Oferta została wycofana. Sprawdź inne produkty od: VeloBank.

Do 1,3% na Lokacie Powitalnej w euro w Getin Banku

Komentarze i opinie(4)
Dlaczego możesz nam zaufać?
🧐
Dlaczego możesz nam zaufać?

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Michał Radzimiński
Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
Michał Radzimiński
Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych

99 publikacji 1157 komentarzy

Doświadczony recenzent i tester, a przede wszystkim aktywny użytkownik wielu aplikacji bankowych i rozwiązań fintechowych. Od 6 lat odpowiada przede wszystkim za tworzenie treści związanych z nowinkami technologicznymi w finansach. Jednocześnie śledzi działalność podmiotów funkcjonujących na rozkwitającym rynku płatności odroczonych. Do każdej nowości w finansach podchodzi z ciekawością, ale przede wszystkim krytycznie.

Szczegóły oferty

Lokata Powitalna w euro oferowana przez Getin Bank to prawdziwy rarytas wśród depozytów walutowych. Oprocentowanie na poziomie 1% w skali roku dla depozytu na 12 miesięcy czy 1,3% w przypadku lokaty 18-miesięcznej to aktualnie najwyższa stawka w tym segmencie rynku lokat. Jeśli poszukujesz korzystnej oferty oszczędnościowej w obcej walucie, koniecznie zapoznaj się z tą propozycją. 

Spis treści

Choć nazwa depozytu – Lokata Powitalna – może sugerować, że jest on dostępny tylko dla nowych klientów Getin Banku, to warunki skorzystania z oferty wcale nie są szczególnie restrykcyjne.

Bank wymaga jedynie nieposiadania na dzień 28 sierpnia 2022 r. aktywnej lokaty w walucie euro oraz udzielenia zgód marketingowych.

Jeśli zatem tego dnia nie posiadałeś w banku takowego depozytu, możesz śmiało czytać dalej.

Jakie są warunki Lokaty Powitalnej w euro?

Na lokatę możesz wpłacisz kwotę już od 1000 euro do aż 100 tys. euro. Depozyt zakładany jest na 6, 12 lub 18 miesięcy, zaś oprocentowanie wynosi:

  • 0,7% w przypadku lokaty 6-miesięcznej,
  • 1,0% w skali roku dla lokaty 12-miesięcznej,
  • 1,3% na lokacie 18-miesięcznej.

Depozyt dostępny w placówce i na infolinii

Co do pozostałych warunków Lokaty Powitalnej w euro, to skorzystać z niej możesz przy okazji wizyty w oddziale Getin Banku, w placówce franczyzowej (w tym drugim przypadku wyłącznie w formie bezgotówkowej) lub na infolinii.

Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu umownego. Zerwanie przez upływem umownych miesięcy będzie skutkowało utratą odsetek.

Ile możesz zyskać?

Skoro o odsetkach mowa - sprawdźmy, ile możesz zarobić na 12- i 18-miesięcznej Lokacie Powitalnej w euro. Wartości podane w tabeli są zaokrąglone i uwzględniają już należny podatek od zysków kapitałowych:

Zysk* z Lokaty Powitalnej
Kwota lokaty Odsetki netto z lokaty 12-miesięcznej Odsetki netto z lokaty 18-miesięcznej
1 000 EUR 8 EUR 16 EUR
5 000 EUR 41 EUR 79 EUR
7 500 EUR 61 EUR 118 EUR
10 000 EUR 81 EUR 158 EUR
12 500 EUR 101 EUR 197 EUR
15 000 EUR 122 EUR 237 EUR
17 500 EUR 142 EUR 276 EUR
20 000 EUR 162 EUR 316 EUR
25 000 EUR 203 EUR 395 EUR
30 000 EUR 243 EUR 474 EUR
40 000 EUR 324 EUR 632 EUR
50 000 EUR 405 EUR 790 EUR
90 000 EUR 729 EUR 1 422 EUR
100 000 EUR 810 EUR 1 580 EUR
* Kwota po uwzględnieniu podatku Belki. Wartości w tabeli zaokrąglono. ** W obliczeniach przyjęliśmy konwencję actual (czas trwania lokaty = 182 dni kalendarzowe)

Gwarancje BFG

Pamiętaj, że lokaty w Getin Banku – podobnie jak w każdym innym banku funkcjonującym w naszym kraju – objęte są gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Kwota ochrony to 100 tys. euro, a więc dokładnie tyle, ile wynosi maksymalna kwota lokaty. Zwróć jednak uwagę na to, jakie środki posiadasz na innych depozytach i rachunkach w banku (w kontekście gwarancji są one sumowane).

Jak możesz zasilić rachunek lokaty?

Jak już wspomnieliśmy, lokatę można założyć wyłącznie podczas wizyty w placówce lub na infolinii. Pozostaje kwestia, w jaki sposób możesz ją zasilić środkami w obcej walucie. Rozważmy kilka scenariuszy:

  1. Posiadasz w Getin Banku konto walutowe prowadzone w euro: To sytuacja idealna. Wystarczy wówczas zlecić w oddziale przelew na rachunek lokaty, po czym zostaje ona natychmiast aktywowana.
  2. Posiadasz konto walutowe prowadzone w euro, ale w innym banku: To również nie problem. Podczas składania wniosku o lokatę w placówce otrzymasz numer rachunku, na który w ciągu kilku dni (dokładny termin wskaże pracownik banku) będziesz musiał przelać wybraną sumę z konta walutowego. Depozyt będzie aktywny od momentu uznania wpływu na rachunek lokaty.
  3. Nie posiadasz konta walutowego w żadnym banku: W takim razie zdecydowanie powinieneś je otworzyć. Dla osób chcących oszczędzać w obcych walutach jest to produkt praktycznie niezbędny. Jeśli zasilisz rachunek lokaty z konta w złotych, możesz być niemal pewny, że strata z tytułu kosztów przewalutowania „pożre” cały Twój oczekiwany zysk. Najlepsze oferty kont walutowych znajdziesz w tym rankingu.

Oczywiście możesz udać się do oddziału Getin Banku z gotówką w euro, o ile dysponujesz odpowiednią jej ilością – bank nie pobiera opłat za wpłatę gotówkowi w oddziale. Jeśli posiadasz jedynie środki w polskiej walucie, konieczna będzie ich wymiana (np. w którymś z kantorów internetowych) i wpłata na konto walutowe.

Co po zakończeniu okresu umownego?

Lokata Powitalna może mieć charakter nieodnawialny lub odnawialny. Charakter odnawialny oznacza, że o ile nie zamkniesz lokaty w dniu jej zakończenia, to zostanie ona automatycznie odnowiona na ten sam okres na warunkach zwykłej lokaty walutowej.

Jeśli warunki takiej lokaty w momencie odnowienia nie będą dla Ciebie satysfakcjonujące, radzimy jak najszybciej wypłacić środki i rozejrzeć się za alternatywą.

Lokata Powitalna w euro: lider wśród depozytów walutowych

Pod względem oferowanego oprocentowania (0,7% na 6 miesięcy, 1% na 12 miesięcy i 1,3% na 18 miesięcy) propozycja Lokaty Powitalnej w euro w Getin Banku nie ma sobie równych wśród depozytów w tej walucie. 

Kolejną zaletą Lokaty Powitalnej jest fakt, że do jej otwarcia nie jest konieczne korzystanie z innych produktów. Wystarczy, że nie posiadałeś w Getin Banku aktywnej lokaty w walucie euro w określonym dniu.

Największym minusem jest dostępność lokaty jedynie w oddziale banku i na infolinii. W przeciwieństwie do innych depozytów walutowych w Getin Banku nie otworzysz jej z poziomu bankowości elektronicznej. Nie zmienia to jednak faktu, że Lokata Powitalna to prawdziwa gratka dla osób zainteresowanych oszczędzaniem w walutach obcych.

Przydatne dokumenty