Oferta została wycofana. Sprawdź inne produkty od: mBank.

eKonto mobilne w mBanku - Recenzja

Komentarze i opinie
Dlaczego możesz nam zaufać?
🧐
Dlaczego możesz nam zaufać?

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych

145 publikacji 4493 komentarze

Na Moneteo.com zajmuje się tematami oszczędnościowymi i walutowymi, skupiając się na kontach oszczędnościowych i walutowych oraz lokatach terminowych. Obserwuje rynek, dbając przy tym o aktualność danych. Do jej zawodowych zadań należy także kontakt z Czytelnikami.

Szczegóły oferty

Dla ceniących wygodę klientów mBank przygotował dwa rodzaje rachunków: eKonto mobilne i eKonto mobilne plus. Choć ich parametry wydają się bardzo podobne, to jednak oba konta nie są identyczne – warto więc nieco lepiej je poznać. Tym, co je łączy, jest szeroki wachlarz usług dodatkowych oraz do 450 zł premii, którą bank nagradza nowych klientów.

Spis treści

Wspólną cechą eKonta mobilnego i mobilnego plus są stosunkowo niskie opłaty oraz szybki dostęp do posiadanych środków – klienci banku mogą wygodnie zarządzać swoimi finansami poprzez nowoczesny system transakcyjny oraz aplikację mobilną. Dla osób ceniących komfort i bezpieczeństwo zakupów ten aspekt na pewno będzie dodatkowym atutem.

Warto w tym miejscu dodać, że oferta kont osobistych mBanku jest znacznie szersza i obejmuje także: eKonto w wersji podstawowej oraz eKonto z darmowymi bankomatami.

W tej analizie skupimy się na dwóch wersjach rachunku eKonto: mobilnej oraz mobilnej plus.

Pełna analiza


eKonto mobilne

eKonto mobilne to rachunek przeznaczony dla aktywnych klientów, którzy chętnie korzystają z takich udogodnień, jak płatności kartą zbliżeniową lub za pomocą telefonu (usługa BLIK). Bank zapewnia także dostęp do nowoczesnego serwisu transakcyjnego, ułatwiającego zakupy ze zniżką czy skorzystanie z moneybacku.

Jednak atutem konta są nie tylko technologie mobilne, lecz również dość niskie opłaty. Otwarcie i prowadzenie rachunku jest bezpłatne, podobnie jak internetowe przelewy i wypłaty z własnych bankomatów oraz sieci Euronet, BZ WBK i Planet Cash.

Bank nie pobiera też opłat za korzystanie z karty debetowej – jednak tylko wtedy, gdy przeprowadzimy bezgotówkowe transakcje na łączną kwotę min. 200 zł miesięcznie.

Konto
0 zł
Karta
0 zł
Miesięczna opłata za kartę

0 zł


opłaty unikniesz, jeżeli wykonasz transakcje dowolną kartą debetową/kredytową na łączną kwotę min. 200 zł / mies.

Bankomaty
0 zł / 2,50 zł / 7 zł
Bankomaty 0 zł / 2,50 zł / 7 zł

 • 0 zł - wypłaty z bankomatów mBanku, Santander Bank Polska, Planet Cash i Euronet, jeżeli wypłacana kwota wynosi min. 100 zł
 • 2,50 zł - wypłata z powyższych bankomatów, jeśli wypłacana kwota jest niższa niż 100 zł
 • 7 zł - pozostałe bankomaty
Przelew internetowy
0 zł
Konto
Przeznaczenie konta

konto uniwersalne dla osób powyżej 18. r.ż.

Oprocentowanie rachunku

0%

Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

0 zł

Karta
Typy kart płatniczych
 • Mastercard Debit PayPass
 • Visa Electron payWave
Funkcjonalność karty
 • płatności zbliżeniowe
 • płatności internetowe
 • cashback
 • możliwość odpłatnego ubezpieczenia karty
 • moneyback
Opłata za wydanie karty

0 zł

Opłata za odnowienie karty

0 zł

Miesięczna opłata za kartę

0 zł

Możliwość uniknięcia opłaty za kartę

opłaty unikniesz, jeżeli wykonasz transakcje dowolną kartą debetową/kredytową na łączną kwotę min. 200 zł / mies.

Bankomaty i operacje gotówkowe
Wypłata z bankomatów w Polsce
 • 0 zł - wypłaty z bankomatów mBanku, Santander Bank Polska, Planet Cash i Euronet, jeżeli wypłacana kwota wynosi min. 100 zł
 • 2,50 zł - wypłata z powyższych bankomatów, jeśli wypłacana kwota jest niższa niż 100 zł
 • 7 zł - pozostałe bankomaty
Wypłata z bankomatów za granicą

10 zł (+ od 3% do 5,9% za przewalutowanie)

Wpłata gotówki we wpłatomacie
 • 0 zł - wpłatomaty mBanku, Planet Cash i Cashline
 • 0,2%, min. 2 zł - wpłatomaty Euronet
Cashback

0 zł

Wpłata gotówki w oddziale banku

9 zł

Wypłata gotówki w oddziale banku

9 zł

Przelewy
Zwykły przelew internetowy

0 zł

Przelew natychmiastowy

5 zł

Zlecenie stałe

0 zł

Polecenie zapłaty

0 zł (2 zł miesięcznie za korzystanie z usługi)

Koszt przelewu SEPA

5 zł (spread na EUR wynosi ok. 6%)

Koszt przelewu (zagranicznego) SWIFT

0,35%, min. 25 zł, maks. 200 zł

Kody SMS (autoryzacja operacji)

0 zł

eKonto mobilne plus – opłat nieco więcej

Także w przypadku tego konta otrzymujemy całkiem spory pakiet bezpłatnych usług. Należą do nich:

 • przelewy wewnętrzne i zewnętrzne w placówce banku;

 • krajowe przelewy internetowe;

 • usługa korzystania z polecenia zapłaty;

 • wypłaty ze wszystkich bankomatów – zarówno własnych, jak i obcych, w kraju i na świecie. Jest to istotna różnica w porównaniu z eKontem mobilnym, w którym mBank zapewnia bezprowizyjne wypłaty jedynie we własnych bankomatach oraz w sieci Euronet, BZ WBK i Planet Cash.

Bezpłatne jest także otwarcie rachunku. Jeżeli jednak chcemy uniknąć opłaty za jego prowadzenie, musimy zasilić konto kwotą minimum 1 000 zł miesięcznie.

Niestety, podobnie jak w przypadku eKonta mobilnego, także korzystanie z karty debetowej wiąże się ze spełnieniem dodatkowego wymogu. Bank nie obciąży nas opłatą, o ile przeprowadzimy transakcję bezgotówkową (lub transakcje) na kwotę min. 200 zł miesięcznie, w przeciwnym razie zapłacimy 4 zł.

Niuanse i haczyki

Ponieważ wiele ważnych dla klienta informacji jest ukrytych w rozmaitych regulaminach i tabelkach, warto w tym miejscu doprecyzować ich znaczenie.

 • Pod pojęciem transakcji bezgotówkowej należy rozumieć tylko i wyłącznie zakup kartą w sklepie w Polsce i za granicą, transakcję MO/TO (zamówienie pocztowe/telefoniczne), płatność internetową oraz mTransfer z karty kredytowej. Do transakcji bezgotówkowych nie są natomiast wliczane wypłaty z bankomatów i w oddziałach banków czy też wypłata pieniędzy realizowana w ramach cash back.
 • Przypomnijmy również, że bank sumuje wszystkie transakcje rozliczone w danym miesiącu i dopiero wtedy podejmuje decyzję o zwolnieniu z opłaty za kartę. Nie warto więc wykonywać płatności w ostatnich dniach miesiąca, gdyż informacje o nich mogą dotrzeć do mBanku zbyt późno. Należy również wziąć pod uwagę, że opłata pobierana jest od kart wydanych - w tym kart wydanych a nieaktywowanych przez użytkownika.
 • Choć krajowe przelewy internetowe są dla obu kont bezpłatne, to jednak od tej zasady istnieją dwa wyjątki: za przelew ekspresowy zapłacimy 5 zł, za przelew SORBNET – 35 zł.

Usługi powiązane

Godny podkreślenia jest fakt, że oba rachunki umożliwiają dostęp do całkiem pokaźnego pakietu usług dodatkowych. Należą do nich:

 • Aplikacja Mobilna - wyposażona w szereg funkcjonalności ułatwiających zarządzanie kontem i umożliwiająca szybkie wykonanie płatności. Aplikacja pozwala m.in. na sprawdzenie stanu konta bez logowania, przelewy na numer telefonu, płatności za pomocą QR kodu czy też płatności zbliżeniowe telefonem. Ta ostatnia usługa (dodajmy w tym miejscu – bezpłatna) pozwala na zarabianie na zakupach w ramach mOkazji.

  Ponadto płacąc telefonem można też uzyskać rabaty do 55 proc. w ramach specjalnego programu rabatowego.

  Kolejnym udogodnieniem jest usługa BLIK umożliwiająca dokonywanie szybkich, prostych i bezpiecznych płatności mobilnych. Za pomocą BLIK-u (czyli generowanego do każdej transakcji 6-cyfrowego kodu) można wypłacić pieniądze z bankomatu lub zapłacić w sklepie stacjonarnym bądź internetowym.

 • mOkazje – wraz z kontem klienci mBanku zyskują dostęp do wyselekcjonowanej oferty znanych marek i sieci sklepów, dostępnej w serwisie transakcyjnym mBanku. Za zakupy mogą płacić kartą, przelewem lub mTransferem, a bank zwraca im część poniesionych wydatków. Wysokość jednorazowo naliczonego moneybacku w ramach jednej transakcji nie może przekroczyć kwoty 760 zł. Jeżeli wartość zwrotu przekroczy ten pułap, wówczas kwota moneyback przekraczająca limit nie jest naliczana i nie jest należna – warto o tym pamiętać robiąc zakupy! Zwrot następuje w ciągu 60 dni od zaksięgowania płatności spełniającej warunki mOkazji.
 • Program rabatowy – powiązana z kontem karta upoważnia także do zniżek w partnerskich sklepach mBanku, zarówno „naziemnych”, jak i internetowych. Sklepy te łatwo można zlokalizować za pomocą wyszukiwarki zamieszczonej na stronie. Aby otrzymać rabat przy zakupach przez Internet, należy wpisać w formularzu zamówienia numer BIN, czyli pierwszych sześć cyfr karty mBanku oraz zmienić limit płatności internetowych (dla bezpieczeństwa klientów jest ustawiony na 0).

  Natomiast w zwykłych sklepach przed wystawieniem rachunku należy poinformować sprzedawcę, że chcemy skorzystać ze zniżki.

  Warto zwrócić uwagę na fakt, że chociaż mOkazje i Program rabatowy pozwalają zaoszczędzić na zakupach, to jednak obie usługi są skonstruowane w nieco inny sposób: w przypadku mOkazji to bank wypłaca nam premię na konto, w przypadku Programu rabatowego - dostajemy rabat od sprzedawcy. Co istotne, jedno nie wyklucza drugiego - możemy zarabiać na moneybacku i korzystać ze zniżek, obniżając tym samym miesięczne wydatki.

 • Usługa mTransfer – umożliwia szybkie dokonywanie płatności za zakupy w internecie. Usługa jest bezpłatna, nie wymaga aktywacji, jest dostępna 7 dni w tygodniu (także w weekendy i święta). Ponadto może być przeprowadzona za pomocą urządzeń mobilnych, np. tabletu albo smartfona. Płatności są pobierane w czasie rzeczywistym z indywidualnego lub firmowego konta klienta, ewentualnie z kredytu gotówkowego w mTransferze, limitu kredytu odnawialnego w rachunku lub z limitu karty kredytowej mBanku.
 • mNawigacja Finansowa – to przydatne i funkcjonalne narzędzie do monitorowania domowych finansów. Usługa pozwala na łatwe kontrolowanie wydatków i ich analizę w czasie. Dzięki niej bez problemu możemy sprawdzić, ile wydaliśmy w danym miesiącu na paliwo lub zakupy w hipermarkecie, a w efekcie planowanie budżetu staje się znacznie łatwiejszym i przyjemniejszym zajęciem.
 • Ekspert online – choć ta usługa wydaje się mniej ważna, to jednak ma duży wpływ na jakość obsługi klienta. Eksperci banku są dostępni przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Dla osób, które bezskutecznie próbowały dodzwonić się na infolinię innych banków, to udogodnienie będzie naprawdę dużą zaletą.

Zintegrowane usługi inwestycyjne

Właściciele obu eKont mobilnych mają również możliwość inwestowania w atrakcyjne produkty finansowe. Osoby, które chcą korzystnie ulokować nadwyżkę pieniędzy, mają do wyboru następujące opcje:

 • eMAKLER – to bezpłatna usługa połączona z rachunkiem bankowym, która daje dużą swobodę w dokonywaniu transakcji, bez konieczności przelewania środków na inne konto. Dzięki niej za pośrednictwem internetu możemy inwestować w akcje, obligacje, oferty publiczne i inne instrumenty finansowe, a także zyskać dostęp do serwisu informacyjnego mBanku, zawierającego aktualności z rynku, analizy i rekomendacje.
 • Supermarket Funduszy Inwestycyjnych (SFI) – bezpłatna i działająca 24 godziny na dobę internetowa platforma do zakupu i sprzedaży jednostek funduszy inwestycyjnych. Bank nie pobiera opłat za przeprowadzane transakcje, co czyni tę opcję jedną z najciekawszych na rynku. Także próg inwestowania jest wyjątkowo niski i wynosi zaledwie 100 zł. Ponadto funduszami można zarządzać prosto z rachunku, czyli szybko, skutecznie, tanio i wygodnie.

450 zł premii w promocji rachunków mobilnych

Klienci, którzy do końca lutego otworzą jeden z tych rachunków, mogą zdobyć premię w wysokości 450 zł. Choć łączne warunki promocji nie są łatwe do spełnienia, warto zastanowić się nad tą ofertą. Tym bardziej, że nowe konto jest powiązane z atrakcyjną 3-miesięczną lokatą oprocentowaną na 4% (aktualnie jest to najlepsza kwartalna lokata mBanku). eKonto mobilne z lokatą możesz założyć na stronie mBanku.

Z oferty promocyjnej mogą skorzystać jedynie nowi klienci mBanku, którzy do dnia 29 lutego 2016 r. złożą wniosek o otwarcie rachunku wraz z kartą debetową.

Dodatkowo właściciel konta musi:

 • zapewnić miesięczne wpływy na konto w wysokości min. 1000 zł,
 • zalogować się do aplikacji mobilnej mBanku.

Maksymalnie można zyskać 450 zł, przy czym bank premiuje różne aktywności: logowanie do aplikacji mobilnej, zakupy kartą lub telefonem oraz korzystanie z ubezpieczeń zakupionych za pośrednictwem mBanku.

Premie do kont mobilnych w mBanku

Komentarz redakcji

Niewątpliwie oba konta mają wspólny mianownik – jest to interesująca oferta dla aktywnych klientów, preferujących płatności kartą. Natomiast osoby rzadko płacące plastikiem muszą się liczyć z dodatkową opłatą, która wynosi 4 zł miesięcznie.

W przypadku eKonta mobilnego plus dochodzi także kolejny wymóg – bank wymaga stałych wpływów na konto w wysokości minimum 1000 zł miesięcznie, w przeciwnym razie pobiera 5 zł opłaty za prowadzenie konta. Dodaną wartością "wersji plus" są jednak bezprowizyjne wypłaty ze wszystkich bankomatów.

eKonto mobilne sprawdzi się zarówno jako rachunek główny, jak i dodatkowy; eKonto mobilne plus lepiej się spisze w kategorii konta głównego, na które co miesiąc wpływa np. wynagrodzenie.

Nie ulega wątpliwości, że mBank nie tylko chce przyciągnąć klientów, ale także pragnie ich zatrzymać na dłużej. Świadczy o tym choćby szeroki zestaw usług dodatkowych (m.in. programy rabatowe, szybkie przelewy, zintegrowane z eKontem rachunki inwestycyjne, itd.), z których klient może skorzystać.

Do końca lutego 2016 r. trwa promocja, w której do zyskania jest do 450 zł premii. Jeżeli parametry eKonta mobilnego lub mobilnego plus są dla Ciebie odpowiednie, warto skorzystać z tej okazji.

Przydatne dokumenty