Inwestuj regularnie w IKE i/lub IKZE i zyskaj nawet 300 zł premii od ING Banku Śląskiego

Publikacja:
Inwestuj regularnie w IKE i/lub IKZE i zyskaj nawet 300 zł premii od ING Banku Śląskiego
Czas trwania
Cel (zysk) 300 zł: po 150 zł w gotówce za założenie IKE bądź IKZE.
Uczestnik Klient ING Banku Śląskiego, który nie posiada IKE/IKZE.
Po drodze Należy wpłacić na IKE/IKZE min. 150 zł, a następnie powtórzyć tę operację 6-krotnie w ramach Dyspozycji Regularnego Inwestowania (DRI) na min. 150 zł. Możliwe są też jednorazowe wpłaty min. 12 000 zł na IKE lub 5000 zł na IKZE.
ING Bank Śląski konsekwentnie namawia do spoglądania w finansową przyszłość. Zachęca nie tylko do oszczędzania, ale i inwestowania z myślą o przyszłej emeryturze. Postarał się też o wzmocnienie motywacji do podjęcia niezbędnych działań - proponuje 150 zł premii za 7 wpłat na Indywidualne Konto Emerytalne (IKE) lub Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE). Jeśli skorzystasz z obu produktów, Twoja premia wzrośnie do 300 zł!

Żyjemy w trudnych czasach dla oszczędzających i inwestorów. Oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych jest dużo niższe niż inflacja, niestabilna sytuacja polityczna na świecie wywołuje nerwowe reakcje na rynkach finansowych. Mimo to ING Bank Śląski zachęca, by pomyśleć o długofalowym inwestowaniu z myślą o emeryturze i proponuje 150 zł premii za regularne wpłaty na IKE lub IKZE. Premię możesz podwoić, czyli zgarnąć 300 zł, jeśli skorzystasz z obu rozwiązań.

Z myślą o emeryturze

Najnowsza propozycja ING Banku Śląskiego dotyczy regularnego inwestowania z myślą o przyszłej emeryturze. Można to zrobić, wybierając fundusz o określonym potencjalnie zysku lub taki, który zakończy swoją działalność w roku najbliższym tego, w którym zamierzasz przejść na emeryturę.

Fundusze inwestycyjne pomnażają kapitał osób, które nabyły jednostki uczestnictwa w danym funduszu. Pieniądze są inwestowane w instrumenty finansowe (np. akcje, obligacje państw lub firm, a nawet lokaty, waluty), które niekiedy nie są dostępne dla indywidualnych inwestorów. Decyzje inwestycyjne podejmuje zarządzający danym funduszem, który otrzymuje za to wynagrodzenie ujęte w wycenie jednostek uczestnictwa.

Poziom ryzyka inwestycyjnego jest związany z tym, w co dany fundusz lokuje zgromadzone środki. Za najbezpieczniejsze uchodzą fundusze kupujące obligacje skarbowe. Co prawda zyski często nie są wiele wyższe niż na lokatach, ale i ryzyko utraty środków nie jest duże. Z kolei w funduszach lokujących swoje środki w akcjach można zyskać dużo więcej, tyle tylko, że ryzyko straty części wpłaconego kapitału też jest wyższe.

W ofercie ING Banku Śląskiego są też fundusze typu Perspektywa, które początkowo inwestują dość agresywnie, a w miarę zbliżania się do momentu zakończenia działalności przesuwają środki w bezpieczniejsze instrumenty, by zagwarantować stabilność zysku posiadaczom ich jednostek.

Czas przejść do przedstawienia szczegółów propozycji ING Banku Śląskiego. Sprawdźmy, kto i za co może otrzymać wspomniane nagrody.

Kto może wziąć udział w promocji?

Z propozycji zdobycia bonusu mogą skorzystać osoby pełnoletnie, które w dniu roboczym poprzedzającym start promocji (21 lutego 2023 r.) oraz w momencie zapisywania się do niej nie posiadały żadnego IKE czy IKZE.

Przystąpienie do akcji możliwe jest tylko w bankowości elektronicznej Moje ING, musisz więc być klientem ING. Jeśli jeszcze nim nie jesteś, to nawet dobrze się składa, bo za otwarcie rachunku osobistego można teraz zgarnąć atrakcyjną premię gotówkową.

Jak zdobyć 150 zł, a nawet 300 zł premii za regularne inwestowanie?

Jak wspomnieliśmy, niezbędne kroki trzeba wykonać w bankowości elektronicznej. Po dopełnieniu formalności Twoim zadaniem będzie dokonanie kilku wpłat na IKE lub IKZE.

Start
 • Krok 1

  Do 19 maja 2023 r. załóż Konto z Lwem Direct lub Konto Mobi oraz Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO) w ING Banku Śląskim.

  Dzięki temu uzyskasz dostęp do bankowości internetowej Moje ING, która będzie Ci potrzebna do złożenia dyspozycji regularnego inwestowania.

  Jeśli współpracujesz już z ING Bankiem Śląskim i posiadasz OKO, od razu przechodzisz do kolejnego kroku.

 • Krok 2

  Do 19 maja 2023 r. zaloguj się do Moje ING i wykonaj następujące działania:

  • zarejestruj swój udział w promocji w sekcji Oferta ING;
  • wypełnij ankietę inwestycyjną (odmowa jej wypełnienia będzie traktowana jako brak ankiety, co uniemożliwi Ci otrzymanie nagrody);
  • podpisz z ING umowę pośrednictwa w zakresie nabywania jednostek uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych (dotyczy tylko sytuacji, gdy zdecydowałeś się oszczędzać w IKE lub IKZE Inwestycyjnym).

  Wskazane jest, byś wyraził zgodę na weryfikację behawioralną, która zwiększa poziom bezpieczeństwa zarządzania finansami.

 • Krok 3

  Kolejne dwa zadania także musisz zrealizować do 19 maja 2023 r.:

  • złóż zlecenie otwarcia nowego rejestru i kup jednostki uczestnictwa wybranego funduszu inwestycyjnego w ramach IKE lub IKZE Inwestycyjnego za min. 150 zł.
  • ustaw dyspozycję regularnego inwestowania (DRI) na kwotę min. 150 zł.

  Uwaga:

  • jeśli nie chcesz inwestować w fundusze, możesz założyć IKZE Oszczędnościowe. W tym przypadku też musisz dokonać pierwszej wpłaty w wysokości 150 zł oraz złożyć zlecenie stałe dla przelewów na kwotę min. 150 zł;
  • w tej edycji dopuszczona jest możliwość dokonania jednorazowej wpłaty min. 12 tys. zł na IKE lub min. 5 tys. zł na IKZE (dowolne).
 • Krok 4

  Do 29 grudnia 2023 r.:

  • kup co najmniej 6 razy jednostki uczestnictwa IKE lub IKZE Inwestycyjnego LUB
  • dokonaj 6 wpłat na IKZE Oszczędnościowe

  w ramach złożonej dyspozycji regularnego inwestowania (DRI).

 • Premia

  Wypłata premii, czyli 150 zł, nastąpi do 12 stycznia 2024 r. na Otwarte Konto Oszczędnościowe, o ile w dniu dokonywania przelewu przez bank na Twoim IKE lub IKZE (niezależnie od wybranego rodzaju) będzie min. 800 zł.

  Jeśli skorzystasz zarówno z IKE, jak i z jednego z IKZE, Twoja premia wzrośnie do 300 zł.

Mission complete!

  Bonus i niższy podatek

  Pamiętaj, że do zdobycia pełnej puli konieczne jest dokonanie 7 transakcji - pierwsza wpłata na kwotę min. 150 zł + 6 kolejnych przelewów w ramach DRI (każdy po 150 zł). Zauważ, że bank pozostawił pewien "luz" na wypadek, gdybyś w którymś miesiącu nie zapewnił środków na realizację DRI.

  Bardzo ciekawie wygląda możliwość zastąpienia regularnych wpłat jednorazowym przelewem wyższej kwoty, zwłaszcza w przypadku IKZE. Taki ruch pozwala na zapłacenie niższego podatku dochodowego za dany rok, więc zaoszczędzoną w ten sposób kwotę można uznać za dodatkowy bonus. Ważne, byś kwoty wpłaconej na IKZE nie wycofał przed nabyciem uprawnień emerytalnych, gdyż wówczas fiskus upomni się o daninę dla siebie.

  Produkty emerytalne objęte są limitami wpłat. W 2023 r. wynoszą one:
  IKE - 20 805 zł;
  IKZE - 8322 zł dla osób indywidualnych oraz 12 483 zł dla prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą.

  I na koniec dobra wiadomość - ING Bank Śląski zapłaci za Ciebie podatek dochodowy od przyznanej Ci nagrody za wpłaty na IKE lub IKZE Inwestycyjne. Z kolei bonus za oszczędzanie w ramach IKZE Oszczędnościowego jest zwolniony z opodatkowania.

  IKE czy IKZE - co wybrać?

  Zacznijmy od ogólnego pytania, czy regularne inwestowanie ma sens? Naszym zdaniem jak najbardziej. Choćby dlatego, że nabywając jednostki uczestnictwa w różnych momentach, ograniczamy ryzyko, iż kupimy je „na górce”. Realizując zakupy w kolejnych okresach, raz kupimy taniej, raz drożej i w rezultacie są większe szanse, że fundusz osiągnie dla nas satysfakcjonujący zysk.

  Regularne inwestowanie czy oszczędzanie pozwala też na zgromadzenie znacznego kapitału dzięki niewielkim kwotom, których odkładanie (na przykład co miesiąc) nie będzie odczuwalne w domowym budżecie.

  Zaletą propozycji ING Banku Śląskiego jest możliwość zautomatyzowania procesu inwestowania – ustawienia kwoty, jaka ma być co miesiąc pobierana z konta osobistego. W ten sposób zyskujesz pewność, że wpłaty będą faktycznie regularnie realizowane, że nic nie odwiedzie Cię od ich dokonania.

  A co do odpowiedzi na pytanie IKE czy IKZE?, to jest ona uzależniona m.in. od tego, kiedy chcesz korzystać z preferencji podatkowych: aktualnie czy w momencie przechodzenia na emeryturę. W pierwszym przypadku wybierz IKZE, a w drugim IKE.

  Więcej informacji o tych formach odkładania na emeryturę znajdziesz w naszym artykule "IKE czy IKZE - które rozwiązanie wybrać", a także na stronie ING Banku Śląskiego. Bank przedstawia na niej m.in. przejrzyste porównanie różnych cech IKE i IKZE oraz pokazuje, o ile możesz powiększyć swoją emeryturę w zależności od okresu gromadzenia kapitału i przeznaczonej na to co miesiąc kwoty.

  Oferta ING Banku Śląskiego

  Chcąc zdobyć 150 zł (albo nawet 300 zł) premii w ramach tej promocji, musisz być klientem ING Banku Śląskiego i posiadać dostęp do bankowości elektronicznej, czyli do Mojego ING. Co prawda wystarczy, że będziesz korzystał z Otwartego Konta Oszczędnościowego, ale zachęcamy też do założenia ROR-u i zgarnięcia za ten ruch dodatkowego bonusu.

  Konto z Lwem

  Konto z Lwem występuje w kilku wariantach adresowanych do różnych grup wiekowych. Zakładając ten rachunek w promocji, można zyskać atrakcyjną premię gotówkową.

  • Konto
   0 zł
  • Karta
   0 zł / 10 zł

  • Bankomaty
   0 zł / 10 zł

  • Przelew internetowy
   0 zł
  • Konto
   0 zł
  • Karta
   0 zł

  • Bankomaty
   0 zł / 2,50 zł

  • Przelew internetowy
   0 zł

  Otwarte Konto Oszczędnościowe

  Wielkim atutem tego konta jest brak ograniczeń liczby bezpłatnych wypłat w miesiącu dokonywanych w bankowości elektronicznej na rachunek własny w ING.

  • Oprocentowanie
   5,25%

  • Okres obowiązywania
   3 miesiące
  • Zakres kwot
   do 200 tys. zł
  • Konto osobiste
   NIE
  Oferta dla nowych klientów.

  Propozycja warta rozważenia

  Wielu z nas odkłada na później decyzję o oszczędzaniu, zwłaszcza na emeryturę, wobec wielu bieżących wydatków. To duży błąd, bo im wcześniej zacznie się oszczędzać, tym mniejsze kwoty wystarczą do zgromadzenia pokaźnego kapitału, który będzie swoistą poduszką finansową.

  Doceniamy, że ING Bank Śląski nie tylko namawia do regularnego oszczędzania i inwestowania, ale daje ku temu wymierne bodźce finansowe. Premia może nie jest nazbyt "wypasiona", ale z pewnością można ją uznać za dodatkowy czynnik motywujący do działania.

  Krzysztof Duliński

  Autor tekstu o promocji
  Oceń promocję
  0
  (0 ocen)
  Twój głos pomoże innym Bankonautom w podjęciu decyzji, czy warto skorzystać z tej promocji. Średnia ocen uwzględnia ocenę Bankonauty - Autora tekstu, który szczegółowo przyjrzał się ofercie.
  Dziękujemy za Twój głos Dziękujemy za Twój głos

  Komentarze i pytania

  (5)
  Sortuj od najnowszych
  Dodaj swój komentarz...
  S
  Soc
  Gość

  W ktörym miejscu regulaminu jest zapis o konieczności wyrażenia zgody na weryfikację behawioralną?

  Odpowiedz

  Krzysztof Duliński
  Kapitan załogi
  @Soc

  W regulaminie tej konkretnej promocji faktycznie nie ma wymogu wyrażenia zgody na weryfikację behawioralną. Jest ona zalecana przez bank, gdyż podnosi bezpieczeństwo zarządzania finansami. Zmodyfikowałem zapis.

  Odpowiedz

  S
  Soc
  Gość
  @Krzysztof Duliński

  A to spoko. Bo już myślałem, że nie mogę znaleść.

  Odpowiedz

  M
  Mikołaj
  Gość

  Ile wynosi oprocentowanie IKE/IKZE w ING?

  Odpowiedz

  Aldona Derdziak
  Członek załogi
  @Mikołaj

  Dla IKZE w ING jest to 4% (https://www.najlepszekonto.pl/ranking-ike-ikze).

  Odpowiedz