Wróć

Visa poinformowała, iż 30 września 2021 r. kończy projekt Visa Oferty. Programy lojalnościowe będą kontynuowane we współpracy z konkretnymi bankami.

Visa Oferty – odzyskaj część wydanych pieniędzy

Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych

159 publikacji 3214 komentarzy

Recenzent promocji bankowych i autor tekstów poradnikowych dotyczących zarządzania finansami osobistymi będący zdania, że nawet najbardziej skomplikowane zagadnienie można przedstawić w prosty i przystępny sposób.


12 komentarzy
Visa Oferty – odzyskaj część wydanych pieniędzy
Spis treści

Firmy handlowe mają różne pomysły na „związanie” ze sobą klientów. Organizują promocje, proponują karty lojalnościowe, rozdają gadżety. Sposoby na przekonywanie klientów o atrakcyjności swojej oferty i zachęcanie ich do korzystania z niej mają też banki i inne instytucje finansowe – podwyższają oprocentowanie depozytów, obniżają koszty korzystania z produktów, nagradzają za częste korzystanie z kart płatniczych.

Właśnie ten ostatni sposób wykorzystują w swoich działaniach marketingowych operatorzy kart płatniczych - Mastercard (program Mastercard Bezcenne Chwile ) oraz Visa, o którego programie Visa Oferty piszemy poniżej.

Wystarczy rejestracja

Do programu Visa Oferty może przystąpić każdy pełnoletni posiadacz wydanej w Polsce karty Visa, który jest polskim rezydentem. Ważne, by karta była przypisana do rachunku prowadzonego w złotówkach.

Jak widzisz, warunki nie są trudne do spełnienia. Jeszcze tylko rejestracja na stronie programu lub w jego aplikacji mobilnej i już zaczniesz otrzymywać na utworzone w programie Twoje osobiste konto uczestnika informacje o ofertach, które mogą Cię zainteresować.

W regulaminie zapisano trzy istotne wykluczenia. Uczestnikiem programu Visa Oferty nie może być osoba, która:

 • posiada kartę dla firm lub do użytku służbowego;
 • posiada kartę pre-paid Visa, tj. przedpłaconą kartę na okaziciela, której posiadanie nie wymaga podpisywania z bankiem umowy o prowadzenie rachunku;
 • posiada jakąkolwiek inną kartę Visa, która nie może być wykorzystywana w programie.

Wymagania sprzętowe

Do uczestnictwa w programie potrzebny jest dostęp do Internetu. Dzięki niemu na adres e-mail podany podczas rejestracji otrzymasz (mniej więcej co miesiąc) informacje o aktualnych ofertach promocyjnych i będziesz mógł zarządzać swoim kontem w programie.

Regulamin wymaga, by w przeglądarce internetowej były włączone pliki cookies oraz Javascript. Zebrane w ten sposób dane oraz analiza dokonywanych transakcji mają pomóc organizatorowi programu w przedstawianiu Ci ofert jak najbardziej dopasowanych do Twoich preferencji zakupowych.

Wybierasz, płacisz, cieszysz się zwrotem

Informacje o aktualnie obowiązujących ofertach znajdziesz w korespondencji elektronicznej przesyłanej na podany podczas rejestracji w programie adres e-mail oraz na stronie programu.

W opisie oferty zobaczysz informacje o terminie jej obowiązywania i ewentualnie dodatkowe, szczegółowe wskazówki wynikające z ustaleń między organizacją Visa i partnerem programu. Jeśli są one dla Ciebie odpowiednie, aktywuj ofertę, która zostanie automatycznie przypisana do Twojej karty zarejestrowanej w programie. Po dokonaniu transakcji, na konto bankowe związane z Twoją kartą Visa, otrzymasz zwrot części wydanych pieniędzy. Powinno to nastąpić w ciągu pięciu dni roboczych.

Kwota zwrotu za jednorazową transakcję nie może być wyższa niż 760 zł. Dzięki temu zwrócona Ci kwota nie będzie podlegała opodatkowaniu.

Oferty Visa także przez aplikację mobilną

Program Visa Oferty dostępny jest także w specjalnej aplikacji, którą można zainstalować zarówno na urządzeniach z systemem Android, jak i iOS. Pozwala ona na:

 • rejestrację w programie;
 • zarządzanie ustawieniami i danymi osobowymi;
 • dostęp do najnowszych ofert (podczas połączenia online są one zapisywane w pamięci podręcznej, dzięki czemu można je przeglądać po przejściu w tryb offline);
 • sprawdzenie historii zwrotu pieniędzy.

Aplikacja umożliwia również dostęp do informacji z sekcji Pomoc oraz kontakt z działem obsługi klienta.

Ile można zyskać?

Wszystko zależy od tego, jakie aktualnie oferty są aktywne i jakie są Twoje preferencje zakupowe. Jak wspomnieliśmy, to Ty decydujesz, którą z ofert aktywujesz i sięgniesz po związane z nią profity.

Kilka ważnych uwag

Pamiętaj, że:

 • Transakcje mogą być realizowane w punktach stacjonarnych i sklepach internetowych.
 • Koniecznie trzeba płacić „realnym plastikiem” lub korzystając z rozwiązań Visa Checkout, Apple Pay czy Google Pay. Transakcje portfelem elektronicznym nie uprawniają do korzystania z ofert.
 • W programie Visa Oferty możesz zarejestrować maksymalnie pięć swoich kart płatniczych.
 • W Twoim interesie leży, by organizator programu posiadał aktualne informacje o Twoim adresie e-mail (na niego będą przysyłane informacje o ofertach) i używanej karcie Visa (jej dane możesz zaktualizować na swoim koncie w programie. Nowa karta powinna zostać „rozpoznana” jako aktywna przez system zarządzający programem w ciągu 24 godzin od chwili jej zarejestrowania w programie).
 • Visa może zakończyć realizację programu Visa Oferty w dowolnym momencie, ale musi o tym poinformować jego uczestników z 30-dniowym wyprzedzeniem.

Szybki moneyback

Naszym zdaniem, korzystanie z programu Visa Oferty nie jest trudne i uciążliwe. Rejestracja jest prosta i szybka. Nie trzeba podawać za wielu informacji, tylko tyle, ile faktycznie jest potrzebne dla udziału w programie typu moneyback. Pozytywnie oceniamy różnorodność ofert i fakt, że okres ich ważności jest liczony w tygodniach. Można sobie spokojnie rozplanować zakupy, ustalić ze znajomymi czy z rodziną terminy skorzystania z ofert w punktach gastronomicznych.

Dużym plusem programu Visa Oferty jest możliwość zarejestrowania w nim aż pięciu kart płatniczych tego operatora. Dzięki temu można zdobyć gotówkę przy okazji wypełniania „obowiązków” związanych z posiadaniem kilku kart. Owe „obowiązki” mogą wynikać z konieczności dokonywania określonej liczby transakcji w miesiącu czy wydania minimalnej kwoty kartą, by była ona bezpłatna, albo też wiązać się z wymaganiami promocji, w której uczestniczysz. W ten sposób możesz „upiec dwie pieczenie na jednym ogniu”.

Trzeba też podkreślić szybkość zwrotów. Powinny one trafić na konto uczestnika programu w ciągu pięciu dni roboczych od chwili dokonania transakcji. Patrząc na kilkunasto- czy nawet kilkudziesięciodniowe terminy w innych programach moneyback, to naprawdę szybko.

Dodatkowe możliwości

Na zakończenie dodajmy, że program Visa oferty to nie jedyna możliwość zgarnięcia bonusów za korzystanie z kart tej organizacji płatniczej. Często organizuje ona promocje, w których dokonanie płatności przy pomocy karty Visa na określoną kwotę oznacza dodatkowe rabaty na kupowane produkty/usługi lub zwrot części wydanych pieniędzy.

Dla posiadaczy kart Visa jest też cyklicznie organizowana loteria. Płatność spełniająca warunki regulaminu (na ogół w dowolnym miejscu, nie tylko u partnerów programu Visa Oferty) oznacza zdobycie losu dającego szansę na atrakcyjną nagrodę.


Oceń artykuł
0
(0 ocen)
Aby oddać głos, wskaż odpowiednią liczbę gwiazdek.
Dziękujemy za Twój głos Dziękujemy za Twój głos

Komentarze

(12)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
E
Ernest
Gość

Dzień dobry czy istnieje jakaś lista stałych partnerów Visa oferty w "moim ING"? Chodzi mi o oferty tylko dla klientów ING

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Ernest

Według mojej wiedzy nie ma takiej listy. Być może coś się zmieni od października, kiedy to przestanie funkcjonować program Visa Oferty i ponoć Visa ma bliżej współpracować z poszczególnymi bankami w tworzeniu promocji dla ich klientów.

Odpowiedz

P
Paweł
Gość

Czy po zarejestrowaniu karty trzeba ileś odczekać, np. do następnego dnia, czy mozna od razu iść na zakupy i skorzystać z rabatu?

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Paweł

Nie, nie ma takiej potrzeby. Zaraz po zarejestrowaniu karty w Visa Oferty można iść na zakupy. Potwierdziłem tę informację w Visa.

Odpowiedz

A
Andrzej
Gość

Ciekawsze to niż Bezcenne Chwile Mastercarda (nagroda od razu), ale rzadko jakieś sensowne oferty, przynajmniej jak dla mnie. A jakie jest Wasze zdanie?

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Andrzej

Programy lojalnościowe są tak tworzone, by zainteresowały możliwie szeroką grupę klientów. W praktyce wiele zależy od tego, jakich bank czy organizacja płatnicza dobierze sobie partnerów do ich prowadzenia.

Korzystam z obu programów - Visy i Mastercarda - i oba w pełni mnie nie satysfakcjonują. W Visa Oferty faktycznie oferty często dotyczą dość "niszowych" sklepów lub warunki skorzystania z oferty nie są zbyt atrakcyjne. Z kolei w Bezcennych Chwilach zbieranie punktów na atrakcyjną nagrodę trwa dość długo.

Warto jednak śledzić oba programy, bo od czasu do czasu trafiają się "perełki" pozwalające szybko otrzymać moneyback lub zgromadzić znaczną liczbę punktów


Odpowiedz

M
Michał
Gość
@Krzysztof Duliński

I właśnie ogłosili, że 30 września zamykają program :)

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Michał

Zobaczymy, jak będzie wyglądało zapowiadane przez Visę rozwijanie programów lojalnościowych we współpracy z konkretnymi bankami. Może będzie to coś atrakcyjniejszego niż dotąd, bo banki będą się chciały wyróżnić od konkurencji. Zobaczymy.

Odpowiedz

P
Paweł
Gość
@Krzysztof Duliński

coś wiadomo?

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Paweł

Jak dotąd nie zaobserwowaliśmy aktywnej współpracy Visy z poszczególnymi bankami, organizacja także nie informuje konkretnie o swoich planach.

Obecnie bardziej aktywny jest Mastercard, który przygotowuje znacznie więcej akcji promocyjnych w ramach programu Bezcenne Chwile.

Odpowiedz

M
MICHAŁ
Gość
@Krzysztof Duliński

W ING trochę ciekawych ofert jest w Visa Oferty, ale to chyba jedyny Bank, który został w programie

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@MICHAŁ

Tak, to prawda. W ING propozycje w Visa Oferty pojawiają się regularnie. Obecnie widzę u siebie m.in. zwroty za zakupy w serwisie Taniaksiazka.pl czy Legimi, w firmach Grycan czy Wojas, skorzystanie z Poczty Kwiatowej.

Odpowiedz