Konto dla spółki

🏆 Ranking kont dla spółek – Październik 2021 r.

Lp. Nazwa kontaBank Konto  Karta  Przelew onlinePrzelew ZUS i US
🥇mBiznes konto StandardmBank0 zł / 19 zł0 zł / 5 zł0 zł / 1,50 zł  0 zł 
🥈Konto Direct dla FirmyING Bank Śląski0 zł / 19 zł0 zł / 7 zł0 zł / 1,20 zł  0 zł 
🥉Rachunek Partner  Alior Bank0 zł / 25 zł3 zł / 9 zł0 zł  0 zł 

Jak wybrać konto dla spółki zoo?

Konto dla spółki zoo powinno być przede wszystkim dopasowane do specyfiki danego przedsiębiorstwa, jego wielkości i rocznych obrotów. Dlatego zanim zaczniesz przeglądać bankowe oferty, zastanów się, czego oczekujesz od rachunku i jakie usługi powiązane z kontem będą dla Ciebie i Twojej firmy najbardziej istotne.

Jeśli jesteś właścicielem małej spółki, działasz na rynku lokalnym i zatrudniasz niewielu pracowników, to zapewne najważniejszym kryterium wyboru konta będą dla Ciebie podstawowe opłaty. Dlatego w pierwszej kolejności przyjrzyj się takim kosztom, jak:

· prowizja za prowadzenie rachunku głównego i kont pomocniczych,

· opłata za obsługę karty głównej oraz karty dodatkowe,

· przelewy zewnętrzne i natychmiastowe,

· wpłaty i wypłaty gotówki z krajowych bankomatów.

Sprawdź również, ile będą kosztować usługi wspomagające prowadzenie Twojego biznesu. Przykładowo – jeśli Twoja firma prowadzi sprzedaż detaliczną i operuje głównie gotówką, dowiedz się, ile bank pobiera za wpłatę utargu w oddziale i ile zapłacisz za korzystanie z wpłatomatów. Natomiast jeśli Twoja spółka posiada zagranicznych kontrahentów, przeanalizuj dokładnie opłaty za konto walutowe oraz kartę walutową, a także za przelewy SWIFT i SEPA.

Kolejną kwestią, na którą powinieneś zwrócić uwagę, są różne funkcjonalności ułatwiające prowadzenie spółki dostępne w ramach bankowości internetowej i mobilnej. Bezpośrednie zarządzanie finansami firmy online pozwala zaoszczędzić czas i lepiej kontrolować przepływy pieniężne. Dlatego sprawdź, czy bank przygotował takie rozwiązania, jak zintegrowane z kontem usługi księgowo-rachunkowe, narzędzia raportowe, generowanie pliku JPK_VAT czy Profil Zaufany.

Najlepsze konto dla średniej lub dużej spółki

O ile dla małych, kilkuosobowych firm decydującym kryterium przy wyborze rachunku będą jak najniższe opłaty i wielofunkcyjny system transakcyjny, o tyle dla średnich i większych przedsiębiorstw istotna będzie kompleksowość oferty oraz dostęp do wyspecjalizowanych narzędzi, które wspomagają prowadzenie biznesu. Przykładem takich zaawansowanych opcji mogą być chociażby płatności masowe, automatyzacja płatności i przelewów, wielostopniowa akceptacja dyspozycji, raporty kasowe, zestawienia finansowe, obsługa kadr i płac czy negocjacje kursów walut.

W czym może Ci pomóc nasz ranking kont dla spółek?

Reasumując, każda spółka, która zamierza aktywnie korzystać z firmowego rachunku, powinna określić swoje potrzeby i porównać dostępne na rynku oferty. Niestety, ich znalezienie nie zawsze jest proste. W niektórych bankach ustalenie, jakie podmioty mogą otworzyć dane konto, wymaga sporego zaangażowania (na stronie z opisem rachunku nie ma takiej informacji lub jest ona głęboko ukryta na innej podstronie). Może więc się zdarzyć, że wybrane przez Ciebie najlepsze konto dla spółki będzie dostępne wyłącznie dla jednoosobowej działalności gospodarczej.

Abyś więc nie musiał tracić czasu na poszukiwania, przygotowaliśmy nasz ranking kont dla spółek. Znajdziesz w nim najciekawsze propozycje rachunków, z których możesz skorzystać. Poświęć więc kilka minut na zapoznanie się z naszym zestawienie i dokonaj przemyślanej decyzji, która zaprocentuje w przyszłości.

Najnowsze artykuły