Wróć

Pożyczka konsolidacyjna w PKO BP

Analiza produktowa

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Pokaż więcej

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Ewelina Niedzielska
Ewelina Niedzielska
Analityk produktów kredytowych
Ewelina Niedzielska
Ewelina Niedzielska
Analityk produktów kredytowych

76 publikacji 49 komentarzy

Finansistka z wykształcenia i zamiłowania. Jej szczególnym zainteresowaniem jest tematyka kredytowa - specjalizuje się w kredytach hipotecznych, gotówkowych i pożyczkach. Autorka licznych artykułów i analiz ofert kredytowych. Czuwa nad aktualnością danych w serwisie i uważnie obserwuje wszelkie zmiany na rynku kredytowym.

PKO BP posiada w swojej ofercie pożyczkę konsolidacyjną, która umożliwia połączenie dotychczasowych zobowiązań w jedno, z niższą ratą. Sprawdzamy, czym charakteryzuje się ten kredyt i kto może z niego skorzystać.

Spis treści

Kredyt konsolidacyjny to produkt dla osób, które spłacają kilka zobowiązań finansowych i chcą obniżyć wysokość miesięcznych obciążeń. Konsolidacja w PKO BP umożliwia zamianę obecnych rat na jedną, niższą, a także dodatkowej gotówki na dowolny cel. Przyjrzyjmy się szczegółom tej oferty.

Pożyczka konsolidacja w PKO BP – opłaty i prowizje

Poniżej najważniejsze parametry oferty. Do wyliczeń zostały przyjęte następujące założenia: kwota kredytu - 80 000 zł, okres spłaty - 60 miesięcy.

Miesięczna rata
1 861,05 zł
Kwota do spłaty
111 662,72 zł
Oprocentowanie
13,99%
Prowizja
0%
RRSO
14,92%
RRSO 14,92%

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 14,92%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 27 900,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 44 564,46 zł, oprocentowanie zmienne 13,99%, całkowity koszt kredytu 16 664,46 zł (w tym: prowizja 0,00 zł, odsetki 16 664,46 zł), 86 miesięcznych rat równych po 512,07 zł i ostatnia rata: 526,44 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 19.01.2024 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Pokaż szczegóły
Koszt kredytu
Miesięczna rata 1 861,05 zł
Całkowita kwota do spłaty 111 662,72 zł
Oprocentowanie nominalne 13,99%
Prowizja

0%

RRSO 14,92%
Przykład reprezentatywny

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 14,92%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 27 900,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 44 564,46 zł, oprocentowanie zmienne 13,99%, całkowity koszt kredytu 16 664,46 zł (w tym: prowizja 0,00 zł, odsetki 16 664,46 zł), 86 miesięcznych rat równych po 512,07 zł i ostatnia rata: 526,44 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 19.01.2024 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Warunki kredytowania
Okres kredytowania

od 2 do 120 miesięcy

Maksymalna kwota kredytu

300 000 zł

Wymagane konto

NIE

Wymagane ubezpieczenie

NIE

Uwagi

Pożyczka nie może być przeznaczona na spłatę zobowiązań udzielonych przez ten bank.

Obsługa zadłużenia
Wcześniejsza spłata kredytu

0 zł

Oprocentowanie zadłużenia przeterminowanego

22,5%

Koszty monitoringu i windykacji

0 zł

Należy mieć na uwadze, że dokładna wysokość raty i całkowita kwota do spłaty zależą od indywidualnych parametrów kredytu.

Złóż wniosek

Pożyczka konsolidacyjna w PKO BP - warunki

Pożyczka konsolidacyjna w PKO BP skierowana jest do osób, które chcą przenieść jedno lub więcej zobowiązań spłacanych w innych instytucjach. Z oferty mogą skorzystać zarówno obecni, jak i nowi klienci banku.

By otrzymać kredyt wnioskodawca powinien być osobą pełnoletnią, posiadającą zdolność kredytową. Bank przeanalizuje ją biorąc pod uwagę wiele czynników w tym m.in. wiek, stan cywilny, źródło i wysokość dochodów, koszty utrzymania, spłacane zobowiązania czy liczbę osób na utrzymaniu. Odpowiednio wysoka zdolność kredytowa jest potwierdzeniem, że wnioskodawca jest w stanie bezproblemowo spłacać zobowiązanie.

Równie istotna jest także pozytywna historia kredytowa. Przed wydaniem decyzji bank upewni się czy potencjalny klient spłacał swoje dotychczasowe zobowiązania regularnie i w wyznaczonych terminach.

Wymagane dokumenty

Do uzyskania kredytu konsolidacyjnego potrzebny będzie dowód osobisty, a także dokumenty dochodowe oraz dokumenty dotyczące przenoszonych zobowiązań. Dokładna lista zostanie przedstawiona klientowi w trakcie procesu wnioskowania.

Jak wziąć pożyczkę konsolidacyjną w PKO BP?

By wziąć pożyczkę konsolidacyjną w PKO BP, wystarczy wypełnić krótki formularz kontaktowy na stronie banku. Po przesłaniu z klientem skontaktuje się konsultant, który udzieli niezbędnych informacji i umówi na spotkanie z doradcą w wybranym oddziale banku.

Klienci PKO BP mogą także złożyć wniosek online korzystając z serwisu iPKO lub aplikacji IKO.

Dodatkowe informacje

Kredyt konsolidacyjny PKO BP – dodatkowe środki

Decydując się na kredyt konsolidacyjny w PKO BP, klient może otrzymać także dodatkową gotówkę na dowolny cel w wysokości do 30% wartości przenoszonych zobowiązań. Pieniądze na spłatę kredytów wpłyną na wskazane rachunki innych instytucji, natomiast dodatkowe środki zostaną przekazane na konto klienta w PKO BP.

Ubezpieczenie kredytu

Klienci mogą dodatkowo kupić za pośrednictwem banku ubezpieczenie pożyczki konsolidacyjnej, które zapewnia ochronę w przypadku poważnego zachorowania, pobytu w szpitalu po nieszczęśliwym wypadku, śmierci czy utraty pracy.

Pożyczka konsolidacyjna PKO BP – kalkulator

Osoby zainteresowane pożyczką konsolidacyjną w PKO BP mogą skorzystać z udostępnionego na stronie banku kalkulatora i zapoznać się z szacunkową wysokością raty i całkowitym kosztem zobowiązania. Bank podkreśla, że wyliczenia mają charakter orientacyjny i nie powinny być traktowane jako oferta. Dokładne warunki kredytu zostaną przedstawione klientowi po dokonaniu analizy zdolności kredytowej.

Przydatne dokumenty
Złóż wniosek
Najczęściej zadawane pytania

Czy możliwa jest wcześniejsza spłata pożyczki konsolidacyjnej PKO BP?

Tak, każdy klient ma prawo do wcześniejszej częściowej lub całkowitej spłaty kredytu konsolidacyjnego.

Czy z kredytu konsolidacyjnego w PKO BP mogą skorzystać osoby zadłużone?

Kredyt konsolidacyjny nie jest przeznaczony dla osób zalegających ze spłatą zobowiązań. Pobierając raport z Biura Informacji Kredytowej, bank sprawdzi, jak wnioskodawca wywiązywał się z dotychczasowych spłat. Pozytywna historia kredytowa jest jednym z warunków niezbędnych do uzyskania kredytu.

Komentarze i opinie

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy