NOWYdepozyt Gwarantowany – lokata w Banku Nowym

Analiza produktowa

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Pokaż więcej

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych

159 publikacji 3229 komentarzy

Recenzent promocji bankowych i autor tekstów poradnikowych dotyczących zarządzania finansami osobistymi będący zdania, że nawet najbardziej skomplikowane zagadnienie można przedstawić w prosty i przystępny sposób.

Nie trzeba zakładać rachunku osobistego, realizować żadnych dodatkowych warunków, by skorzystać z lokaty NOWYdepozyt Gwarantowany. Można na niej ulokować do 100 tys. zł na jeden z 3 okresów umownych. Oferta adresowana jest do nowych klientów Banku Nowego.

Spis treści

Do założenia lokaty NOWYdepozyt Gwarantowany wystarczy być nowym klientem, otworzyć rachunek depozytowy (konto przeznaczone jedynie do prowadzenia i obsługi lokat za pośrednictwem serwisu bankowości elektronicznej bankNOWY24) i wpłacić na niego pieniądze. Maksymalna kwota lokata wynosi 100 tys. zł. Jedna osoba może posiadać maksymalnie 4 depozyty tego typu.

Lokatę można otworzyć w ciągu 85 dni od daty uruchomienia rachunku depozytowego pod warunkiem, że wyraziło się zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych i na otrzymywanie wiadomości tego typu.

Lokata występuje w kilku wariantach czasowych:

 • 3 miesiące - 6,2%,
 • 6 miesięcy - 5%,
 • 12 miesięcy - 4,2%.

Lokata NOWYdepozyt Gwarantowany – ile można zyskać?

Oto obliczenia zysku dla wybranych kwot do 100 tys. zł w odniesieniu do różnych okresów trwania lokaty. Na wykresie zaprezentowano dane dla lokaty 3- i 6-miesięcznej, a w tabeli dla wszystkich dostępnych terminów.

Wartości uwzględniają tzw. podatek Belki (podatek od zysków kapitałowych).

Zysk na lokacie NOWYdepozyt GWARANTOWANY w Banku Nowym SA
Zysk* na lokacie NOWYdepozyt Gwarantowany
Kwota lokaty Odsetki z lokaty 3-miesięcznej Odsetki z lokaty 6-miesięcznej Odsetki z lokaty 12-miesięcznej
1 000 zł 13 zł 20 zł 34 zł
2 500 zł 32 zł 51 zł 85 zł
5 000 zł 63 zł 102 zł 170 zł
10 000 zł 127 zł 204 zł 340 zł
25 000 zł 316 zł 510 zł 851 zł
40 000 zł 506 zł 817 zł 1 361 zł
50 000 zł 633 zł 1 021 zł 1 701 zł
60 000 zł 759 zł 1 225 zł 2 041 zł
70 000 zł 886 zł 1 429 zł 2 381 zł
80 000 zł 1 013 zł 1 633 zł 2 722 zł
90 000 zł 1 139 zł 1 837 zł 3 062 zł
100 000 zł 1 266 zł 2 042 zł 3 402 zł
*zysk netto, czyli po odliczeniu podatku od zysków kapitałowych (podatku "Belki"); zysk liczony na dzień 26.03.2024 r., wartości zaokrąglono do pełnych złotych.

Złóż wniosek

Jak zyskać najwyższe oprocentowanie?

Otrzymanie promocyjnego oprocentowania nie wiąże się z koniecznością zakładania rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego (ROR), trzeba jednak otworzyć rachunek depozytowy, który służy jedynie do obsługi depozytów. Po wpłaceniu pieniędzy na lokatę od razu są one objęte są promocyjną stawką oprocentowania.

Rachunek depozytowy

Podstawowym warunkiem rozpoczęcia oszczędzania z Bankiem Nowym jest złożenie wniosku o rachunek depozytowy. To odrębny typ konta osobistego przeznaczony jedynie do obsługi lokat w bankowości elektronicznej bankNOWY24. Nie ma przeszkód, by korzystać z oferty depozytowej, będąc posiadaczem typowego konta osobistego, ale jego posiadanie nie jest obowiązkowe.

Rachunek depozytowy różni się od zwykłego ROR-u tym, że bank nie pobiera za jego prowadzenie prowizji, ale nie oferuje do niego żadnych usług dodatkowych. Może być prowadzony wyłącznie dla jednego posiadacza (nie ma możliwości założenia wspólnego rachunku depozytowego dla kilku osób) i służy jedynie do dysponowania środkami z lokat. Środki zgromadzone na rachunku depozytowym można przekazywać tylko na konto, z którego zostały przesłane pieniądze do Banku Nowego (jeśli nie dokonano pełnej weryfikacji tożsamości), lub na dowolny rachunek bankowy.

Dodatkowe szczegóły

Przymiotnik gwarantowany w nazwie lokaty wiąże się z faktem, że klient ma gwarancję utrzymania warunków depozytu przez 5 dni od daty wysłania wniosku o jego założenie. Inaczej mówiąc, jeśli nazajutrz po zawnioskowaniu o ten typ lokaty bank zmieniłby jej parametry, to klienta i tak dotyczą zasady obowiązujące w dniu złożenia wniosku.

Bank dopuszcza założenie 4 depozytów. Oznacza to możliwość podzielenia kwoty oszczędności między kilka lokat. W takiej sytuacji, gdyby było konieczne skorzystanie z pieniędzy przed upływem okresu umownego, można zlikwidować tylko te lokaty, które dadzą potrzebną kwotę, pozostałe będą nadal przynosiły odsetki.

Pieniądze ulokowane w Banku Nowym do równowartości 100 tys. euro (ok. 450 tys. zł) chroni Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Koniec lokaty – co dalej?

Koniec okresu umownego oznacza automatyczne otwarcie nowej lokaty na tę samą liczbę miesięcy co dotychczasowa, na standardowych warunkach obowiązujących w dniu jej uruchomienia. Oczywiście możliwe jest zerwanie tego nowego depozytu i zadysponowanie środkami wedle własnego uznania, bez żadnych dodatkowych warunków.

W przypadku zerwania lokaty przed końcem okresu umownego jej posiadaczowi nie przysługują żadne odsetki.

Jak otworzyć lokatę NOWYdepozyt Gwarantowany

Założenie tego depozytu wymaga wykonania kilku czynności.

Proces zakładania lokaty

Wniosek o rachunek depozytowy można złożyć na stronie banku. Potrzebny jest do tego dowód osobisty oraz numer rachunku bankowego, z którego będzie wykonany przelew autoryzacyjny. Musi to być konto indywidualne, dla którego nastąpiła pełna identyfikacja tożsamości, tj. umowa została zawarta podczas wizyty w placówce banku/SKOK-u albo dokonana została osobista weryfikacja tożsamości.

Ważne też jest, by dane związane z tym kontem były zgodne z tymi, które zostały podane we wniosku o rachunek depozytowy w Banku Nowym.

Na potwierdzenie tożsamości przelewem autoryzacyjnym na kwotę 0,01 zł klient ma 5 dni roboczych od chwili otrzymania loginu do bankowości internetowej bankNOWY24. Dokładne instrukcje co do przekazania pieniędzy i dalszego postępowania przesyłane są pocztą elektroniczną.

Chcąc dokonać pełnej aktywacji rachunku, umożliwiającej m.in. realizację przelewów na dowolny ROR, konieczne jest dodatkowe potwierdzenie tożsamości oraz złożenie wzoru podpisu w placówce Banku Nowego S.A.

Inne produkty oszczędnościowe Banku Nowego

W ofercie Banku Nowego znajdują się depozyty na różne okresy.

 • Oprocentowanie
  7%
 • Zakres kwot
  1000 - 10 000 zł
 • Czas trwania
  1 miesiąc
 • Konto osobiste
  NIE
Lokata dla nowych klientów. Wymaga wyrażenia zgód marketingowych.

NOWYdepozyt ZYSK

Bank Nowy SA
 • Oprocentowanie
  5,5%
 • Zakres kwot
  1000 - 1 000 000 zł
 • Czas trwania
  3 miesiące
 • Konto osobiste
  TAK

Lokata dla nowych środków. Wymaga wyrażenia zgód marketingowych.

NOWYdepozyt ZYSK

Bank Nowy SA
 • Oprocentowanie
  4,8%
 • Zakres kwot
  1000 - 1 000 000 zł
 • Czas trwania
  6 miesięcy
 • Konto osobiste
  TAK

Lokata dla nowych środków. Wymaga wyrażenia zgód marketingowych.
Przydatne dokumenty
Załóż lokatę
Recenzja Moneteo
4.5

Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych

159 publikacji 3229 komentarzy

Recenzent promocji bankowych i autor tekstów poradnikowych dotyczących zarządzania finansami osobistymi będący zdania, że nawet najbardziej skomplikowane zagadnienie można przedstawić w prosty i przystępny sposób.

Propozycja Banku Nowego co prawda nie należy do ścisłej rynkowej czołówki, ale ma walory, które przyciągają uwagę. Można założyć 4 depozyty tego typu i tym samym zminimalizować ryzyko utraty wszystkich odsetek w razie konieczności skorzystania z oszczędności. Kwota pojedynczej lokaty nie może przekroczyć 100 tys. zł.
Spis treści

Zalety

 • możliwość założenia 4 lokat

Wady

 • oferta tylko dla nowych klientów
 • opłata za przelew środków do innego banku
Ogólna ocena
(4.5)
Wysokość oprocentowania
(4.3)
Pozostałe warunki
(4.8)

Czy warto założyć lokatę NOWYdepozyt Gwarantowany w Banku Nowym

Fakt, że bank nie wymaga posiadania rachunku osobistego i daje możliwość założenia aż 4 depozytów, to niewątpliwie zalety oferty. Dzięki temu można ograniczyć straty w przypadku sięgnięcia po oszczędności przed końcem okresu umownego. Do plusów trzeba też zaliczyć długi okres na założenie lokaty od momentu otwarcia rachunku depozytowego.

Szukając negatywów, można wskazać na przeciętne oprocentowanie lokaty – u konkurencji można znaleźć korzystniejsze oferty – i wspomnieć o konieczności wykonania przelewu weryfikacyjnego, co wydłuża nieco i komplikuje proces zakładania rachunku depozytowego.

Rozważając nawiązanie współpracy z Bankiem Nowym, warto spojrzeć nie tylko na parametry omawianego produktu, ale i na propozycje tego banku dla jego obecnych klientów. Z naszego rankingu lokat bankowych wynika, że w jego ofercie znajdują się ciekawe depozyty, z których można będzie skorzystać po zakończeniu lokaty „powitalnej”. Niestety są one dostępne tylko dla posiadaczy pełnoprawnego konta osobistego.

Naszym zdaniem oferta Banku Nowego warta jest gruntownego rozważenia, bo skorzystanie z niej nie wymaga wielu formalności i nie rodzi dodatkowych obowiązków.

Załóż lokatę

Komentarze i opinie

(71)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
C
Cez
Gość

"Twoje konto użytkownika nie posiada pełnej aktywacji dla obsługi bankowości elektronicznej. Przelewy mogą być wykonywane tylko na rachunki własne dostępne przez to konto użytkownika" = nie można dysponować własnymi środkami. Nie wiadomo jaki uzyskać dostęp do sowich pieniędzy. Pierwszy raz z czymś takim się spotkałem i jest to granda

Odpowiedz

Q
Q-Bass
Gość
@Cez

Przelew możesz zrobić tylko na rachunek powiązany(podany przy zakładaniu lokaty) - jeśli na inne konto, musisz udać się do placówki w celu aktywacji pełnej obsługi

Odpowiedz

J
jan
Gość
@Q-Bass

tylko w banku osobiscie? nie da sie potwierdzic tozsamosci mailowo?

Odpowiedz

Q
Q-Bass
Gość
@jan

Nie

Odpowiedz

Q
Q-Bass
Gość

Od kiedy znowu będę mógł być nowym klientem i założyć lokatę???

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Q-Bass

Tę lokatę mogą założyć tylko osoby, które po raz pierwszy nawiązują współpracę z Bankiem Nowym; inaczej mówiąc - nie były nigdy w przeszłości jego klientami.

Odpowiedz

Q
Q-Bass
Gość
@Krzysztof Duliński

Dziękuję. Pytam bo w innych bankach są ramy czasowe od - do lub po zamknięcia konta

Odpowiedz

J
Jacek
Gość

Założyłem konto w Banku Nowym. Teraz kiedy chcę wykonać przelew na rachunek w innym banku pojawia się komunikat: "Twoje konto użytkownika nie posiada pełnej aktywacji dla obsługi bankowości elektronicznej. Przelewy mogą być wykonywane tylko na rachunki własne dostępne przez to konto użytkownika". W czym jest problem?

Odpowiedz

P
paladinek
Gość
@Jacek

Pytałeś w banku? Oni będą najlepiej wiedzieć, w czym rzecz.

Odpowiedz

J
jan
Gość
@Jacek

i jak sie udalo rozwiazac problem? bo mam to samo

Odpowiedz

M
Michał
Gość

Marnowanie czasu, wniosek odrzucony bez powodu - żeby poznać powód trzeba się dodatkowo komunikować.

Odpowiedz

M
Michał
Gość
@Michał

Ostatecznie chodziło o konto, które nie zostało osobiście potwierdzone - szkoda że nie piszą od razu ;)

Odpowiedz

M
Marek
Gość

Witam

Bank pobiera opłatę 1,00zł. za przelew elixir po zakończeniu lokaty. Myślę że jest to gdzieś uwzględnione w tabeli kosztów, ale fajnie by było abyście to odnotowali w swoim rankingu.

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Marek

Dziękujemy za informację!

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Marek

Dziękuję za sugestię. Informację o opłacie za przelew wpisałem w części poświęconej zyskom oraz jako jedną z wad.

Odpowiedz

J
Janina
Gość

Bank odmówił mi założenia konta osobistego umożliwiającego zakładanie lokat, bo są w trakcie jakiejś "reorganizacji". Proszę wyrzucić tę nieaktualną ofertę z rankingu.

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Janina

Dziękujemy za wiadomość. Skontaktowaliśmy się z bankiem w tej sprawie i czekamy na odpowiedź.

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Janina

Bank wyjaśnił nam, że nie przechodzi obecnie żadnej reorganizacji. Odmowa założenia rachunku zgodnie z regulacjami Banku mogła nastąpić w wyniku: posiadania już w tym banku konta osobistego, podania błędnych danych we wniosku, podania numeru rachunku do weryfikacji niemogącego służyć do zawarcia umów na odległość czy wykonania nieprawidłowego przelewu weryfikacyjnego.

Bank radzi, aby się z nim skontaktować i ustalić przyczynę odmowy założenia rachunku np. za pośrednictwem formularza kontaktowego, wskazując swoje dane osobowe i datę złożenia wniosku.

Odpowiedz

M
Marcelina
Gość

Po zakończonej lokacie pieniądze wracaja na konto z którego lokata została założona .Czy za przelew bank pobiera opłatę? Na innym forum przeczytałam, że po zakończonej lokacie bank dziennie przesyłał po 10 tys i za każdy przelew pobiera opłatę w kw. 10 zł i tak przez kolejne 5 dni. Domyślam się ,że chodzi o ustalenie we wniosku limitu dziennego bo później nie można go zmienić?

Odpowiedz

Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych
@Marcelina

W taryfie opłat i prowizji nie widzę żadnej wzmianki o opłacie za przelew z rachunku lokaty na konto, więc nie wiem, na jakiej zasadzie taka opłata miałaby zostać pobrana.

Odpowiedz

R
Renata
Gość

Po pracowitym wypełnieniu formularza na stronie banku i odczekaniu przepisowych kilku dni, dostałam taki oto komunikat: "Wniosek o założenia rachunku 2023/(xxx) został odrzucony. Rezerwacja NRB na poczet otwarcia rachunku wygasła".

Nie wiem, czy nie spodobało im się moje nazwisko, czy może mam złe miejsce urodzenia – muszę się zadowolić domysłami, bo bank się nie zniżył do tego, by mi to wyjaśnić. Nie oddamy pani płaszcza i co nam pani zrobi?

Odpowiedz

R
Robert
Gość

Czy jeśli zdecyduję się na automatyczne odnowienie lokaty,na jaki procent zostanie odnowiona?

Odpowiedz

Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych
@Robert

Lokata jest automatycznie odnawiana na warunkach Lokaty standardowej, której oprocentowanie wynosi obecnie 0,01%.

Odpowiedz

B
Beata
Gość

Jaki jest okres karencji dla bycia nowym klientem?

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Beata

W tym przypadku nie ma okresu karencji, gdyż jest to oferta dla osób, które nigdy dotąd nie korzystały z oferty tego banku.

Odpowiedz

C
Conan Barbarian🇵🇱🇺🇦 ***** ***🤘
Gość

https://uploads.disquscdn.c... ta tabela oprocentowania jest nieaktualna.

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Conan Barbarian🇵🇱🇺🇦 ***** ***🤘

Nasz tekst dotyczy NOWEGOdepozytu Gwarantowanego, a nie zwykłych NOWYCHdepozytów.

Odpowiedz

Ż
Żaneta
Gość

Co znaczy, że lokata jest dostępna w ciągu 85 dni od daty uruchomienia rachunku skoro gwarancja otrzymania warunków oferty to 5 dni?

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Żaneta

Chodzi o to, że sama lokatę możesz założyć w ciągu tych 85 dni, ale po złożeniu wniosku bank gwarantuje oprocentowanie przez 5 dni.

Odpowiedz

M
Mark
Gość

W jaki sposób odsetki z lokaty wyszły1654zł (100 000 na 3-miesiące) gdy z moich wyliczeń oraz z innych gotowych kalkulatorów dostępnych w Internecie wychodzi kwota 1640,25.

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Mark

Sprawdziliśmy i obliczenia są poprawne. Zwracamy uwagę, że zysk w tabeli liczony jest dla lokat zakładanych konkretnego dnia. Mimo, że lokata jest na 3 miesiące, to w zależności od dnia i miesiąca jej założenia, może to być różna liczba dni.

Odpowiedz

R
R.K.
Gość

Co to jest ''limit pojedynczej transakcji'' i ''dzienny limit transakcji''? Przecież ja chcę tylko przelać pieniądze, które po kilku miesiącach chcę wypłacić z zyskiem. Więc te pieniądze mają leżeć i czekać na tym rachunku, aż je wypłacę po upływie terminu zapadalności tej lokaty. Czy nie za dużo tych OBOWIĄZKOWYCH PYTAŃ, na które muszę odpowiedzieć, by uruchomić tą lokatę? Jak dla mnie, o wiele za dużo. Przecież chcę wpłacić określoną kwotę na tą lokatę, więc... ponawiam moje podstawowe pytanie: Co to jest ''limit pojedynczej transakcji'' i ''dzienny limit transakcji''?

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@R.K.

Limit pojedynczej transakcji to limit jednego przelewu, a dzienny dotyczy wszystkich zleceń danego dnia.

Odpowiedz

R
Radek
Gość

Jak wygląda zamknięcie lokaty?
Składam dyspozycję przez bankowość elektroniczną? Przed czy po wygaśnięciu okresu obowiązywania?

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Radek

Lokatę możesz zamknąć po upływie jej pierwszego okresu. Opcja powinna być dostępna w bankowości elektronicznej.

Odpowiedz

Y
yarecki
Gość

Chyba jest jakiś problem z założeniem rachunku depozytowego: "Pole:produkt - Wartość jest obowiązkowa" nie ma jednak takiego pola do wypełnienia.

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@yarecki

To mogły być problemy techniczne. Czy dziś problem znów się pojawia?

Odpowiedz

M
Mariusz Kowalczyk
Gość

Witam.
Czy jeśli założę lokatę jedną na 100tyś,to po automatycznym odnowieniu, środki z odsetek będą wliczone do lokaty na kolejny okres?
Skoro max. 1lokaty to 100tyś/zł.

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Mariusz Kowalczyk

Według naszej wiedzy odsetki zostaną doliczone do kapitału lokaty.

Odpowiedz

M
Mateusz
Gość

Witam, czy na etapie zakładania lokaty jest możliwa zmiana jej odnawialności (na nieodnawialną)?

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Mateusz

Po założeniu Rachunku Depozytowego lokatę można założyć przez bankowość internetową i domyślnie jest ona odnawialna. Jeśli po upływie terminu umownego można zamknąć lokatę - wtedy środki z odsetkami wrócą na konto, z którego lokata została założona.

Odpowiedz

M
Mateusz
Gość
@najlepszelokaty.pl

"wrócą na konto, z którego lokata została założona" - chodzi o rachunek depozytowy, który umożliwia założenie lokaty?

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Mateusz

Tak, zgadza się.

Odpowiedz

J
Jaro
Gość

Złożyłem dzisiaj tj. 15.03.2023 wniosek o założenie konta depozytowego w celu założenia lokaty. Ma gdzie indziej lokatę i kończy mi się ona 17.03. Zanim dotrą pieniądze na rachunek główny muszę poczekać do dnia 20.03. W tym czasie upływa może upłynąć okres pięciu dni od momentu wydania decyzji o założeniu konta depozytowego w Bank Nowy S.A. Czy po tym czasie nie będę miał gwarancji jaką mi dają preferencyjne warunki nowo założonych lokat dla nowych klientów Banku Nowego S.A.? Jeśli nie będę mógł po upływie 5 dni założyć takiej lokaty, to mija się sens zakładania takowej lokaty u Was. Stąd moje zapytanie do Was w tej kwestii, czy po 6-7 dniach od założenia konta depozytowego u Was będę mógł skorzystać z promocyjnych warunków jakie dajecie nowym klientom dla założenia lokat?

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Jaro

My nie zakładamy tej lokaty, jesteśmy portalem informacyjnym. W takiej szczególnej sytuacji najlepiej zwrócić się do banku.

Odpowiedz

G
Green25
Gość
@Jaro

Zakładaj rachunek depozytowy jak już będziesz miał środki na koncie , nie prościej? Po co zakładać konto depozytowe wcześniej skoro jest klauzula gwarancji promocyjnego oprocentowania tylko przez 5 dni od założenia konta?

Odpowiedz

4
4r3k
Gość

w jaki czasie od założenia/otwarcia rachunku depozytowego muszę założyć lokatę?

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@4r3k

Bank Nowy gwarantuje oprocentowanie lokaty w ciągu 5 dni od złożenia wniosku o Rachunek Depozytowy.

Odpowiedz

K
Kit
Gość

Co dzieje się z zyskiem w przypadku maksymalnej kwoty 100000 zł w chwili automatycznego przedłużenia lokaty o kolejny termin?

Odpowiedz

S
Sylwia Wermińska Sak
Gość

CZY ŚRODKI NA LOKATĘ MOGE PRZELAĆ Z INNEGO KONTA NIŻ WSKAZANE DO AUTORYZACJI?

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Sylwia Wermińska Sak

W tej kwestii najlepiej kierować się informacjami otrzymanymi od banku, trudno powiedzieć, czy będzie to możliwe.

Odpowiedz

Q
Q-Bass
Gość
@Sylwia Wermińska Sak

Można tylko później po zakończeniu lokaty środki zostaną zwrócone tylko i wyłącznie na konto wskazane przy autoryzacji

Odpowiedz

D
Davide
Gość

Chciałbym zrozumieć, dlaczego te mniejsze banki (ale oferujące wyższe zyski) są dostępne tylko dla obywateli polskich (a nie dla obywateli europejskich będących rezydentami podatkowymi w Polsce). Czy to nie jest niezgodne z prawem europejskim (a może nawet polskim)? Dzięki i Wesołych Świąt!

Odpowiedz

I
Iwo
Gość
@Davide

Nie jest

Odpowiedz

Ł
łukasz
Gość

Kiedy są wypłacane środki po zakończeniu lokaty, czy automatycznie po upłynięciu czasu 3miesięcy od jej zawarcia czy na koniec danego miesiąca?

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@łukasz

Środki wypłacane są automatycznie po zamknięciu lokaty na konto, z którego została założona. Bank nie czeka na koniec miesiąca.

Odpowiedz

W
Wojciech
Gość

Jak wygląda kwestia wypłaty środków po zakończeniu lokaty w przypadku jej nieodnowienia na dalszy okres oraz kwestia opłat?

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Wojciech

Jeśli zamkniemy lokatę (czyli nie decydujemy się na jej odnowienie), środki wrócą na konto, z którego została założona lokata.

Odpowiedz

J
jako
Gość

Po zakończeniu lokaty wymagana jest dyspozycja przelania środków+odsetki na wskazane konto (inaczej automatycznie rozpocznie się kolejny okres lokaty)...ale nigdzie nie widzę JAK i GDZIE dokonać tej dyspozycji. Do oddziału przyjść się nie da bo to bank internetowy.

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@jako

Taką dyspozycję zamknięcia lokaty możesz złożyć w bankowości internetowej.

Odpowiedz

K
Kubuś Puchatek
Gość

Co jeżeli po upływie 6miesiecy zrezygnuje z lokaty na której zarobilem i prowadzilem tylko rachunek dla lokaty

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Kubuś Puchatek

W tym przypadku środki wrócą na konto, z którego została założona lokata.

Odpowiedz

M
Michał Wyszyński
Gość

W tabeli opłat dla rachunku depozytowego widzę opłatę 1 zł za przelew zewnętrzny. Może warto o tym wspomnieć i uwzględnić to w kalkulacji zysku

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Michał Wyszyński

Dziękujemy za sugestię, rozważymy to.

Odpowiedz

A
Ana Wier
Gość

Czy automatycznie przedłużona dana lokata jest traktowana dalej jako jedna? I poza tym mogę dalej założyć 3? I każda może być automatycznie przedłużana? Czy przy przedłużeniu traktuje się to jako drugą/kolejną lokatę?

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Ana Wier

Naszym zdaniem przedłużona lokata dalej jest traktowana jako ta sama, zatem dalej będziesz mogła założyć kolejne 3.

Odpowiedz

H
Helena Trojanska
Gość

A jeśli założę 1 lokatę we wrześnio na 6m, potem 2 w październiku na 3m, potem w grudniu 3 na 1m i jak tą 2, lub 3 zlikwiduję po skończeniu bez przedłużania, to ta 1 po 6m będzie miała swoje odsetki, czy nie. Bo zrywam inne przed zakończeniem tej 1.

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Helena Trojanska

Każda lokata rozpatrywana jest osobno. W takim przypadku z pierwszej lokaty wciąż otrzymamy odsetki i jest to niezależne od innych depozytów.

Odpowiedz

D
Diana
Gość

Rly?

Odpowiedz

M
Marcin
Gość

z jednej strony po okresie zakłada się kolejna lokata automatycznie a napisane dalej jest że za zerwanie lokaty zero zysku..
czyli tu jest haczyk że po pół roku zero zysku tak czy inaczej?

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Marcin

Jeśli zakładamy pierwszą lokatę i zerwiemy ją przed terminem, to nie otrzymamy odsetek. Jeśli jednak lokata była już automatycznie przedłużona i potem ją zerwiemy, to odsetki od tej pierwszej lokaty będą naliczone.

Odpowiedz