Wróć

Jak wybrać najlepszą kartę paliwową?

Beata Szymańska
Redaktor Moneteo.com

Jak wybrać najlepszą kartę paliwową?
Spis treści

Poszukiwanie najlepszej karty paliwowej należy rozpocząć od analizy kosztów związanych z eksploatacją firmowych pojazdów. Dzięki temu będziesz mógł wyselekcjonować te oferty, które faktycznie przyniosą Ci korzyść i ułatwią prowadzenie działalności gospodarczej.

W pierwszej kolejności sprawdź przeciętny miesięczny przebieg samochodów wchodzących w skład floty oraz średnie zużycie paliwa. Ustal również, jaką liczbę faktur w skali miesiąca generują zakupy benzyny i jak wiele wyjazdów odbywają Twoi pracownicy. Równie istotnym aspektem jest określenie obszaru, na którym działa Twoja firma. Warto byś wiedział, jakimi drogami najczęściej przemieszczają się kierowcy i ile wynosi czas przejazdu na określonej trasie.

Następnie odpowiedz sobie na pytanie, jakie korzyści związane z posiadaniem karty są dla Ciebie najbardziej istotne. Czy są to zniżki i rabaty na paliwo, dzięki którym obniżysz koszt utrzymania firmowych pojazdów? A może Twoim nadrzędnym celem jest sprawniejsze zarządzanie flotą i pracą kierowców? Lub też zależy Ci głównie na oszczędności czasu i szybkim regulowaniu należności na stacjach paliw? Wiedząc, czego chcesz, łatwiej wybierzesz odpowiednią dla siebie ofertę.

Twoim następnym krokiem powinno być przejrzenie stron internetowych różnych emitentów i wybranie kilku najciekawszych propozycji. Porównanie kart paliwowych rozpocznij od analizy warunków, które musi spełnić Twoja firma, by otrzymać plastik. Niektórzy emitenci wymagają wniesienia kaucji gwarancyjnej lub narzucają konieczność zakupu określonej ilości paliwa w miesiącu, dlatego upewnij się, czy będziesz w stanie wywiązać się z tych wymogów.

Jaka karta paliwowa jest najlepsza?

W swoich kalkulacjach powinieneś uwzględnić kilka kwestii zwiększających (bądź też zmniejszających) atrakcyjność danej oferty. Można zaliczyć do nich szybki proces wnioskowania o kartę i możliwość podpisania umowy online, a także dodatkowe usługi i korzyści udostępniane przez emitenta. Przykładowo - takim udogodnieniem może być dostęp do rabatów na myjnię i płatne parkingi, samodzielne skonfigurowanie pakietu usług powiązanych z daną kartą, możliwość ustanowienia limitów transakcyjnych lub usługa rozliczania podatku VAT w Polsce i za granicą.

Przyjrzyj się również takim parametrom jak liczba i lokalizacja stacji benzynowych, na których będziesz mógł płacić kartą, rodzaje rabatów na paliwo (zniżki od ceny hurtowej lub detalicznej), kategorie zakupowe, do których daje dostęp karta, a także długość okresów rozliczeniowych (15 dni, 30 dni lub dłużej).

Skorzystaj z naszego rankingu i znajdź najlepszą kartę paliwową

By ułatwić Ci wybór, stworzyliśmy ranking kart paliwowych i uwzględniliśmy w nim najważniejsze aspekty, na które powinieneś zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy z wystawcą plastiku. Mamy nadzieję, że nasze zestawienie pomoże Ci znaleźć kartę optymalnie dopasowaną do Twoich oczekiwań i potrzeb.

Komentarze

(0)
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy