Oferta została wycofana ponieważ Bank SMART zakończył działalność na polskim rynku.

SMART Biznes Konto w Banku SMART - Recenzja

Analiza produktowa

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Pokaż więcej

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych

146 publikacji 4489 komentarzy

Na Moneteo.com zajmuje się tematami oszczędnościowymi i walutowymi, skupiając się na kontach oszczędnościowych i walutowych oraz lokatach terminowych. Obserwuje rynek, dbając przy tym o aktualność danych. Do jej zawodowych zadań należy także kontakt z Czytelnikami.

SMART Biznes Konto to rachunek firmowy w Banku SMART skierowany do osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą. Bank nie pobiera opłat za konto, wypłaty z bankomatów w Polsce i kartę debetową, co obecnie tworzy jedną z najlepszych pod tym względem ofert na rynku. SMART Biznes Konto jest przede wszystkim obsługiwane przez internet, dlatego najwięcej korzyści przyniesie przedsiębiorcom, którzy chcą zarządzać swoimi finansami online.

Spis treści

Warto także wspomnieć, że posiadacze tego rachunku mogą lokować swoje wolne środki na koncie SMART Biznes Procent, które jest jednym z lepiej oprocentowanych kont lokacyjnych dla firm. W naszej analizie SMART Biznes Konta przybliżymy najważniejsze kwestie związane z tym rachunkiem: podstawowe opłaty i prowizje oraz dodatkowe usługi dla posiadaczy konta firmowego.

Podstawowe parametry SMART Biznes Konta

Na początku działalności gospodarczej jednym z priorytetów przedsiębiorcy jest minimalizacja kosztów. Zanim firma zacznie osiągać zyski, warto ograniczyć nawet podstawowe wydatki, zatem wybór odpowiedniego rachunku bankowego ma tu duże znaczenie. Poniżej przedstawiamy najważniejsze koszty związane z rachunkiem SMART Biznes Konto w Banku SMART.

Konto
0 zł
Karta
0 zł
Bankomaty
0 zł
Bankomaty 0 zł

0 zł

Przelew internetowy
0 zł
Konto
Przeznaczenie konta

jednoosobowa działalność gospodarcza

Oprocentowanie rachunku

0%

Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

0 zł

Karta
Typy kart płatniczych

Visa Business payWave

Funkcjonalność karty
  • płatności internetowe
  • płatności zbliżeniowe
Opłata za wydanie karty

0 zł

Miesięczna opłata za kartę

0 zł

Bankomaty i operacje gotówkowe
Wypłata z bankomatów w Polsce

0 zł

Wypłata z bankomatów za granicą

5 zł (+3% za przewalutowanie)

Przelewy
Zwykły przelew internetowy

0 zł

Przelew natychmiastowy

5 zł

Polecenie zapłaty

5 zł

Koszt przelewu (europejskiego) SEPA

0 zł (spread na EUR ok. 6%)

Kody SMS (autoryzacja operacji)

0 zł

Usługi dodatkowe dla posiadaczy SMART Biznes Konta

Produkty i usługi powiązane z kontem firmowym potrafią często przesądzić o wyborze konkretnego rachunku. Oto, jakie korzyści może przynieść założenie rachunku firmowego w Banku SMART:

  • Konto oszczędnościowe SMART Biznes Procent – rachunek do lokowania nadwyżek finansowych z oprocentowaniem do 2,0% (dla kwot do 50 tys. zł). Konto prowadzone jest bezpłatnie, pierwszy przelew wewnętrzny na rachunek firmowy jest także bezpłatny.
  • Kredyt dla profesjonalistów – kredyt dla osób wykonujących wolne zawody (lekarz, architekt, notariusz itd.) nawet do 300 tys. zł.
  • SMART Biznes Konto EU/USD/GBP – bezpłatny rachunek walutowy z opcjonalną usługą korzystnych przewalutowań.
  • Aplikacja mobilna – Bank SMART oparty jest na rozwiązaniach mobilnych, dlatego aplikacja na telefony komórkowe jest bardzo nowoczesna i innowacyjna (logowanie i wydawanie poleceń głosem, wygodne płatności za faktury i rachunki).

SMART Biznes Konto okiem redakcji

Oferta firmowa Banku SMART może wydawać się niezbyt rozbudowana, jednak po bliższym przyjrzeniu można śmiało stwierdzić, że jest to jedna z lepszych propozycji na rynku. Prowadzenie SMART Biznes Konta jest bezpłatne, podobnie jak przelewy, karta debetowa czy wypłaty z bankomatów na całym świecie.

Kiedy dodamy do tego darmowe konta walutowe czy nieźle oprocentowany rachunek oszczędnościowy, otrzymamy naprawdę korzystną ofertę dla małych przedsiębiorców, którzy poszukują nowoczesnego konta do obsługi działalności gospodarczej. Dodatkowo od 1 lipca Bank SMART poszerzył swoją ofertę o placówki (w oddziałach BIZ Banku) oraz o przelewy natychmiastowe, co czyni jego ofertę jeszcze bardziej konkurencyjną.

Komentarze i opinie

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy