Wróć

Nawet 1200 zł premii za Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao SA + roczne zwolnienie z opłat za konto i kartę

2 komentarze / opinie
Nawet 1200 zł premii za Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao SA + roczne zwolnienie z opłat za konto i kartę
Czas trwania Zakończona (31.12.2021)
Cel (zysk) 1200 zł (w tym 300 zł za otwarcie konta i aktywność) + roczne zwolnienie z opłat za prowadzenie rachunku i kartę.
Uczestnik Nowy klient firmowy Banku Pekao, czyli podmiot, który nie miał rachunku firmowego w tym banku w okresie od 1 października 2019 r. do 30 września 2021 r.
Po drodze Aby uzyskać premię 250 zł, należy otworzyć konto online i wykazać się aktywnością (przelewy, płatności kartą, wpływy na konto). Dodatkowe bonusy przysługują m.in. za transakcje wymiany walut, terminal, skorzystanie z leasingu i produktu kredytowego.
Nowy miesiąc przynosi nam kolejną odsłonę promocji dla firm w Banku Pekao. Jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą i szukasz niedrogiego, nowoczesnego rachunku, w promocji możesz zyskać nawet 1200 zł! Wystarczy, że otworzysz online Konto Przekorzystne Biznes i wykażesz się niewielką aktywnością w korzystaniu z niego, a bank nagrodzi Cię rocznym zwolnieniem z opłat za konto i kartę oraz premią 300 zł. Wykonanie dodatkowych działań da Ci kolejne bonusy.

Zacznijmy od krótkiego wyjaśnienia – w ramach 3. edycji oferty „1200 zł premii dla firm i 0 zł za konto i kartę”, która obowiązuje do 31 grudnia 2021 r., tak naprawdę możesz zdobyć aż osiem (!) nagród, przy czym każdą z nich otrzymasz za spełnienie nieco innych warunków. Dla uczestników promocji bank przygotował następujące bonusy:

 • roczne zwolnienie z opłat za prowadzenie rachunku i korzystanie z karty debetowej Mastercard/Visa Business,
 • 200 zł za rejestrację jednoosobowej działalności gospodarczej z wykorzystaniem Profilu Zaufanego w bankowości elektronicznej,
 • 50 zł za zdalne zawarcie umowy o konto (w przypadku nowych klientów - przez stronę promocji, natomiast w przypadku posiadaczy konta osobistego w Banku Pekao SA - przez bankowość elektroniczną Pekao24, aplikację PeoPay bądź też przez infolinię),
 • 250 zł za aktywne korzystanie z rachunku (przelewy, transakcje bezgotówkowe kartą oraz wpływy na konto),
 • 200 zł za terminal płatniczy,
 • 100 zł za transakcje wymiany walut,
 • 100 zł za podpisanie umowy umowy leasingowej z Pekao Leasing,
 • od 100 do 300 zł za zawarcie umowy o produkt kredytowy z oferty banku (wysokość nagrody zależy od wnioskowanej kwoty).

Jak łatwo zauważyć, łączna suma nagród jest niebagatelna i wynosi aż 1200 zł! Nie licząc oczywiście oszczędności związanych z uniknięciem opłat.

Kto może skorzystać z najnowszej okazji?

Z uczestnictwa w akcji wyłączeni są przedsiębiorcy, którzy posiadali w Pekao SA rachunek bieżący w okresie od 1 października 2019 r. do 30 września 2021 r. Słowem, jest to promocja dla nowych klientów biznesowych, którzy dodatkowo muszą spełnić jeszcze jeden wymóg – prowadzić jednoosobową działalność gospodarczą na terenie Polski.

Ważne! Posiadanie konta osobistego w Pekao SA lub w Idea Banku nie wyklucza Cię z tej akcji.

200 zł za rejestrację firmy w CEIDG

Jeśli dopiero przymierzasz się do założenia działalności gospodarczej, zrób to z wykorzystaniem Profilu Zaufanego dostępnego w świadczonej przez Pekao usłudze bankowości elektronicznej Pekao24 / aplikacji PeoPay. Aby tego dokonać, musisz posiadać Profil Zaufany. Bank wymaga również, aby rejestracja była pełna i obejmowała takie pozycje jak nadanie NIP, REGON i zgłoszenie do ZUS.

Premię otrzymasz do końca miesiąca następującego po miesiącu kalendarzowym, w którym Twoja firma uzyskała w CEIDG status „Aktywna”.

300 zł premii za aktywne korzystanie z rachunku

Oto lista czynności, które umożliwią Ci zdobycie premii za otwarcie konta i aktywne korzystanie z rachunku.

 • Krok 1.

  Do 31 grudnia 2021 r. złóż wniosek na stronie internetowej promocji i podpisz online umowę o Konto Przekorzystne Biznes wraz kartą Mastercard/Visa Business oraz dostępem do bankowości elektronicznej Pekao24 dla firm. Jednocześnie zaakceptuj regulamin akcji oraz wyraź zgodę na otrzymywanie informacji marketingowych (mailowo i telefonicznie).

  Za spełnienie tego mega prostego warunku otrzymasz pierwsze 50 zł.

 • Krok 2.

  W każdym z 3 kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia konta:

  Wykonaj:

  • jeden przelew do ZUS na kwotę min. 300 zł,
  • jeden przelew (inny niż do ZUS) przez aplikację mobilną PeoPay na kwotę min. 100 zł,
  • jedną transakcję bezgotówkową kartą debetową Mastercard/Visa Business na kwotę min. 100 zł.

  Za wywiązanie się z tego zadania bank przyzna Ci kolejną premię, tym razem w wysokości 200 zł.

  Zapewnij:

  • wpływy na Konto Przekorzystne Biznes na sumę min. 5 tysięcy zł miesięcznie.

  Z kolei ta aktywność jest premiowana nagrodą w wysokości 50 zł.

 • Premia.

  Wszystkie premie (czyli 50 zł za założenie rachunku + 200 zł za przelewy i transakcje + 50 zł za wpływy) bank przekaże na Twoje konto firmowe do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym wywiązałeś się ze wszystkich powyższych wymogów.

Mission complete!

Przełóżmy ogólne wskazówki dotyczące czasu realizacji działań na konkrety. Zakładając konto w październiku, warunki aktywności musisz zrealizować w listopadzie, grudniu i styczniu, a premia wpłynie na Twoje konto w lutym.

Pamiętaj, że to nie wszystkie nagrody, które możesz zdobyć, uczestnicząc w opisywanej promocji. Za skorzystanie z innych produktów banku Pekao czekają bonusy wymienione na wstępie (szczegóły poniżej).

Kilka ważnych szczegółów

Zwróć uwagę na to, że przelewy oraz transakcje kartą musisz wykonać w 3 kolejnych miesiącach. W tym samym okresie musisz zapewnić określone wpływy na konto - min. 5 tysięcy złotych miesięcznie, przy czym bank pod pojęciem wpływów rozumie przychody pochodzące z działalności gospodarczej, z wyłączeniem tych z tytułu rozliczenia depozytów terminowych lub udzielonych kredytów i pożyczek. Wykluczone są także wpłaty gotówkowe, przelewy między rachunkami klienta w Pekao SA (np. z konta oszczędnościowego), a także przelewy z rachunku osobistego lub firmowego przedsiębiorcy prowadzonego w tym banku lub poza nim.

200 zł za terminal płatniczy

Jak już pisaliśmy, zdobycie każdej premii wiąże się z wykonaniem nieco innych zadań. Jeśli chcesz otrzymać kolejny bonus, musisz wykazać się następującą aktywnością:

 • podpisać z bankiem umowę o terminal płatniczy,
 • przyjąć za jego pośrednictwem płatności na kwotę min. 1000 zł w każdym z 3 kolejnych miesięcy po miesiącu otwarcia konta. Pamiętaj, że muszą być to miesiące następujące po sobie, jeśli więc otworzysz rachunek w październiku, musisz przyjąć płatności w listopadzie i grudniu 2021 r. oraz w styczniu 2022 r.

Jeszcze jedna uwaga – premia za terminal nie przysługuje przedsiębiorcom, którzy prowadzą działalność w następujących branżach: biura turystyczne / podróży, kantory, lombardy, TAXI, agencje towarzyskie, kasyna, sprzedaż i produkcja broni i amunicji.

Kolejne 100 zł za transakcje walutowe

Aby zdobyć następne 100 zł, powinieneś w okresie 3 kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu, w którym nastąpiło otwarcie rachunku, wykonać transakcje wymiany walut pomiędzy swoimi rachunkami w Banku Pekao na równowartość min. 20 000 zł.

100 zł za skorzystanie z oferty leasingowej

W tym przypadku musisz do 31 grudnia 2021 r. podpisać umowę z Pekao Leasing oraz przez okres 3 kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu zawarcia umowy o Konto Przekorzystne Biznes spłacać ratę leasingową na kwotę min. 1000 zł miesięcznie.

Od 100 do 300 zł za produkty kredytowe

I wreszcie przyszła pora, by przedstawić warunki umożliwiające otrzymanie ostatniej nagrody. Bank przyznaje ją za skorzystanie z oferty kredytowej. Do wyboru masz 3 różne produkty: kredyt, pożyczkę lub kartę kredytową Visa Business. Wysokość premii jest uzależniona od kwoty pożyczki/kredytu i wynosi:

 • 100 zł przy kwocie min. 20 000 zł,
 • 200 zł - jeśli zawnioskujesz o przynajmniej 50 000 zł,
 • 300 zł – jeśli zdecydujesz się na produkt kredytowy na kwotę min. 100 000 zł.

Aby otrzymać bonus, musisz podpisać umowę o wybrany produkt najpóźniej do końca 6. miesiąca następującego po miesiącu otwarcia Konta Przekorzystnego Biznes. Kredyt lub pożyczka powinny być zabezpieczone gwarancjami Banku Gospodarstwa Krajowego lub Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego.

Uwaga! Wszystkie premie w tej promocji stanowią przychód firmy, co oznacza, że musisz się z nich rozliczyć z właściwym urzędem skarbowym.

Konto Przekorzystne Biznes – co warto o nim wiedzieć?

Konto Przekorzystne Biznes to rachunek, którego prowadzenie może być darmowe po spełnieniu określonych warunków. Co istotne, w ramach promocji przez rok nie zapłacisz ani za konto, ani za kartę – i to bezwarunkowo!

Konto
0 zł / 12 zł
Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

0 zł / 12 zł


po założeniu rachunku w promocji jego prowadzenie jest bezpłatne przez 12 miesięcy

zakładając konto poza promocją, opłaty unikniesz, jeśli:

 • wykonasz przelew do ZUS/US LUB
 • co miesiąc na rachunek wpłynie min. 2000 zł LUB
 • zostanie rozliczona min. 1 transakcja z terminala wydanego przez bank LUB
 • wykonasz 1 transakcję wymiany walut LUB
 • opłacisz 1 ratę leasingu w Pekao Leasing

opłata nie jest naliczana również przez pierwsze 12 miesięcy dla firm, które działają krócej niż rok oraz organizacjom pożytku publicznego (bezwarunkowo)

Karta
0 zł / 8 zł
Miesięczna opłata za kartę 0 zł / 8 zł

opłaty unikniesz, jeżeli wykonasz transakcje bezgotówkowe kartą na łączną kwotę min. 500 zł / mies.

Bankomaty
0 zł / 2%, min. 5 zł
Bankomaty 0 zł / 2%, min. 5 zł

 • 0 zł - bankomaty własne banku i 2 pierwsze wypłaty z bankomatów obcych w miesiącu
 • 2%, min. 5 zł - pozostałe wypłaty z bankomatów obcych
Przelew internetowy
0 zł / 1,50 zł
Zwykły przelew internetowy 0 zł / 1,50 zł

 • 0 zł - przelewy wewnętrzne oraz pakiet 15 darmowych przelewów/zleceń stałych do innych banków w miesiącu
 • 1,50 zł za przelewy poza pakietem
 • 0 zł za przelewy w aplikacji PeoPay
 • Szczegóły oferty
 • Recenzja 4.5/ 5

Konto

 • Przeznaczenie konta
  • jednoosobowa działalność gospodarcza
  • firmy z uproszczoną rachunkowością
  • wspólnoty mieszkaniowe, zarządy wspólnot
  • fundacje i stowarzyszenia

  oferta dla firm o rocznych przychodach ze sprzedaży poniżej 5 mln zł

 • Oprocentowanie rachunku

  0%

 • Opłata za otwarcie konta

  0 zł

 • Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

  0 zł / 12 zł

 • Możliwość uniknięcia opłaty za prowadzenie rachunku

  po założeniu rachunku w promocji jego prowadzenie jest bezpłatne przez 12 miesięcy

  zakładając konto poza promocją, opłaty unikniesz, jeśli:

  • wykonasz przelew do ZUS/US LUB
  • co miesiąc na rachunek wpłynie min. 2000 zł LUB
  • zostanie rozliczona min. 1 transakcja z terminala wydanego przez bank LUB
  • wykonasz 1 transakcję wymiany walut LUB
  • opłacisz 1 ratę leasingu w Pekao Leasing

  opłata nie jest naliczana również przez pierwsze 12 miesięcy dla firm, które działają krócej niż rok oraz organizacjom pożytku publicznego (bezwarunkowo)

 • Rachunek pomocniczy

  10 zł

Karta

 • Typy kart płatniczych
  • karta Visa Business
  • karta wielowalutowa Mastercard Business
 • Funkcjonalność karty
  • płatności zbliżeniowe
  • płatności internetowe
  • wielowalutowość
  • możliwość wyboru wizerunku karty
 • Opłata za wydanie karty

  0 zł

 • Opłata za odnowienie karty

  0 zł

 • Miesięczna opłata za kartę

  0 zł / 8 zł

 • Możliwość uniknięcia opłaty za kartę

  opłaty unikniesz, jeżeli wykonasz transakcje bezgotówkowe kartą na łączną kwotę min. 500 zł / mies.

Bankomaty i operacje gotówkowe

 • Wypłata z bankomatów w Polsce
  • 0 zł - bankomaty własne banku i 2 pierwsze wypłaty z bankomatów obcych w miesiącu
  • 2%, min. 5 zł - pozostałe wypłaty z bankomatów obcych
 • Wypłata z bankomatów za granicą

  0 zł - dwie pierwsze wypłaty w miesiącu, każda kolejna: 2%, min. 5 zł

 • Wpłata gotówki we wpłatomacie

  wpłatomaty banku:

  • 0 zł - wpłaty do 100 tys. zł/mies. 
  • 0,2% - powyżej 100 tys. zł/mies.

  pozostałe wpłatomaty (oznaczone logo Blik): 0,4%, min. 2 zł

 • Cashback

  2 zł

 • Wpłata gotówki w oddziale banku

  0,4%, min. 10 zł

 • Wypłata gotówki w oddziale banku

  ​​​​​​0,4%, min. 10 zł

Przelewy

 • Zwykły przelew internetowy
  • 0 zł - przelewy wewnętrzne oraz pakiet 15 darmowych przelewów/zleceń stałych do innych banków w miesiącu
  • 1,50 zł za przelewy poza pakietem
  • 0 zł za przelewy w aplikacji PeoPay
 • Przelew do ZUS i US

  0 zł

 • Przelew natychmiastowy

  10 zł

 • Zlecenie stałe
  • pakiet 15 darmowych przelewów/zleceń stałych do innych banków w miesiącu
  • 1,50 zł - przelew poza pakietem
 • Polecenie zapłaty

  0 zł

 • Zwykły przelew w oddziale banku

  17 zł

 • Koszt przelewu (europejskiego) SEPA

  0 zł za pierwsze 15 w miesiącu, 1,50 zł kolejne

 • Koszt przelewu (zagranicznego) SWIFT

  0,25%, min. 30 zł maks. 120 zł

 • Kody SMS (autoryzacja operacji)
  • 0,30 zł – kod SMS
  • 0 zł - autoryzacja mobilna

Inne

 • Płatności mobilne

Zalety

 • łatwe do uniknięcia opłaty za prowadzenie konta
 • nowoczesna aplikacja mobilna Peopay z mobilnymi płatnościami zbliżeniowymi Blik, Google Pay i Apple Pay oraz funkcją wielowalutową
 • jeżeli prowadzisz JDG, konto założysz bez wizyty w oddziale
 • karta wielowalutowa

Wady

 • wysoka prowizja za wpłatę środków w oddziale
 • Atrakcyjność opłat
  4.5/ 5
 • Użyteczność rachunku
  4.5/ 5
 • Jakość obsługi klienta
  4/ 5
 • Promocje i bonusy
  4/ 5

Konto Przekorzystne Biznes oferuje też sporo ciekawych funkcjonalności, które mogą Ci pomóc w prowadzeniu firmy. Należą do nich: karta wielowalutowa Mastercard Business, darmowe rachunki pomocnicze w 20 walutach, nowoczesna aplikacja mobilna PeoPay, płatności Blik, Apple Pay i zbliżeniowe telefonem. Interesującym udogodnieniem jest też skanowanie faktur, które umożliwia błyskawiczne opłacanie rachunków.

Solidna premia na początek

Ofertę dla biznesu w Banku Pekao warto potraktować całościowo. Jeśli myślisz o rozkręceniu własnej działalności, zacznij od założenia firmy z tym bankiem, a potem otworzyć Konto Przekorzystne Biznes. Aktywność na rachunku przyniesie Ci kolejne bonusy, a jeśli szukasz kolejnych usług, możesz skorzystać np. z leasingu, terminala czy kredytu.

Nie ma przeszkód, byś poprzestał na samym zwolnieniu z opłat i premii za otwarcie konta po spełnieniu kilku prostych warunków. Zachęcamy jednak, byś spróbował zdobyć więcej bonusów. To, ile zarobisz w tej promocji – 300, 500, 700 czy też 1200 zł – zależy wyłącznie od Ciebie.

Aldona Derdziak

Autor tekstu o promocji

Komentarze i pytania

(2)
Sortuj od najnowszych
Ł
Łukasz
Gość
01.10.2021 14:10:13

Konto otwarłem w ubiegłym tygodniu. Czy mogę zapisać się do nowej edycji promocji?

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Redaktor Moneteo.com
01.10.2021 18:51:54
@Łukasz

Jeśli otworzyłeś konto w ubiegłym tygodniu i spełniasz warunki uczestnictwa w promocji, to "łapiesz się" na poprzednią edycję: https://www.najlepszekonto.pl/1200-zl-premii-dla-firm-0-zl-za-konto-przekorzystne-biznes-bank-pekao-edycja-2

Nie ma możliwości zapisania się do bieżącej edycji, biorą w niej udział jedynie konta otwarte od dzisiaj.

Odpowiedz