Lokata mobilna w PKO BP

Analiza produktowa

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Pokaż więcej

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych

159 publikacji 3223 komentarze

Recenzent promocji bankowych i autor tekstów poradnikowych dotyczących zarządzania finansami osobistymi będący zdania, że nawet najbardziej skomplikowane zagadnienie można przedstawić w prosty i przystępny sposób.

Lokata Mobilna z oferty banku PKO BP to trzymiesięczny depozyt, na którym można ulokować od 1 tys. zł do 50 tys. zł. Oprocentowanie środków wynosi 4,25% w skali roku i mogą z niego skorzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci pod warunkiem, że posiadają w tym banku rachunek osobisty z dostępem do bankowości elektronicznej.

Spis treści

Pochodzenie środków wpłaconych na Lokatę mobilną nie ma znaczenia. Bank wymaga za to posiadania konta osobistego i dostępu do bankowości elektronicznej, gdyż założenie depozytu możliwe jest tylko w aplikacji mobilnej IKO.

Oprocentowanie Lokaty Mobilnej

Bank PKO BP oferuje Lokatę Mobilną z oprocentowaniem 4,25% w skali roku i dotyczy ono kwot od 1 tys. zł do 50 tys. zł.

Można posiadać tylko jedną aktywną lokatę tego typu. Warunek ten dotyczy także rachunków wspólnych, co oznacza, że współwłaściciele konta muszą zdecydować, który z nich zechce skorzystać z promocyjnego oprocentowania.

Lokata mobilna PKO BP – ile możesz zyskać

Przedstawione niżej wyliczenia pokazują odsetki możliwe do uzyskania po wpłaceniu do PKO BP różnych kwot na 3 miesiące z oprocentowaniem 4,25% w skali roku.

W obliczeniach został uwzględniony podatek od zysków kapitałowych, tzw. podatek Belki.

Zysk z Lokaty mobilnej w PKO BP
Zysk* z Lokaty mobilnej w PKO BP
Kwota lokaty Odsetki po okresie umownym
1 000 zł 9 zł
2 500 zł 22 zł
5 000 zł 43 zł
10 000 zł 87 zł
15 000 zł 130 zł
20 000 zł 174 zł
25 000 zł 217 zł
30 000 zł 260 zł
40 000 zł 347 zł
50 000 zł 434 zł
*zysk netto, czyli po odliczeniu podatku od zysków kapitałowych (podatku "Belki"); zysk liczony na dzień 15.05.2024 r., wartości zaokrąglono do pełnych złotych

Złóż wniosek

Co to jest Lokata mobilna? Jak skorzystać z najwyższego oprocentowania?

Otrzymanie promocyjnego oprocentowania w wysokości 4,25% w skali roku nie wymaga realizacji żadnych dodatkowych wymagań poza posiadaniem w PKO BP konta osobistego z dostępem do bankowości elektronicznej. Po spełnieniu tego warunku wystarczy samo założenie depozytu w aplikacji mobilnej IKO i wpłacenie na niego środków.

Konto osobiste w PKO BP

Bank nie sprecyzował, jaki konkretnie rachunek trzeba posiadać, by móc skorzystać z Lokaty mobilnej. Można więc wybrać ten, który jest najbardziej optymalny zważywszy na nasze potrzeby, przyzwyczajenia związane z korzystaniem z bankowości czy z innych względów.

Największą popularnością wśród dorosłych klientów cieszą się trzy rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe: PKO Konto za Zero, PKO Konto bez Granic a także PKO Konto dla Młodych dedykowane osobom w wieku 18-26 lat.

 • Konto
  0 zł
 • Karta
  0 zł / 10 zł

 • Bankomaty
  0 zł / 10 zł

 • Przelew internetowy
  0 zł

Co zrobić po zakończeniu Lokaty mobilnej?

Lokata mobilna ma charakter nieodnawialny, co oznacza, że po jej zakończeniu kapitał wraz z odsetkami trafia na rachunek, z którego został przesłany.

Pomocą w wyborze kolejnego, najbardziej optymalnego depozytu, zakładając, że chcemy dalej oszczędzać, może być ranking lokat bankowych.

Dodatkowe informacje

Odsetki wypłacane są na koniec okresu umownego w kwocie uwzględniającej należny podatek od zysków kapitałowych, tzw. podatek Belki.

W przypadku zerwania lokaty przed terminem bank zwraca tylko powierzony mu kapitał; odsetki nie są wypłacane.

Promocje PKO

Lokata mobilna jest aktualnie objęte interesującymi promocjami. Sprawdź poniżej:

W jaki sposób założyć Lokatę mobilną w PKO BP?

Otwarcie tego depozytu możliwe jest tylko w aplikacji mobilnej IKO (stąd jego nazwa – lokata mobilna). Podstawowym krokiem na drodze do założenia Lokaty mobilnej jest założenie konta osobistego, a następnie aktywowanie IKO. Po zalogowaniu się do aplikacji należy podążać ścieżką: Oferta - Lokaty i oszczędności - Lokata mobilna. Następnie trzeba podać kwotę lokaty i potwierdzić chęć jej założenia.

Jako że mamy do czynienia z lokatą, to nie ma możliwości dopłacenia do niej jakiejkolwiek kwoty.

Pozostałe produkty oszczędnościowe PKO BP

 • Oprocentowanie
  5%

 • Okres obowiązywania
  90 dni
 • Zakres kwot
  do 250 tys. zł
 • Konto osobiste
  NIE
Oferta na nowe środki.
Przydatne dokumenty
Załóż lokatę
Recenzja Moneteo
3.2

Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych

159 publikacji 3223 komentarze

Recenzent promocji bankowych i autor tekstów poradnikowych dotyczących zarządzania finansami osobistymi będący zdania, że nawet najbardziej skomplikowane zagadnienie można przedstawić w prosty i przystępny sposób.

Propozycja banku PKO BP nie wywołuje efektu wow; oprocentowanie należy do przeciętnych i może dotyczyć stosunkowo niewielkiej kwoty. Na dodatek skorzystanie z niej wymaga posiadania w tym banku konta osobistego.
Spis treści

Zalety

 • dostępność dla nowych i obecnych klientów
 • możliwość wpłaty dowolnych środków

Wady

 • konieczność posiadania konta osobistego
 • stosunkowo niska kwota maksymalna
Ogólna ocena
(3.2)
Wysokość oprocentowania
(2.5)
Pozostałe warunki
(4.5)

Ocena Lokaty mobilnej w PKO BP

Z pewnością warto docenić, że Lokata mobilna dostępna jest dla nowych, jak i obecnych klientów. Na dodatek skorzystanie z tej propozycji nie wiąże się z zapewnieniem nowych środków ani spełniania żadnych dodatkowych warunków, np. wpływów na rachunek osobisty, wykonania określonej liczby transakcji kartą. Można za to żałować, że bank wymaga posiadania konta osobistego i pozwala na posiadanie w danym momencie tylko jednego depozytu tego typu.

Ocena wysokości oprocentowania Lokaty Mobilnej i czasu jej trwania zależy od aktualnych warunków rynkowych. Jeśli inflacja spada i banki systematycznie obniżają oprocentowanie depozytów, 3-miesięczny czas trwania Lokaty mobilnej jest mankamentem. W takiej sytuacji lepszym rozwiązaniem dla oszczędzających jest skorzystanie z lokat długoterminowych, co pozwala cieszyć się wyższym oprocentowaniem przez dłuższy czas. Nawet jeśli w momencie zakładania depozytu nie należy ono do najwyższych, to w miarę dopasowywania przez banki swojej oferty do spadającej inflacji i decyzji Rady Polityki Pieniężnej staje się ono coraz atrakcyjniejsze.

Natomiast jeśli inflacja rośnie, a banki w ślad za tym podnoszą oprocentowanie depozytów, to wówczas krótki okres umowy jest korzystny dla oszczędzającego, gdyż po zakończeniu lokaty może skorzystać z kolejnej, z oprocentowaniem lepiej dopasowanym do aktualnej sytuacji.

Załóż lokatę
Najczęściej zadawane pytania

Co znaczy „liczba lokat w okresie umownym”?

Takie sformułowanie odnosi się liczby lokat danego typu, jakie można posiadać w danym momencie. Bank PKO BP pozwala na korzystanie tylko z jednej aktywnej lokaty mobilnej. Kolejną można założyć dopiero po upływie okresu umownego.

Jak zerwać Lokatę mobilną w PKO BP?

Chcąc zakończyć depozyt przed upływem okresu umownego, trzeba zalogować się do aplikacji mobilnej, odszukać w niej tę lokatę i skorzystać z opcji zakończ/zerwij lokatę. Powierzony bankowi kapitał wróci na konto osobiste.

Chcę obliczyć swój zysk z Lokaty mobilnej w PKO BP. Czy istnieje kalkulator zysku dla konkretnej kwoty?

Wysokość należnych odsetek dla konkretnej kwoty wpłaconej na Lokatę Mobilną można obliczyć korzystając z kalkulatora zysku na lokacie. Narzędzie pozwala na obliczenie kwoty brutto (z podatkiem od zysku kapitałowych) lub netto (po potrąceniu podatku Belki, czyli tej, która będzie dostępna dla właściciela lokaty).

Czy Lokata mobilna jest bezpieczna?

Odpowiedź na to pytanie można rozważać w dwóch kontekstach: ochrony kapitału w razie upadku banku oraz bezpieczeństwa pieniędzy na wypadek ataku hakerów. W obu przypadkach odpowiedź brzmi: tak, gdyż pieniądze powierzone PKO BP do równowartości 100 tys. euro (ok. 450 tys. zł) objęte są gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, a bank stosuje najnowocześniejsze sposoby zabezpieczeń mające uniemożliwić dostęp do bankowości elektronicznej osób nieuprawnionych.

Komentarze i opinie

(9)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
B
Bortek
Gość

3 miesiące temu zakładałem i było 6% Komuś się wydawało za dużo i zmniejszył o 0,5 %. Lokując 50 tyś mamy ~550 zł. Interes życia :)

Odpowiedz

D
De Saint
Gość

Lokata jest obecnie 3-miesięczna a w tekście nadal opis lokaty miesięcznej, łącznie z tabelą zysków - poprawcie proszę :)

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@De Saint

Już poprawione, dziękujemy :)

Odpowiedz

L
Lolek96
Gość

Rozumiem że lokatę można otworzyć kilka razy? Bo ulokowałem teraz na tej lokacie 50k ale widzę ze w aplikacji banku mogę dalej otworzyć lokatę na tych samych warunkach.

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Lolek96

Sprawdziliśmy to - jednocześnie możesz posiadać tylko jedną taką lokatę. Istotnie, możesz próbować ją założyć, ale system Ci na to nie pozwoli.

Odpowiedz

M
Manka
Gość
@najlepszelokaty.pl

Nie zgadzam się, właśnie założyłam tę lokatę drugi raz. Normalnie dostałam umowę, system na wszystko pozwolił i lokata jest aktywna.

Odpowiedz

M
Manka
Gość
@Manka

Nie doczytałam - jednocześnie rzeczywiście można posiadać tylko jedną taką lokatę. Natomiast po jej zakończeniu można założyć kolejną :)

Odpowiedz

M
MG
Gość

Lokata nie jest do dostępna dla użytkowników Inteligo?! to słabe ze strony PKO BP...

Odpowiedz

M
MG
Gość

Dla kont Inteligo nie działa?! to słabe ...

Odpowiedz