Wróć

Oferta została wycofana ponieważ eurobank zakończył działalność na polskim rynku.

Konto Prestige w eurobanku i 720 zł premii

Analiza produktowa

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Pokaż więcej

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
K
Krystian
Tester
K
Krystian
Tester

56 publikacji 449 komentarzy

 • Szczegóły oferty
 • Opinie

Konto Prestige to oferta skierowana do najbardziej wymagających klientów, którzy nie tylko aktywnie korzystają z karty płatniczej i bankowości internetowej, ale także chcą skorzystać z dodatkowych usług, takich jak opieka medyczna czy założenie konta dla dziecka.

Oferta konta Prestige w eurobanku to propozycja, która powinna usatysfakcjonować nawet najbardziej wymagających klientów. Dzięki niej nie tylko zyskujesz dostęp do najważniejszych usług bankowych takich jak prowadzenie rachunku osobistego czy obsługa transakcji kartą, ale także założysz konto dla dziecka, skorzystasz z limitu zadłużenia czy założysz lokatę terminową lub konto oszczędnościowe. Co najlepsze, przy zapewnieniu wpływów w wysokości min. 4 tys. zł miesięcznie wszystkie wymienione usługi mogą być zupełnie darmowe.

Pełna analiza Konta Prestige w eurobanku


Podstawowe parametry

Jednym z najważniejszych czynników, które decydują o wyborze rachunku bankowego, są koszty związane z jego obsługą. Poniżej przedstawiamy najistotniejsze opłaty i prowizje dotyczące Konta Prestige:

Konto
0 zł / 21 zł
Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

0 zł / 21 zł


opłaty unikniesz, jeżeli:

 • w danym miesiącu suma wypływów na konto wyniesie przynajmniej 4000 zł lub
 • w poprzednim miesiącu kalendarzowym średnie saldo na wszystkich Twoich rachunkach wynosiło co najmniej 50 000 zł
Karta
0 zł / 4,90 zł
Miesięczna opłata za kartę

0 zł / 4,90 zł


opłaty unikniesz, jeżeli wykonasz transakcje kartą na łączną sumę min. 500 zł / mies.

Bankomaty
0 zł / 1,90 zł
Bankomaty 0 zł / 1,90 zł

 • 0 zł - bankomaty eurobanku oraz wypłaty powyżej 100 zł
 • 1,90 zł - wypłaty poniżej 100 zł z bankomatów obcych
Przelew internetowy
0 zł
Pokaż szczegóły
Konto
Przeznaczenie konta

konto uniwersalne dla osób powyżej 18. r.ż.

Oprocentowanie rachunku

0%

Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

0 zł / 21 zł

Możliwość uniknięcia opłaty za prowadzenie rachunku

opłaty unikniesz, jeżeli:

 • w danym miesiącu suma wypływów na konto wyniesie przynajmniej 4000 zł lub
 • w poprzednim miesiącu kalendarzowym średnie saldo na wszystkich Twoich rachunkach wynosiło co najmniej 50 000 zł
Karta
Typy kart płatniczych
 • Mastercard Debit Prestige
 • VISA Electron
Funkcjonalność karty
 • płatności zbliżeniowe
 • płatności internetowe
 • cashback
Opłata za wydanie karty

0 zł

Opłata za odnowienie karty

0 zł

Miesięczna opłata za kartę

0 zł / 4,90 zł

Możliwość uniknięcia opłaty za kartę

opłaty unikniesz, jeżeli wykonasz transakcje kartą na łączną sumę min. 500 zł / mies.

Bankomaty i operacje gotówkowe
Wypłata z bankomatów w Polsce
 • 0 zł - bankomaty eurobanku oraz wypłaty powyżej 100 zł
 • 1,90 zł - wypłaty poniżej 100 zł z bankomatów obcych
Wypłata z bankomatów za granicą

0 zł + 1% za przewalutowanie Visa lub 0 zł za MasterCard

Wpłata gotówki we wpłatomacie

0 zł

Cashback

0 zł

Wpłata gotówki w oddziale banku

0 zł

Wypłata gotówki w oddziale banku

0 zł

Przelewy
Zwykły przelew internetowy

0 zł

Przelew natychmiastowy

1 zł

Zlecenie stałe

0 zł

Polecenie zapłaty

0 zł

Zwykły przelew w oddziale banku

0 zł

Koszt przelewu SEPA

5 zł

Koszt przelewu (zagranicznego) SWIFT

0,25% kwoty transakcji, min. 30 zł, maks. 200 zł

Kody SMS (autoryzacja operacji)

0 zł

20 zł premii w promocji "nc+ z Kontem"

Z promocji nc+ i eurobanku mogą skorzystać abonenci tej telewizji cyfrowej, którzy w ciągu 24 poprzednich miesięcy nie posiadali w eurobanku żadnego rachunku. W akcji można otrzymać naprawdę interesujące profity:

 • 20 zł premii miesięcznie przez 12 miesięcy (łącznie nawet 240 zł), jeżeli z nowo otwartego rachunku będziesz opłacał abonament nc+;
 • zwolnienie z opłaty za prowadzenie nowego konta przez 24 miesiące;
 • zwrot kosztów korzystania z karty debetowej wydanej do rachunku, również przez 24 miesiące;
 • zwrot prowizji za udzielenie Limitu w Koncie.

Warunki promocji są dość proste: wystarczy zarejestrować się w akcji, założyć Konto Prestige (lub Active) w eurobanku, a następnie w każdym z miesięcy dokonać min. 3 transakcji kartę na łączną kwotę min. 100 zł. Należy również opłacać abonament nc+ z nowo założonego rachunku.

Więcej o promocji piszemy w tym artykule.

Do 720 zł premii w ramach programu moneyback

Zakładając Konto Prestige w eurobanku możesz liczyć także na inne profity. Jednym z nich jest program „Rodzina i Przyjaciele”, dzięki któremu będziesz mógł zyskać miesięcznie do 60 zł premii moneyback (nawet 720 zł w ciągu roku). Częściowy zwrot kosztów transakcji (5%) naliczany jest za opłacenie kartą wydatków na rozrywkę, sport i rekreację, np.:

 • płatności w restauracjach, barach, kawiarniach itp.;
 • płatności w kinach, teatrach, operach;
 • transakcje wykonywane w sklepach sportowych, pływalniach, basenach, SPA, salonach masażu i parkach wodnych;
 • zakupy biletów lotniczych, kolejowych i linii autobusowych.

Dokładny opis programu "Rodzina i Przyjaciele" znajdziesz tutaj .

Usługi dodatkowe dla posiadaczy Konta Prestige

Osoby, które założą rachunek osobisty Prestige w eurobanku, otrzymają możliwość skorzystania z szeregu atrakcyjnych usług dodatkowych:

 • karta multiwalutowa - jeśli posiadasz kartę debetową do konta w złotych, możesz ją podłączyć do rachunku walutowego w euro, dolarach lub funtach i płacić za granicą bez prowizji za przewalutowanie.
 • założenie bezpłatnego rachunku dla dziecka – Konto Junior oferowane jest dla osób w wieku od 13 do 18 lat. Koszt obsługi karty płatniczej Visa Electron lub MasterCard Debit to 4,90 zł.
 • uruchomienie limitu kredytowego w koncie – kwota przyznanego limitu może wynieść od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a oprocentowanie w zależności od kwoty zadłużenia wynosi od 9,65% (dla kwot powyżej 6000 zł) do 10,00% (w przypadku kwot do 6000 zł). Jeśli korzystamy z limitu przez mniej niż 11 dni w miesiącu, usługa jest darmowa (otrzymamy zwrot pobranych odsetek).
 • atrakcyjna oferta lokat terminowych – oprocentowanie oferowanych depozytów w zależności od ich czasu trwania (od 1 miesiąca do 4 lat) oraz miejsca zawarcia umowy (placówka bankowa, serwis bankowości elektronicznej, aplikacja mobilna) wynosi od 0,65% do 2,65%.
 • możliwość otwarcia rachunku oszczędnościowego - oprocentowanie rachunku "Ekstra Zysk" w zależności od salda oraz tego, czy na nasze konto trafia comiesięczne wynagrodzenie, wynosi od 0,65% do 1,40% (dla nowych klientów obowiązuje promocyjne oprocentowanie wynoszące od 2,00 do 2,50%).
 • obsługa płatności mobilnych Visa - usług jest darmowa przez pierwszych 12 miesięcy. Koszt w kolejnych miesiącach wynosi 2,90 zł.

Ubezpieczenie majątkowe „Codzienna Ochrona"

Posiadacze konta Prestige mogą także skorzystać z dobrowolnego ubezpieczenia „Codzienna Ochrona”, chroniącego przed kradzieżą rzeczy osobistych, nieautoryzowanym użyciem karty płatniczej oraz bezprawnym wykorzystaniem lub przypadkowym uszkodzeniem posiadanych sprzętów elektronicznych, takich jak tablet i telefon.

Koszt pakietu w opcji Standard to 5,85 zł, a suma ubezpieczenia w zależności od przedmiotu ochrony wynosi od 400 zł do 2500 zł. W ramach ubezpieczenia można wykupić dodatkową usługę o nazwie pakiet Premium, zwiększającą wartość ochrony sprzętu elektronicznego do 4000 zł. Cena ubezpieczenia wynosi wtedy 10,85 zł miesięcznie.

Konto Prestige okiem redakcji

Z rachunku osobistego Prestige najbardziej zadowolone będą osoby, które na co dzień aktywnie korzystają z karty płatniczej, często wypłacają większą gotówkę z bankomatów oraz regularnie dokonują transakcji za pomocą bankowości elektronicznej.

Do plusów rachunku należy zaliczyć także możliwość otwarcia linii kredytowej, która - jeśli korzystamy z niej przez krótki okres (do 10 dni w miesiącu) - będzie dla nas darmowa. Natomiast osoby posiadające niepełnoletnie dzieci (ale starsze niż 13 lat) mogą założyć dla nich darmowy rachunek bankowy.

Konto Prestige to także szereg innych usług dodatkowych, takich jak możliwość wykupienia ubezpieczenia posiadanego majątku czy przystąpienia do programu lojalnościowego, oferującego 5% zwrotu za wybrane transakcje dokonane kartą.Dodatkowo osoby które założą rachunek do końca 2018 r. i będą z niego opłacały abonament nc+, mogą zyskać 240 zł premii, dwuletnie zwolnienie z prowizji za prowadzenie konta i również dwuletnią gwarancję zwrotu opłat za kartę .

Z korzystaniem z Konta Prestige wiąże się opłata, której podstawowa wysokość wynosi 21 zł miesięcznie. Tego kosztu możemy jednak uniknąć, jeśli na nasz rachunek trafi w danym miesiącu kwota wynosząca przynajmniej 4 tys. zł. Znacznie tańsza w obsłudze jest natomiast wydawana do rachunku karta debetowa. Standardowy koszt jej użytkowania wynosi 4,90 zł, przy czym wystarczy, że w danym miesiącu rozliczymy nią transakcje na kwotę przekraczającą 500 zł, a opłata nie zostanie pobrana.

Przydatne dokumenty

Komentarze i opinie

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy