczna jest po zalogowaniu się

Odpowiedz

A
Anna
Gość

Bzdura, zasady tego konta są niekorzystne dla klienta, oszczędzanie punktów trwa wiecznie, od ponad roku zbierałam punkty w programie, gdy już chciałam je wymienić na nagrodę okazało się p, ze „zgodnie z regulaminem” zabrali mi polowe z nich!!! Dzwoniłam na infolinie, a tam panienka, potwierdziła mi „złodziejska” praktykę programu. Rezygnuje z niego, kart, płatności i konta w Santander. Nie dam się już naciągać tym naciągaczami!

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Anna

Rozumiemy Pani rozgoryczenie, jednak każdy program lojalnościowy ma swoje zasady i często zebrane punkty tracą ważność. Jeśli program nam nie odpowiada, istotnie lepiej z niego zrezygnować.

Odpowiedz

K
Klient
Gość
@najlepszekonto.pl

Ad odpowiedź do Pani Anny, Droga Redakcjo, rekomenduję poczytanie na czym polega CX. Życzę powodzenia.

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Klient

WDYM? :)

Odpowiedz