Karta kredytowa Citibank-BP Motokarta w Citi Handlowym - Opinie

Analiza produktowa

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Pokaż więcej

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Ewelina Niedzielska
Ewelina Niedzielska
Analityk produktów kredytowych
Ewelina Niedzielska
Ewelina Niedzielska
Analityk produktów kredytowych

80 publikacji 49 komentarzy

Finansistka z wykształcenia i zamiłowania. Jej szczególnym zainteresowaniem jest tematyka kredytowa - specjalizuje się w kredytach hipotecznych, gotówkowych i pożyczkach. Autorka licznych artykułów i analiz ofert kredytowych. Czuwa nad aktualnością danych w serwisie i uważnie obserwuje wszelkie zmiany na rynku kredytowym.

Jedną z kart kredytowych dostępnych w ofercie banku Citi Handlowy jest Citibank-BP Motokarta, która powstała we współpracy z międzynarodową siecią stacji paliw BP. Sprawdźmy, jakie korzyści niesie za sobą posiadanie tej kredytówki i jakie są koszty związane z jej użytkowaniem.

Spis treści

Wybierając kartę kredytową, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na warunki jej uzyskania, koszty związane jej z wydaniem i użytkowaniem oraz długość okresu bezodsetkowego. Warto również zorientować się, czy za korzystanie z karty przewidziane są dodatkowe korzyści. Przyjrzyjmy się zatem szczegółom oferowanej przez Citi Handlowy Citibank-BP Motokarty.

Karta kredytowa Citibank-BP Motokarta – parametry, opłaty, prowizje

Oto najważniejsze parametry Motokarty w banku Citi Handlowy:

Karta
0 zł
Bankomaty
10%, min. 20 zł
Bankomaty 10%, min. 20 zł

bankomaty krajowe i zagraniczne

Oprocentowanie
18,5%
Okres bezodsetkowy
56 dni
Informacje ogólne
Polecana dla
 • łowcy okazji
 • biernego posiadacza
Operator karty

Mastercard

Rodzaj karty

zwykła

Okres ważności

3 lata

Minimalny dochód

1200 zł

Opłaty
Wydanie karty

0 zł

Opłata za kartę

0 zł

Wypłata z bankomatów w Polsce

10%, min. 20 zł

Wypłata z bankomatów za granicą

10%, min. 20 zł

Płatność kartą za granicą

6,8%

Wydanie karty dodatkowej

72 zł rocznie

Zadłużenie
Oprocentowanie

18,5%

Okres bezodsetkowy

56 dni

Maks. limit kredytowy

ustalany indywidualnie

Wysokość spłaty minimalnej

min. 30 zł, wysokość ustalana na koniec cyklu rozliczeniowego

Przekroczenie limitu karty

0 zł

Inne
Płatności mobilne

Okres ważności Citibank-BP Motokarty wynosi 3 lata. Jeżeli klient zdecyduje się także na karty dodatkowe, termin ich ważności skończy się wraz z kartą główną.

Złóż wniosek

Możliwości CitiBank-BP Motokarty

Oto, co oferuje bank wraz z kartą kredytową.

Bankowość elektroniczna i aplikacja mobilna

Posiadacze Citibank-BP Motokarty mogą zarządzać nią zarówno za pomocą bankowości elektronicznej Citibank online, jak i aplikacji mobilnej Citi Mobile. Umożliwiają one m.in. wgląd do historii transakcji, sprawdzenie dostępnego limitu środków czy zmianę ustawień.

Płatności mobilne

Citibank-BP Motokarta umożliwia dokonywanie płatności za pomocą Apple Pay lub Google Pay.

Program rabatowy Citi Specials

Citibank-BP Motokarta objęta jest programem Citi Specials, który zapewnia wiele benefitów podzielonych na pięć kategorii: Podróże, Kulinaria, Rozrywka, Zakupy oraz Sport i Zdrowie. Płacąc kartą Citibanku można uzyskać rabaty nawet do 50% w ponad 5000 punktach stacjonarnych i sklepach on-line u prawie 300 partnerów programu. Dla klientów przewidziane są także niespodzianki i przywileje, np. dostęp do przedsprzedaży na koncerty organizowane przez Live Nation.

Dostępne korzyści widoczne są na stronie programu po wybraniu typu karty i miejsca zamieszkania lub zaznaczeniu ofert dostępnych online.

Program Payback

W ramach programu Payback klienci mają możliwość zbierania punktów za płatności w punktach partnerskich. Uzyskane punkty można wymienić na nagrody.

Bezpłatne powiadomienia SMS

Citibank przesyła posiadaczom karty bezpłatne powiadomienia SMS informujące m.in. o wykonanej transakcji czy przypominające o terminie spłaty karty.

Plan Spłat ratalnych “Komfort”

Klienci mają również możliwość skorzystania z płatnego Planu Spłat ratalnych “Komfort”, który umożliwia rozłożenie spłaty dowolnych zakupów od 100 zł od 6 nawet do 60 rat. Spłatę ratalną można włączyć w aplikacji Citi Mobile lub w systemie bankowości elektronicznej Citibank Online bezpośrednio po zaksięgowaniu transakcji albo klikając w link w wiadomości SMS otrzymanej od Citibanku po dokonaniu transakcji.

Klient może rozłożyć na raty dowolną liczbę transakcji – oczywiście do wysokości przyznanego limitu. Odsetki naliczane są od kapitału pozostałego do spłaty. W dowolnym momencie można zmienić liczbę rat lub spłacić wcześniej całą kwotę.

Kto może ubiegać się o Motokartę w banku Citi Handlowy?

O Citibank-BP Motokartę mogą wnioskować osoby pełnoletnie, które:

 • uzyskują dochód netto w kwocie minimum 1200 zł;

 • są zatrudnione w obecnej firmie od minimum 3 miesięcy.

Natomiast w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą:

 • okres jej prowadzenia nie może być krótszy niż 2 lata,

 • uzyskiwany dochód netto powinien wynosić minimum 2500 zł.

Decyzja o przyznaniu karty kredytowej uzależniona jest od oceny zdolności kredytowej. Bank przeanalizuje ją, uwzględniając m.in. wysokość uzyskiwanych dochodów, formę zatrudnienia, koszty utrzymania, posiadane zobowiązania czy liczbę osób w gospodarstwie domowym. Klient może zostać poproszony o przedstawienie dodatkowych dokumentów potwierdzających wysokość uzyskiwanych dochodów.

Oprócz zdolności kredytowej duże znaczenie ma także historia kredytowa. Pobierając raport BIK, bank sprawdzi, czy wnioskodawca posiada inne zobowiązania oraz czy spłaca je regularnie i w wyznaczonych terminach. Na tej podstawie bank upewni się, czy wnioskodawca jest wiarygodnym i rzetelnym klientem, któremu bez obaw można przyznać „kredytówkę”.

Aktualne promocje

Dla posiadaczy Citibank-BP Motokarty bank przygotował następujące promocje:

Jak otrzymać Citibank-BP Motokartę?

Proces uzyskania karty kredytowej Citibank-BP Motokarta odbywa się online i składa się z trzech kroków:

Krok 1. Złożenie wniosku online

Wystarczy wejść na stronę banku i kliknąć odpowiedni przycisk, a następnie wypełnić samodzielnie wniosek lub zamówić rozmowę zostawiając swoje dane na pierwszym ekranie wniosku.

Krok 2. Weryfikacja tożsamości

W celu identyfikacji tożsamości niezbędne będzie przesłanie zdjęcia dowodu osobistego oraz wykonanie wyraźnego zdjęcia twarzy.

Krok 3. Przesłanie karty kredytowej

Jeżeli bank wyda pozytywną decyzję, wystarczy zawrzeć umowę, a karta kredytowa wraz z instrukcją jej aktywacji zostaną przesłane pocztą na podany przez wnioskodawcę adres.

Przydatne produkty powiązane

Konto osobiste

 • Konto
  0 zł
 • Karta
  0 zł
 • Bankomaty
  0 zł / 8 zł

 • Przelew internetowy
  0 zł
Unikalne cechy: pakiet darmowych przelewów natychmiastowych.

Konto oszczędnościowe

 • Oprocentowanie
  5%

 • Okres obowiązywania
  bezterminowo
 • Zakres kwot
  do 20 tys. zł
 • Konto osobiste
  TAK

Konto Oszczędnościowe

Citi Handlowy
 • Oprocentowanie
  2%
 • Okres obowiązywania
  bezterminowo
 • Zakres kwot
  bez limitu
 • Konto osobiste
  TAK

Konto walutowe

Konto walutowe

Citi Handlowy
 • Waluta
  EUR, USD, GBP, CHF + 8 innych

 • Konto
  0 zł
 • Karta
  0 zł
 • Bankomaty za granicą
  0 zł / 8 zł

Przydatne dokumenty
Przejdź na stronę banku
Recenzja Moneteo
4.5

Ewelina Niedzielska
Ewelina Niedzielska
Analityk produktów kredytowych
Ewelina Niedzielska
Ewelina Niedzielska
Analityk produktów kredytowych

80 publikacji 49 komentarzy

Finansistka z wykształcenia i zamiłowania. Jej szczególnym zainteresowaniem jest tematyka kredytowa - specjalizuje się w kredytach hipotecznych, gotówkowych i pożyczkach. Autorka licznych artykułów i analiz ofert kredytowych. Czuwa nad aktualnością danych w serwisie i uważnie obserwuje wszelkie zmiany na rynku kredytowym.

Karta kredytowa CitiBank-BP Motokarta to produkt, na który warto zwrócić szczególną uwagę. Jest to jedna z nielicznych bezwarunkowo bezpłatnych “kredytówek” na rynku, a jej dodatkowym atutem jest możliwość korzystania z wielu atrakcyjnych rabatów i promocji.
Spis treści

Zalety

 • darmowe wydanie i użytkowanie karty
 • długi okres bezodsetkowy
 • program Korzyści Citi Specials

Wady

 • wysoka prowizja za przewalutowanie transakcji w obcych walutach
 • wysoka prowizja za realizację transakcji gotówkowych

Oceny funkcjonalności CitiBank-BP Motokarty warto dokonać uwzględniając opłaty, możliwości karty oraz promocje i bonusy przewidziane dla jej posiadaczy.

Ogólna ocena
(4.5)
Atrakcyjność opłat
(4.5)

Największym atutem Citibank-BP Motokarty jest bezwarunkowy brak opłat za jej wydanie i użytkowanie. Decydując się na tę „kredytówkę” zyskujesz produkt, który nie generuje kosztów. Nie musisz się zatem martwić, czy dokonałeś płatności w wymaganej wysokości bądź czy zrealizowałeś odpowiednią ilość transakcji. Karta jest bezpłatna nawet wówczas, gdy rzadko po nią sięgasz.

Należy jednak zaznaczyć, że całkowicie darmowa jest jedynie karta główna. W przypadku karty dodatkowej będziesz zobligowany do uiszczenia opłaty przewidzianej za jej wydanie oraz obsługę.

Okres bezodsetkowy Citibank-BP Motokarty wynosi maksymalnie 56 dni. Oznacza to, że po upływie 30-dniowego okresu rozliczeniowego masz jeszcze do 26 dni na spłatę zadłużenia. Jeżeli uregulujesz całość wykorzystanej kwoty przed upływem tego terminu, nie zostaną Ci naliczone żadne odsetki. W ten sposób możesz co miesiąc korzystać z przyznanego limitu bez ponoszenia żadnych kosztów.

Oczywiście jest także możliwość dokonania spłaty minimalnej. Jej wysokość zostanie wskazana w zestawieniu transakcji, a pozostałą nieuregulowaną część będzie można spłacać w ratach. Pamiętaj jednak, że wiąże się to z dodatkowymi kosztami – do nieuregulowanej kwoty będą naliczone odsetki.

Karta kredytowa służy głównie do wykonywania transakcji bezgotówkowych. Transakcje gotówkowe tj. wypłata środków z bankomatu bądź wykonanie przelewu z rachunku karty nie są opłacalne – związane są bowiem z naliczeniem prowizji oraz odsetek począwszy od dnia pobrania środków. Prowizja za wypłatę z bankomatu zarówno w kraju jak i za granicą oraz wykonanie przelewu wynosi 10% kwoty transakcji. Korzystając z Motokarty w trakcie zagranicznych wyjazdów, należy uwzględnić również dość wysoką prowizję za przewalutowanie, która jest naliczana od każdej wykonanej transakcji.

Należy również wspomnieć o usłudze bankowości telefonicznej CitiPhone, która jest aktywowana automatycznie podczas zawarcia umowy o kartę. Generuje ona miesięczny koszt, dlatego jeśli nie chcesz z niej korzystać możesz ją wyłączyć przesyłając wiadomość w bankowości elektronicznej (zakładka Kontakt).

Możliwości i korzyści
(4)

Posiadacze Citibank-BP Motokarty mają możliwość korzystania z wielu korzyści. Kartę można dodać do mobilnych portfeli Apple Pay lub Google Pay, co umożliwia dokonywanie łatwych i szybkich płatności za pomocą telefonu czy zegarka.

Dodatkowym udogodnieniem zapewniającym stałą kontrolę nad wydatkami są darmowe powiadomienia SMS informujące m.in. o wykonanej transakcji lub terminie spłaty.

Kolejną korzyścią jest możliwość zbierania punktów w programie Payback. Punkty naliczone za zakupy w sklepach partnerskich można później wymienić na wybraną nagrodę.

W przypadku potrzeby możesz również skorzystać z rozłożenia na raty zakupu powyżej 100 zł. Spłatę ratalną można włączyć samodzielnie i bez kontaktu z doradcą. Takie rozwiązanie może przydać się, gdy nie będziesz w stanie spłacić całego salda zadłużenia od razu. Możesz również wybrać transakcje, które chcesz spłacić w ratach, a resztę salda spłacić w całości bez odsetek.

Promocje i bonusy
(5)

Sporym atutem Citibank-BP Motokarty jest możliwość korzystania z atrakcyjnych bonusów przewidzianych zarówno dla nowych jak i obecnych klientów. W ramach często powtarzalnej promocji można otrzymać nawet do 720 zł premii moneyback. By uzyskać zwrot, wystarczy w każdym cyklu rozliczeniowym dokonać transakcji zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie promocji. Zaletą karty jest także program Citi Specials, dzięki któremu zyskujesz dostęp do rabatów sięgających nawet 50% u ponad 300 partnerów programu i dostęp do przedsprzedaży biletów na wybrane koncerty organizowane przez Live Nation w Polsce.

Czy warto zdecydować się na Citibank-BP Motokartę?

Karta kredytowa Citibank-BP Motokarta to produkt nie tylko dla klientów stacji BP – będzie ona dobrym rozwiązaniem nawet w przypadku, gdy nie zamierzasz często korzystać z dodatkowych środków. Ogromną zaletą tej karty jest bezwarunkowy brak opłat za jej wydanie oraz obsługę. Decydując się na ten produkt, zyskujesz „kredytówkę”, która może być nieocenioną pomocą w przypadku nagłej potrzeby finansowej, jednak na co dzień nie będzie generować żadnych kosztów.

Warto jednak pamiętać, że karta kredytowa służy do wykonywania transakcji bezgotówkowych. Za transakcje gotówkowe tj. wypłatę z bankomatów czy wykonanie przelewu można słono zapłacić. Niezbyt dobrym pomysłem jest również korzystanie z „kredytówki” podczas zagranicznych wyjazdów, gdyż wiąże się to z naliczeniem niemałej prowizji.

Jeżeli będziesz rozważnie korzystał z karty kredytowej, będzie ona zupełnie darmowa. Bank nie naliczy odsetek, gdy całość wykorzystanej kwoty zostanie zwrócona przed upływem okresu bezodsetkowego.

Podsumowując, czy warto założyć kartę kredytową Citibank-BP Motokarta? Zdecydowanie tak. Jest to jedna z nielicznych kart kredytowych, której użytkowanie jest bezwarunkowo darmowe. Będąc w posiadaniu tej karty oraz spłacając zadłużenie w trakcie trwania okresu bezodsetkowego, nie ponosisz żadnych kosztów, a co więcej – możesz sporo zyskać korzystając z aktualnych promocji oraz Programu Korzyści Citi Specials.

Przejdź na stronę banku

Komentarze i opinie

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy