Bank opublikował nową Tabelę oprocentowania. Aktualne warunki Lokaty dla Ciebie znajdziesz w jej analizie.

Nawet 7,2% na Lokacie dla Ciebie w Raiffeisen Digital Banku

Publikacja:
Nawet 7,2% na Lokacie dla Ciebie w Raiffeisen Digital Banku
Czas trwania
Cel (zysk) 7,2% w skali roku dla kwot od 100 zł do 200 000 zł.
Uczestnik Nowy i obecny klient banku.
Po drodze Założenie lokaty.
Raiffeisen Digital Bank proponuje nowym i obecnym klientom założenie 3-miesięcznej Lokaty dla Ciebie z oprocentowaniem 7,2% w skali roku. Wymagania sprowadzają się do posiadania konta osobistego w tym banku oraz wpłaty pieniędzy na lokatę.

Lokata dla Ciebie

Ofertę przygotował Raiffeisen Digital Bank.

Do kiedy możesz skorzystać?

Bank nie określił terminu ważności oferty. Oznacza to, że może ona zostać zmieniona w każdej chwili po wprowadzeniu nowej tabeli oprocentowania.

Co możesz zyskać?

Wysokość oprocentowania 3-miesięcznej Lokaty dla Ciebie wynosi 7,2% w skali roku.

Bank oferuje też depozyty  6- i 12-miesięczny z oprocentowaniem 6,1% w skali roku.

Czy możesz skorzystać?

Z oferty mogą skorzystać nowi i obecni klienci Raiffeisen Digital Banku pod warunkiem, że posiadają w nim konto osobiste i dostęp do aplikacji mobilnej.

Co musisz zrobić?

Droga do 7,2% w Raiffeisen Digital Banku
 • Krok 1. Załóż konto osobiste w aplikacji mobilnej Raiffeisen Digital Banku

  Podpisz z Raiffeisen Digital Bankiem umowę o konto osobiste, gdyż tylko posiadacz ROR-u w tym banku może skorzystać z Lokaty dla Ciebie.

  Jeśli już posiadasz rachunek w Raiffeisen Digital Banku, od razu przechodzisz do kolejnego kroku.

 • Krok 2. Załóż Lokatę dla Ciebie

  Po uzyskaniu dostępu do bankowości elektronicznej Raiffeisen Digital Banku wybierz opcję Załóż lokatę, po czym określ czas trwania Lokaty dla Ciebie, który uważasz za najodpowiedniejszy dla siebie oraz podaj kwotę, którą chcesz na niej ulokować.

  Bank pozwala na otwarcie kilku depozytów, ale ich sumaryczna kwota nie może przekroczyć 1 mln zł.

 • Premia. Odbierz należne odsetki, pamiętaj o formalnościach podatkowych

  Postępowanie po upływie okresu umownego będzie uzależnione od charakteru lokaty:

  • jeśli założyłeś jaką jako nieodnawialną i nie zmieniłeś swojej dyspozycji, to zdeponowana kwota wraz z odsetkami wróci na Twoje konto osobiste;
  • w przypadku, gdy założysz depozyt jako odnawialny i nie zmienisz swojej decyzji w czasie jej trwania lub zmienisz lokatę nieodnawialną na odnawialną, najpóźniej na 3 dni robocze przed datą zapadalności bank przedstawi Ci warunki lokaty na kolejny okres. Możesz je milcząco zaakceptować (wówczas bank otworzy dla Ciebie nową lokatę na kwotę stanowiącą sumę wpłaconego kapitału i należnych Ci odsetek) lub wyrazić sprzeciw, wysyłając do Raiffeisen Digital Banku wiadomość z adresu e-mail, który podałeś przy podpisywaniu umowy albo za pośrednictwem czatu w aplikacji mobilnej banku. Wówczas pieniądze wrócą do Ciebie. W każdej chwili możesz też zerwać odnowioną lokatę.

  Uwaga: polskie przepisy podatkowe przewidują opodatkowanie odsetek z oszczędności podatkiem od zysków kapitałowych, tzw. podatkiem Belki, w wysokości 19%. W Austrii, skąd pochodzi Raiffeisen Digital Bank, obowiązuje podobne rozwiązanie, ale wysokość podatku wynosi aż 25%. Bank pobiera podatek właśnie w takiej wysokości, mimo że odsetki są naliczone dla polskiego klienta. Innymi słowy, Twój zysk będzie nieco niższy od identycznej lokaty założonej w polskim banku.

  Istnieje jednak możliwość, byś jako polski podatnik został zwolniony z obowiązku podatkowego w Austrii. Musisz przedstawić w banku podpisane przez Twój urząd skarbowy zaświadczenie o rezydencji podatkowej poza terytorium Austrii (deklaracja IS-QU1). Wówczas zysk z odsetek będziesz musiał rozliczyć w Polsce, czyli samodzielnie zapłacić 19% podatku.

  Gdybyś zdecydował się pozostać przy opodatkowaniu na zasadach austriackich, jako rezydent podatkowy w Polsce musisz zgłosić swoje dochody z odsetek polskiemu organowi finansowemu!

  Jeżeli podatek w Austrii został już pobrany, w banku lub w austriackim Ministerstwie Finansów możesz ubiegać się o jego zwrot, ale dopiero po zakończeniu 2024 roku. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Mission complete!

Produkty, których dotyczy promocja

Konto osobiste

Raiffeisen Digital Bank
 • Konto
  0 zł
 • Karta
  0 zł
 • Bankomaty
  0 zł

 • Przelew internetowy
  0 zł
 • Oprocentowanie
  6,1%
 • Zakres kwot
  100 - 200 000 zł
 • Czas trwania
  3 miesiące
 • Konto osobiste
  TAK

Zysk odsetek podlega austriackiemu podatkowi od zysków kapitałowych w wysokości 25%. Aby zapłacić polski podatek (19%), należy złożyć w banku odpowiednie dokumenty.

Krzysztof Duliński

Autor tekstu o promocji
Oceń promocję
4
(2 oceny)
Twój głos pomoże innym Bankonautom w podjęciu decyzji, czy warto skorzystać z tej promocji. Średnia ocen uwzględnia ocenę Bankonauty - Autora tekstu, który szczegółowo przyjrzał się ofercie.
Dziękujemy za Twój głos Dziękujemy za Twój głos