Wróć

Jak wybrać pożyczkę na raty?

Ewelina Niedzielska
Redaktor Moneteo.com

Jak wybrać pożyczkę na raty?
Spis treści

Określ swoje wymagania

Przed rozpoczęciem poszukiwania pożyczki w pierwszej kolejności zastanów się, jakiej kwoty potrzebujesz. Równie ważne jest to, jak długo chcesz spłacać zobowiązanie. Ustalając kwotę oraz okres spłaty pożyczki, dokładnie przeanalizuj wysokość swoich dochodów oraz ponoszonych wydatków. Wysokość raty powinna być dostosowana do Twoich możliwości finansowych.

Porównaj oferty pożyczkowe

Gdy ustalisz, jakiej kwoty potrzebujesz oraz w jakim czasie chcesz spłacić pożyczkę, możesz rozpocząć poszukiwania odpowiedniej oferty. Porównanie dostępnych pożyczek na raty umożliwi Ci wybór tej najkorzystniejszej, dostosowanej do Twoich wymagań.

Porównując oferty, powinieneś zwrócić szczególną uwagę przede wszystkim na oprocentowanie, prowizję, dodatkowe koszty oraz RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania.

Oprocentowanie jest podstawowym kosztem pożyczki. Jego wysokość określa wartość odsetek od pożyczonej kwoty w ujęciu rocznym. Kolejnym kosztem jest prowizja, która stanowi zysk dla firmy pożyczkowej z tytułu udzielonego finansowania. Dodatkowe koszty to wszystkie inne opłaty przewidziane przez pożyczkodawcę, takie jak np. opłata przygotowawcza, opłata administracyjna czy ubezpieczenie.

Wszystkie koszty zobowiązania przewidziane przez pożyczkodawcę uwzględnia Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Wskaźnik ten zdecydowanie ułatwia wybór najlepszej pożyczki. Gdy porównasz ze sobą oferty o takiej samej kwocie oraz o identycznym okresie spłaty, wówczas tańsza będzie ta, której RRSO jest niższe.

Na co jeszcze powinieneś zwrócić uwagę, wybierając pożyczkę ratalną?

Wybierając pożyczkę, upewnij się, że mieścisz się w przedziale wiekowym ustalonym przez firmę. Porównując oferty, możesz także sprawdzić inne interesujące Cię informacje, np. czego potrzebujesz do zaciągnięcia pożyczki oraz jakie bazy dłużników sprawdza dany pożyczkodawca.

Nie zapomnij o zweryfikowaniu firmy, w której zdecydujesz się zaciągnąć pożyczkę. Powinna się ona znajdować przede wszystkim w Krajowym Rejestrze Sądowym prowadzonym przez KNF, a także w Rejestrze Instytucji Pożyczkowych. Dodatkowym potwierdzeniem wiarygodności pożyczkodawcy jest członkostwo w organizacjach zrzeszających firmy, które spełniają najwyższe standardy etyczne i biznesowe, takich jak np. ZPF, czyli Związek Przedsiębiorstw Finansowych czy PZIP, czyli Polski Związek Instytucji Pożyczkowych.

Ranking pożyczek na raty ułatwi Ci wybór najlepszej oferty!

Zdajemy sobie sprawę z tego, że samodzielne porównywanie ofert pożyczkowych może być dość skomplikowane i czasochłonne. W tym celu utworzyliśmy ranking pożyczek na raty, który zawiera najatrakcyjniejsze oferty sprawdzonych i wiarygodnych firm pożyczkowych.

Korzystając z zestawienia szybko dowiesz się jaką kwotę oraz okres spłaty udostępniają dane firmy pożyczkowe. W specyfikacji każdej pożyczki znajdują się szczegółowe informacje na temat oferty. Dokładne koszty pożyczek sprawdzisz na stronach firm pożyczkowych. Po wybraniu najkorzystniejszej oferty możesz złożyć wniosek o pożyczkę. Proces odbywa się w całości online, bez konieczności wychodzenia z domu.

Po wypełnieniu oraz przesłaniu przez Ciebie formularza firma pożyczkowa zweryfikuje Twoją tożsamość, a następnie oceni Twoje możliwości finansowe. Jeżeli pożyczkodawca zgodzi się na przyznanie Ci finansowania, już wkrótce otrzymasz niezbędne środki.

Komentarze

(0)
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy