Oferta została wycofana. Sprawdź inne produkty od: mBank.

izzyKonto w mBanku - Recenzja

Analiza produktowa

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Pokaż więcej

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych

147 publikacji 4490 komentarzy

Na Moneteo.com zajmuje się tematami oszczędnościowymi i walutowymi, skupiając się na kontach oszczędnościowych i walutowych oraz lokatach terminowych. Obserwuje rynek, dbając przy tym o aktualność danych. Do jej zawodowych zadań należy także kontakt z Czytelnikami.

Obecnie izzyKonto stanowi jedną z najciekawszych ofert dla niepełnoletnich klientów banków. Do zalet tego młodzieżowego rachunku należy zaliczyć brak opłat za prowadzenie konta i obsługę karty, atrakcyjny system zniżek i rabatów, łatwy i szybki dostęp do posiadanych środków poprzez bankomaty, aplikację mobilną i internet. Ponadto mBank nie wymaga, aby rodzic dziecka posiadał w w tym banku rachunek (wiele innych banków narzuca to ograniczenie).

Spis treści

izzyKonto mogą otworzyć nastolatki w wieku od 13 do 18 lat (lub ich rodzice). Choć wielu osobom wizja trzynastolatka wnioskującego o konto może się wydawać dziwna, regulacje bankowe w naszym kraju dopuszczają takie rozwiązanie.

Parametry konta

Dorośli klienci mBanku mogą tylko pomarzyć o takich opłatach za konto. Parametry IzzyKonta są wyjątkowo przyjazne i prezentują się następująco:

Konto
0 zł
Karta
0 zł / 4 zł
Miesięczna opłata za kartę 0 zł / 4 zł

opłaty unikniesz, jeśli wykonasz min. 5 transakcji kartą / mies.

Bankomaty
0 zł / 7 zł
Bankomaty 0 zł / 7 zł

 • 0 zł - mBank, Euronet, Santander Bank Polska, Planet Cash
 • 7 zł - pozostałe bankomaty
Przelew internetowy
0 zł
Konto dla rodzica
NIE
Konto
Przeznaczenie konta

konto dla osób od 13. do 18. roku życia

Oprocentowanie rachunku

0,70% (zmienne)

Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

0 zł

Karta
Typy kart płatniczych

izzyKARTA (Visa)

Funkcjonalność karty
 • płatności zbliżeniowe
 • cashback
Opłata za wydanie karty

0 zł

Opłata za odnowienie karty

0 zł

Miesięczna opłata za kartę
 • 0 zł - dla osób do 18. roku życia
 • 4 zł - dla osób pełnoletnich
Możliwość uniknięcia opłaty za kartę

opłaty unikniesz, jeśli wykonasz min. 5 transakcji kartą / mies.

Bankomaty i operacje gotówkowe
Wypłata z bankomatów w Polsce
 • 0 zł - mBank, Euronet, Santander Bank Polska, Planet Cash
 • 7 zł - pozostałe bankomaty
Wypłata z bankomatów za granicą

10 zł + 5,9% za przewalutowanie transakcji (Visa) lub 3% (Mastercard)

Wpłata gotówki we wpłatomacie
 • 0 zł - wpłatomaty mBanku, Planet Cash i Cashline
 • 0,2 % min. 2 zł - wpłatomaty Euronet
Wpłata gotówki w oddziale banku

9 zł

Wypłata gotówki w oddziale banku

9 zł

Przelewy
Zwykły przelew internetowy

0 zł

Zlecenie stałe

0 zł

Zwykły przelew w oddziale banku

2 zł

Koszt przelewu (europejskiego) SEPA

5 zł

Koszt przelewu (zagranicznego) SWIFT

0,35%, min. 25 zł, maks. 200 zł

Kody SMS (autoryzacja operacji)

0 zł

Inne
Czy rodzic musi posiadać konto?

NIE

mBank nie wymaga utrzymywania na koncie minimalnego salda ani regularnych wpłat na rachunek. Ponadto konto jest oprocentowane, dzięki czemu nasze dziecko może sprawdzić w praktyce, czym są odsetki i w jaki sposób pomnaża się pieniądze.

Do rachunku jest dołączona karta debetowa (izzyKarta), a jej wydanie i użytkowanie jest zwolnione z opłat - jednak ta zasada dotyczy klientów, którzy nie ukończyli 18 roku życia.

Wizerunek tej karty prezentujemy poniżej:

izzyKarta w mBanku do rachunku dla nastolatków

Dodatkowo nastolatek zyskuje możliwość bezpłatnej wypłaty gotówki z bankomatów mBanku oraz sieci Planet Cash, BZ WBK S.A. i Euronet. Nie płaci również za wewnętrzne i zewnętrzne przelewy internetowe ani za zlecenia stałe.

Warto zaznaczyć, że bank chroni również interesy rodziców, dlatego małoletni posiadacz rachunku nie może ustanawiać sald debetowych dla konta lub karty ani – tym bardziej – wnioskować o kredyt. Ponadto dziennie możliwe są tylko 3 wypłaty na łączną kwotę 200 zł.

Jak założyć izzyKonto – praktyczny przewodnik

Do otwarcia rachunku przez osobę, która nie ukończyła 18 lat, potrzebna jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego. Konieczne są również następujące dokumenty:

 • od osoby niepełnoletniej: legitymacja szkolna, ewentualnie paszport lub tymczasowy dowód osobisty;

 • od osoby pełnoletniej (rodzica albo opiekuna prawnego): dowód osobisty bądź paszport lub karta stałego pobytu.

Wniosek o założenie konta należy wypełnić na stronie mBanku. Bank poprosi najpierw o podanie danych osobowych wnioskodawcy (dziecka), a następnie osoby dorosłej - w obu przypadkach konieczny będzie numer PESEL. We wniosku należy również zaznaczyć, czy właściciel rachunku wyraża zgodę na wgląd rodzica do konta.

Ponadto do karty płatniczej można zamówić ubezpieczenie od kradzieży karty. Usługa ta gwarantuje zwrot pieniędzy w przypadku dokonaniu zakupów przez złodzieja, jednak nie jest obligatoryjna. Miesięczna opłata za ubezpieczenie wynosi 3 zł.

We wniosku musimy również określić, w jaki sposób podpiszemy umowę. Tu mamy do wyboru dwie opcje: wizytę kuriera lub wizytę w oddziale. Warto w tym miejscu dodać, że usługa kurierska jest całkowicie bezpłatna i stanowi znacznie wygodniejsze rozwiązanie.

Ostatnim etapem jest aktywacja izzyKonta – bank prześle nam specjalny pakiet aktywacyjny, zawierający tymczasowy identyfikator, hasło i telekod, dzięki którym będziemy mogli zalogować się na konto. Po wprowadzeniu własnych zabezpieczeń – czyli nowego identyfikatora, telekodu oraz hasła – staniemy się oficjalnym właścicielem rachunku.

Ważne! Hasło i identyfikator warto sobie zapisać – utraconych danych nie da się odzyskać i konieczna będzie wizyta w oddziale lub kontakt z mLinią w celu nadania nowych zabezpieczeń.

Promocje i rabaty

izzyKonto oferuje również swoim młodym klientom dodatkowe korzyści, przede wszystkim specjalne zniżki i rabaty. Małoletni właściciel konta może więc liczyć na:

 • bezpłatne doładowanie telefonu przez SMS;
 • 10% zniżki na bilety do kina w sieci Cinema City;
 • do 25% zniżki w ponad 50 szkołach językowych na terenie całej Polski.

Dodatkowe usługi

Rachunek umożliwia też dostęp do usług dodatkowych – choć w nieco ograniczonym zakresie w stosunku do kont „dorosłych” zakresie. Do usług, z których skorzystać może młoda osoba należą:

 • Aplikacja Mobilna – bankowa „apka” pozwala m.in. na sprawdzenie stanu konta bez logowania, przelewy na numer telefonu, płatności za pomocą QR kodu oraz płatności zbliżeniowe telefonem. Kolejnym udogodnieniem jest usługa BLIK, za pomocą której można przeprowadzać płatności mobilne. Posługując się BLIK-iem (czyli generowanym do każdej transakcji 6-cyfrowym kodem) młody klient banku bez problemu wypłaci pieniądze z bankomatu lub zapłaci w sklepie internetowym i stacjonarnym.
 • Usługa mTransfer – umożliwia szybkie dokonywanie płatności za zakupy w internecie. Usługa nie wymaga aktywacji i jest dostępna 7 dni w tygodniu (także w weekendy i święta). Ponadto może być przeprowadzona za pomocą urządzeń mobilnych, np. tabletu albo smartfona. Płatności są pobierane w czasie rzeczywistym z indywidualnego konta klienta. Usługa jest całkowicie bezpłatna.
 • Teoretycznie izzyKonto zapewnia również dostęp do mOkazji oraz Programu rabatowego. Obie usługi zachęcają do aktywnego posługiwania się kartą podczas zakupów stacjonarnych lub internetowych. W przypadku mOkazji bank zwraca właścicielowi konta część poniesionych wydatków, w przypadku Programu rabatowego – premię stanowi rabat od sprzedawcy. Jednak młodzi klienci banku będą mieli problemy ze skorzystaniem z tych usług ze względu na wyjątkowo ograniczoną ofertę dla małoletnich.

IzzyKonto nie tylko dla nastolatków

Osoby, które ukończyły 18. rok życia, nie muszą zamykać izzyKonta. Jednak w przypadku dorosłej osoby prowadzenie rachunku nie jest zbyt opłacalne, chociażby ze względu na limity dziennych wypłat. Należy też pamiętać, że pełnoletni posiadacze konta tracą prawo do bezpłatnej karty. Bank pobierze od nich opłatę w wysokości 4 zł za korzystanie z plastiku, chyba że dokonają dowolną liczbę transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 100 zł miesięcznie.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest więc otworzenie „dorosłego” konta. Do wyboru mamy następujące rachunki: eKonto standard i plus oraz eKonto z darmowymi bankomatami.

Komentarz redakcji

Najważniejszym atutem izzyKonta jest brak opłat za konto i kartę (do osiągnięcia przez dziecko pełnoletności), zniżki i rabaty przy płatności kartą, swoboda dostępu do pieniędzy (bankomaty, aplikacje mobilne, bankowość internetowa).

Ponadto konto jest oprocentowane, a jego założenie nie wiąże się z wymogiem posiadania rachunku w mBanku przez rodzica. Jeżeli więc chcemy, aby nasze dziecko nauczyło się trudnej sztuki oszczędzania i aby mądrze gospodarowało pieniędzmi – izzyKonto będzie bardzo dobrym rozwiązaniem.

Przydatne dokumenty

Komentarze i opinie

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy