Konto dla studenta

🏆 Ranking kont osobistych – Październik 2021 r.

Lp. Nazwa konta Bank Prowadzenie  Karta  Bankomaty  Przelew Płatności mobilne 
🥇 Konto Przekorzystne do 26 lat  Bank Pekao 0 zł 0 zł 0 zł  0 zł  Blik, HCE, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay  
🥈eKonto możliwości mBank 0 zł   0 zł   0 zł  0 zł  Blik, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay  
🥉Konto Otwarte na CiebieBNP Paribas 0 zł  0 zł / 3 zł lub 6 zł lub 10 zł  0 zł / 5 zł  0 zł  Blik, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay  
4. Konto Jakie Chcę dla młodych  Santander Bank Polska  0 zł   0 zł / 8 zł  0 zł   0 zł  Blik, HCE, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay  
5. Konto 360° StudentMillennium Bank  0 zł  0 zł / 4 zł 0 zł / 5 zł  0 zł  Blik, HCE, Apple Pay, Garmin Pay 

Konto studenckie nie tylko dla żaka

Rodzajów kont bankowych jest wiele i zwykły podział na osobiste i firmowe nie jest wystarczający. Wśród ROR-ów można też wyróżnić m.in. konta oszczędnościowe, walutowe, dziecięce i czasem można się w tym pogubić.Jednym z typem rachunków, który coraz częściej zajmuje osobne miejsce w ofertach banków, jest konto studenckie, przeznaczone dla osób między 18 a 26 rokiem życia.

Sama nazwa może być nieco myląca i sugerować, że ten rachunek mogą założyć tylko studenci. Na szczęście w praktyce z konta studenckiego skorzystają wszyscy, którzy mieszczą się w tak nakreślonej granicy wiekowej, zwykle będą to jednak osoby, które uczą się na uczelni wyższej. Banki dostrzegają, że przyciągnięcie młodych klientów przynosi efekty w przyszłości, dlatego często oferty kont studenckich są lepsze niż w przypadku standardowych ROR-ów. 

Tanie konto dla studenta to podstawa

Młodzi ludzie nie zawsze posiadają stałe dochody w postaci pensji czy stypendium, dlatego zwracają większą uwagę na swoje wydatki. Nie inaczej jest w bankowości – konto dla studenta powinno być tanie i funkcjonalne. Jego posiadacz nie może zbyt długo zastanawiać się, czy w danym miesiącu zapłaci dodatkowe kilka-kilkanaście złotych za rachunek albo kartę debetową, dlatego to opłaty grają tu największą rolę.

Drugą istotną rzeczą są dodatkowe możliwości, z których może korzystać posiadacz konta studenckiego. Studenci to klienci aktywni, którzy oczekują wygodnych rozwiązań dopasowanych do ich stylu życia, stąd wszelkie płatności mobilne (Blik, Google Pay, Apple Pay, ale i Garmin Pay czy Fitbit Pay) i nowoczesne aplikacje na telefony są przez nich mile widziane. Jeśli dodamy do tego korzystną ofertę walutową na wypadek zagranicznych wyjazdów, każdy młody człowiek poczuje się usatysfakcjonowany. 

Ranking kont studenckich i wszystko jasne

Przeglądając jedną stronę banku za drugą, łatwo się zniechęcić i często wybór odpowiedniego rachunku dla żaka schodzi na dalszy plan. Z pomocą przychodzi wtedy ranking kont studenckich, który w prosty sposób wskazuje najważniejsze opłaty i dodatkowe możliwości związane z rachunkiem osobistym. Nie warto ograniczać się do sprawdzenia tylko jednego konta – dobrze jest mieć kilka typów, porównać je ze sobą i wybrać ofertę, która najlepiej pasuje do naszego stylu życia.

Przy tej okazji warto także zajrzeć do zestawienia standardowych ROR-ów. Choć to konta studenckie zwykle są tańsze, to może się okazać, że więcej możliwości oferują podstawowe konta w danej instytucji.

Najnowsze artykuły