Promocja została zakończona. Przejdź do aktualnych promocji.

200 zł za założenie konta IKZE w Uniqa i nawet niemal 4000 zł korzyści podatkowych za 2023 r.

Publikacja:
200 zł za założenie konta IKZE w Uniqa i nawet niemal 4000 zł korzyści podatkowych za 2023 r.
Czas trwania
Cel (zysk) 200 zł na zakup jednostek funduszy inwestycyjnych.
Uczestnik Osoba, która nie posiada ani nie posiadała IKZE oferowanego przez Uniqa TFI.
Po drodze Należy otworzyć konto IKZE w Uniqa TFI i wpłacić na nie min. 2000 zł.
Uniqa TFI (daw. AXA TFI) po raz kolejny zachęca do oszczędzania na emeryturę. Jeśli wpłacisz 2000 zł na Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego prowadzone przez tę instytucję, otrzymasz 200 zł premii. Ponadto będziesz mógł odliczyć dokonaną wpłatę od podatku dochodowego i w ten sposób zyskać dodatkowo nawet niemal 4000 zł!

Promocja "200 za 2000"

Organizatorem akcji jest  UNIQA Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.

Do kiedy możesz skorzystać?

Promocja trwa do 31 grudnia 2023 r.

Co możesz zyskać?

Do zdobycia jest 200 zł. Premia zostanie wypłacona w formie zakupu kolejnych jednostek uczestnictwa.

Czy możesz skorzystać?

Z promocji mogą skorzystać wyłącznie osoby, które do tej pory nie posiadały Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE) oferowanego przez Uniqa TFI.

Zgodnie z prawem możesz posiadać tylko jedno IKZE, dlatego jeśli otworzyłeś konto emerytalne w innej instytucji, a mimo wszystko chciałbyś wziąć udział w promocji, musisz przenieść IKZE do Uniqa. Masz na to czas do 31 grudnia 2023 r. włącznie.

Co musisz zrobić?

Droga do 200 zł premii za założenie IKZE
 • Krok 1. Do 31 grudnia 2023 r. załóż IKZE w Uniqa TFI

  Do 31 grudnia 2023 r. zawrzyj z Uniqa TFI umowę o prowadzenie IKZE za pośrednictwem strony internetowej. Aby cały proces przebiegł szybko i bez zakłóceń, przygotuj wcześniej dokument tożsamości – będzie Ci potrzebny do uzupełnienia danych osobowych.

  • w formularzu umowy w przeznaczonym do tego polu wpisz kod promocyjny: 200za2000,
  • wybierz subfundusz, w który zainwestujesz swoją pierwszą wpłatę i określ jej wysokość,
  • zaakceptuj regulamin promocji oraz regulamin Programu Inwestycyjnego „Tanie Oszczędzanie”,
  • wyraź zgodę na otrzymywanie od Uniqa TFI informacji marketingowych i handlowych za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej oraz za pomocą telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących, w tym SMS,
  • poczekaj na potwierdzenie otwarcia konta, którym będziesz mógł zarządzać online.
 • Krok 2. Do 31 grudnia 2023 r. wpłać min. 2000 zł na swoje IKZE w Uniqa TFI

  Do 31 grudnia 2023 r. (decydujące znaczenie ma data wyksięgowania środków z Twojego rachunku bankowego) wpłać na swoje konto IKZE Uniqa TFI łącznie min. 2000 zł.

  W ofercie IKZE Uniqa TFI dostępnych jest kilkanaście subfunduszy, różniących się m.in. profilem ryzyka i potencjalnym zyskiem. Ich pełny wykaz znajdziesz na tej stronie.

 • Premia. Odbierz nagrodę

  Nagrodę w postaci jednostek uczestnictwa subfunduszu UNIQA Ostrożnego Inwestowania otrzymasz w dwóch częściach:

  • 100 zł - do 31 marca 2024 r., o ile do 31 grudnia 2023 r. nie dokonasz wypłaty, wypłaty transferowej lub zwrotu z IKZE oraz nie odwołasz zgód marketingowych.
  • 100 zł - do 31 marca 2025 r., o ile do 31 grudnia 2024 r. nie dokonasz wypłaty, wypłaty transferowej lub zwrotu z IKZE i nadal utrzymasz wyrażone zgody marketingowe.

  Nagrodę (dodatkowe jednostki uczestnictwa) będziesz mógł sprzedać w dowolnym momencie bez żadnych obostrzeń.

  Premia zwolniona jest z podatku dochodowego.

Mission complete!

Krzysztof Duliński

Autor tekstu o promocji
Oceń promocję
0
(0 ocen)
Twój głos pomoże innym Bankonautom w podjęciu decyzji, czy warto skorzystać z tej promocji. Średnia ocen uwzględnia ocenę Bankonauty - Autora tekstu, który szczegółowo przyjrzał się ofercie.
Dziękujemy za Twój głos Dziękujemy za Twój głos

Komentarze i pytania

(9)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
B
Borys
Gość

Otworzyłem konto w Uniqa, zleciłem wypłatę transferową, jak dostałem papiery, ale nadal nie wiem, gdzie mam wpłacić pieniądze, na jakie konto?

Odpowiedz

K
Katarzyna
Bankonauta
Bankonauta

Status Bankonauta otrzymują użytkownicy, którzy wykazują się inicjatywą we wspieraniu społeczności np. poprzez komentarze w serwisie czy informowanie o promocjach.
@Borys

Na nowe konto, pytanie brzmi, czy możesz to zrobić zanim przyjdzie przelew transferowy, a może to trwać do 14 dni....Lepiej się spytaj u nich, czy możesz już teraz zrobić wpłatę na nowe konto, choć pieniędzy z transferu nie ma jeszcze.

Dlatego lepiej się było nie pakować z przeniesieniem pod koniec roku, bo może zabraknąć czasu na spełnienie warunku

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Kapitan załogi
@Borys

Widzę, że przeżywasz podobne rozterki jak ja, gdy przechodziłem proces wypłaty transferowej. Otóż, po zaksięgowaniu przelewu transferowego Uniqa przesyła mailowo 2 dokumenty - potwierdzenia wpłynięcia wypłaty transferowej oraz potwierdzenia nabycia jednostek wybranego wcześniej funduszu inwestycyjnego.

Po ich otrzymaniu trzeba się zalogować na swoje konto i skorzystać z opcji Kup, wskazując kwotę, za jaką mają być nabyte jednostki. Nie ma ryzyka wpłaty zbyt dużej kwoty, bo pojawia się informacja o limitach. Potem wystarczy postępować z podpowiedziami systemu.

Co ciekawe, nie trzeba korzystać z danych do przelewu przesłanych w e-mailu. Można podążać za wskazówkami systemu i skorzystać z szybkiego przelewu logując się do swojego banku. W tym wariancie nasza aktywność ogranicza się do zatwierdzenia transakcji, wszystkie dane podstawiają się automatycznie.

Odpowiedz

P
Przyszły Emeryt
Gość

Zdążę w tym roku załapać się na bonus jak w grę wchodzi wypłata transferowa z obecnego IKZE?

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Kapitan załogi
@Przyszły Emeryt

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytanie, raczej bym obstawiał, że możesz nie zdążyć. Wynika to faktu, że po założeniu rachunku w Uniqa musisz kilka dni poczekać na dostarczenie Ci potwierdzenia tego faktu. Z tym dokumentem trzeba się udać do instytucji prowadzącej dotąd Twoje IKZE i poprosić o wypłatę transferową, co może potrwać ok. 14 dni. Po drodze są święta i trudno ocenić sprawność działania różnych podmiotów w tym okresie.

Odpowiedz

K
Katarzyna
Bankonauta
Bankonauta

Status Bankonauta otrzymują użytkownicy, którzy wykazują się inicjatywą we wspieraniu społeczności np. poprzez komentarze w serwisie czy informowanie o promocjach.
@Krzysztof Duliński

Kiedyś chciałam skorzystać z tej promocji właśnie pod koniec roku, ale terminy rzeczywiście są niedobre dla osób przenoszących IKZE, po prostu formalności zajmują co najmniej 3 tygodnie, jednak ta promocja jest cykliczna i oferują ją też chyba w połowie roku, więc wtedy może warto się zainteresować. Co dziwne ich inflacja się nie ma im, i cały czas dają te nędzne 200 zł. W ubiegłym roku zdaje się, był to niewypał bo straty na IKE/IKZE były takie, że zżarły wielokrotność tych 200 zł :-)

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Kapitan załogi
@Katarzyna

Ja skorzystałem z tej promocji akurat teraz (premia nie oszałamia, ale chciałem przetestować jak działa wypłata transferowa). Po kilku dniach od założenia konta w Uniqa dostałem potwierdzenie tego faktu i 6 grudnia złożyłem w ING dyspozycję wypłaty transferowej. 14 grudnia Uniqa poinformowała mnie o zaksięgowaniu pieniędzy i możliwości wpłaty środków. Wszystko poszło sprawnie, bez żadnych kłopotów.

Odpowiedz

M
mar
Bankonauta
Bankonauta

Status Bankonauta otrzymują użytkownicy, którzy wykazują się inicjatywą we wspieraniu społeczności np. poprzez komentarze w serwisie czy informowanie o promocjach.

link w 'KROK 2' wysyła do AXA

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Kapitan załogi
@mar

Faktycznie, w tekście znalazł się niewłaściwy link. Wstawiłem prawidłowy.

Odpowiedz