Wróć

Konto Junior dostępne także dla użytkowników standardowej wersji Revoluta

Michał Radzimiński
Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
Michał Radzimiński
Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych

100 publikacji 1154 komentarze

Doświadczony recenzent i tester, a przede wszystkim aktywny użytkownik wielu aplikacji bankowych i rozwiązań fintechowych. Od 6 lat odpowiada przede wszystkim za tworzenie treści związanych z nowinkami technologicznymi w finansach. Jednocześnie śledzi działalność podmiotów funkcjonujących na rozkwitającym rynku płatności odroczonych. Do każdej nowości w finansach podchodzi z ciekawością, ale przede wszystkim krytycznie.


9 komentarzy
Konto Junior dostępne także dla użytkowników standardowej wersji Revoluta
Spis treści

Revolut długo zapowiadał wprowadzenie możliwości zakładania kont dla dzieci w swojej aplikacji. Polscy użytkownicy Revolut Premium i Metal zyskali ją już w maju, a teraz przyszła pora na tych, którzy korzystają z darmowego planu Standard.

Konto Junior może założyć rodzic lub opiekun prawny dziecka w wieku od 7 do 17 lat. Ten warunek jest akurat wspólny dla wszystkich, niezależnie od posiadanej wersji Revoluta. Sprawdźmy, czym różni się ta usługa w zależności od tego, czy korzystamy z darmowego, czy płatnego planu.

Konto Junior – co mogą użytkownicy wersji Standard?

Wielu użytkownikom wystarczy dostęp do bezpłatnej wersji Standard – nie dziwi więc, że uruchomienie usługi Revolut Junior również dla tych klientów było mocno wyczekiwane.

Tacy użytkownicy mogą otworzyć wyłącznie jedno konto Junior. Dziecko otrzyma kartę, która co prawda nie generuje comiesięcznych kosztów, ale za jej dostawę rodzic będzie musiał jednak zapłacić. Ile? Trudno powiedzieć. Czatbot Rita zapewnia, że o jej wysokości użytkownik zostanie poinformowany „z odpowiednim wyprzedzeniem” (zakładam, że w momencie zamówienia karty).

Na konto dziecka – o ile korzystamy z darmowej wersji Revoluta – nałożone są dość surowe ograniczenia. Bezpłatnie możemy je zasilić kwotą maksymalnie 160 zł w miesiącu. Tyle samo wynosi też miesięczny limit wypłat z bankomatów, a od nadwyżki pobierana jest opłata w wysokości 2%.

Konto Junior, do którego obsługi służy dziecku osobna aplikacja, zasila wyłącznie rodzic. Otrzymuje on również powiadomienie o każdej wykonanej transakcji. Jak deklaruje Revolut, zadbano nawet o to, by karta była akceptowana tylko w miejscach dostosowanych do wieku pociechy.

Jak to wygląda w przypadku użytkowników płatnych wersji?

Revolut przy każdej okazji zachęca do przejścia na płatny plan, kusząc przy tym dodatkowymi korzyściami. Nie inaczej jest w tym przypadku:

Revolut Junior, korzyści
Revolut Junior, korzyści

O ile rodzic ma dostęp do Revolut Premium lub Metal, może otworzyć nie jedno, a dwa lub nawet pięć kont dla dzieci. Do każdego z nich przysługuje osobna karta, co istotne – z darmową dostawą. Nie ma miesięcznego limitu zasileń, obowiązuje za to limit roczny w wysokości aż 16 tys. zł.

Przede wszystkim jednak dostępne są w tym przypadku dodatkowe opcje, z których nie mogą korzystać „standardowi użytkownicy”. Na uwagę zasługuje przede wszystkim funkcjonalność polegająca na tworzeniu dla dziecka zadań do wykonania, za które otrzyma ono od Ciebie dodatkowe środki. Do tego istnieje opcja ustawienia cotygodniowego przelewu z tytułu kieszonkowego.

W przyszłości klienci Premium i Metal mogą się spodziewać kolejnych udogodnień, np. możliwości zarządzania kontem pociechy przez oboje rodziców. Dzieci mają też otrzymać dostęp do Sejfów (Vaults), czyli usługi przypominającej automatyczne oszczędzanie, a w dodatku będą mogły dodać swoją kartę Revolut do Google Pay i Apple Pay.

Coraz więcej argumentów za przejściem na płatną wersję…

Choć umożliwienie wszystkim użytkownikom Revoluta otwarcia konta dziecku to niewątpliwie dobra wiadomość, to nie da się nie zauważyć, że funkcjonalności oferowane w tym zakresie posiadaczom darmowej wersji są znacznie mniej rozbudowane od tych, które przysługują klientom Premium i Metal.

Takie podejście wpisuje się w konsekwentną strategię Revoluta, który zdaje się „popychać” użytkowników w stronę korzystania z płatnych planów taryfowych. Przypomnę, że już w sierpniu wejdą w życie zmiany w cenniku i nowe ograniczenia dla tych, którzy nie ponoszą stałych, comiesięcznych opłat. Czas pokaże, jak duża część użytkowników Revolut Standard rzeczywiście zdecyduje się na przejście na płatną wersję.

Komentarze

(9)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
P
Piotrek
Gość

Fajne fajne tylko mam pytanie bo Revolut Junior udostępnia GPay i czy podczas dodawania karty weryfikuje wiek użytkownika. Jeżeli nie to taki 12 latek doda sobie kartę czy nie???

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Piotrek

Z tego, co wiemy, nastolatek od 13 lat wzwyż może już korzystać z Google Pay (za zgodą rodzica). Co do Revoluta, najlepiej byłoby sprawdzić właśnie tam, ponieważ to banki każdorazowo ustalają, jakie karty można dodawać do GPay.

Odpowiedz

R
Rafał
Gość

Czy dziecko może mieć konto w dwóch walutach np.EURO,PLN?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Rafał

Niestety nie, Konto Junior w Revolucie może być prowadzone tylko w bazowej walucie konta rodzica, czyli w przypadku Polski - w PLN.

Odpowiedz

T
Tomek
Gość
@Aldona Derdziak

ale płacić może za granicą ? pln z konta przelicza się na np euro?

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Tomek

Może. W regulaminie Konta Junior czytamy:

Jeśli Ty lub Twój junior użyjecie karty Revolut Junior do zakupów w walucie innej niż waluta bazowa konta osobistego pierwszego rodzica, dokonamy przeliczenia tej waluty tak samo, jak w przypadku standardowej transakcji na koncie osobistym Revolut.

Odpowiedz

P
Piotr
Gość

Ja dla dziecka założyłem konto revolut junior I millenium junior

I według mnie to najlepsza opcja dziecko ma 10 lat

Odpowiedz

P
Paweł
Gość

Zamówiłem dziecku na urodziny kartę Junior, zapłaciłem 20 zł a revolut kartę (chyba) wysłał ekonomicznym, poczta zgubiła i niespodzianka dla dziecka poszła się ....

Odpowiedz

S
sceptyczna
Gość
@Paweł

To teraz zostaje albo walka z pocztą, albo nowa karta i ryzyko, że znowu nie dotrze... Fatalnie ;/

Odpowiedz