50 zł dla poleconego i 100 zł dla obecnych klientów w programie poleceń VeloBanku

Publikacja:
50 zł dla poleconego i 100 zł dla obecnych klientów w programie poleceń VeloBanku
Czas trwania
Cel (zysk) 50 zł za otwarcie konta z polecenia oraz 100 zł za każdą skuteczną rekomendację.
Uczestnik Nowy i obecny klient. Nowym klientem jest osoba, która nie posiadała konta osobistego w VeloBanku od 31 października 2022 r
Po drodze Nowy klient musi otworzyć konto z polecenia oraz zapewnić wpływy min. 2000 zł w każdym z 3 miesięcy. Obecny klient musi jedynie wygenerować kod i przekazać go znajomemu.
Niemal straciliśmy już nadzieję, że VeloBank, który powstał w miejsce Getin Banku, przejmie tradycję nagradzania obecnych klientów za rekomendowanie produktów bankowych znajomym. Po kilku miesiącach akcja została jednak wznowiona pod hasłem "Doceniam Velo - polecam Velo". Nowy klient może zyskać 50 zł, natomiast obecny za każdą skuteczną rekomendację otrzyma 100 zł.

Cieszy nas, że VeloBank (dawniej Getin Bank) postanowił zorganizować program poleceń, w którym jego klienci mogą zdobywać premie za rekomendowanie konta osobistego znajomym. Skuteczne polecenie, czyli takie, którego efektem będzie założenia VeloKonta przez nowego klienta i spełnienie przez niego warunków aktywności, oznacza przyznanie przez bank premii w kwocie 50 zł dla nowego i 100 zł dla obecnego klienta. Regulamin nie wspomina o o limicie nagród, jakie może otrzymać polecający.

Osoby, które założą rachunek z polecenia, mogą liczyć nie tylko na bonus w wysokości 50 zł, ale i premię za aktywne korzystanie z niego, nawet 600 zł. Szczegóły znajdziesz w opisie promocji powitalnej.

Nie ma przeszkód, by – już po otwarciu konta – polecać rachunek innym osobom i zyskać bonusy za skuteczne rekomendacje.

1. edycja programu "Doceniam Velo - polecam Velo" trwa do 31 maja 2023 r.

Dla kogo jest ta promocja?

Jeśli oferowane przez bank nagrody przykuły Twoją uwagę i chciałbyś wziąć udział w programie, zapoznaj się najpierw z definicją nowego i obecnego klienta.

I tak – nowym klientem, czyli poleconym może być wyłącznie osoba pełnoletnia, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, która nie posiadała w VeloBanku (d. Getin Banku) żadnego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego od 31 października 2022 r. do dnia przystąpienia do promocji. Posiadanie innych produktów banku, np. kredytu, nie stanowi przeszkody, abyś wziął udział w tej akcji.

Natomiast jeśli chcesz wziąć udział w programie jako osoba polecająca (obecny klient), musisz posiadać w VeloBanku konto osobiste prowadzone w złotówkach, ukończony 18. rok życia oraz polską rezydencję podatkową.

Otwórz konto i zgarnij 50 zł

Warunki umożliwiające zdobycie premii powitalnej przez nowego klienta są naprawdę proste i nie powinny Ci sprawić większych problemów. Aby otrzymać 50 zł, powinieneś wykonać następujące czynności:

Start
 • Krok 1

  Do 31 maja 2023 r. złóż wniosek o VeloKonto wraz z dostępem do bankowości elektronicznej na stronie banku, podając kod polecenia otrzymany od obecnego klienta banku oraz potwierdzając zapoznanie się z regulaminem programu poleceń.

  Nie znasz osoby, która mogłaby Ci taki kod przekazać? Nic straconego – skorzystaj z naszego kodu: E591TN​​​​​​​

 • Informacja

  Podczas składania wniosku koniecznie wyraź wymagane przez bank zgody

  • marketingowe, w tym na przetwarzanie danych marketingowych na potrzeby promocji oraz w celach prezentacji ofert marketingowych spółek powiązanych z VeloBankiem i podmiotów z nim współpracujących;
  • na otrzymywanie od banku informacji handlowych drogą elektroniczną, czyli przez e-mail oraz telefon komórkowy;

  Ważne! Nie odwołuj zgód do końca promocji, bo stracisz prawo do nagrody!

 • Krok 2

  W każdym z trzech pierwszych pełnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu aktywacji konta zapewnij jednorazowy wpływ na rachunek w wysokości co najmniej 2000 zł.

  Przelew może pochodzić z rachunku w innym banku lub z konta firmowego prowadzonego przez VeloBank (d. Getin Bank).

 • Premia

  Nagrodę otrzymasz na swoje VeloKonto do końca miesiąca kalendarzowego następującego po tym, w którym zakończył Ci się 3-miesięczny okres aktywności.

Mission complete!

Dla uniknięcia nieporozumień opiszmy powyższe zasady na konkretnym przykładzie. Założenie konta w lutym oznacza, że wpływ musisz zapewnić w każdym z miesięcy od marca do maja, a nagrodę otrzymasz do końca czerwca.

Bonus jest zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych i nie musisz zgłaszać go fiskusowi.

Jak sam widzisz, bank nie stawia nowym klientom restrykcyjnych wymagań, a do tego po otwarciu konta daje możliwość skorzystania z dodatkowych benefitów. Po pierwsze, będziesz mógł rekomendować rachunek swoim znajomym i tym samym zgarnąć dodatkowe bonusy. Po drugie – zyskasz dostęp do produktów oszczędnościowych (ich opis znajdziesz poniżej).

100 zł za każdą skuteczną rekomendację

Natomiast jeśli posiadasz rachunek w VeloBanku (d. Getin Banku) i chciałbyś rekomendować go swoim znajomym, powinieneś spełnić następujące warunki:

Start
 • Krok 1

  Do 31 maja 2023 r. zgłoś swój udział w programie i uzyskaj kod polecenia. Do programu możesz przystąpić w placówce banku, przez infolinię, bankowość internetową lub mobilną.

 • Krok 2

  Wyraź zgody marketingowe (te same co w przypadku osoby poleconej) i utrzymaj je do dnia przekazania nagrody.

 • Krok 3

  Przekaż swój kod polecenia wybranym osobom i upewnij się, że spełnią one warunki promocji.

 • Premia

  Nagrodę otrzymasz na swoje VeloKonto do końca miesiąca kalendarzowego następującego po tym, w którym osobie poleconej zakończył się 3-miesięczny okres aktywności.

Mission complete!

Rozliczeniami z urzędem skarbowym nie musisz się martwić, gdyż bank dopełni za Ciebie niezbędnych formalności.

Ważne informacje dla poleconych i polecających

W regulaminie są też informacje ważne dla nowych i obecnych klientów. Bank zastrzegł, że premie wypłaci tylko wtedy, gdy w dniu odbioru nagrody:

 • VeloKonto będzie aktywne, nie zostało złożone wypowiedzenie umowy;
 • rachunek nadal będzie kontem indywidualnym (przekształcenie VeloKonta w konto wspólne oznacza utratę prawa do bonusu);
 • utrzymasz zgody marketingowe i nie zgłosisz sprzeciwu na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

VeloKonto – garść informacji

Chcesz przekonać znajomych do otwarcia konta? W takim razie podkreśl, że choć bank pobiera 7 zł za korzystanie z karty, to jednak można łatwo uniknąć tej opłaty, wykonując w miesiącu 5 transakcji kartą debetową. Inne informacje na temat VeloKonta znajdziesz poniżej.

 • Konto
  0 zł
 • Karta
  0 zł / 7 zł

 • Bankomaty
  0 zł / 5 zł

 • Przelew internetowy
  0 zł
Ważne: Można zamówić 4 karty do konta za darmo.

Wisienka na torcie, czyli produkty oszczędnościowe

Dodatkową korzyścią z posiadania ROR-u w VeloBanku jest atrakcyjne Elastyczne Konto Oszczędnościowe, szczególnie w ramach cyklicznie odnawianej akcji "Na nowe środki". Proponowane przez bank oprocentowanie tego rachunku należy do najwyższych na rynku.

 • Oprocentowanie
  7% / 6,5%

 • Okres obowiązywania
  3 miesiące
 • Zakres kwot
  do 100 tys. zł / do 400 tys. zł
 • Konto osobiste
  NIE
Oferta na nowe środki. Oprocentowanie 7% dotyczy nowych klientów zakładających EKO online.

Warto też wiedzieć o drugim rachunku umożliwiającym oszczędzanie na atrakcyjny procent - VeloSkarbonce.

Konto oszczędnościowe VeloSkarbonka

VeloBank
 • Oprocentowanie
  6,5%

 • Opłata za konto
  0 zł
 • Konto osobiste
  TAK

 • Konto oszczędnościowe
  NIE

Atrakcyjny program poleceń

Podoba nam się fakt, że VeloBank uruchomił program poleceń z przyjaznymi warunkami uczestnictwa dla poleconych (proste warunki aktywności) i polecających (brak limitu nagród, jakie można zdobyć).

Podpowiemy, że nowemu klientowi najprościej będzie spełnić wymóg zapewnienia wpływu, jeśli ustanowi zlecenie stałe na 2000 zł na rachunku w innym banku.

Z kolei obowiązkiem obecnych klientów banku jest jedynie wygenerowanie kodu i przekazanie go znajomym. Organizator nie narzuca żadnych dodatkowych warunków aktywności. Przekazanie kodu polecenia nic Cię nie kosztuje, może warto zatem spróbować?

Krzysztof Duliński

Autor tekstu o promocji
Oceń promocję
0
(0 ocen)
Twój głos pomoże innym Bankonautom w podjęciu decyzji, czy warto skorzystać z tej promocji. Średnia ocen uwzględnia ocenę Bankonauty - Autora tekstu, który szczegółowo przyjrzał się ofercie.
Dziękujemy za Twój głos Dziękujemy za Twój głos

Komentarze i pytania

(6)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
K
Kamil
Gość

Czy z programu poleceń można skorzystać zakładając konto w oddziale stacjonarnym czy tylko online?

Odpowiedz

Ł
Łukasz
Gość
@Kamil

Można skorzystać w oddziale i taką metodę polecam najbardziej bo czas tylko do końca maja.

Odpowiedz

T
Tom
Gość

Ten kod tutaj działa 9JNC6V ?

Czy zakładając z telefonu na selfie jest opcja wpisania go, jak i otwarcia konta oszczędnościowego podczas zakładania zwykłego konta z kartą ?

I jeszcze pytanie, jak skuteczny jest ten sposób na selfie bo przeważnie problemy były w innych bankach...

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@Tom

Nasz kod jest poprawny. Co do selfie - chodzi Ci o otwieranie przez aplikację, czy przez stronę banku otworzoną w przeglądarce w telefonie?

Odpowiedz

R
Rafal
Gość

Czy to ma być pełny miesiąc od 1 do 30? Czy tak jak aktywowane zostałe konto czyli np 13 albo 18 danego miesiące i licząc miesiąc od tego?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@Rafal

Nowy klient powinien zapewnić wpływy na VeloKonto w pełnych trzech miesiącach kalendarzowych po otwarciu rachunku.

Odpowiedz