Wróć

Najlepsze promocje kont bankowych dla firm - marzec 2017

Beata Szymańska
Analityk produktów finansowych

Najlepsze promocje kont bankowych dla firm - marzec 2017
Spis treści
Pokaż więcej

Aż 6 popularnych banków (mBank, ING Bank Śląski, Nest Bank, Orange Finanse, Idea Bank oraz Alior Bank) przygotowało oferty specjalne dla osób prowadzących działalność gospodarczą. W efekcie do wyboru mamy 8 promocji dla firm, w większości przeznaczonych dla nowych klientów.

Warunki poszczególnych akcji są bardzo zróżnicowane – od banalnie prostych po wymagających sporej aktywności. Zróżnicowana jest także wysokość premii - w zależności od banku wysokość gratyfikacji waha się od 100 do nawet 600 lub 1500 zł. Możliwości jest dużo, dlatego warto przyjrzeć się dokładnie wszystkim propozycjom i przeanalizować je pod kątem potrzeb swojej firmy.

Łatwe 250 zł w promocji mBiznes konta Standard w mBanku

Uwaga: ta promocja została zakończona w dniu 31 marca 2017 r. Skorzystaj z innych aktywnych promocji bankowych.

250 zł w promocji mBiznes konta Standard w mBanku

mBank uruchomił aż 2 równoległe akcje promocyjne skierowane do przedsiębiorców. Klienci, którzy zdecydują się na założenie mBiznes konta Standard, mogą skorzystać z obu ofert jednocześnie i łącznie uzyskać nawet 250 zł premii.

Obie promocje przeznaczone są dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, fundacji, stowarzyszeń rejestrowych, spółdzielni, spółek z o.o., spółek jawnych i partnerskich oraz wspólników spółek cywilnych. Ponadto uczestnikami obu akcji mogą być wyłącznie osoby, które nie posiadały w mBanku konta firmowego dla danego numeru NIP do 28 lutego 2017 r.

„150 zł na start” - wspólna akcja portalu Bankier.pl i mBanku

Aby otrzymać 150 zł premii, należy spełnić kilka prostych warunków:

 1. Do 31 marca 2017 r. zarejestrować się na stronie promocji i za jej pomocą przesłać do mBanku wniosek o otwarcie mBiznes konta Standard;
 2. Nie później niż do 30 kwietnia 2017 r. zawrzeć z mBankiem umowę o otwarcie tego rachunku;
 3. W ciągu miesiąca od otwarcia konta – ale nie później niż do 31 maja 2017 r. – wykonać co najmniej jedną transakcję bezgotówkową i/lub przelew zewnętrzny. Przelewy wewnętrzne nie będą brane pod uwagę.

„100 zł na ZUS z mBiznes konto Standard II edycja” - samodzielna promocja mBanku

W tej akcji zakładając mBiznes konto Standard, możemy zyskać 100 zł premii oraz dwuletnią gwarancję braku opłat za podstawowe operacje bankowe. Spełniając bardzo prosty warunek, otrzymamy bezpłatne prowadzenie konta, brak opłat za użytkowanie karty, nielimitowany pakiet darmowych przelewów internetowych w złotówkach w systemie Elixir, bezpłatne wypłaty z bankomatów mBanku, Planet Cash, Euronet i BZ WBK na terenie Polski oraz darmowe wpłaty we wpłatomatach mBanku i Euronet.

Aby wziąć udział w tej promocji należy:

 1. Najpóźniej do 31 marca 2017 r. otworzyć mBiznes konto Standard.
 2. Wykonać przelew do ZUS na min. 250 zł w ciągu pierwszych 30 dni od złożenia wniosku i otwarcia mBiznes konta Standard.

Czy warto skorzystać z promocji?

Warunki obu promocji są wyjątkowo łatwe do spełnienia. Wystarczy tylko założyć konto i wykonać przelew do ZUS na min. 250 zł, aby w zamian uzyskać 250 zł premii i dwuletnie zwolnienie z podstawowych opłat za firmowy rachunek. W dobie podwyżek wprowadzanych przez banki ten ostatni aspekt może być dla małych przedsiębiorców szczególnie dużą zaletą.

Promocje dla firm w mBanku przeanalizowaliśmy w tym artykule.

200 zł za otwarcie konta i przelew na ZUS w ING

200 zł za otwarcie konta i przelew na ZUS w ING

W promocji ING Banku Śląskiego przedsiębiorcy mogą zgarnąć 200 zł premii.

Oferta przeznaczona jest dla osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, jednak nie mogą być to przedsiębiorcy, którzy od 1 grudnia 2015 do 12 lutego 2017 r. posiadali w ING Banku Śląskim przynajmniej jeden z następujących rachunków: Konto z Lwem Direct, Zysk, Zysk+, Direct dla Firmy.

Aby otrzymać 200 zł premii, należy spełnić następujące warunki:

 1. Najpóźniej do 15 kwietnia 2017 r. złożyć wniosek o otwarcie Konta Direct dla Firmy, zawrzeć umowę o: konto, dowolną kartę debetową oraz o system bankowości internetowej.
 2. Do 15 czerwca opłacić składkę ZUS przelewem z założonego rachunku (bank nie określa minimalnej kwoty przelewu).
 3. Do 30 czerwca utrzymać rachunek oraz kartę debetową do niego.

Czy warto skorzystać z promocji ING Banku Śląskiego?

Także warunki promocji ING Banku Śląskiego są banalnie proste – wystarczy otworzyć Konto Direct dla Firmy i wykonać z niego jeden przelew do ZUS. Warto jednak uwzględnić fakt, że jest to rachunek firmowy przeznaczony dla aktywnych klientów – aby uniknąć opłaty za prowadzenie konta (9 zł) i obsługę karty (7 zł), należy przeprowadzić w danym miesiącu transakcje bezgotówkowe kartą na sumę 300 zł i zapewnić wpływ na rachunek w wysokości minimum 2000 zł.

Ofertę specjalną dla firm w ING opisaliśmy w tym tekście.

Bon 300 zł do sieci stacji paliw Orlen i Bliska od Nest Banku

Uwaga: ta promocja została zakończona w dniu 30 marca 2017 r. z powodu wyczerpania puli nagród.

300 zł do Orlen za BIZnest Konto w Nest Banku

Nagrodą w promocji Nest Banku jest karta upominkowa do wykorzystania na stacjach paliw ORLEN i BLISKA. Maksymalna wartość gratyfikacji wynosi 300 zł (150 zł premii podstawowej i 150 zł premii dodatkowej).

Do akcji mogą przystąpić osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, które do momentu złożenia wniosku o konto nie posiadały firmowego rachunku rozliczeniowego w Nest Banku (ani w jego poprzednich markach, tj. Banku SMART, BIZ Banku i FM Banku). Promocja trwa do 30 kwietnia 2017 r., jednak w przypadku wcześniejszego wyczerpania puli nagród bank może wcześniej zakończyć akcję.

Aby otrzymać obie premie, należy spełnić następujące warunki:

 1. Złożyć wniosek o otwarcie BIZnest Konta przez stronę promocji oraz podpisać umowę z Nest Bankiem.
 2. W ciągu 30 dni od zawarcia umowy zalogować się do bankowości internetowej na BIZnest Konto.
 3. Najpóźniej w następnym miesiącu kalendarzowym po otwarciu rachunku dokonać terminowej płatności zaliczki podatku dochodowego do US oraz zapewnić wpływy na konto w wysokości co najmniej 1000 zł – za spełnienie tego wymogu otrzymamy premię podstawową w wysokości 150 i możemy się ubiegać się o dodatkowe 150 zł. W tym celu przez trzy kolejne miesiące musimy:
  • dokonać z rachunku płatności zaliczki podatku dochodowego,
  • zapewnić wpływy w wysokości co najmniej 1000 zł miesięcznie.

Za każdy miesiąc, w którym wywiążemy się z obu warunków, otrzymamy 50 zł premii – łącznie kolejne 150 zł.

Czy warto skorzystać z promocji dla firm od Nest Banku?

Wykonując przelew zaliczki na podatek dochodowy oraz zapewniając wpływy na konto w wysokości minimum 1000 zł miesięcznie, możemy uzyskać nawet 300 zł premii i cieszyć się praktycznie bezpłatnym rachunkiem. Jedynym mankamentem zaproponowanej przez Nest Bank akcji jest forma nagrody – kartę podarunkową możemy wykorzystać wyłącznie na stacjach paliwowych należących do dwóch dużych sieci. Niemniej przedsiębiorcy, którzy często korzystają z samochodu, mogą być usatysfakcjonowani tą propozycją.

Więcej o promocji dowiesz się z tego artykułu.

600 zł w promocji „Premiowanie za bankowanie” w Idea Banku

600 zł dla firm od Idea Banku

Nagrodą w promocji "Premiowanie za bankowanie" jest maksymalnie 50 zł przez 12 miesięcy, czyli razem 600 brutto.

Akcja jest przeznaczona zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów banku prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Z oferty można skorzystać bezterminowo.

Aby otrzymać obie premie, należy spełnić następujące warunki:

 1. Założyć konto FIRMA TO JA – sztandarowy rachunek dla firm w Idea Banku.
 2. Aktywnie korzystać z konta – bank przygotował listę 4 premiowanych operacji i każdej z nich przyporządkował cząstkową nagrodę. I tak, za:
  • utrzymanie salda na koncie – bonus wynosi od 10 - 40 zł;
  • wpłaty gotówkowe we wpłatomacie w kwocie min. 1000 zł – możemy uzyskać 20 zł;
  • przelewy do ZUS i US na kwotę min. 250 zł - to kolejne 30 zł;
  • wystawianie i opłacanie faktur na min. 100 zł przez bankowość internetową - 20 zł.

Bank sumuje bonusy za wszystkie aktywności i przyznaje miesięczną premię - maksymalnie 50 zł brutto (ważne - nadwyżka ponad tę kwotę nie przechodzi na kolejny miesiąc).

Czy warto skorzystać z promocji dla firm od Idea Banku?

Przedsiębiorca sam ustala, jakie warunki w danym miesiącu może spełnić i tym samym decyduje o wysokości nagrody. Wystarczy, że wykona przelew do ZUS na min. 250 zł i wpłaci we wpłatomacie 1000 zł, aby bank wypłacił mu maksymalną premię. Warto również podkreślić fakt, że Konto firmowe w Idea Banku jest rachunkiem niemal darmowym w prowadzeniu i oferuje wiele przydatnych funkcjonalności.

Więcej o tej promocji przeczytasz tutaj.

150 zł i gwarancja stałych opłat dla Konta dla Firm w Orange Finanse

Uwaga: ta promocja została zakończona w dniu 20 kwietnia 2017 r.

150 zł dla firm w Orange Finanse

Także i ten bank przygotował aż dwie oferty dla przedsiębiorców. Chociaż promocje łączą się ze sobą, są jednak prowadzone oddzielnie (możemy wybrać tylko jedną z nich lub skorzystać z obu). Przedsiębiorca może zyskać półroczną gwarancję stałych opłat oraz 150 zł premii.

Obie akcje skierowane są do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które w okresie od 2 października 2014 r. do momentu przystąpienia do promocji nie posiadały Konta dla Firm w Orange Finanse. Oferty są ważne do 20 kwietnia 2017 r.

„Dobry Start dla Twojej Firmy z Orange Finanse, zima 2017”

Co prawda, udział w tej promocji nie wiąże się z premią gotówką, jednak propozycja Orange Finanse może przypaść do gustu wielu przedsiębiorcom. Nagrodą jest bowiem półroczna gwarancja braku opłat za prowadzenie konta i obsługę karty debetowej (standardowa warunkowa opłata wynosi: 5 zł miesięcznie za prowadzenie rachunku oraz 5 zł za użytkowanie karty).

Aby otrzymać bonus, należy spełnić tylko jeden warunek - założyć Konto dla Firm oraz zawnioskować o kartę debetową do rachunku.

„Nawet 150 zł za przelew do ZUS w Orange Finanse, zima 2017”

Bank oferuje nowym klientom 25 zł premii co miesiąc - łącznie 150 zł przez 6 miesięcy. Jeżeli jednak w jakimś miesiącu nie uda nam się zrealizować stawianych przez bank wymogów, łączna liczba bonusów zostanie pomniejszona o premię za ten właśnie miesiąc.

Aby otrzymać 200 zł premii, należy spełnić następujące warunki:

 1. Przez 6 miesięcy opłacać z Konta dla Firm fakturę w telefonii Orange Polska SA.
 2. Wykonać z Konta dla Firm przelew do ZUS.

Czy warto skorzystać z oferty dla firm Orange Finanse?

W obowiązujących obecnie dwóch promocjach Konta dla Firm możemy w łatwy sposób zyskać 150 zł premii (25 zł przez 6 miesięcy) oraz gwarancję braku opłat za prowadzenie rachunku i obsługę karty przez pół roku. Aby skorzystać z obu bonusów, nie trzeba spełniać skomplikowanych warunków: wystarczy założyć konto, zawnioskować o kartę i regularnie opłacać składki ZUS i faktury w Orange. Ostatni wymóg oznacza jednak, że uczestnik promocji powinien korzystać z oferty Orange Polska SA i posiadać abonament na przynajmniej jedną z usług tej sieci.

O akcjach dla firm w Orange Finanse piszemy również tutaj.

1500 zł dla firm w Alior Banku

1500 zł dla firm w Alior Banku

W trwającej do odwołania promocji Alior Banku maksymalna premia wynosi 1500 zł (125 zł premii cząstkowych x 12 miesięcy).

Z oferty mogą skorzystać wyłącznie przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, którzy nie posiadają i nie posiadali żadnego produktu Alior Banku. Aby jednak mogli w pełni skorzystać z oferowanych przez bank profitów, muszą się wykazać naprawdę sporą aktywnością.

Aby zgarnąć 1500 zł premii, należy:

 1. Złożyć wniosek o iKonto Biznes za pośrednictwem strony internetowej i podpisać z bankiem umowę rachunku.
 2. W danym miesiącu wykonać z firmowego rachunku określone operacje (np. przelew do ZUS, przelew natychmiastowy, transakcję kartą itp.). Za każdą z ośmiu premiowanych czynności bank przyzna nam cząstkową premię, a następnie wyliczy wysokości miesięcznej gratyfikacji - maksymalnie możemy otrzymać nie więcej niż 125 zł. Dla wielu właścicieli firm to elastyczne rozwiązanie może stanowić dodatkową zachętę do wzięcia udziału w promocji.

Czy warto skorzystać z oferty Alior Banku?

Warunki akcji na pierwszy rzut oka wydają się nieco skomplikowane, jednak dają uczestnikom duże pole manewru. Podobnie jak w przypadku oferty specjalnej Idea Banku, przedsiębiorcy wybierają określony rodzaj aktywności, a tym samym samodzielnie decydują o wysokości bonusów. Do szczególnie wysoko premiowanych czynności należą przelewy do ZUS i US – za wykonanie obu tych operacji można otrzymać łącznie aż 50 zł. Bank nagradza również aktywne posługiwanie się kartą, przelewy SEPA i Express Eliksir oraz średniomiesięczne saldo na rachunku. Warto w tym miejscu dodać, że realizując określone warunki promocji, przedsiębiorca może liczyć nie tylko na wysoką premię, lecz również na zwolnienie z opłat za obsługę karty i prowadzenie rachunku.

O promocji pisaliśmy w tym artykule.

Porównaj warunki marcowych promocji dla firm

Organizator

Wysokość premii

Łatwość otrzymania premii

mBank i Bankier.pl

Łącznie nawet 250 zł (150 zł premii od Bankier.pl i 100 zł od mBanku), dwuletnia gwarancja braku opłat za podstawowe operacje bankowe

Warunki łatwe do spełnienia

ING Bank Śląski

200 zł

Warunki łatwe do spełnienia

Nest Bank

300 zł w formie karty upominkowej

Warunki łatwe do spełnienia

Orange Finanse

Do 150 zł, półroczna gwarancja braku opłat za prowadzenie rachunku i obsługę karty

Średnio. Należy posiadać abonament na przynajmniej jedną usługę sieci telekomunikacyjnej Orange

Idea Bank

Do 600 zł

Średnio. Należy aktywnie korzystać z konta i karty

Alior Bank Do 1500 zł

Średnio. Najwyższą możliwą gratyfikację można uzyskać, wykonując co miesiąc kilka premiowanych czynności.

Komentarz redakcji

Promocje dla firm stosunkowo rzadko pojawiają się na rynku, dlatego tak duży wysyp ofert specjalnych dedykowanych przedsiębiorcom stanowi pewnego rodzaju ewenement.

Banki kuszą nowych klientów zarówno wysokością premii, jak i dodatkowymi bonusami, np. sześciomiesięczną lub dwuletnią gwarancją niezmienności opłat. Ponadto w większości przypadków spełnienie warunków promocji umożliwia zwolnienie z niektórych prowizji (np. za obsługę karty, wypłaty z bankomatu), co dla klientów prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą może być kolejnym istotnym atutem. Czynnikiem zachęcającym do skorzystania z ofert specjalnych są również łatwe do spełnienia warunki (aż cztery banki premiują przelewy do ZUS lub US, a więc operacje, które i tak wykonuje większość przedsiębiorców).

Nieco inną metodę wybrały Alior Bank i Idea Bank – obie instytucje wyraźnie zachęcają klientów do aktywnego korzystania z rachunku, w zamian obiecując naprawdę atrakcyjną premię. Wspólną cechą promocji Aliora i Idea Banku jest również brak sztywno obowiązujących warunków. Przedsiębiorca może samodzielnie wybrać rodzaj nagradzanej aktywności (ten, który w danym momencie najbardziej mu odpowiada) i nie musi się martwić, że przepadnie mu nagroda, ponieważ nie był w stanie spełnić narzuconego przez bank wymogu.

Pamiętajmy jednak, że o ostatecznym wyborze firmowego konta zawsze powinny decydować jego parametry. Dlatego zanim zdecydujemy się na udział w jednej z akcji, przeanalizujmy koszty związane z prowadzeniem promowanego rachunku.

Na koniec zachęcamy do skorzystania z naszego rankingu kont firmowych, w którym prezentujemy parametry oraz opłaty dla najciekawszych rachunków dla przedsiębiorców.

Komentarze

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy