7% do 100 tys. zł dla nowych klientów i 6,5% dla nowych środków do 400 tys. zł na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w VeloBanku

Publikacja:
7% do 100 tys. zł dla nowych klientów i 6,5% dla nowych środków do 400 tys. zł na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w VeloBanku
Czas trwania
Cel (zysk) Dla nowych klientów: 7% w skali roku do 100 tys. zł i 6,5% do 400 tys. zł. Dla obecnych klientów: 6,5% do 400 tys. zł, tylko dla nowych środków.
Uczestnik Nowy posiadacz EKO lub obecny klient z nowymi środkami względem salda z 24 kwietnia 2024 r.
Po drodze Otwarcie indywidualnego EKO online, wyrażenie zgód marketingowych, wpłata nowych środków.
Weź udział w promocji
VeloBank utrzymuje atrakcyjne warunki w ramach promocji na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym. Jeśli jesteś nowym klientem i założysz ten rachunek online, możesz zyskać 7% w skali roku do 100 tys. zł i 6,5% dla nadwyżki do 400 tys. zł. Obecni klienci w nowej edycji akcji promocyjnej otrzymują 6,5% dla nowych środków do 400 tys. zł. W obu przypadkach stawka obowiązuje przez 3 miesiące.

Promocja "Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym" (edycja 5/2024)

Organizatorem kolejnej edycji promocji na EKO jest VeloBank.

Do kiedy możesz skorzystać?

Aktualna edycja potrwa do 28 maja 2024 r.

Co możesz zyskać?

Oprocentowanie 7% w skali roku dotyczy nowych klientów, którzy otworzą EKO online. Wspomniana stawka obejmuje kwoty do 100 tys. zł, nadwyżka ponad 100 tys. zł do 400 tys. zł objęta jest stawką 6,5% w skali roku.

Obecni klienci mogą otrzymać oprocentowanie 6,5% dla "nowych środków" dla kwot do 400 tys. zł.

W każdym przypadku promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 3 miesiące (dokładnie 92 dni kalendarzowe).

Czy możesz skorzystać?

W obecnej edycji mogą wziąć udział zarówno nowi, jak i obecni klienci VeloBanku (dawniej Getin Banku).

Nowym klientem jest osoba, która od 31 grudnia 2022 r. do 29 kwietnia 2024 r. nie posiadała w VeloBanku produktów oszczędnościowych, czyli lokaty, konta oszczędnościowego ani indywidualnego konta emerytalnego.

Ogólnym warunkiem jest posiadanie w VeloBanku EKO. W przypadku obecnych klientów wpłacone pieniądze muszą spełniać definicję tzw. nowych środków, czyli stanowić nadwyżkę nad saldem klienta 24 kwietnia 2024 r. Jest jednak pewne obostrzenie: z oferty specjalnej nie mogą skorzystać osoby, którym między 30 kwietnia a 28 maja 2024 r. skończy się okres podwyższonego oprocentowania naliczanego w poprzednich edycjach tej akcji.

Wskazówka Bankonautów: Jeżeli posiadasz Konto Oszczędnościowe dostępne w starszej ofercie dawnego Getin Banku, powinieneś je przekształcić w EKO, aby skorzystać z promocyjnych odsetek. Operację możesz przeprowadzić telefonicznie, online lub w oddziale.

Co musisz zrobić?

Droga do 7% (lub 6,5%) w skali roku w VeloBanku
 • Krok 1. Do 28 maja 2024 r. otwórz EKO na stronie banku

  Do 28 maja 2024 r. otwórz Elastyczne Konto Oszczędnościowe na stronie banku .

  Pamiętaj o wyrażeniu zgód marketingowych (i nie odwołuj ich). Jeśli nie jesteś pewien, czy je wyraziłeś, możesz to łatwo sprawdzić w bankowości internetowej w UstawieniachZgody marketingowe.

  W promocji biorą udział wyłącznie EKO jako rachunki indywidualne. Jeżeli w trakcie trwania promocji zmienisz je na konto wspólne, bank natychmiast przestanie naliczać podwyższone oprocentowanie!

 • Krok 2. Również do 28 maja 2024 r. wpłać tzw. nowe środki

  Również do 28 maja 2024 r. wpłać na EKO nowe środki.

  Nowe środki zdefiniowane są jako nadwyżka ponad saldem na Twoich rachunkach oszczędnościowych w VeloBanku na dzień 24 kwietnia 2024 r. Bank uwzględnia tutaj nie tylko saldo Elastycznego Konta Oszczędnościowego, ale również wszystkie Twoje pozostałe konta oszczędnościowe, lokaty, rachunki przejściowe i IKE.

  Jeżeli dotąd nie korzystałeś z usług VeloBanku, to ustalenie, jaka część objęta będzie promocyjnym oprocentowaniem, nie nastręcza żadnych trudności: będzie to każda kwota wpłacona w okresie promocji.

  Będąc nowym klientem, pamiętaj, że do 100 tys. zł Twoje oszczędności będą oprocentowane 7% w skali roku.

 • Premia. Uzyskaj promocyjne oprocentowanie

  Przez kolejne 92 dni od daty pierwszej wpłaty

  • środki nowych klientów będą oprocentowane na poziomie 7%, maksymalnie do 100 tys. zł. Kwoty z przedziału powyżej 100 tys. zł do 400 tys. zł obejmie stawka 6,5%;
  • nowe środki (nadwyżka ponad saldo z 24 kwietnia 2024 r.) obecnych klientów do wysokości 400 tys. zł będą oprocentowane w wysokości 6,5% w skali roku.

  W trakcie promocji bank weryfikuje stan nowych środków każdego dnia. Oznacza to, że w tym okresie możesz wpłacać kolejne oszczędności. Choć będą one oprocentowane odpowiednio krócej, i tak coraz wyższa kwota będzie efektywnie pracowała na Twój zysk.

  Informację o saldzie początkowym, wysokości nowych środków i dacie, od której Twoje pieniądze pracują w ramach promocji, znajdziesz w zakładce Szczegóły dotyczącej Twojego EKO w bankowości internetowej i mobilnej.

Mission complete!

Konto objęte promocją

 • Oprocentowanie
  7% / 6,5%

 • Okres obowiązywania
  3 miesiące
 • Zakres kwot
  do 100 tys. zł / do 400 tys. zł
 • Konto osobiste
  NIE
Oferta na nowe środki. Oprocentowanie 7% dotyczy nowych klientów zakładających EKO online.

Ważnym wyróżnikiem konta jest fakt, że nie zapłacisz za przelewy wewnętrzne przez bankowość elektroniczną.

Po upływie 3 miesięcy oprocentowanie Twoich oszczędności spadnie do poziomu standardowego. Jeśli Cię ono nie zadowala, proponujemy, byś poszukał ciekawej oferty oszczędnościowej, sprawdzając ranking kont oszczędnościowych.

Weź udział w promocji

Aldona Derdziak

Autor tekstu o promocji
Oceń promocję
4.6
(5 ocen)
Twój głos pomoże innym Bankonautom w podjęciu decyzji, czy warto skorzystać z tej promocji. Średnia ocen uwzględnia ocenę Bankonauty - Autora tekstu, który szczegółowo przyjrzał się ofercie.
Dziękujemy za Twój głos Dziękujemy za Twój głos