500 zł za założenie jednoosobowej działalności gospodarczej z mBankiem + 2 lata bez opłat za mBiznes konto Standard

Publikacja:
500 zł za założenie jednoosobowej działalności gospodarczej z mBankiem + 2 lata bez opłat za mBiznes konto Standard
Czas trwania
Cel (zysk) 500 zł premii gotówkowej i zwolnienie z podstawowych opłat przez 24 miesiące.
Uczestnik Osoba nieprowadząca działalności gospodarczej, która zdecyduje się na jej rejestrację z mBankiem (odnośnie premii gotówkowej) lub prowadzący JDG albo spółkę (odnośnie zwolnienia z opłat).
Po drodze Należy zarejestrować działalność gospodarczą z mBankiem, otworzyć mBiznes konto Standard i w ciągu 30 dni wykonać transakcje kartą na łączną kwotę min. 1000 zł.
mBank bardzo aktywnie walczy o pozyskanie nowych klientów firmowych. Jeśli rozważasz założenie działalności gospodarczej, to dopełniając formalności z pomocą tego banku, zyskasz 500 zł premii za otwarcie jednoosobowej działalności gospodarczej w trakcie wnioskowania o darmowe przez 24 miesiące mBiznes konto Standard.

Bardzo często warunkiem zdobycia premii w promocji organizowanej przez bank jest sięgnięcie po jeden z jego produktów i wykazanie się aktywnością. Tym razem też jest to konieczne, ale dla zdobycia premii gotówkowej kluczowe jest… założenie własnej firmy z "pomocą" mBanku w ramach akcji "Otwórz firmę z terminalem za 0 zł przez lata". A możesz to zrobić zdalnie, przez Internet.

mBank przekonuje, że warto rozkręcać biznes właśnie z nim, gdyż w jednym miejscu możesz załatwić rejestrację firmy, otwarcie rachunku firmowego, a także uzyskać bezpłatną konsultację księgowej.

Promocja obowiązuje do 31 marca 2023 r. Przyjrzyjmy się, kto i na jakich warunkach może zgarnąć atrakcyjne bonusy – 500 zł w gotówce i zwolnienie z opłat za podstawowe usługi przez dwa lata.

Jakie nagrody są do zgarnięcia?

Zacznijmy od dokładnego przedstawienia nagród, jakie są do zdobycia w akcji przygotowanej przez mBank. A jest ich kilka.

Premia gotówkowa

Pierwszą jest 500 zł premii gotówkowej za otwarcie mBiznes konta Standard z kartą debetową Mastercard Debit Business, Mastercard Business WOŚP lub Mastercard Business WOŚP Mobilną i wykonanie transakcji plastikiem.

Bezpłatne rachunki i karty

Natomiast drugi bonus – 24-miesięczne zwolnienie z opłat za podstawowe usługi bankoweprzysługuje za samo otwarcie rachunku (o ile nie posiadasz go już w mBanku dla danego numeru NIP). Gwarancja braku opłat obejmuje następujące czynności:

 • prowadzenie rachunku mBiznes konto Standard;
 • nielimitowany pakiet darmowych przelewów internetowych w PLN (Elixir) z rachunku podstawowego;
 • nielimitowany pakiet darmowych przelewów internetowych w EUR (SEPA) do krajów Unii Europejskiej oraz Islandii, Norwegii, Liechtensteinu i Szwajcarii z rachunku podstawowego;
 • korzystanie z pierwszej karty debetowej wydanej do rachunku (dotyczy tylko wybranych kart oferowanych do konta: Mastercard Debit Business, Visa Business Debit, Mastercard Business WOŚP i Mastercard Business WOŚP Mobilna);
 • wypłaty w PLN z bankomatów mBanku, Planet Cash, Euronet i Santander Bank Polska S.A. na terenie Polski;
 • wpłaty w PLN we wpłatomatach mBanku, Planet Cash, Cashline oraz Euronet na terenie Polski.

Dodatkiem do drugiej nagrody jest możliwość bezpłatnego korzystania przez 1 miesiąc (liczony od dnia zawarcia umowy o prowadzenie rachunku) z mOrganizera finansów.

To jeszcze nie wszystko. Zyskasz też możliwość otwarcia do rachunku bieżącego objętego promocją do 5 rachunków pomocniczych mBiznes Konto Pomocnicze z poniższymi warunkami obowiązującymi przez 24 miesiące od ich otwarcia:

 • prowadzenie rachunku za 0 zł;
 • pakiet 10 darmowych przelewów internetowych w PLN (ELIXIR) miesięcznie;
 • prawo dobrania do każdego rachunku pomocniczego jednej karty debetowej (do wyboru spośród wspomnianych wyżej) za 0 zł przez 24 miesiące.

Bank umożliwi Ci też otwarcie rachunków walutowych mBiznes konto walutowe dla firm w walucie EUR i/lub USD (po jednym w każdej walucie), które przez 24 miesiące od dnia zawarcia umowy będą prowadzone bezpłatnie. W przypadku skorzystania z tej możliwości będziesz mógł, w zależności od waluty rachunku, dobrać do niego jedną kartę walutową Visa Business USD lub EUR, która przez cały okres ważności będzie prowadzona za 0 zł.

Darmowy terminal

Uczestnicząc w tej promocji, będziesz mógł też zamówić terminal płatniczy na specjalnych zasadach. Jeśli spełniasz warunki przystąpienia do Programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego Polska Bezgotówkowa, abonament za Twój POS przez 24 miesiące wyniesie 0 zł. Nie zapłacisz też za instalację terminala oraz prowizji od transakcji kartami Visa i Mastercard do 100 tys. zł obrotu w ciągu 12 miesięcy.

Gdybyś nie spełniał warunków wspomnianego programu, to Twój abonament i instalacja również będą darmowe, ale będzie Cię obowiązywała prowizja od obrotu kartami.

W skrócie

Zakładając jednoosobową działalność gospodarczą z mBankiem, zyskujesz nowoczesne konto firmowe, możesz z niego bezpłatnie korzystać przez dwa lata, a do tego otrzymasz bonus w wysokości 500 zł na dobry początek oraz wsparcie w prowadzeniu księgowości swojej nowej firmy.

Dodajmy, że na podstawie analizy aktywności swoich klientów bank oszacował wartość bonusu w postaci samego zwolnienia z opłat na aż 1700 zł. Jeśli dodać do tego 500 zł premii gotówkowej, to Twój zysk może wynieść nawet 2200 zł!

Jakie decyzje trzeba podjąć przed złożeniem wniosku?

Przygotowując się do założenia firmy, trzeba przemyśleć wiele szczegółów – nazwę, miejsce prowadzenia działalności, formę opodatkowania, korzystanie (lub nie) z usług księgowej itp.

Tematów jest tak wiele, że mogłeś o czymś zapomnieć, więc mBank przygotował wykaz pytań, na które musisz znać odpowiedzi. Znajdziesz je tutaj.

Kto może otrzymać nagrodę gotówkową?

Wniosek o założenie firmy z mBankiem mogą złożyć pełnoletnie osoby fizyczne z pełną zdolnością do czynności prawnych, które posiadają polskie obywatelstwo, dowód osobisty i stały adres zamieszkania na terytorium Polski.

Nie ma znaczenia, czy jesteś już klientem mBanku, czy dopiero zamierzasz nim zostać. W tym drugim przypadku proces zakładania działalności gospodarczej będzie jednak nieco dłuższy, gdyż bank musi zweryfikować Twoją tożsamość. Może się to odbyć podczas spotkania z kurierem lub w placówce bankowej.

Najważniejsze, byś w dniu składania wniosku nie prowadził jednoosobowej działalności gospodarczej. Bank zastrzega również, że jeśli brałeś udział we wcześniejszych edycjach niniejszej promocji, to nie możesz skorzystać z najnowszej oferty.

Jak wygląda droga po 500 zł premii?

Krótko mówiąc – jest krótka, prosta i przyjemna. Sprowadza się do złożenia wniosków o otwarcie działalności gospodarczej i rachunku firmowego oraz do płatności kartą. Oto szczegóły:

Start
 • Krok 1

  Do 31 marca 2023 r. na stronie internetowej mBanku złóż wniosek o rejestrację jednoosobowej działalności gospodarczej wraz z wnioskiem o otwarcie rachunku mBiznes konto Standard z kartą Mastercard Debit Business, Mastercard Business WOŚP lub Mastercard Business WOŚP Mobilną. Do wspomnianej daty musisz dopełnić wszelkich formalności.

  Pamiętaj też, że jeśli we wniosku wybierzesz inną kartę niż wspomniane powyżej, Twoja premia przepadnie!

 • Krok 2

  W ciągu 30 dni od podpisania umowy rachunku firmowego wykonaj wydaną do niego kartą debetową transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 1000 zł.

 • Premia

  Premię otrzymasz na nowo otwarte mBiznes Konto Standard do końca miesiąca następującego po tym, w którym spełniłeś warunki aktywności.

Mission complete!

Przykład: jeśli założysz konto 17 lutego, to na wydanie 1000 zł masz czas do 18 marca 2023 r. Premia zostanie przelana na Twoje nowe konto do końca kwietnia 2023 r.

Nagroda, którą zgarniesz, uczestnicząc w tej akcji, będzie związana z prowadzoną przez Ciebie działalnością gospodarczą i dlatego musisz ją ująć po stronie przychodów swojej firmy.

Ile kosztuje mBiznes Konto Standard w mBanku?

Po zakończeniu 24-miesięcznego okresu promocyjnego bank będzie pobierał opłaty zgodnie z Taryfą prowizji i opłat bankowych dla firm w ramach bankowości detalicznej mBank S.A. dla rachunku mBiznes konto Standard. Spójrz więc na standardowe koszty związane z tym rachunkiem.

mBiznes konto Standard

Oferta nieaktywna
mBank
 • Konto
  0 zł / 19 zł

 • Karta
  5 zł / 7 zł

 • Bankomaty
  0 zł / 3,5%, min. 5 zł

 • Przelew internetowy
  1,50 zł
Unikalne cechy: darmowe wpłatomaty niektórych sieci.

Atrakcyjna premia dla przyszłych przedsiębiorców

To już kolejna odsłona specjalnej oferty mBanku dla wszystkich rozpoczynających działalność gospodarczą, którzy zdecydują się nie tylko na założenie własnego biznesu, ale przy okazji otworzą także konto do jego obsługi. Co prawda, uzyskana w promocji premia nie pozwoli raczej na zakup wyposażenia dla firmy, rozkręcenie działalności czy kampanię marketingową, ale zapewne przyda się, gdy kosztów jest wiele, a na dochody trzeba poczekać.

Naszym zdaniem warto przemyśleć propozycję mBanku, gdyż jest kompleksowa i wiąże się z atrakcyjną premią gotówkową. Konkretną wartość ma też zwolnienie z opłat za rachunek, i to aż przez 2 lata.

Krzysztof Duliński

Autor tekstu o promocji
Oceń promocję
0
(0 ocen)
Twój głos pomoże innym Bankonautom w podjęciu decyzji, czy warto skorzystać z tej promocji. Średnia ocen uwzględnia ocenę Bankonauty - Autora tekstu, który szczegółowo przyjrzał się ofercie.
Dziękujemy za Twój głos Dziękujemy za Twój głos