Wróć

Oprocentowanie lokat w dniach 4 - 8 sierpnia 2014 r.


Oprocentowanie lokat w dniach 4 - 8 sierpnia 2014 r.
Spis treści

W niniejszym mini raporcie podsumowujemy przebieg zmian w ofercie depozytów terminowych, które zachodziły w dniach od 4 do 8 sierpnia 2014 r. Prezentujemy także listę najlepszych lokat, które aktualnie wyróżniają się na tle innych ofert bankowych.

Co się zmieniło w mijającym tygodniu?

Zmiany w ofertach w mijającym tygodniu (4 - 8 sierpnia 2014 r.) wyglądały następująco:

 • Bossa Bank – jak w każdy poniedziałek poznaliśmy nowe Hity Tygodnia w internetowej platformie BOŚ Banku. Zakończyła się oferta depozytu miesięcznego i półrocznego, natomiast pojawiły się:
  • Hit Tygodnia 3M z oprocentowaniem 3,45%,
  • Hit Tygodnia 7M z oprocentowaniem 3,55%.
 • Idea Bank – tradycją staje się, że ten bank co tydzień wprowadza do swojej oferty depozytowej nowe produkty i mijający tydzień nie był wyjątkiem:
  • z początkiem tygodnia wycofana została Lokata Swobodna,
  • pojawiła się Lokata Limitowana ograniczona do 10 000 sztuk (zakończona wraz z końcem tygodnia),
  • wróciła Lokata Skarbonka, jednak w trochę innej wersji, bo tylko na 6 i 9 miesięcy oraz z niższym średnim oprocentowaniem (3,57% dla wariantu na 9 miesięcy oraz 3,53% dla opcji półrocznej),
  • koniec tygodnia przyniósł klientom banku kwartalną Lokatę SUPERNOWĄ na nowe środki z dość wysokim oprocentowaniem 3,75%,
  • do oferty banku wprowadzono także Lokatę Elastyczną na 4 miesiące z oprocentowaniem 3,6% i możliwością bezkarnego zerwania umowy przed terminem.
 • Meritum Bank – czwartek przyniósł obniżenie oprocentowania Lokaty Internetowej na 6 i 12 miesięcy:
  • wariant półroczny objęty jest obecnie stopą procentową w wysokości 3,4% (wobec wcześniejszych 3,6%),
  • depozyt roczny oprocentowany jest stawką 3,6% (wcześniej 3,7%).

Średnie oprocentowanie 15 najlepszych ofert rankingu lokat terminowych serwisu NajlepszeLokaty.pl (w podziale na różne okresy lokowania środków) w mijającym tygodniu było dość stabilne. Lokaty krótkoterminowe i ich średnia stopa procentowa nie zmieniły się, co wiązało się z brakiem nowych produktów w tej kategorii. Od czwartku średnie oprocentowanie depozytów średnio- i długoterminowych nieznacznie spadło, co było spowodowane obniżeniem oprocentowania lokaty w Meritum Banku. Lokaty kwartalne odnotowały niewielkie wahanie oprocentowania w ostatnich dniach, co wiązało się ze zmianami w ofercie Idea Banku.

Najlepsze lokaty w pierwszym tygodniu sierpnia 2014 r.

Często trudno jednoznacznie wskazać, który depozyt terminowy jest najlepszy, ponieważ zależy to w dużej mierze od osobistych preferencji. Biorąc pod uwagę wysokość oprocentowania, najlepszymi lokatami w swoich kategoriach były:

Lokaty Krótkoterminowe

 1. Lokata Start w Meritum Banku – 2-miesięczny depozyt z oprocentowaniem 5% dla nowych klientów, którzy otworzą w tym banku Proste Konto Osobiste.
 2. Lokata Bonjour w Lion's Banku – miesięczna lokata z oprocentowaniem 5% dla zamożnych klientów (kwota minimalna 200 tys. zł).
 3. Lokata na Start w Getin Online – 2-miesięczna lokata z oprocentowaniem 4,5% przeznaczona dla klientów, którzy wcześniej nie posiadali tego depozytu w banku.

Lokaty Kwartalne +

 1. Lokata Happy w Idea Banku – 3-miesięczna lokata z oprocentowaniem 4,75% dla nowych klientów banku.
 2. Lokata Mobilna w Banku Millennium – kwartalny depozyt z oprocentowaniem 4,5% dla posiadaczy rachunku osobistego Konto 360. Lokatę należy założyć za pośrednictwem aplikacji mobilnej.
 3. Lokata Bezkarna w BGŻ Optima – 3-miesięczna lokata z oprocentowaniem 4% dla klientów otwierających Konto Oszczędnościowe w tym banku.

Lokaty Średnioterminowe

 1. Lokata Specjalna w Toyota Banku – 9-miesięczny depozyt z wyższym 4% oprocentowaniem dla posiadaczy kredytu samochodowego w banku.
 2. BIZ Lokata PRO w BiZ Banku – półroczna lokata z oprocentowaniem 3,7% wymagająca założenia konta osobistego.
 3. R-lokata na nowe środki w Raiffeisen Polbanku – 6-miesięczna lokata z oprocentowaniem 3,6% dla nowych środków od 75 do 200 tys. zł.

Lokaty Długoterminowe

 1. BIZ Lokata PRO w BiZ Banku – dwuletnia lokata z oprocentowaniem 4,05% wymagająca założenia konta osobistego.
 2. Lokata Direct+ Internet w Santander Consumer Banku – 24-miesięczny depozyt z oprocentowaniem 4%.
 3. Lokata Mobilna w BZ WBK – roczna lokata z oprocentowaniem 4% dla posiadaczy rachunków w banku.

Podsumowanie

Mijający tydzień nie przyniósł klientom wielu zmian w ofercie depozytowej. Na obniżkę oprocentowania zdecydował się Meritum Bank, natomiast Idea Bank konsekwentnie realizuje politykę w zakresie lokat. Porównując średnie oprocentowanie najlepszych lokat, łatwo zauważyć, że różnice między różnymi okresami lokowania środków nie są zbyt radykalne (są rzędu 0,1 – 0,3%) i można znaleźć depozyt z atrakcyjnym oprocentowaniem. W kolejnym tygodniu możemy spodziewać się nowych ofert, jednak niezbyt odbiegających od średnich wartości dla danej kategorii – stopy procentowe banku centralnego są wciąż na niskim poziomie i banki nie zdecydują się łatwo na duże podwyżki oprocentowania lokat.

Komentarze

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy