N26 – bank z kontem w euro. Opłaty, Recenzja, Opinie

Analiza produktowa

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Pokaż więcej

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Michał Radzimiński
Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
Michał Radzimiński
Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych

100 publikacji 1156 komentarzy

Doświadczony recenzent i tester, a przede wszystkim aktywny użytkownik wielu aplikacji bankowych i rozwiązań fintechowych. Od 6 lat odpowiada przede wszystkim za tworzenie treści związanych z nowinkami technologicznymi w finansach. Jednocześnie śledzi działalność podmiotów funkcjonujących na rozkwitającym rynku płatności odroczonych. Do każdej nowości w finansach podchodzi z ciekawością, ale przede wszystkim krytycznie.

Fintechy na dobre zadomowiły się na rynku, a wraz z nimi banki działające w 100% mobilnie. Dzięki jednemu z nich – N26 – możemy posiadać konto w niemieckim banku, co szczególnie zainteresuje osoby dokonujące zakupów w europejskiej walucie.

Spis treści

Pod względem zainteresowania nowoczesnymi rozwiązaniami z pogranicza technologii i finansów Polacy w niczym nie odbiegają od mieszkańców najlepiej rozwiniętych krajów Zachodu. Narzędzia oferowane przez fintechy mają nad Wisłą sporą rzeszę fanów, którzy chętnie korzystają zwłaszcza z atrakcyjnych warunków rozliczania transakcji zagranicznych.

W przypadku N26 mówimy jednak nie tyle o fintechu, co o mobilnym banku – a to oznacza, że mamy do czynienia z nowoczesną usługą finansową, która gwarantuje jednocześnie bezpieczeństwo gromadzonych środków.

Czym jest N26?

N26 od 2016 r. posiada niemiecką licencję bankową. To niesie ze sobą bardzo istotne konsekwencje – środki przechowywane na kontach klientów są objęte ochroną ze strony tamtejszego funduszu gwarancyjnego do równowartości 100 tys. euro. Jak widać, kwota gwarancji jest identyczna jak w przypadku podmiotów działających w naszym kraju, gdzie gwarantem ochrony depozytów jest Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Do tego dochodzi kontrola niemieckiego nadzoru finansowego, co jest równoznaczne z koniecznością dostosowania się do tamtejszych regulacji.

Tym, co zbliża N26 do kategorii fintech, jest model działalności. Instytucja nie posiada bowiem sieci placówek stacjonarnych, działa wyłącznie internetowo. Co za tym idzie, obsługa klientów prowadzona jest zdalnie, a posiadacze kont mogą zarządzać produktami jedynie za pośrednictwem serwisu internetowego i aplikacji mobilnej.

Oto najistotniejsze cechy oferty N26:

 • niemiecki bank mobilny oferujący konto w euro z kartą,
 • gwarancja środków do wysokości 100 tys. euro w ramach niemieckiego funduszy gwarancyjnego,
 • obsługa za pośrednictwem bankowości elektronicznej i mobilnej,
 • cztery plany taryfowe do wyboru.

Ile kosztuje konto w N26?

Zacznijmy od kosztów dla klientów niemieckiego banku mobilnego.

Oferowany produkt
konto walutowe w EUR
Rodzaj oferowanego produktu

konto walutowe w EUR


 • karta fizyczna Mastercard
 • karta wirtualna
 • aplikacja mobilna i serwis internetowy
Przeznaczenie
codzienne finanse (w EUR)
Opłaty
0 EUR / 4,90 EUR / 9,90 EUR / 16,90 EUR
Obsługa klienta
czat, infolinia
Kanały obsługi klienta czat, infolinia

czat w aplikacji, infolinia (tylko dla płatnych planów)

Przeznaczenie
Dla kogo

osoba pełnoletnia posiadająca ważny dokument tożsamości z adresem zamieszkania na terytorium jednego z 22 państw Europy (w tym Polski)

Przeznaczenie

codzienne finanse (w EUR)

Opłaty
Opłata miesięczna
 • 0 EUR / mies. (N26 Standard)
 • 4,90 EUR / mies. (N26 Smart)
 • 9,90 EUR / mies. (N26 You)
 • 16,90 EUR / mies. (N26 Metal)
Karta
 • 0 EUR (Smart, You, Metal) / 10 EUR (Standard) za wysyłkę karty fizycznej Mastercard
 • 0 EUR za korzystanie z karty wirtualnej
Przelewy
 • 0 EUR za przelew SEPA
 • 0,99 EUR (Standard) / 0 EUR (Smart, You, Metal) za przelew natychmiastowy SEPA
 • 0 EUR za przelew do innego klienta N26 (MoneyBeam)
 • opłaty za zlecenie przelewu walutowego (innego niż SEPA) za pośrednictwem Wise widoczne są przed zleceniem transferu
 • 12,50 EUR + 0,1% wartości przelewu (max. 100 EUR) za przelew przychodzący SWIFT w kwocie 150 EUR lub wyższej
Bankomaty
 • 0 EUR za wypłaty gotówki w euro w ramach miesięcznych limitów: 3 wypłaty / mies. (Standard), 5 wypłat / mies. (Smart, You). 8 wypłat mies. (Metal)
 • 2 EUR za wypłatę powyżej limitu
 • 1,7% za przewalutowanie przy wypłatach z bankomatów waluty innej niż euro (opłata nie dotyczy planów N26 You i Metal)
 • 0 EUR za wypłaty w wybranych sklepach na terenie Europy (Cash26)
Inne opłaty
 • 1,5% za wpłatę gotówkową w wybranych sklepach na terenie Europy (Cash26)
 • 0,5% w skali roku opłaty depozytowej za utrzymywanie salda powyżej 50 tys. euro
Oferta
Rodzaj oferowanego produktu

konto walutowe w EUR

Główne składniki oferty
 • karta fizyczna Mastercard
 • karta wirtualna
 • aplikacja mobilna i serwis internetowy
Usługi dodatkowe

wirtualne skarbonki (N26 Spaces)

Płatności mobilne

Obsługa klienta
Kanały obsługi klienta

czat w aplikacji, infolinia (tylko dla płatnych planów)

Język obsługi

angielski (i inne)

N26 Standard, Smart, You i Metal – oferta

Opłaty za korzystanie i zakres usług banku uzależnione są od posiadanego planu. Oto ich szczegółowe porównanie oraz opis poszczególnych elementów oferty.

N26 Standard

To jedyny plan, który nie generuje stałych, miesięcznych opłat – otrzymujemy w nim darmowe konto N26. Karta wirtualna, która służy do obsługi konta, również jest darmowa.

Skoro mowa o koncie w euro, to transakcje kartą w tej walucie nie wiążą się z żadnymi opłatami. Podobnie jest zresztą w przypadku jakiejkolwiek innej waluty – N26 przeliczy kwotę płatności na euro po korzystnym kursie wymiany walut stosowanym przez Mastercarda.

Oprócz kart wirtualnych bank N26 wydaje użytkownikom darmowej wersji karty fizyczne. Aby ją otrzymać, należy jednak ponieść jednorazowy koszt wysyłki. W standardowej opcji dostawy czas oczekiwania może wynieść nawet 2 tygodnie. Wybór droższej przesyłki ekspresowej gwarantuje dostawę karty N26 w ciągu ok. 3 dni roboczych.

W ramach planu taryfowego Standard możemy też za darmo przesyłać pieniądze do innych użytkowników N26 dzięki usłudze MoneyBeam, która przypomina nieco przelew na numer telefonu. Wystarczy wybrać odbiorcę z listy, oczywiście po wcześniejszym zezwoleniu aplikacji na dostęp do naszych kontaktów.

N26 Smart

Najtańszym z płatnych planów nosi nazwę Smart. W jego ramach klient otrzymuje kartę w jednym z kilku kolorów do wyboru, która również pozwala na bezprowizyjne płatności niezależnie od waluty transakcji. Istnieje też możliwość wnioskowania o kartę dodatkową.

Od N26 Standard plan Smart odróżnia również wyższy limit darmowych wypłat z bankomatów w strefie euro, oferty specjalne i zniżki w wybranych sklepach oraz kontakt z infolinią czynną przez 7 dni w tygodniu.

N26 You

Jeśli ograniczenia i opłaty za operacje obowiązujące w darmowej wersji N26 nam nie odpowiadają, a możliwości planu Smart również nie są dla nas satysfakcjonujące, pozostaje skorzystać z jeszcze droższego planu – np. N26 You.

Oprócz warunków wspomnianych przy opisie planu Smart, w przypadku N26 You dochodzi oferta ubezpieczeń, z których wszystkie są już wliczone w cenę. Chodzi o:

 • ubezpieczenia w podróży (medyczne, od opóźnień i odwołań lotów oraz od utraty bagażu),
 • ubezpieczenie od uszkodzenia pożyczonego pojazdu,
 • ubezpieczenie od wypadków spowodowanych uprawianiem sportów zimowych.

N26 Metal

Dla najbardziej wymagających klientów N26 oferuje wersję Metal. Metalowa karta (dostępna w jednym z trzech kolorów), która jest jednym z głównych wyznaczników tego planu taryfowego, również pozwala na wykonywanie bezprowizyjnych płatności we wszystkich walutach. Plan charakteryzuje się najwyższym możliwym limitem darmowych wypłat gotówki z bankomatów w strefie euro. N26 Metal pozwala ponadto na korzystanie ze wszystkich udogodnień oferowanych w wersji You, oferuje też m.in. ubezpieczenie telefonu.

Porównanie planów w formie tabeli znajdziesz na stronie N26.

Konto w N26 + karta

W niemieckim banku mobilnym możemy otworzyć darmowe konto prowadzone w euro. To pełnoprawny rachunek bankowy służący do gromadzenia środków i zlecania operacji.

Do obsługi konta osobistego, w tym wypłat gotówki z bankomatów na całym świecie, służy karta Mastercard. Dla użytkowników płatnych planów jej wysyłka jest darmowa, istnieje też możliwość wyboru koloru plastiku. Posiadacze planu Standard mogą za darmo korzystać z karty wirtualnej, zaś wyrobienie tej fizycznej wiąże się z jednorazową opłatą.

Aplikacja mobilna i serwis internetowy

Zarządzanie wspomnianymi produktami jest możliwe z poziomu serwisu internetowego i – przede wszystkim – aplikacji mobilnej na smartfona.

Aplikacja N26
Aplikacja mobilna N26

Aplikacja powinna również umożliwiać zarządzanie kartami – nie inaczej jest w przypadku N26, którego apka pozwala np. na zablokowanie plastiku oraz na zmianę PIN-u i obowiązujących limitów. Inne jej cechy to m.in. możliwość logowania odciskiem palca oraz ustawienia powiadomień o transakcjach.

Podobny zakres funkcji znajdziemy w serwisie internetowym N26:

Serwis transakcyjny N26
Serwis transakcyjny N26

N26. Konto firmowe

Bank oferuje też konta dla przedsiębiorców. Dostępne plany oraz opłaty miesięczne są identyczne, jak w przypadku oferty dla osób fizycznych.

Analogicznie prezentują się też funkcje i limity. Główne różnice na korzyść konta firmowego to:

 • zwrot za transakcje kartą,
 • możliwość pobrania zestawienia wydatków w formacie .csv lub .pdf.

N26 Spaces, czyli rodzaj subkonta-skarbonki

Ograniczenie wydatków w prywatnym budżecie ułatwia gromadzenie mniejszych lub większych nadwyżek finansowych. Co z nimi zrobić? Tutaj N26 ma rozwiązanie w postaci utworzenia subkonta (N26 Spaces), które w założeniu ma pomóc w odkładaniu pieniędzy na wybrany cel. Jest to zatem rodzaj skarbonki, która chroni pieniądze przed pochopnym wydaniem.

Subkonta N26 Spaces mogą utworzyć tylko posiadacze płatnych wersji. W taryfach Smart, You i Metal możliwe jest otwarcie aż 10 takich subkont, z których każde może być dzielone między dwóch lub więcej klientów.

Przelewy walutowe z Wise

N26 współpracuje z Wise (daw. TransferWise) w zakresie przelewów międzynarodowych. Transfer z przewalutowaniem można wykonać z poziomu aplikacji niemieckiego banku.

Jeszcze w trakcie wypełniania formularza przelewu otrzymujemy informacje o proponowanym kursie oraz pobieranej prowizji, więc żadne koszty nie są dla klienta zaskoczeniem. Przed zleceniem transferu poznajemy także przewidywany termin otrzymania środków przez odbiorcę.

Kategoryzacja wydatków

Kluczem do efektywnego gospodarowania środkami jest kontrola dokonywanych zakupów. N26 pozwala na ich przypisanie do określonej kategorii, dzięki czemu możemy szybko dowiedzieć się, gdzie przydałoby się ograniczyć wydawane kwoty.

Cash26 – wpłaty i wypłaty w sklepach za granicą

Jeśli akurat jesteśmy za granicą – a konkretnie w Niemczech, Austrii, Grecji, Hiszpanii lub we Włoszech – możemy dokonać wpłaty lub wypłaty gotówki w wybranych sklepach w ramach usługi Cash26. W samych Niemczech taką możliwość oferuje kilkanaście tysięcy punktów handlowych (np. REWE, Rossmann, Penny, Real i inne)

N26 pobiera niewielką prowizję za wpłatę. Wypłaty, które możemy porównać ze znanym z polskiego rynku cashbackiem, są zawsze darmowe, choć jednorazowo wypłacimy najwyżej 200 euro (oraz maksymalnie 900 euro w ciągu jednej doby).

N26 Crypto – handel kryptowalutami

Każdy posiadacz konta (niezależnie od planu) otrzymuje dostęp do usługi kupna i sprzedaży kryptowalut N26 Crypto. Obsługiwanych jest prawie 200 walut cyfrowych, w tym tych najpopularniejszych z Bitcoinem na czele.

Płatności mobilne

Kartę od N26 można podpiąć do portfeli cyfrowych umożliwiających mobilne płatności zbliżeniowe – zarówno Google Pay, jak i Apple Pay.

Kto może tworzyć konto w N26?

Konto w N26 może założyć osoba pełnoletnia posiadająca ważny dokument tożsamości i adres zamieszkania na terenie Polski lub innego kraju Europy spośród następujących: Austria, Belgia, Dania, Estonia, Finlandia, Francja (z wyłączeniem terytoriów zależnych), Grecja, Hiszpania, Holandia, Islandia, Irlandia, Lichtenstein, Luksemburg, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Włochy.

Jak założyć konto w N26? Rejestracja i weryfikacja

Skoro mowa o banku mobilnym, nie dziwi fakt, że proces otwierania rachunku odbywa się w całości zdalnie. Jest on dwuetapowy – na stronie banku składamy wniosek, zaś w aplikacji mobilnej musimy przejść obowiązkową weryfikację tożsamości metodą „na selfie” z udostepnieniem obu stron dokumentu tożsamości.

N26 – Polska (niegdyś) na liście krajów z limitem nowych kont

Swego czasu N26 zmuszony był do wprowadzenia miesięcznego limitu nowych klientów z kilku krajów, w tym z Polski. Oznacza to, że założenie rachunku mogło nie być w danym momencie możliwe.

Na szczęście na ten moment ograniczenie to nie dotyczy klientów z naszego kraju.

Przydatne dokumenty
Recenzja Moneteo
3

Michał Radzimiński
Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
Michał Radzimiński
Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych

100 publikacji 1156 komentarzy

Doświadczony recenzent i tester, a przede wszystkim aktywny użytkownik wielu aplikacji bankowych i rozwiązań fintechowych. Od 6 lat odpowiada przede wszystkim za tworzenie treści związanych z nowinkami technologicznymi w finansach. Jednocześnie śledzi działalność podmiotów funkcjonujących na rozkwitającym rynku płatności odroczonych. Do każdej nowości w finansach podchodzi z ciekawością, ale przede wszystkim krytycznie.

Propozycja N26 powinna zadowolić finansowych minimalistów, szukających możliwości łatwego otwarcia konta w euro w zagranicznym banku. Dla osób poszukujących pełnego wachlarza usług bankowych może się to jednak okazać niewystarczające.
Spis treści

Zalety

 • licencja bankowa i gwarancja środków
 • możliwość wyboru planu taryfowego odpowiadającego indywidualnym potrzebom

Wady

 • stosunkowo niewielki zakres usług
 • brak obsługi w języku polskim

Jak oceniam ofertę N26? To zależy, który jej aspekt bierzemy pod lupę.

Ogólna ocena
(3)
Proces rejestracji
(3)

Mogłoby się wydawać, że założenie konta w zagranicznym banku to skomplikowany proces, ale to tylko pozory. Otwarcie rachunku w N26 – zgodnie z deklaracjami na stronie – nie powinno trwać dłużej niż 8 minut. Przyznam, że nie sprawdzałem tego ze stoperem w ręku, ale myślę, że taki czas jest osiągalny.

Zaczynamy od wejścia na stronę banku i wybrania przycisku Open Bank Account. W efekcie przechodzimy do formularza, w którym w kilku prostych krokach uzupełniamy niezbędne informacje:

 • kraj zamieszkania i preferowany język (do wyboru jest niemiecki, angielski, francuski, hiszpański i włoski),
 • dane osobowe i kontaktowe (adres e-mail i numer telefonu),
 • rezydencję podatkową.

Jak widać, zakres wymaganych informacji w niczym nie odbiega od tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni, otwierając konto w rodzimym banku.

Następnie tworzymy hasło. Na tym etapie możemy podać kod polecenia (Promo Code) otrzymany od obecnego klienta (jeśli aktualnie trwa promocja z premią za polecanie konta):

N26, wniosek, nadanie hasła, kod promocyjny
N26, wniosek, nadanie hasła, kod promocyjny

Następnie akceptujemy warunki oraz politykę prywatności. Zaznaczenie pozostałych zgód (oznaczonych jako optional) nie jest wymagane:

N26, zgody
N26, zgody

Tym sposobem otworzyliśmy konto bankowe w N26 – przynajmniej w teorii, bo w praktyce do korzystania z rachunku niezbędne jest wykonanie jeszcze kilku małych kroków. Chodzi np. o standardową weryfikację adresu e-mail, wybór planu taryfowego oraz trybudostarczenia karty. Następnie możemy pobrać aplikację mobilną N26 ze sklepu Google Play lub App Store, do której zalogujemy się przy pomocy adresu e-mail oraz wybranego wcześniej hasła (później można ustawić logowanie odciskiem palca). Już na tym etapie otrzymujemy nasz numer konta.

To już prawie koniec… ale konieczna jest też weryfikacja tożsamości. Przejdziemy ją w aplikacji zgodnie z dobrze znaną procedurą, a więc z wykorzystaniem zdjęć obu stron dowodu osobistego oraz fotografii twarzy. W moim przypadku powiadomienie o udanej weryfikacji przyszło po zaledwie kilku minutach, ale może to potrwać dłużej (jak informuje N26 – nawet do 5 dni roboczych).

Na koniec ważna uwaga – aby karta została wysłana (niezależnie od wyboru opcji dostawy czy planu taryfowego), na nowo otwartym koncie muszą znajdować się środki w wysokości min. 10 euro. Konto należy zatem zasilić na jeden z kilku sposobów:

 • za pośrednictwem przelewu bankowego;
 • kartą płatniczą – bank pozwala na pierwsze zasilenie konta tą metodą bez dodatkowych opłat, za kolejne pobiera 3% prowizji; w ten sposób można dodać środki w wysokości od 20 do 450 euro (ta kwota jest też górną granicą zasileń kartą w skali miesiąca);
 • po wysłaniu do innego użytkownika prośby o przelew za pośrednictwem wspomnianej już usługi MoneyBeam.
Możliwości i korzyści
(2.5)

Jak oceniam to, co oferuje N26 oraz związane z nim opłaty?

Przyjazny system opłat, ale…

Model oparty o plany to duży plus – pozwala użytkownikowi wybrać zakres usług w oparciu o swoje oczekiwania i aktywność w korzystaniu z konta. W N26 mamy aż 4 taryfy do wyboru i są one na tyle zróżnicowane, że każdy powinien znaleźć tu akceptowalne dla siebie warunki cenowe.

Naturalnie możliwości darmowego planu (0 EUR za prowadzenie konta) są ograniczone, ale moim zdaniem nie na tyle, by nie wystarczyły biernemu użytkownikowi. Sporym minusem w jego przypadku będzie prawdopodobnie wysoki koszt wysyłki fizycznej karty; o ile uzna ją za niezbędną, bo przecież może podpiąć darmową kartę wirtualną do któregoś z cyfrowych portfeli i płacić w ten sposób nawet w sklepach stacjonarnych.

Minimalistyczna oferta

Inna sprawa, że zakres usług oferowanych w N26 jest dość ubogi. Jak na instytucję z licencją bankową o europejskim zasięgu, to brak produktów oszczędnościowych czy kredytowych dla polskich klientów jest niewątpliwie rozczarowaniem.

Poza kontem i kartą możemy liczyć na ubezpieczenia, ale te ostatnie dotyczą wyłącznie posiadaczy najdroższych planów. Udogodnienia w postaci wirtualnych skarbonek czy płatności mobilnych są cenne, ale przy obecnym rozwoju usług bankowych z pewnością nie powodują u nikogo wypieków na twarzy.

Prosta aplikacja N26 i serwis transakcyjny

Bankowość elektroniczna banku pozwala na łatwe korzystanie ze wszystkich funkcji konta – a że nie ma ich zbyt wiele, to zarówno aplikacja, jak i serwis internetowy siłą rzeczy sprawiają wrażenie prostych i czytelnych.

Niestety, żadne z tych narzędzi nie jest dostępne w języku polskim, ale podstawowa znajomość angielskiego (ewentualnie niemieckiego, hiszpańskiego, włoskiego lub francuskiego) powinna w zupełności wystarczyć. Niewielkim plusem jest możliwość ustawienia jasnego lub ciemnego motywu.

Program poleceń N26

Programy poleceń to znany i sprawdzony sposób banków i fintechów na przyciągnięcie klientów. N26 także poszedł tym tropem. Choć nie zdobędziesz premii za otwarcie konta, to możesz zgarnąć premię jako polecający, czyli już jako klient banku. Wysokość bonusu będzie podana w aplikacji w zakładce z programem poleceń.

Wystarczy, że przekażesz znajomemu indywidualny kod, a ten poda go podczas rejestracji, zamówi kartę, aktywuje ją i wykona choćby jedną transakcję z jej użyciem przynajmniej na kwotę równą wysokości premii, którą miałbyś otrzymać.

Bezpieczeństwo
(5)

To aspekt, w którym N26 właściwie niczego nie możemy zarzucić. Status banku, konieczność stosowania się do regulacji niemieckiego nadzoru finansowego i objęcie środków zgromadzonych przez klientów gwarancją do kwoty 100 tys. euro – to sprawia, że korzystanie i powierzanie bankowi środków jest w pełni bezpieczne.

Co prawda odzyskiwanie środków z zagranicznego funduszy gwarancyjnego może być nieco wydłużone, ale, po pierwsze, nie jest to winą N26, a po drugie – problem ten ma jakiekolwiek znaczenie tylko w razie mało prawdopodobnego upadku banku.

N26 – czy warto? N26 vs Revolut

Okazja do założenia konta w zagranicznym banku bez wychodzenia z domu, a taką możliwość oferuje właśnie niemiecki N26, jest niewątpliwie kusząca. Opinie na temat usług N26 nie są jednak jednoznaczne. Najczęściej mówi i pisze się o nim jako o alternatywie dla Revoluta, ewentualnie innych fintechów oferujących korzystne płatności zagraniczne. Czy N26 rzeczywiście ma tak duży potencjał?

Udostępnienie wyboru konkretnej taryfy to nic nowego w świecie banków mobilnych i fintechów. Bliźniaczo podobną strategię stosuje właśnie Revolut – bardziej spostrzegawczy zauważą, że i tam najdroższy plan nosi nazwę Metal, a w obu przypadkach wyróżnikiem jest metalowa karta do konta.

Początkowo N26 miał jedną zasadniczą przewagę nad konkurentem z Wielkiej Brytanii – gwarancję środków. Gdy jednak brytyjski fintech stał się bankiem i sam został objęty europejskim systemem ochrony depozytów, również i ta zaleta N26 przestała robić wrażenie.

Największym ograniczeniem N26 w porównaniu ze wspomnianym Revolutem jest jednak fakt, że konta prowadzone są tylko w jednej walucie – euro. Ponadto zakres dodatkowych funkcjonalności oferowanych przez niemiecki bank jest znacznie węższy.

Z drugiej strony, jeśli potrzebne Ci konto walutowe jedynie w euro i nieszczególnie zależy Ci na licznych usługach dodatkowych, to oferta mobilnego banku N26 może być ciekawą propozycją.

Najczęściej zadawane pytania

Czy N26 jest dostępny w Polsce?

Tak. Należy przy tym wspomnieć, że bank zmuszony był swego czasu do wprowadzenia limitu nowych klientów z naszego kraju (więcej w części Jak założyć konto w N26? Rejestracja i weryfikacja) i niewykluczone, że podobne ograniczenie jeszcze powróci.

Czy bank N26 jest bezpieczny?

Tak. N26 posiada licencję bankową w Niemczech (która uprawnia bank do prowadzenia działalności na terenie całej Unii Europejskiej) i podlega tamtejszemu nadzorowi, a środki jego klientów są chronione w ramach niemieckiego funduszu gwarancyjnego.

Przezroczysta karta w N26 – jak ją otrzymać?

Niestety, przezroczysta karta Mastercard, z której N26 początkowo słynął, nie jest już wydawana.

Ile kosztują wypłaty z bankomatów w Polsce przy użyciu karty Mastercard N26?

Koszt wypłaty z bankomatów w walucie innej niż euro znajdziesz w tabeli opłat i prowizji (w sekcji Przydatne dokumenty) oraz w parametrach oferty w powyższej analizie.

Czy mogę zaciągnąć pożyczkę lub kredyt w N26?

Bank nie ma aktualnie żadnej oferty kredytowej dla klientów z Polski.

Jak zamknąć konto w N26?

Zamknięcie konta jest możliwe po zalogowaniu do bankowości elektronicznej. Przed złożeniem dyspozycji należy zadbać o to, by saldo wynosiło 0 EUR.

Jak przelać pieniądze na rachunek w N26?

Transfer na konto w N26 nie różni się od procedury zlecenia przelewu środków w ramach SEPA (jeśli wykonujesz przelew z konta w euro) lub SWIFT (z konta w innej walucie). W obu przypadkach przelew zlecisz z poziomu bankowości elektronicznej Twojego banku.

Jak długo będę czekał na przelew na konto w N26?

N26 działa poza znanym z polskiego rynku bankowego systemem Elixir, który oparty jest o sesje przychodzące i wychodzące. Transfer na konto w N26 nie będzie więc przelewem Elixir, a przelewem walutowym, który posiada odrębny tryb i czas realizacji. Dla przykładu, zwykły przelew SEPA realizowany jest w terminie do 2 dni roboczych.

Konto N26 a komornik

N26 nie jest uczestnikiem systemu wymiany informacji o rachunkach OGNIVO, co oznacza, że dostęp do konta przez urząd skarbowy lub komornika sądowego (a w konsekwencji ewentualna egzekucja) może być utrudniony.

Komentarze i opinie

(211)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
E
Elżbieta
Gość

Witam. Czy ktoś wie kiedy znowu będzie dostępne konto Standard w Polsce?

Odpowiedz

R
robert
Gość
@Elżbieta

chyba już jest dostępne, bo widzę, że system pozwala na złożenie wniosku osobom z PL

Odpowiedz

E
Elżbieta
Gość
@robert

Niestety tylko konto Premium -platne. Standard status jest oczekujacy.

Odpowiedz

E
Elżbieta
Gość

Niestety N26 Standard niedostępny w Polsce. Nie wiadomo do kiedy.

Odpowiedz

M
Magdalena
Gość

witam czy do konta n26 można mieć 2 karty bankomatowe? I ile płaci się za wyrobienie 2 karty?

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Magdalena

Można, ale pod warunkiem, że korzysta się z któregoś z płatnych planów (nie ma takiej możliwości w planie Standard).

Koszt wydania kolejnej karty to 10 EUR (standardowa dostawa) lub 25 EUR (przesyłka ekspresowa).

Odpowiedz

M
Marcin
Gość

Nie mieszkam w Polsce. Mieszkam w Niemczech oraz mam meldunek w Niemczech. Kredyt został mi już przyznany i podpisałem umowe z bankiem. Jestem również po weryfikacji online. Gdy wchodzę w swój kredyt mam jakby 3 kroki…

weryfikacja , proccesing i payout.

na weryfikacji jest ptaszek a proccesing się ciagle ładuje… wzielem kredyt na automobile poprzez aplikacje. Czekam już tak tydzień o pytanie jaki wynosi czas oczekiwania

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Marcin

Rozumiem – niemiecki adres zamieszkania rzeczywiście otwiera drogę do skorzystania z oferty kredytowej. Osobiście jednak korzystam z N26 jako polski klient, w związku z czym nie mam do niej dostępu.

Twoja sprawa dotyczy kwestii technicznych, w których pomóc może wyłącznie bank. Sugeruję zapytać support, czy tak długi czas oczekiwania na przetworzenie wniosku to norma, czy może wystąpił problem techniczny.

Odpowiedz

T
Tomasz
Gość

Dotychczas byłem zadowolonym posiadaczem planu standard z wirtualną kartą podpiętą do Google Wallet. Od kilku lat płaciłem bez problemu zbliżeniowo w Hiszpanii i Grecji. Gdzie indziej na razie nie próbowałem.

Niestety jakiekolwiek próby wypłaty euro z bankomatów w Hiszpanii kończą się odrzuceniem, brakiem autoryzacji itp. Próbowałem w bankomatach ING, Abanca i Intercaja, które N26 rekomenduje jako nie pobierające prowizji. Bankomat każe mi kontaktować się z bankiem w celu rozwiązania problemu.

Niestety kontakt z N26, przynajmniej dla użytkowników planu standard, to jakiś żart. Najpierw kilka minut wklepywałem na smartfonie swój problem w czacie aplikacji botowi, który nie był w stanie mi pomóc. Potem wklepywałem to samo (podobno) prawdziwej osobie na czacie, która odpisała, że z ich informacji wynika, że wybrałem w bankomacie złą walutę do wypłaty. Przypominam, że Hiszpania jest w strefie euro, a ja mam tylko konto w euro. W bankomatach nie znalazłem żadnej opcji wyboru waluty i zawsze było tam napisane, że wypłacam euro.

Wszystko to sprawia, że nie mam pełnego dostępu do pieniędzy i nie mogę już traktować tego banku poważnie. Będę szukał lepszej opcji, bo kontakt z bankiem nic nie dał.

Odpowiedz

T
Tomasz
Gość
@Tomasz

Aktualizacja:

Dzisiaj pierwszy raz odrzucono mi kartę wirtualną N26 przy płatności zbliżeniowej - w recepcji hotelu (Hiszpania, sieć Bull). Całe szczęście miałem w zapasie fizyczną kartę jednego z dużych polskich banków, więc zakłopotanie nie było bardzo duże, mimo kolejki ludzi za mną.

W związku z tymi problemami myślałem o założeniu konta w Revolut, ale sam byłem świadkiem, jak fizyczna karta Revolut została komuś odrzucona w hiszpańskim McDonaldzie. Również linie lotnicze Enter nie akceptują kart Revolut.

Tak więc na obecną chwilę nie mogę całkowicie polegać na kartach tych dwóch czołowych fintechów, mimo że są podobno bankami. Żeby uniknąć problemów i zakłopotania, muszę nosić tradycyjną kartę debetową.

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Tomasz

Dzięki za podzielenie się swoimi doświadczeniami :)

Płaciłem kartą Revolut w kilku krajach i dotąd nie miałem problemu z odrzuceniem transakcji, choć wielokrotnie o takim problemie słyszałem / czytałem. Posiadanie jeszcze jednej karty na wszelki wypadek to moim zdaniem dobry pomysł i sam go stosuję (na wyjazdy zabieram dodatkowo kartę z korzystnymi przewalutowaniami od jednego z polskich banków).

Odpowiedz

M
Marcin
Gość

Ile czeka się na przyznanie kredytu 2tyś euro gdy już jest po weryfikacji?

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Marcin

N26 oferuje produkty kredytowe jedynie w kilku krajach, wśród których niestety nie ma Polski.

Odpowiedz

M
Magdalena
Gość

A mam jeszcze pytanie. Chce zmienić pakiet standard na metal czy karta do bankomatu która juz mam z pakietu standard przestanie działać kiedy wykupie lepszy pakiet matal?

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Magdalena

Tak, w momencie uruchomienia planu Metal aktywna będzie nowa karta (metalowa), którą otrzymasz wraz z droższym planem.

Odpowiedz

N
Nikola
Gość

W jakich sklepach w Niemczech można wpłacić pieniądze?

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Nikola

REWE, Penny, dm, real, Budni, Ludwig, Eckert, ON, Adam’s, OMV, NKD, Barbarino i Rossmann. Daje to w sumie ponad 13 tys. punktów, w których można skorzystać z wpłat i wypłat w ramach Cash26.

Odpowiedz

M
Magdalena
Gość

Czy przy najdroższej opcji metal placi się prowizję przy wypłacie w bankomacie w zl? Czy nie ma wtedy prowizji.

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Magdalena

W planie Metal 8 wypłat w miesiącu jest darmowych. W najdroższej taryfie nie jest też pobierana prowizja za przewalutowanie przy wypłacie z bankomatu.

Odpowiedz

E
Ewa
Gość

Czy mogę po załoźeniu konta w tym banku ZROBiČ stałe zlecenie ?

Jest to mi bardzo potrzebne..,

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Ewa

Tak, w N26 możemy ustawić zlecenie stałe.

Odpowiedz

E
Ewa
Gość
@Michał Radzimiński

Dziękuję.Ale z poziomu jakiej wersji posiadanego konta?

A jak wygląda ustawienie polecenia zapłaty ?

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Ewa

Dla jasności, nie mówimy o poleceniu zapłaty, tylko o zleceniu stałym – to co innego ?

Takie zlecenie można ustawić w każdej wersji konta. Zaczynamy od wybrania przycisku Scheduled na ekranie głównym aplikacji, potem pozostaje już tylko ustawienie szczegółów zlecenia (odbiorcy, kwoty i częstotliwości przelewów).

Odpowiedz

M
Magdalena
Gość

Mam pytanie w jakich godzinach na konto n26 wpływają przelewy?

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Magdalena

N26 nie działa w systemie Elixir, nie mamy więc tu do czynienia z godzinami sesji wychodzących i przychodzących znanymi z polskiego rynku bankowego..

Przelewy SEPA realizowane są standardowo do następnego dnia roboczego, ale istnieje opcja natychmiastowa. Natychmiastowo realizowane są też przelewy między klientami N26.

Odpowiedz

M
Michal
Gość

Tragedia problem z połączeniem aplikacji na nowym telefonie. 2 dzień walczę z tym . Będzie trzeba konto zamknąć

Odpowiedz

A
Aga
Gość

Korzystam z konta od 3 lat. Dotychczas nie miałam problemu z przelewami wewnątrz banku.Były natychmiast, od kilku tygodni moje przelewy „idą”2 dni wewnątrz banku, natomiast męża przelewy docierają natychmiast. Co jest nie tak?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Aga

Trudno nam powiedzieć, czym to jest spowodowane. Najlepiej zapytać o tę kwestię support N26.

Odpowiedz

K
Klaudiusz
Gość

Czy można wpłacić na konto n26 pieniądze w walucie PLN?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Klaudiusz

Konto prowadzone jest w euro - nawet jeśli wyślesz przelew w PLN, to środki zostaną przewalutowane na EUR.

Odpowiedz

M
Magdalena
Gość

Witam czy można sprawdzić numer karty wirtualnej nie mając jeszcze karty debetowej? Żeby ręczenie dodać ja do konta google pay?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Magdalena

Moim zdaniem powinno to być możliwe z poziomu aplikacji N26.

Odpowiedz

P
Paweł
Gość

Dzień dobry,

chciałem założyć konto w N banku, doszedłem do etapu weryfikacji i tam się zatrzymałem, ponieważ weryfikacja przez kamerkę nie była możliwa ponieważ nie mówię po niemiecku ani po angielsku, w jaki sposób mogę przeprowadzić etap weryfikacji?

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Paweł

Weryfikacja na selfie w aplikacji to niestety jedyna opcja.

Odpowiedz

K
Kamil
Gość

Dzień dobry,

Posiadam konto w planie taryfowym za 9,90 Euro/mc

Czy moj rachunek może być oprocentowany ?

Może jakaś lokata jest dostępna?

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Kamil

Aktualną ofertę poznasz na stronie N26; możesz też sprawdzić, czy po zalogowaniu się na swoje konto bank nie ma dla Ciebie specjalnej oferty.

Odpowiedz

A
Anita Grzegorczyk
Gość

Dzień dobry,

Czy w Banku N26 może otworzyć konto spółka zarejestrowana w Niemczech ? Jeśli tak, jakie dokumenty są potrzebne do otwarcia konta?

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Anita Grzegorczyk

Niestety, N26 nie prowadzi kont dla spółek. Oferta planów biznesowych kierowana jest wyłącznie dla samozatrudnionych.

Odpowiedz

D
Damian
Gość
@Michał Radzimiński

a jaki bank w niemczech on line prowadzi konta dla spólek ?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Damian

Zajmujemy się kontami w Polsce, ale jeśli trafimy na taką informację, damy znać!

Odpowiedz

J
Janusz
Gość

Witam, założyłem konto w n26, lecz zrobiłem błąd wybierając rodzaj metal, niewiedząc że to najdroższy wariant, czy jest możliwość zmiany na niższy wariant?

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Janusz

Tak, jest taka możliwość. Należy wejść w szczegóły dotyczące członkostwa (Your membership), a następnie wybrać Modify membership i wskazać plan, który Ci pasuje.

Odpowiedz

J
Janusz
Gość
@Michał Radzimiński

Dziękuję, sprawdzę

Odpowiedz

J
Janusz
Gość
@Michał Radzimiński

Czy to załatwiam online , za pomocą aplikacji bankowej ?

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Janusz

Tak, opisana ścieżka dotyczy aplikacji mobilnej banku.

Odpowiedz

T
Tadeusz
Gość

Witam. Chciałem wykorzystać konto N26 do przyjęcia pożyczki którą zaciągam zagranicą czy powinienem wcześniej powiadomić N26 o takiej decyzji by przypadkiem nie zablokowano mi konta gdy wpłyną sierotki z zaciągniętej pożyczki w kwocie 200 000 euro . Czy ktoś może odpowiedzieć ?

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Tadeusz

Sugerowałbym kontakt bezpośrednio z N26 i przedstawienie sytuacji. Nawet jeśli jest możliwe wykorzystanie ich konta w sposób o jakim piszesz, to może być kwestia procedur związanych z przeciwdziałaniem praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu, które mogą zostać uruchomione przy takiej kwocie.

Odpowiedz

A
Anna
Gość

Czy mogę zamówić kartę fizyczna do konta darmowego w N26 za jedyne 10€, nie ponosząc dodatkowych kosztów? Czy tez w chwili obecnej taka kartę można zamówić dopiero, gdy zmienimy swoje konto na konto premium za niecałe 5€/msc?

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Anna

Możesz zamówić kartę fizyczną za 10 EUR w przypadku planu Standard lub otrzymać ją za darmo (tzn. w cenie subskrypcji), o ile zdecydujesz się na któryś z płatnych planów.

Odpowiedz

F
Filip
Gość

Witam mam problem wczoraj zablokowałem aplikacjie n26 i nie mam starego numeru jak się loguje to chce mnie zwerwikowac na stary numer co ja mogę zrobić ? Jak to naprawić

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Filip

W tej sytuacji zostaje kontakt z supportem N26.

Odpowiedz

F
Filip
Gość
@Aldona Derdziak

Rozmawiają tam po Polsku?

Odpowiedz

B
bankowicz
Gość
@Filip

Nie sądzę, cały interfejs jest po angielsku.

Odpowiedz

B
Bogdan Kurek
Gość
@Aldona Derdziak

witam mozesz mi podac numer Suportem N26


Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Bogdan Kurek

Pomoc techniczną N26 znajdziesz na tej stronie https://support.n26.com/en-eu.

Odpowiedz

D
Daniel
Gość

Jak wyłączyć Logowanie przez selfie w N26

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Daniel

Ustawienia logowania znajdziesz w aplikacji, wybierz ikonkę w prawym górnym rogu na ekranie głównym, a następnie Security.

Odpowiedz

P
Patka
Gość

Witam mam takie 3 pytanka...

1.wirtualną kartą mogę wypłacić środki w polsce z bankomatu jak i np. zapłacić w sklepie czy nie będzie to możliwe ??

2.Jeżeli na rachunek będzie wpadało wynagrodzenie tygodniowe w wartości 1500 euro to czy z tego tytułu rzeczywiście będą blokowane środki ??

3.ile kosztuje wypłata z bankomatu, czy ze wszystkich bankomatów jest płatna ? ( po za tymi 3 darmowymi) czy płatności kartą są płatne ?

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Patka

Z karty wirtualnej można korzystać przy płatnościach w sklepach stacjonarnych i wypłatach z bankomatów, o ile dodamy ją do Google Pay / Apple Pay i będziemy z niej korzystać za pośrednictwem takiego mobilnego portfela.

Płatności kartą mogą się wiązać jedynie z przewalutowaniem (jeśli walutą zakupów nie jest euro). W przypadku bankomatów w planie Standard mamy możliwość wykonania 3 wypłat bez prowizji za samą operację (4. i każda kolejna kosztują 2 EUR), ale jeśli są to wypłaty w walucie innej niż euro, to w każdym przypadku doliczona zostanie dodatkowa prowizja za przewalutowanie (1,7% wypłacanej kwoty). Takie warunki dotyczą wszystkich bankomatów, niezależnie od operatora maszyny.

Co do ewentualnych blokad środków, to nie jestem osobą, która może cokolwiek zagwarantować. W teorii otrzymywanie wynagrodzenia nie jest problemem, ale nie jestem w stanie powiedzieć na 100%, czy algorytmy banku nie uznają takich wpływów za podejrzane. Nawet w przypadku blokady powinnaś mieć możliwość uzyskania od banku uzasadnienia i wyjaśnienia sprawy.

Odpowiedz

T
Tomasz
Gość

Trzymać się od tego banku z daleka, bardzo słaba obsługa rejestracji konta, aż strach pomyśleć jak mizerna może być obsługa naszych pieniędzy.

Odpowiedz

G
Grzegorz
Gość

Wszystkim odradzam. Własnie zablokowano mi karte, konto i mozliwosc przelania pieniedzy bez zadnej informacji.

Nie ma placowki pod adresem w berlinie a telefon nie nalezy juz do N26. Zostałem okradziony i nawet nie ma jak kogo znalesc z tego banku.

Uwazajcie

Odpowiedz

A
Agnieszka
Gość
@Grzegorz

Witam mógłbys napisać do mnie..pilnie tez mam z nimi ten problem [email protected]

Odpowiedz

W
Wawek
Gość

Już można zakładać konto z Polski ale musisz mieć numer telefonu w jednym z krajów którego IBAN obsługuje N26.

Na polski numer telefonu konta nie założysz.

Odpowiedz

M
Marek
Gość

Już można zakładać konto. Niby na stronie jest napisane, że dotyczy wyłącznie kont płatnych, ale mam na to sposób. Wybierzcie, że chcecie konto Smart, przejdźcie procedurę weryfikacji. W ostatnim kroku zmieńcie plan na Standard i kliknijcie "Join the waitlist". Mi po chwili odblokowali plan Standard i mam już w pełni darmowe konto.

Odpowiedz

M
Marek
Gość

Aktualna lista dowolonych krajów https://support.n26.com/en-eu/account-and-personal-details/opening-an-account/can-i-open-an-n26-account-in-my-country

Niestety Polska jest zablokowana.

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Marek

W niektórych krajach N26 wprowadził (ponoć tymczasowo) miesięczny limit otwieranych kont. Widocznie we wrześniu został on już wyczerpany, ale wkrótce można się spodziewać jego odnowienia. Osoby zainteresowane otwarciem konta muszą się po prostu "wstrzelić", by zmieścić się w limicie – warto co jakiś czas próbować złożyć wniosek.

Odpowiedz

G
Grazyna
Gość

Jaka kwota 1przelewu moze wplynac na nonto N26? czy sa limity przelewów? Poniewaz mial wplynać przelwe na 1200euro a zostal cofniety ,jedynie male przelewy dochodziły

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Grazyna

W teorii każdy przelew przychodzący powinien zostać zaksięgowany, w praktyce N26 dość skrupulatnie pochyla się nad transferami wyższych kwot. Nie słyszałem jednak o konkretnym limicie, powyżej której bank dokonuje weryfikacji. W każdym razie sama kwota przelewu jest ważnym, ale prawdopodobnie nie jedynym czynnikiem decydującym o jego "zastopowaniu".

W kwestii konkretnej operacji warto skontaktować się bezpośrednio z bankiem.

Odpowiedz

P
Przemysław
Gość

Czy ktoś ma sprawdzone powyżej jakiej kwoty n26 weryfikuje przelewy ? Chciałbym uniknąć blokady środków na kilka dni tak jak to czasem robi Revolut .

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Przemysław

Nie wydaje mi się, by istniał jakiś limit bez weryfikacji, przynajmniej ja o takim nie słyszałem. To raczej algorytm decyduje o blokadzie. Gdzieś mi się też rzuciło w oczy takie spostrzeżenie, że problem może powodować próba zmiany danych, np. numeru tel.

Odpowiedz

A
Adam
Gość

Szkoda że w artykule nie wspomniano o ofercie kantoru internetowego Alior Banku, która moim zdaniem jest bardzo dobrą alternatywą dla Revoluta. Karta wielowalutowa, jedna darmowa wypłata gotówki w miesiącu (za granicą), brak opłat za wydanie karty i obsługę, bardzo zbliżone kursy walut, a do tego bonus w postaci sieci placówek w Polsce, co umożliwia np. wypłatę gotówki przed wyjazdem. Korzystam od wielu lat (jeszcze w wersji z osobnymi kartami EUR, USD, GBP) i sobie chwalę.

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Adam

Nie wspomniano, bo artykuł dotyczy N26 ? Dla wspomnianej przez Ciebie oferty mamy osobną analizę: https://www.najlepszekonto.pl/kantor-walutowy-alior-banku

Odpowiedz

R
Robert931
Gość
@Adam

Jestem klientem , dziadostwo jakich mało , profesjonalizm mają tylko w nazwie . Przenoszę po trochu moje zabawki do piaskownicy z napisem PKO .

Odpowiedz

J
Jacek
Gość

Witam.

Prowadzę sprzedaż przez Amazon i chciałbym założyć konto w niemieckim banku aby uniknąć niekorzystnego przewalutowania wg. kursu oferowanego przez Amazon.

Nie zagłębiałem się jeszcze w temat banku N26 aż tak głęboko dlatego mam pytanie czy takie konto można również odpalić na sp. z o.o. i czy przelewy w Euro na polskie konto walutowe wiążą się z jakimiś kosztami?

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Jacek

W przypadku N26 analizowałem jedynie ofertę dla klientów indywidualnych, gdyż tylko tę sferę działalności banku byłem w stanie osobiście przetestować. Po pobieżnym zapoznaniu się z ofertą dla klientów biznesowych łatwo jednak dojść do wniosku, że bank kieruje ją raczej do JDG, samozatrudnionych i freelancerów.

Odpowiedz

J
Jacek
Gość
@Michał Radzimiński

Skoro jest otwarty kierunek biznesowy dla JDG to myślę, że i na spółkę też nie powinno być problemu ale gdyby pojawiły się jakieś dodatkowe informacje w zakresie rachunku biznesowego to będę wdzięczny za ewentualne informacje.

Przy moim modelu sprzedaży mam dwukrotne przewalutowanie - raz przy wypłacie środków z Amazon a drugi raz przy rozliczeniu Vat OSS do krajów UE, ponieważ płatny jest w Euro... dwukrotnie ponoszę stratę więc warto poszukać obejścia tego problemu ?

Odpowiedz

M
Magda
Gość

Pytanie może wydawać się banalne ale potrzebuje wydrukować potwierdzenie przelewu, który wpłynął mi na konto n26. Jak to zrobić????

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Magda

Znajdź przelew w historii rachunku w aplikacji lub w serwisie internetowym. Po wybraniu transakcji powinnaś widzieć opcję Download transfer confirmation. Gdy pobierzesz plik pdf, będziesz mogła go wysłać lub wydrukować.

Odpowiedz

B
Bogdan
Gość

Witam

Mam problem z ponownym parowaniem.

Przez przypadek rozparowałem aplikację z telefonem i przy ponownej pubie parowania po wpisaniu z SMS pierwszego kodu i potwierdzeniu nie przychodzi drugi kod czterocyfrowy na dole kręci się kółko z oczekiwaniem i po prawej jest opcja anulowania.

Czekałem na ten 2 kod z 30 minut i nie przyszedł. Po naciśnięciu wykonaniu anulowania wraca do logowania i blokuje się aplikacja na 30 minut z powodu zbyt wielu prób logowania.

Co można zrobić z tym problemem?

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Bogdan

W tego typu technicznych kwestiach najskuteczniejszy będzie raczej kontakt z supportem.

Chyba, że ktoś już miał podobny problem i byłby w stanie coś podpowiedzieć?

Odpowiedz

B
Bogdan
Gość
@Michał Radzimiński

Udało mi się dostać do aplikacji ale nie wiem jak zakończyć parowanie do końca w niej. Po wylogowaniu nie mogę już ponownie się zalogować. Dostaję info, że zbyt dużo razy próbowałem się zalogować i że mam czekać 30 minut albo wyświetla się stronka z zegarkiem żebym czekał do 24 godzin. I tak drugi dzień.

Co dziwne to problemy zaczęły się po zamówieniu fizycznej karty.

Czy w opcjach aplikacji jest gdzieś opcja sparowania tym 2 4-cyfrowym pinem?

Ponadto co do karty wirtualnej gdzie mogę znaleźć jej numer ważność i CVC?

Odpowiedz

E
Eric
Gość
@Bogdan

Ja swoją kartę mam od dawna, nie pamiętam już, jak to się na początku odbywało, więc z parowaniem nie pomogę. Tu musi wkroczyć obsługa klienta, bo widzę, że problem jest głębszy.

Co do kart wirtualnych, to wybierasz właściwą kartę w aplikacji, potem "card details" i tam masz wszystkie dane i numery - aby je wyświetlić, trzeba podać PIN lub odcisk palca.

Odpowiedz

B
Bogdan
Gość
@Eric

Dziękuję za pomoc. Popisałem z suportem na czacie i faktycznie byli bardzo mili i starali się pomóc.

Finał jest taki, że coś tam porobili i poprosili żebym przez dobę niczego nie robił i o dziwo jak zaglądnąłem po około 2 dniach aplikacja już była sparowana z telefonem. Co do danych karty to się pojawiły w aplikacji ale dopiero jak telefon został sparowany w aplikacją.

Na razie czekam na kartę fizyczną w aplikacji jest termin jej dostarczenia i tu mam pytanie kiedy oni pobiorą 10 Euro za tą kartę bo jak dotąd nie jest ta prowizja pobrana.

Odpowiedz

E
Eric
Gość
@Bogdan

Nie pamiętam, kiedy pobrali w moim przypadku, ale możliwe, że nie było to od razu po zamówieniu. W końcu raczej pobiorą ?

Odpowiedz

R
Riczi
Gość

Witam ile pieniędzy w euro można wypłacić z konta N26 za jednym razem? Jakie są maksymalne kwoty bez względu na plan?

Odpowiedz

S
Sly
Gość
@Riczi

Das maximal einstellbare Tageslimit liegt bei 1000€ pro 24 Stunden. Dennoch haben viele Automaten ihre eigene Limits, sodass es vorkommen kann, dass du an einem Automaten nicht dein ganzes Tageslimit auf einmal abheben kannst.

Co oznacza, że w apps N26 można ustawić maksymalny poziom wypłaty na 1000 € w ciągu doby w automacie

Odpowiedz

S
Sly
Gość
@Riczi

Dzienny limit to max 1000€

Limit tygodniowy 2500€

Odpowiedz

G
grzegorz
Gość

Witam jeśli otworze konto będąc we Włoszech dostanę Włoski numer iban czy niemiecki

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@grzegorz

Włoski. Zdaje się, że konta z lokalnym IBAN-em N26 oferuje jeszcze w Hiszpanii, no i oczywiście w Niemczech.

Odpowiedz

K
Katarzyna
Gość

Dzień Dobry, jak rozumieć informację, która jest zawarta w opłatach za przychodzące przelewy na stronie internetowej 13account-pricelist-en (n26.com) - 12,50€ + 0,1 % of transaction amount i jest "gwiazdka" z informacją: "Only applies for Business Customers and new customers since 28.06.2021". Interesuje mnie pakiet Standard (osoba fizyczna) i nie wiem czy opłata 12,50€ + 0,1 % of transaction amount dotyczy wszystkich nowych klientów czy nowych businessowych klientów. Dziekuję

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Katarzyna

Dzień dobry. Wygląda na to, że opłata dotyczy niestety również nowych klientów indywidualnych (chyba, że posiadają plan Metal). Dodam tylko, że chodzi tu o przychodzący przelew SWIFT.

Przelew SEPA jest darmowy i to zarówno na wejściu, jak i na wyjściu (z wyjątkiem opcji natychmiastowej).

Odpowiedz

M
Michał
Gość

Witam Jak mogę uruchomić kartę wirtualną

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Michał

W zakładce Cards należy wybrać Get an additional card, a następnie Virtual. Potem wystarczy zaakceptować warunki korzystania i potwierdzić wygenerowanie karty wirtualnej.

Odpowiedz

D
Dominika
Gość

Witam jak można wnioskować o debet z konta n26

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Dominika

Jeśli bank oferuje Ci debet w koncie, powinnaś widzieć to w zakładce Explore w aplikacji.

Odpowiedz

D
Dominika
Gość
@Michał Radzimiński

A wie pan gdzie to widać jak wejdę w zakładkę Explore

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Dominika

Należy szukać kafelka z tytułem N26 Overdraft (zerknij tutaj: https://n26.com/en-de/overdraft) . Dodam tylko, że debet jest oferowany tylko klientom z wybranych krajów i zdaje się, że aktualnie nie ma wśród nich Polski.

Odpowiedz

M
Marcin
Gość

W Maju w ciągu kilkunastu minut otworzyłem rachunek w N26. Karta doszla do Szczecina po ok 2 tygodniach.

Wszystko działa. Polecam

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Marcin

Ciekawe... nie masz przypadkiem obywatelstwa innego kraju? ?

W regionie UE od miesięcy następująca sytuacja:

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

N26, lista oczekujących
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

​​​​​​​​​​​​​​

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Marcin

A jednak, okazuje się, że pod Join the waiting list, wbrew przypuszczeniom, rzeczywiście kryje się wniosek o konto. Wygląda też na to, że narodowość nie jest już przeszkodą.

Dzięki za Twój komentarz, bo dzięki niemu bliżej przyjrzałem się sprawie ? Wcześniej nie przyszło mi nawet do głowy, by pod niezmienionym od miesięcy przyciskiem był aktywny wniosek.

Odpowiedz

R
Rafal
Gość

Revolut to nie jest fintech brytyjski (choć tam zarejestrowany), tylko jego właścicielami są Rosjanie, więc w obecnej sytuacji raczej nie mam ochoty na korzystanie z jego usług. Szkoda że N26 jakby wycofywał się z PL...

Odpowiedz

J
Janusz
Gość
@Rafal

O ile pamiętam revoluta założyli r=Rosjanin i Ukrainiec.

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Rafal

W tej chwili to litewski bank, technicznie rzecz biorąc ? W kwestii właścicielstwa Janusz ma rację – Revoluta założyli Rosjanin i Ukrainiec.

Odpowiedz

Z
Ziutek
Gość

taaaa, N26 Standard for personal use is currently not available in your country. Join the waitlist or check out our premium plans

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Ziutek

Tak, zgadza się. Niestety taki stan utrzymuje się już od kilku miesięcy.

Odpowiedz

J
Janusz
Gość
@Michał Radzimiński

Wczoraj przyszedł mail, że można założyc konto standard. Założyłem właśnie :)

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Janusz

Dzięki za informację – a więc pogłoski o reaktywacji oferty w Polsce okazują się być prawdziwe ?

Odpowiedz

J
Janusz
Gość
@Michał Radzimiński

Karta dotarła po pięciu dniach. Oczekiwanie na akceptację i potwierdzenie danych jeden dzień. Wszystko już działa ?

Odpowiedz

Ł
Łukasz
Gość

Witam

po zmianie telefonu nie mogę robić przelewów,nie da się potwierdzić nowego telefonu mailowo

czy można zmienić meila w N26?

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Łukasz

Zgadza się, zmiana telefonu za pośrednictwem maila nie będzie możliwa. Można jej dokonać w aplikacji (My Account / Settings / Personal Settings), ale trzeba do tego użyć urządzenia sparowanego z kontem.

Jeśli więc zmieniłeś telefon, konieczne będzie usunięcie powiązania starego urządzenia z kontem (My account / Settings / Security). W przypadku, gdy nie masz już dostępu do starego telefonu, procedura wygląda podobnie – z tą różnicą, że na adres e-mail powinieneś dostać dalsze instrukcje.

Parowanie nowego urządzenia następuje z wykorzystaniem dwóch kodów: 6-cyfrowego (do logowania) oraz 4-cyfrowego (do sparowania nowego telefonu z kontem). Oba kody powinieneś otrzymać SMS-em.

W przypadku chęci zmiany adresu mailowego skontaktuj się z bankiem za pośrednictwem czatu.

Odpowiedz

L
Lukasz
Gość
@Michał Radzimiński

dostaje potwierdzenie na MEiL ale nie paruje mi telefonu

wyglada to tak jakby skrzynka wp była na innym telefonie

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Lukasz

Jeśli postępujesz zgodnie z powyższymi krokami i nadal nie ma efektu, pozostaje kontakt z N26 na czacie. Może uda Ci się przynajmniej zmienić adres mailowy.

Odpowiedz

P
Pawel
Gość

Jak można zmienić adres e-mail w N26?

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Pawel

N26 zezwala na zmianę adresu mailowego przez czat w aplikacji.

Odpowiedz

M
Maciej
Gość

Moje konto zaraz po założeniu zostało przejęte skradzione przez kogoś z internetu, nikomu nie podawałem loginu ani hasła co zrobic

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Maciej

Co rozumiesz przez to, że konto zostało przejęte? Nie możesz się zalogować?

Odpowiedz

M
Maciej
Gość
@Aldona Derdziak

Tak login i hasło nie pasuje oraz hasło do adresu email.rowniez było wejście z jakiś innych urządzen, gdzie to zgłosić jak najszybciej?

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Maciej

Pozostaje kontakt mailowy z [email protected]. W tej sytuacji rozsądne wydaje się zgłoszenie chęci zamknięcie tego konta.

Na marginesie: po czym wnioskujesz, że konto zostało przejęte?

Odpowiedz

A
Agnieszka
Gość

Mój przyjaciel ma zablokowaną kartę bankową Proszę o podanie numeru telefonu do odblokowania karty .Jego suport nie działa

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Agnieszka

Poza supportem w aplikacji pozostaje kontakt mailowy (adres: [email protected]). Z infolinią można się połączyć z poziomu aplikacji, ale taka forma kontaktu jest dostępna tylko dla klientów Metal.

Odpowiedz

M
Marek
Gość

Już dział we francjii właśnie założyłem n26

Odpowiedz

P
Pawel
Gość

Dzien dobry chcialem zapytać wyslalem pieniądze na pewne konto 3200€ banku n26 pieniadze doszły na to konto ale ta osoba nie moze wypłacić pieniadze twierdzi ze ma zablokowane pieniadze czy to prawda ze tak moze byc ?

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Pawel

Nie sposób ocenić prawdziwości twierdzeń odbiorcy przelewu. Możliwe jest, że nie ma on dostępu do środków na rachunku i może to wynikać z kilku powodów, np. prowadzona jest wobec niego egzekucja komornicza i bank zablokował pieniądze na prośbę komornika, przelew został uznany za "podejrzany" i zgodnie z przepisami dotyczącymi przeciwdziałania finansowaniu terroryzmu i praniu brudnych pieniędzy bank nie dopuścił do korzystania z nich.

Odpowiedz

M
Monika
Gość
@Krzysztof Duliński

Proszę o kontakt w sprawie banku N26

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Monika

Co chciałabyś wiedzieć? Napisz, postaramy się pomóc.

Odpowiedz

M
Monika
Gość
@Aldona Derdziak

Witam chciałbym porozmawiać prywatnie, nie na forum, bardzo proszę o kontakt, pozdrawiam

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Monika

W takim razie prosimy o kontakt przez formularz: https://www.najlepszekonto.pl/kontakt lub przez Facebooka.

Odpowiedz

J
Jan
Gość
@Aldona Derdziak

Chciałbym otworzyć konto w n26jak to zrobić

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Jan

Obecnie bank "zamroził" swoją obecność w Polsce, nie ma możliwości otwarcia konta. Można się zapisać na listę oczekujących (korzystając z przycisku w prawym górny rogu strony, do której prowadzi odnośnik z naszego artykułu). Bank zapewnia, że po wznowieniu działalności poinformuje zainteresowanych o tym fakcie w korespondencji mailowej.

Odpowiedz

A
Ada
Gość
@Krzysztof Duliński

Przecież komornik nie ma dostępu do zagranicznych kont

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Ada

Możesz sprecyzować sprawę, jaka Cię interesuje? Nie widzę związku między kwestią dostępu komornika do zagranicznych kont a sprawą dostępności oferty N26 w Polsce.

Odpowiedz

A
Ada
Gość
@Krzysztof Duliński

Odpowiedź dotyczyła do

"Nie sposób ocenić prawdziwości twierdzeń odbiorcy przelewu. Możliwe jest, że nie ma on dostępu do środków na rachunku i może to wynikać z kilku powodów, np. prowadzona jest wobec niego egzekucja komornicza.."

Odpowiedz

J
Jacek
Gość
@Aldona Derdziak

Koleżanka ma konto w N26 i jak się chce zalogować wpisuje login i hasło a w następnej stronie piszę że proszę podać PIN tylko ze ona tego pinu nie ma.

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Jacek

Spróbowałbym odinstalować aplikację, może ponowna instalacja i aktywacja pomoże. Jeśli nie, sugeruję kontakt z supportem.

Odpowiedz

P
Przemysław
Gość

Witam odnalazłem kartę N 26 gdzie mogę ją odesłać ? czy jest jakaś siedziba w Polsce ?

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Przemysław

N26 nie ma polskiej siedziby. Jeśli zamierzasz zamknąć konto, możesz to zrobić z poziomu bankowości online. Po ukończeniu procedury kartę należy zniszczyć.

Odpowiedz

P
Przemysław Filipek
Gość
@Michał Radzimiński

Czyli muszę odesłać przez ambasadę. No to działam dziękuję za odp.

Odpowiedz

P
Piotr
Gość
@Przemysław Filipek

Przez żadną ambasadę. Likwidujesz konto online i nie wiem po cholerę chcesz kartę odsyłać, która i tak jest dla nich bezużyteczna.

Odpowiedz

P
Przemo
Gość
@Piotr

Panie Piotrze jestem pracownikiem publicznym i sam nie mogę podejmować decyzji o karcie, która nie należy do mnie. Nie ma placówki w Polsce więc jedynie zostaje Ambasada. Pytałem tylko dla tego bo myślałem że jest jakiś przedstawiciel na terenie RP który by przyjął kartę N26 no ale niestety jak zagłębiłem się w temat to znalazłem informację że nie ma takiej opcji a siedzibą jest poza granicami RP. Temat już załatwiony.

Odpowiedz

D
Daniel
Gość

Próbuje otworzyć konto w N26 i dostaje komunikat ,że jestem na liście oczekujących. O co tu chodzi??

Dziękuję.

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Daniel

Obecnie konto w N26 mogą otworzyć obywatele z wybranych krajów. Obserwujemy sytuację i powiadomimy Czytelników, kiedy się to zmieni.

Odpowiedz

S
Sebastian
Gość

Niewiem dlaczego i jak to się stało ze otworzyłem konto N26 z przesyłka kurierska za te 25 euro a teres pokazuje mi ze mam zapłacić 187.20€ jednorazowo z przesyłka dhl jakaś paranoja chyba

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Sebastian

Najlepiej skontaktować się z N26 i wyjaśnić sprawę. Może to błąd z ich strony.

Odpowiedz

S
sebastian
Gość
@Aldona Derdziak

Bardzo dziekuje pani za rade.wsumie zgadza sie bo wziolem ta karte czarna aluminiowa czy jakams tam ale pisalo ze oplata kosztuje mnie jakies tam 16euro z chakiem.miesiecznie a nie teraz ze mam zaplacic 176,30 euro plus przesylka 25e jednorazowo


Odpowiedz

A
Ania
Gość

Mam pytanie czy w ogóle istnieje szansa że otrzymam jeszcze bonus za aktywację?

Zalozylam konto w czerwcu dokonany był. Przelew na min 50 € i po bonusie ani widu ani słychu... Jak zamknąć konto?

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Ania

O ile pamiętam, nie umieszczaliśmy u siebie żadnych kodów ani informacji o promocji, gdyż i tak nie pozwalały one na zgarnięcie premii przez nowego użytkownika (kilka komentarzy niżej poruszałem nawet ten wątek).

Jeśli jednak brałaś udział w jakiejś promocji z premią za otwarcie i jesteś pewna, że należy Ci się bonus, to sprawę powinien wyjaśnić bank. Sugeruję więc reklamację na adres mailowy właściwy dla preferowanego języka: https://support.n26.com/en-eu/account-and-personal-details/miscellaneous/how-to-file-a-complaint

Z kolei procedurę zamknięcia konta opisano tutaj: https://support.n26.com/en-eu/account-and-personal-details/personal-information-and-data/how-to-close-my-account

Odpowiedz

B
Bożena
Gość

Czy konto w N26 może być zasilane środkami z konta banku polskiego w nieograniczonej ilości?

Po jakim kursie zostanie przeliczona waluta polska?

Czy jest możliwość wypłat środków w Polsce z konta N26 w walucie euro?

Jeśli tak to czy jest prowizja (wysokość) i czy obowiązuje limit wypłat (dobowy, miesięczny)?

B.

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Bożena

Konto w N26 możesz zasilić przelewem SEPA - jeśli zrobisz to z konta w złotych, to bank przeliczy kwotę przelewu na euro po swoim kursie.

Co do wypłat z bankomatów, to w bankomatach w Polsce nie będzie to możliwe.

Odpowiedz

B
Beata
Gość

Mogę zmienić taryfę z N26 Smart na taryfę N26 Standard ? Przez przypadek musiałam kliknąć w tą ofertę, bank pobrał mi z pustego konta -47 euro, da się to jeszcze odwrócić ?

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Beata

47 euro to dość zastanawiająca kwota, znacznie przekraczająca koszt planu Smart... Jesteś pewna, że właśnie tego dotyczyła?

Oczywiście, zmiana planu na niższy jest możliwa – można ją przeprowadzić nawet z pomocą pracownika na czacie.

Odpowiedz

S
sebastian
Gość
@Michał Radzimiński

no tak jak i umnie 25 euro za ekxpes przesylke a teraz okazalo sie ze trzeba zaplacic 176,30 euro jednorazowo


Odpowiedz

G
Grzegorz
Gość

Czy jest możliwość wpłacenia pieniędzy na konto N26 za pośrednictwem Poczty Polskiej?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Grzegorz

Jeśli myślisz o wpłacie gotówki, to Poczta umożliwia przekazy zagraniczne, jednak to dość droga usługa (23 zł + 1% od kwoty przekazu).

Odpowiedz

B
Bartek
Gość

Próbowałem przed chwilą założyć konto (domyślnie kraj zamieszkania wypełniło mi jako Poland i tak zostawiłem) i pojawiła się informacja, że aktualnie bank nie jest dostępny w moim regionie. I co mam teraz zrobić? Podać inny kraj czy czekać?

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Bartek

To ciekawe... ale rzeczywiście tak jest. Napisałem w tej sprawie do N26 i dam znać, jak otrzymam odpowiedź. Spodziewam się, że to problem techniczny dotyczący samego linka do otwarcia konta. To raczej nieprawdopodobne, by bank nagle i po cichu tak po prostu wycofał ofertę dla polskich klientów ?

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Bartek

Okazuje się, że brak możliwości otwarcia konta dotyczy nie tylko polskich klientów. N26 umożliwia obecnie skorzystanie z oferty jedynie obywatelom kilku krajów. Dodaliśmy komunikat przed tekstem, czekamy na wyjaśnienia ze strony banku.

Odpowiedz

J
Jacek
Gość
@Michał Radzimiński

coś więcej wiadomo w tej sprawie? trochę słabo to wygląda z ich strony... bez żadnego wyraźnego komunikatu o ograniczeniach w rejestracji kont dla klientów będących obywatelami innych europejskich krajów?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Jacek

Jak na razie nic więcej nie wiemy...

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Jacek

Dokładnie, otrzymaliśmy od banku tylko jedną odpowiedź, z której nie wynika jednoznacznie, jakie są przyczyny problemu. Bank zapewnił jedynie o "nieustannym usprawnianiu wydajności procesu weryfikacyjnego", ale nie wyjaśnia, dlaczego do tej pory metody weryfikacji wobec klientów np. z Polski były wystarczające, a obecnie – jak się wydaje – nie są. Od ponad tygodnia czekamy na kolejną wiadomość i z każdym kolejnym dniem tracimy nadzieję na to, że dowiemy się czegoś więcej na tym etapie...

Odpowiedz

P
PAweł
Gość

Czy orientujecie się jak to jest z kredytem na 1500 euro?

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@PAweł

Oferta kredytowa nie jest aktualnie dostępna dla polskich klientów.

Odpowiedz

A
Adrian
Gość
@Michał Radzimiński

Jest dostępy kredyt pod warunkiem, że masz meldunek stałego zamieszkania w Niemczech. To, że jesteś Polakiem nie ma znaczenia.

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Adrian

Tak, pisząc "polskich klientów", miałem na myśli osoby mieszkające w Polsce ? Inna sprawa, że obecnie bez stałego adresu chociażby w Niemczech w ogóle nie otworzymy konta...

Odpowiedz

D
Dariusz
Gość

Mam pytanie czy Smart biznes jest tylko dla osób prowadzących firmę

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Dariusz

Nie prześwietlałem oferty biznesowej, ale otrzymałem informację, że działalność jest konieczna, a samo konto firmowe w N26 jest "zaprojektowane" dla JDG i freelancerów.

Odpowiedz

S
Slaw
Gość

1. Zgubiłem kartę już ponad półtora miesiąca bez karty. Niby jedna doszła, bo w aplikacji jest opcja śledzenia przesyłki ale nikt jej nie odnalazł, zamówiłem kolejną i czekam i czekam

2. blokują pieniądzem dopiero później wysyłają informacje klientom dlaczego, wysyłają formularz aby odblokować konto, czas realizacji jest do 3 dni, a mi już sprawa się ciągnie tydzień. W formularzu jest opcja że "nie chcesz ponosić kosztów" związanych z blokadą ale jeśli zaznaczysz to pole to nie odblokują konta. 

Także omijać, omijać, omijać N26. Poza tym wszędzie piszą że to bank piorący brudne pieniądze więc nie zdziwię się jak pewnego dnia będą musieli ponieść tego konsekwencję, a kary pokryją pieniędzmi klientów które zablokują.

Odpowiedz

K
Krzysztof
Gość

A czy Polski komornik może dobrać się do tego konta ?? I pytanie drugie jak wyjąć w jaki sposób te pieniądze już w Polsce??

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Krzysztof

Nie podejmę się rozstrzygnięcia na 100% kwestii związanej z zajęciem komorniczym – przyznaję, raczej nie jestem biegły w tym temacie. Co do wypłat, to możliwe jest po prostu wyjęcie gotówki z bankomatu, choć w Polsce (poza strefą euro) będzie się to wiązało z prowizją ze strony N26, a także (z dużym prawdopodobieństwem) operatora bankomatu.

Odpowiedz

A
Adrian
Gość
@Krzysztof

Polski komornik nie "wejdzie" na niemiecki rachunek. Pieniądze po prostu wypłacisz w bankomacie, po prostu przeliczy ci z euro na złotówki po kursie mastercard. W krajach strefy euro wypłacasz za darmo.

Odpowiedz

J
Janusz
Gość

Wielka szkoda, że nie zamieściliście swojego referala. 5 euro by wpadło

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Janusz

Generalnie nie zamieszczamy swoich linków / kodów polecających, jeśli premię zyskuje tylko jedna strona (my) ? a zdaje się, że N26 wciąż oferuje bonus wyłącznie polecającym (nie poleconym).

Dzięki za troskę – w tekście jest info o programie poleceń po to, byście wiedzieli, że po otwarciu konta sami możecie zyskać, przekazując swój kod znajomym ?

Odpowiedz

P
Pawel
Gość
@Michał Radzimiński

Witam mam problem szukam kogoś kto skontaktoje się z bankiem w mojim imieniu w celu zablokowania mojego konta

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Pawel

Jeśli chcesz zakończyć współpracę z N26, powinieneś sam skontaktować się z bankiem.

Odpowiedz

I
Ilona
Gość

Zamówiłam na niemiecki adres bezpłatną kartę N26. Czekam już miesiąc i jej nie ma. Powinnam się już martwić i podjąć jakieś kroki by ją otrzymać?

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Ilona

Nasz serwis ma charakter informacyjny, nie jesteśmy przedstawicielami żadnego banku. Dlatego trudno mi określić, co może być przyczyną, że dotąd nie otrzymałaś zamówionej karty. Proponuję nawiązanie kontaktu z bankiem i wyjaśnienie sprawy.

Odpowiedz

I
Ilona
Gość
@Krzysztof Duliński

Czekam od 3 miesięcy na kartę. Nawiązałam kontakt z czatem po zalogowaniu na N26 Standart. Pani mówi, że nie należy mi się plastikowa karta, lecz tylko wirtualna/transparentna. Słabo znam angielski ale potwierdzałam to pięciokrotnie: nie dostanę bezpłatnej karty. Mówi, że wirtualna karta to jest to samo co transparentna. Nie rozumiem tej sytuacji. Mam na koncie owe 10 Euro. Powinnam dostać fizyczną kartę, inni dostali? Może coś powinnam kliknąć w ustawieniach na swoim koncie, wysłać jakąś prośbę? Powiedzcie mi proszę, należy mi się fizyczna karta czy nie należy, czy inni też nie dostali?

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Ilona

Użytkownicy planu Standard mogą korzystać z dwóch rodzajów kart:

- wirtualnej (tzn. takiej, która nie ma fizycznej postaci, może służyć do płatności internetowych lub zbliżeniowych telefonem),

- fizycznej karty "transparentnej", czyli przezroczystej (jej zdjęcie zamieściliśmy w tekście) za jednorazową opłatę 10 euro.

Jeśli mam być szczery, to podejrzewam, że w trakcie Twojej korespondencji z bankiem doszło do jakiegoś nieporozumienia wynikającego z bariery językowej. Zasadniczo otrzymałaś bowiem prawdziwą informację – jako użytkowniczce darmowego planu nie przysługuje Ci bezpłatna karta plastikowa, a płatna karta przezroczysta. Jeśli jednak bank odmawia Ci wysyłki fizycznej karty pomimo, że zapewniłaś środki na pokrycie opłaty za jej wydanie, to powinien jasno wskazać powód takiej odmowy.

Proponuję więc próbować kontaktu z bankiem aż do skutku – być może to kwestia natrafienia na pracownika, który rzeczywiście sumiennie pochyli się nad Twoją sprawą.

Odpowiedz

I
Ilona
Gość
@Michał Radzimiński

Dziękuję za tę odpowiedź, skoro wiem, że mi sie należy fizyczna karta to pogrzebałam w aplikacji i wysłałam prośbę o przysłanie mi jej. Po prostu trafiłam wtedy na czacie z N26 na niedouczoną panienkę, która wyraźne wmawiała mi, że wirtualna karta to jest transparentna karta. To jednak nie to samo. Teraz oczekuję na przysłanie karty. jestem dobrej myśli :) dziękuję za pomoc

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Ilona

Ok, powodzenia. Oby oczekiwanie trwało jak najkrócej ?

Odpowiedz

I
Ilona
Gość
@Michał Radzimiński

Karta dotarła do mnie. Po trzech miesiącach. Ale jest :) Mam pytanie: po założeniu konta wpłaciłam od razu wymagane 10 euro, ściągnęli mi te 10 euro za kartę, tak miało być? Teraz, po jej otrzymaniu w systemie komputerowym widnieją mi dwie karty z różnymi numerami, podobno jedna to karta wirtualna a druga to karta fizyczna. Natomiast w Aplikacji telefonicznej widnieje mi nadal tylko jedna karta ta wirtualna (numeru fizycznej karty tam nie widzę). Jest to dla mnie niejasne. Mam wrażenie jakbym, po moich interwencjach, otrzymała płatny duplikat.

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Ilona

Dobrze, że karta wreszcie dotarła :)

Pobrana opłata dotyczy wysyłki karty w przypadku posiadania darmowego planu, więc wszystko się zgadza. Aktualnie możesz korzystać z karty fizycznej i karty wirtualnej – mają one różne numery, bo (choć są powiązane z tym samym kontem) to dwie różne karty ;) z pewnością nie są to duplikaty.

Odpowiedz

D
Daria
Gość

Witam wszystkich ? Mam problem przy zakladaniu konta zle wpisal mi sie email teraz nie moge otworzyc konta bo wysyla mi wiadomosc na nie ten adres prosze powiedzcie jak moge zmienic teraz adres email nie moge dokonczyc rejestracji ani otworzyc konta raz jeszcze ???

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Daria

Tutaj niewiele pomożemy. Najlepiej skontaktować się bezpośrednio z N26, może coś da się zrobić.

Odpowiedz

A
Adrian
Gość

Mnie tylko interesuje czy da się wymienić u nich złotówki na euro?

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Adrian

N26 nie oferuje usługi wymiany walut, a jedyną walutą, jaką operuje, jest euro. Oczywiście możesz wykonać przelew z konta w PLN na rachunek w N26, ale musisz się liczyć z kosztami po stronie banku, z którego wyjdzie przelew.

Jeśli zależy Ci na korzystnej wymianie walut, to polecałbym raczej Revoluta ?

Odpowiedz

A
Adrian
Gość
@Michał Radzimiński

Właśnie szukam zastępstwa za Revoluta, żeby tak samo można było wymieniać waluty

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Adrian

Skoro o samą wymianę walut chodzi, to może któryś z kantorów internetowych? https://www.najlepszekonto.pl/ranking-kantorow-internetowych

Odpowiedz

K
Krzysiek
Gość

Czy istnieje możliwość otworzenia konta dla dwóch współwłaścicieli (małżeństwo) ?

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Krzysiek

Niestety, nie ma takiej możliwości. Konto w N26 można otworzyć jedynie indywidualnie.

Odpowiedz

S
Sebastian
Gość

Czy przy przelewie większych środków powyżej 10 000 euro na konto N26 z Polskiego konta bank Niemiecki będzie żądał dokumentów dotyczących pochodzenia środków oraz zablokuje środki na koncie?

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Sebastian

Trudno powiedzieć na 100%, bo transakcje są oceniane indywidualnie, a każda instytucja może stosować własną politykę. Niektórym fintechom zdarza się blokować środki, o ile mają jakieś wątpliwości (mniej lub bardziej uzasadnione) co do ich źródła, ale tutaj formalnie mamy jednak do czynienia z bankiem. Osobiście trudno mi odpowiedzieć jednoznacznie, gdyż na konto w N26 nigdy nie przyjmowałem przelewów na wyższe kwoty.

Odpowiedz

R
Ravenik
Gość

A czy to konto w N26 można obsługiwać "w pełni" przez przeglądarkę www na komputerze a nie aplikacją na telefonie?

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Ravenik

Tak, internetowy serwis transakcyjny daje pełne możliwości zarządzania kontem.

Odpowiedz

S
seba
Gość

witam mam pytanko czy polski komornik morze zająć konto to 1 pytanko 2 czy w tym Bonku są korony szweckie bo wypłatę dostaję w koronach

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@seba

Kwestia egzekucji komorniczych to dość grząski grunt, jednak, zgodnie z moją wiedzą, co do zasady zajęciu przez polskiego komornika podlegają środki na "polskim" rachunku. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy dłużnik otrzymuje na zagraniczny rachunek wynagrodzenie za pracę wykonywaną w Polsce. Mimo to zaznaczam, że nie jestem szczególnie biegły w tej materii ?

Co do drugiego pytania, to akurat sprawa jest jasna – N26 prowadzi wyłącznie rachunki w EUR.

Odpowiedz

K
Krzysztof
Gość

Witam serdecznie czy będąc ob. Polski założyłem rachunek w n26, czy w takiej sytuacji nie posiadając zameldowania w Niemczech mogę zasilić konto gotówką euro w punktach sprzedaży na terytorium Niemiec np. w REWE?

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Krzysztof

Logiczne wydaje mi się, że tak – nie sądzę, by obywatelstwo czy adres zameldowania miały tu znaczenie.

Przyznam jednak, że tego nie testowałem. Może ktoś ma w tej kwestii jakieś doświadczenie i zechce się podzielić? ?

Odpowiedz

B
Badia
Gość

Kiedy dostanę numer Konta Bankowego?po otrzymaniu Karty

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Badia

Sprawdzimy to i wrócimy z odpowiedzią.

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Badia

Konto z numerem otrzymujemy natychmiast po jego otwarciu, jeszcze przed wysyłką karty. Jest to poniekąd logiczne, bo zanim otrzymamy kartę, musimy najpierw zasilić nowo otwarty rachunek.

Odpowiedz

M
Marcin
Gość
@Michał Radzimiński

A jak to jest z wysłaniem tej karty czy musi być imię i nazwisko na skrzynce i czy może to być np adres do siostry?

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Marcin

Karta zostanie wysłana na imię i nazwisko posiadacza konta. Natomiast nie wydaje mi się, by podanie do wysyłki innego adresu niż faktyczny adres zamieszkania było problemem – ostatecznie to tylko adres wysyłki. Ni przypuszczam też, byś musiał osobiście odebrać kopertę. Z mojego doświadczenia wynika, że wszystkie karty, które przychodziły pocztą z zagranicznych banków i fintechów po prostu znajdowałem w skrzynce.

Odpowiedz

A
Asia
Gość

Mam taki problem zrobiłam przelew do Polski i na stronie głównej ciągle mam oczekuje i żeby w to wejść i anulować lub potwierdzić ale nie mogę nic z tym zrobić nawet wejść się nie da czy ktoś wie co m zrobić bo pieniądze mam zamrożone

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@Asia

Kiedy zleciłaś przelew? Czy to był przelew TrasferWise?

Odpowiedz

P
Paweł
Gość

Warto też wspomnieć że dla klientów z adresem zamieszkania w Niemczech, Austrii lub Niderlandii (Holandii) n26 oferuje też karty Maestro której akceptowalność w tych krajach jest nieco wyższa niż Mastercard

warunkiem otrzymania takiej karty jest saldo min. 100 euro na koncie

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Paweł

Dzięki za info :)

Odpowiedz

D
Darek
Gość

Częściowo przeźroczystą kartę oferuje również Citi Handlowy dla nowego rachunku. Fajny bajer.

Odpowiedz

M
Mateusz
Gość
@Darek

I chyba Idea Bank jeśli się nie mylę. Użyteczność niewielka, ale fajna ciekawostka :)

Odpowiedz

P
Paweł
Gość
@Darek

mBank,PKO, Getin (nawet fluorescencyjną!) również oferują przezroczyste karty

Odpowiedz

M
Mateusz
Gość

W ubiegłym roku założyłem konto z ciekawości i nawet zdarzyło mi się kilka razy skorzystać. Przy moim okazjonalnym korzystaniu nie natknąłem się na żadne opłaty. Mogę polecić, rzeczywiście w aplikacji wszystko jasno i klarownie pokazane. Piszę to z perspektywy kogoś, kto z obcych walut ma tylko do czynienia z euro. Gdybym chciał płacić w innej walucie to wiadomo, że Revolut miażdży.

Odpowiedz

K
Kazimierz
Gość
@Mateusz

A ja może w tej kwestii zadam pytanie. Płatności w Euro, to standard. Zasilanie konta. Czy ktoś inny może wpłacić przelać na to konto pieniądze. Zbieram pieniądze od ludzi na noclegi w Austrii i muszę zapłacić poprzez booking.com. Nie chcę sam wpłacać. Czy ktoś wie, jak to wygląda? To, że bank pobierze kasę za przelew, to pewne.

Byłbym wdzięczny za odpowiedź na [email protected]

Odpowiedz