Oferta została wycofana. Sprawdź inne produkty od: Nest Bank.

Rachunek Nest Oszczędności w Nest Banku - Recenzja

Analiza produktowa

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Pokaż więcej

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych

159 publikacji 3223 komentarze

Recenzent promocji bankowych i autor tekstów poradnikowych dotyczących zarządzania finansami osobistymi będący zdania, że nawet najbardziej skomplikowane zagadnienie można przedstawić w prosty i przystępny sposób.

Nest Bank nie od dziś znany jest z atrakcyjnych ofert dla posiadaczy oszczędności. Oprócz lokat na dłuższe i krótsze okresy, bank oferuje również bezpłatne konto Nest Oszczędności, którego oprocentowanie wynosi obecnie 6% w skali roku. Przyjrzyjmy się bliżej temu rachunkowi.

Spis treści

Nest Bank jest jednym z najmniejszych banków działających w Polsce. Mimo to jego oferta dla oszczędzających zajmuje czołowe miejsca w wielu rankingach. Sztandarowym produktem banku jest Nest Lokata Witaj, którą mogą otworzyć nowi klienci, zarówno indywidualni, jak i firmowi. Równie dużą popularnością cieszy się rachunek Nest Oszczędności z promocyjnym oprocentowaniem przez 2-3 miesiące po jego założeniu.

Konto Nest Oszczędności – oprocentowanie i opłaty

Na początek spójrzmy na warunki prowadzenia rachunku Nest Oszczędności.

Oprocentowanie
6%
Oprocentowanie 6%

oprocentowanie dla nadwyżki środków ponad 100 tys. zł wynosi 0,01%

Okres obowiązywania
2 - 3 miesiące
Okres obowiązywania 2 - 3 miesiące

od dnia otwarcia Rachunku do końca miesiąca kalendarzowego, w którym otwarto Rachunek + przez następne 2 pełne miesiące kalendarzowe

Zakres kwot
do 100 tys. zł
Konto osobiste
TAK
Czy konto osobiste jest wymagane?

TAK


Oprocentowanie
Oprocentowanie 6%
Okres obowiązywania

od dnia otwarcia Rachunku do końca miesiąca kalendarzowego, w którym otwarto Rachunek + przez następne 2 pełne miesiące kalendarzowe

Zakres kwot

do 100 tys. zł

Kapitalizacja odsetek

miesięczna

Dodatkowe informacje

oprocentowanie dla nadwyżki środków ponad 100 tys. zł wynosi 0,01%

Podstawowe opłaty
Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

0 zł

Przelew internetowy
 • 0 zł za pierwszy przelew wewnętrzny w miesiącu, 9 zł za każdy kolejny
 • 10 zł za każdy przelew zewnętrzny
Zlecenie stałe

10 zł

Kody SMS (autoryzacja operacji)

0 zł

Wymagane konta
Czy konto osobiste jest wymagane?

TAK

Wymagane konto

Nest Konto

Jak widzisz, Nest Oszczędności nie odbiegają od rynkowego standardu: rachunek jest zakładany i prowadzony bezpłatnie, tylko pierwsza wypłata w miesiącu jest bezpłatna.

Pewnym wyróżnikiem jest tylko sposób ustalania oprocentowania standardowego, które nie jest ogłaszane przez bank jako konkretna wartość, ale jest uzależnione od wskaźnika WIBOR 3M.

Nest Oszczędności - regulamin korzystania z promocyjnego oprocentowania

Określając okres obowiązywania promocyjnego oprocentowania, Nest Bank przyjął zasadę, która sprawia, że posiadacz rachunku Nest Oszczędności ma duży wpływ na to, ile faktycznie zyska. Obowiązuje bowiem reguła, że podwyższone odsetki naliczane są w miesiącu otwarcia tego konta oszczędnościowego oraz w dwóch kolejnych pełnych miesiącach kalendarzowych. Tak więc możesz je otrzymać za niewiele ponad 60 dni (jeśli otworzysz Nest Oszczędności w ostatnich dniach miesiąca) lub nawet za około 90 dni (gdy założysz konto oszczędnościowe na początku miesiąca).

Obowiązuje miesięczna kapitalizacja odsetek, czyli są one dopisywane do salda konta po zakończeniu każdego miesiąca i tym samym w kolejnym odsetki są liczone od wyższej kwoty.

Przy korzystaniu z konta oszczędnościowego nie ma ryzyka utraty odsetek, jakie występuje przy lokatach. Wypłata pieniędzy z rachunku oznacza tylko tyle, że mniejsza kwota będzie pracowała na Twój zysk.

Ile zyskasz na rachunku Nest Oszczędności?

Oto, ile zyskasz na rachunku Nest Oszczędności. Przyjęliśmy, że otworzysz to konto pierwszego dnia miesiąca i tym samym promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywało przez 3 miesiące.

Zysk na rachunku Nest Oszczędności

Kwota na koncie Nest Oszczędności

Odsetki po 3 miesiącach

1 000 zł

12 zł

5 000 zł

61 zł

10 000 zł

122 zł

15 000 zł

183 zł

20 000 zł

244 zł

50 000 zł

610 zł

75 000 zł

915 zł

100 000 zł

1 220 zł

po uwzględnieniu podatku Belki

O pieniądze powierzone Nest Bankowi nie musisz się obawiać. Kwoty do równowartości 100 tys. euro (ok. 460 tys. zł) objęte są ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. W razie kłopotów banku z wypłacalnością, odzyskasz swoje oszczędności w krótkim czasie.

Działania po upływie okresu promocji

Po zakończeniu okresu promocyjnego oprocentowanie Nest Oszczędności spada do poziomu standardowego, które można określić mianem rynkowego średniaka. Trzymanie pieniędzy na tym rachunku nie wydaje się więc najlepszym rozwiązaniem. Raczej sugerowalibyśmy spojrzenie na ranking kont oszczędnościowych i sprawdzenie, czy w innym banku nie można uzyskać lepszych warunków na prostych zasadach.

Wycofanie pieniędzy z Nest Banku może przynieść i tę korzyść, że gdyby bank przygotował ofertę na nowe środki, to wtedy wrócisz do niego ze swoimi oszczędnościami i po raz kolejny skorzystasz z promocyjnych warunków, co pozwoli ci zmaksymalizować zyski.

Możesz też spojrzeć na parametry Nest Lokaty Lojalnej i Nest Lokaty na Nowe Środki, by wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie.

Wymagany ROR

W wielu bankach otrzymanie podwyższonego oprocentowania na rachunku oszczędnościowym wymaga posiadania konta osobistego. Tak też jest w Nest Banku, bez ROR-u nie otrzymasz bonusowych odsetek.

Choć konieczność posiadania konta osobistego może się wydawać niepotrzebnym utrudnieniem, to wcale tak nie jest. Korzystanie z Nest Konta i wydanej do niego karty nie wiąże się z żadnymi uciążliwościami.

 • Konto
  0 zł
 • Karta
  0 zł
 • Bankomaty
  0 zł / 6 zł

 • Przelew internetowy
  0 zł

Jak założyć konto Nest Oszczędności?

Założenie Nest Oszczędności nie powinno Ci sprawić żadnych kłopotów. Najprostsza metoda, to zaznaczenie związanego z nim pola w trakcie zakładania rachunku osobistego. Wówczas oba rachunku zostaną otwarte równocześnie. Pamiętaj jednak, że czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania liczy się od chwili założenia Nest Oszczędności, nie od chwili wpłaty na rachunek pieniędzy.

Jeśli nie otworzysz Nest Oszczędności w trakcie uruchamiania konta osobistego, możesz to zrobić później. Wystarczy, że zalogujesz się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej, wybierzesz zakładkę Oszczędności -> Nowe konto i złożysz wniosek online. Już po chwili konto Nest Oszczędności zostanie uruchomione i będziesz mógł wpłacić na nie pieniądze, korzystać z wszystkich jego funkcjonalności.

Dodatkowe zyski na lokatach

Rachunek Nest Oszczędności to tylko jedna z propozycji w ofercie Nest Banku dla oszczędzających. Sztandarowym produktem banku dla tej grupy klientów jest Nest Lokata Witaj, którą można założyć na 3 lub 6 miesięcy. Decyzja o wyborze okresu trwania depozytu musi być dobrze przemyślana z kilku powodów. Po pierwsze, można go założyć tylko raz; po drugie: trzeba to zrobić w ciągu 30 dni od podpisania umowy o konto osobiste; po trzecie – wybierając dłuższy okres, możesz otrzymać wyższe oprocentowanie, ale będziesz musiał zrealizować kilka warunków.

 • Oprocentowanie
  5,25%
 • Zakres kwot
  1000 - 25 000 zł
 • Czas trwania
  3 miesiące
 • Konto osobiste
  TAK

Lokata dla nowych klientów.
 • Oprocentowanie
  7,1%
 • Zakres kwot
  1000 - 25 000 zł
 • Czas trwania
  6 miesięcy
 • Konto osobiste
  TAK

Lokata dla nowych klientów. Wymaga spełnienia warunków aktywności na koncie osobistym (wpływy, operacje na koncie).

Być może zastanawiasz się, ile wyniesie Twój zysk jeśli skorzystasz z Nest Oszczędności i Nest Lokaty Witaj. Jeśli zdeponujesz na lokacie i na rachunku oszczędnościowym maksymalne stawki dopuszczone w promocji (czyli 100 tys. zł i 20 tys. zł), to Twój zysk wyniesie w sumie ponad 1800 zł: 612 zł otrzymasz po kapitalizacji Nest Lokaty Witaj (po pół roku), zaś 1220 zł po 3 miesiącach jako odsetki na koncie Nest Oszczędności.

Nest Oszczędności - opinia redakcji

Łatwo dostrzec, że największe korzyści odniesiesz, korzystając z różnych produktów, które Nest Bank przygotował dla posiadaczy oszczędności. Warto przy tym przyjąć odpowiednią strategię, by zmaksymalizować zyski.

Jeśli masz znaczną kwotę oszczędności, od razu możesz otworzyć Nest Lokatę Witaj i Nest Oszczędności. Dysponując niewielkimi oszczędnościami, lepiej jest najpierw wykorzystać możliwość założenia lokaty i dopiero po jej założeniu wpłacić pieniądze na rachunek oszczędnościowy. Przypominamy też o sugestii, by założyć konto Nest Oszczędności na początku miesiąca i w ten sposób wydłużyć okres obowiązywania promocyjnego oprocentowania.

Przydatne dokumenty

Komentarze i opinie

(7)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
T
Tomek
Gość

Mam pytanie, czy zostaną naliczone odsetki w przypadku wypłaty środków z konta przez końcem miesiąca? Przykładowo, 1 listopada mam na rachunku 100.000,00 zł. 19 listopada wypłacam z konta 95.000,00 zł. Czy odsetki 30 listopada zostaną naliczone wyłączenie od kwoty pozostałej na rachunku (5.000,00 zł), czy również od kwoty 95.000,00 zł za okres przez jaki pozostawała na rachunku?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Tomek

Od 1 do 18 listopada bank naliczy Ci odsetki od kwoty 100 tys. zł, natomiast przez resztę miesiąca już od 5 tys. zł.

Odpowiedz

S
Sebastian
Gość

Czy jeśli mam Nest Skarbonkę to również mogę skorzystać z tej promocji?

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Sebastian

Tak:

Oprocentowanie specjalne dotyczy rachunku Nest Oszczędności otwartego na rzecz Posiadacza Rachunku, który od dnia 01.01.2017 roku nie był/nie jest posiadaczem innego rachunku Nest Oszczędności.

Posiadanie rachunku Nest Skarbonka nie jest przeszkodą do otwarcia Nest Oszczędności z podwyższonym oprocentowaniem.

Odpowiedz

A
Anka
Gość

Dzień dobry. Ranking nie uwzględnia kont oszczędnościowych, założonych w Nest Banku kilka lat temu i nigdy nie zamkniętych. Maja podobne oprocentowanie

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Anka

Nasz ranking kont oszczędnościowych uwzględnia jedynie rachunki, które dostępne są obecnie w ofercie banku.

Odpowiedz

A
Anka
Gość
@Aldona Derdziak

Szkoda, bo pewnie jest więcej takich klientów, którzy mają rachunek Nest Oszczędności sprzed kilku lat, a przenoszą pieniądze do innego banku. Ja tez tak miałam zrobić w maju, bo inne banki miały wyższe oprocentowanie niż Nest dla nowych środków. Zadzwoniłam na infolinię i pani sprawdziła,że mając niezlikwidowane Nest Oszczędności uzyskam tyle samo, co po przeniesieniu. Zgodziłam się zostawić te pieniądze, bo podoba mi się lojalność wobec Starych Klientów i Starych Środków:) Lojalność za lojalność.

Odpowiedz