Oferta została wycofana. Sprawdź inne produkty od: mBank.

eKonto dla młodych w mBanku - Recenzja

Analiza produktowa

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Pokaż więcej

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych

146 publikacji 4488 komentarzy

Na Moneteo.com zajmuje się tematami oszczędnościowymi i walutowymi, skupiając się na kontach oszczędnościowych i walutowych oraz lokatach terminowych. Obserwuje rynek, dbając przy tym o aktualność danych. Do jej zawodowych zadań należy także kontakt z Czytelnikami.

Konto studenckie w mBanku to propozycja dla młodych ludzi między 18 a 26 rokiem życia. Prowadzenie rachunku jest bezpłatne, podobnie jak wypłaty z bankomatów w kraju, a opłaty za kartę debetową można dość łatwo uniknąć.Jeżeli założysz konto do 30 listopada 2017 r., i będziesz aktywnie korzystał z karty, dodatkowo otrzymasz 110 zł premii.

Spis treści

W naszej analizie znajdziesz najważniejsze informacje związane z eKontem dla młodych w mBanku – podstawowe opłaty i prowizje oraz dodatkowe produkty i usługi, z których może korzystać posiadacz tego rachunku.

Podstawowe parametry eKonta dla młodych

Studenci nie zawsze posiadają stałe źródło dochodów, dlatego koszty prowadzenia rachunku, karty debetowej czy wypłat z bankomatów są dla tej grupy klientów szczególnie istotne. Poniżej przedstawiamy najważniejsze opłaty i prowizje związane z eKontem dla młodych w mBanku:

Konto
0 zł
Karta
0 zł / 4 zł
Miesięczna opłata za kartę 0 zł / 4 zł

opłaty unikniesz, jeśli wykonasz kartą min. 5 transakcji / mies.

Bankomaty
0 zł / 2,50 zł
Bankomaty 0 zł / 2,50 zł

 • 0 zł - wypłata od 50 zł z dowolnego bankomatu
 • 2,50 zł - w przypadku, gdy kwota wypłaty jest niższa niż 50 zł

Przelew internetowy
0 zł
Płatności mobilne
Konto
Przeznaczenie konta

konto dla osób od 18. do 26. roku życia

Oprocentowanie rachunku

0%

Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

0 zł

Karta
Typy kart płatniczych

Visa Electron payWave

Funkcjonalność karty
 • płatności zbliżeniowe
 • płatności internetowe
 • cashback
Opłata za wydanie karty

0 zł

Opłata za odnowienie karty

0 zł

Miesięczna opłata za kartę

4 zł

Możliwość uniknięcia opłaty za kartę

opłaty unikniesz, jeśli wykonasz kartą min. 5 transakcji / mies.

Bankomaty i operacje gotówkowe
Wypłata z bankomatów w Polsce
 • 0 zł - wypłata od 50 zł z dowolnego bankomatu
 • 2,50 zł - w przypadku, gdy kwota wypłaty jest niższa niż 50 zł

Wypłata z bankomatów za granicą

10 zł

od 12 grudnia 2019 r. wypłata będzie darmowa (+ opłata za przewalutowanie)

Wpłata gotówki we wpłatomacie
 • 0 zł - wpłatomaty mBanku, Planet Cash i Cashline
 • 0,2%, min. 2 zł - wpłatomaty Euronet
Cashback

0 zł

Wpłata gotówki w oddziale banku

9 zł

Wypłata gotówki w oddziale banku

9 zł

Przelewy
Zwykły przelew internetowy

0 zł

Przelew natychmiastowy

5 zł

Zlecenie stałe

0 zł

Polecenie zapłaty

0 zł (2 zł miesięcznie za korzystanie z usługi)

Koszt przelewu SEPA

5 zł (spread na EUR ok. 6%)

Kody SMS (autoryzacja operacji)

0 zł

Inne
Płatności mobilne

110 zł w promocji „Zyskaj z eKontem m”

Młodzi klienci mBanku mogą obecnie zyskać 110 zł premii za założenie eKonta m i umiarkowaną aktywność w posługiwaniu się kartą. Aby uzyskać bonus, muszą spełnić następujące warunki:

 1. Do 30 listopada 2017 r. złożyć promocyjny wniosek o eKonto m wraz z kartą debetową, a następnie podpisać umowę o eKonto m oraz kartę.
 2. W dwóch kolejnych miesiącach następujących po miesiącu, w których zostało otworzone konto, przynajmniej raz zalogować się do aplikacji mobilnej mBanku i wykonać min. 8 płatności kartą na dowolną kwotę w punktach handlowo-usługowych.

Produkty i usługi powiązane

Młodzi ludzie często podążają za nowościami na rynku i cenią sobie swobodę i wygodę korzystania z konta. Poniższe produkty i usługi mogą to ułatwić:

 • płatności NFC - jeśli jesteś abonentem sieci T-Mobile lub Orange, możesz płacić zbliżeniowo smartfonem, wystarczy włączyć usługę u operatora, zamówić specjalną kartę SIM oraz posiadać odpowiedni telefon z anteną NFC. Korzystanie z karty NFC w mBanku jest bezpłatne.

 • BLIK – płatności mobilne BLIK są częścią aplikacji mobilnej mBanku. Pozwalają na płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych oraz wypłaty z bankomatów, a system opiera się na jednorazowych kodach generowanych w aplikacji.

 • eMax walutowy – konto walutowe w mBanku prowadzone jest w euro, dolarach, funtach i frankach. Do każdego rachunku z wyjątkiem tego w CHF można zamówić kartę płatniczą (koszt wydania i obsługi za pierwszy rok to 30 zł).

 • mSaver – rachunek do oszczędzania na codziennych wydatkach. Metoda opiera się na zaokrąglaniu np. transakcji kartą do pełnych złotych i przelewaniu nadwyżki na mSaver. Konto oszczędnościowe może nie jest wysoko oprocentowane, ale sama zasada funkcjonowania tej usługi sprawi, że naprawdę możesz odłożyć drobne kwoty bez konieczności monitorowania wydatków.

 • aplikacja mobilna – aplikacja mBanku na smartfony jest ciągle rozwijana i udoskonalana. Można w niej wykonać przelew, zmienić limit na karcie czy zapłacić zbliżeniowo telefonem.

 • mOkazje - oferta znanych marek i sieci sklepów dostępna w serwisie transakcyjnym mBanku. Za zakupy można płacić kartą, przelewem lub mTransferem, a bank zwraca klientowi część poniesionych wydatków. Wysokość jednorazowo naliczonego zwrotu w ramach jednej transakcji nie może przekroczyć kwoty 760 zł.

 • zniżki w szkołach językowych – posiadacze konta studenckiego w mBanku mogą korzystać ze zniżek do 25% w wybranych szkołach językowych;

 • 10% zniżki na bilety w Cinema City;

 • inwestycje – mBank udostępnia swoim klientom Supermarket Funduszy Inwestycyjnych oraz usługę eMakler, dzięki którym można inwestować w fundusze oraz w akcje na GPW.

Naszym zdaniem

eKonto dla młodych w mBanku to nowoczesny i funkcjonalny rachunek dla studentów. Pod kątem kosztów jest to lepsza opcja od tradycyjnego eKonta, gdzie trudniej uniknąć opłaty za kartę debetową, a bezpłatne wypłaty z bankomatów są ograniczone do niektórych sieci.

eKonto dla młodych oferuje sporo korzyści – płatności mobilne (w tym zbliżeniowe smartfonem), automatyczne oszczędzanie (mSaver), nowoczesną aplikację mobilną czy możliwość inwestowania na giełdzie. Należy również pamiętać, że po ukończeniu 26 lat bank przekształci eKonto dla młodych w wersję z darmowymi bankomatami (też dość atrakcyjną). Warto rozważyć taką ofertę.

Przydatne dokumenty

Komentarze i opinie

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy