Wróć

Oferta została wycofana. Sprawdź inne produkty od: mBank.

eKonto m w mBanku

Analiza produktowa

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Pokaż więcej

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych

148 publikacji 4521 komentarzy

Na Moneteo.com zajmuje się tematami oszczędnościowymi i walutowymi, skupiając się na kontach oszczędnościowych i walutowych oraz lokatach terminowych. Obserwuje rynek, dbając przy tym o aktualność danych. Do jej zawodowych zadań należy także kontakt z Czytelnikami.

eKonto m to nowa propozycja mBanku dla osób młodych. Unikatowym rozwiązaniem jest to, że rachunek ten „dorasta” razem ze swoim użytkownikiem: z biegiem czasu klient zyskuje coraz więcej dopasowanych do niego rozwiązań, ale też większe warunki musi z czasem spełnić. eKonto m mogą założyć już 13-latkowie, natomiast korzystać można z niego, jak tylko długo się chce.

Spis treści

Nowe eKonto m zastąpiło poprzednie dwa rachunki dedykowane młodym klientom: izzyKonto oraz eKonto dla Młodych. Dedykowane jest osobom w wieku 13-24 lata. Osoby po 25 roku życia mogą z niego bez problemu korzystać, ale jedynie pod warunkiem, że założyły ten rachunek wcześniej (po skończeniu 24 lat nie można otworzyć eKonta m).

Ciekawym rozwiązaniem jest wprowadzanie kolejnych darmowych usług na koncie w miarę dorastania jego właściciela. mBank wyszedł tu z założenia, że co innego jest ważne dla nastolatków, a co innego przydaje się dwudziestolatkom. Oferta jest dość zróżnicowana i podzielona na trzy kategorie wiekowe:

 • 13-20 lat,
 • 21-24 lata,
 • 25 i powyżej.

Pełna analiza eKonta m mBanku

Poniżej przedstawiamy parametry eKonta m z podziałem na poszczególne grupy wiekowe:

Konto
0 zł
Karta
0 zł
Bankomaty
0 zł
Bankomaty 0 zł

0 zł

Przelew internetowy
0 zł
Konto dla rodzica
NIE
Pokaż szczegóły
Konto
Przeznaczenie konta

konto dla osób od 13. do 20. roku życia

Oprocentowanie rachunku

0%

Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

0 zł (dla osób w wieku 13 - 20 lat)

Karta
Typy kart płatniczych

Visa Me

Funkcjonalność karty
 • płatności zbliżeniowe
 • płatności internetowe
 • cashback
 • 3D Secure
 • własny wizerunek karty
 • program rabatowy mOkazje
Opłata za wydanie karty

0 zł

Opłata za odnowienie karty

0 zł

Miesięczna opłata za kartę

0 zł

Bankomaty i operacje gotówkowe
Wypłata z bankomatów w Polsce

0 zł

Wypłata z bankomatów za granicą

10 zł + 5,9% prowizji od transakcji kartą Visa

Wpłata gotówki we wpłatomacie
 • 0 zł - wpłatomaty mBanku, Planet Cash, Cashline
 • 0,2%, min. 2 zł - wpłatomaty Euronet
Wpłata gotówki w oddziale banku

0 zł

Wypłata gotówki w oddziale banku

0 zł

Przelewy
Zwykły przelew internetowy

0 zł

Zlecenie stałe

0 zł

Zwykły przelew w oddziale banku

0 zł

Koszt przelewu (europejskiego) SEPA

5 zł

Koszt przelewu (zagranicznego) SWIFT


0,35%, min. 25 zł, maks. 200 zł

Kody SMS (autoryzacja operacji)

0 zł

Inne
Płatności mobilne

Garmin Pay

Czy rodzic musi posiadać konto?

NIE

Od 50 do 300 zł premii w programie poleceń

W programie poleceń mBanku możesz rekomendować rodzinie i znajomym eKonto (w wersji standard i plus), eKonto m oraz mBiznes Konto. Za skuteczne polecenie kont osobistych możesz zyskać od 50 do 100 zł, natomiast za rachunki firmowe - od 200 do 300 zł.

Przystąpić do programu możesz poprzez bankowość elektroniczną, gdzie stworzysz swój identyfikator poleceń, który potem przekażesz wybranej osobie. Jako osoba polecająca powinieneś także spełnić jeden z poniższych warunków:

 • wykonać dowolny przelew na konto w innym banku LUB
 • dokonać dowolnej płatności kartą lub wypłaty gotówki kartą LUB
 • zapewnić wpływ na konto osobiste z innego banku.

Osoba polecona natomiast musi otworzyć polecone przez Ciebie konto oraz w ciągu 60 dni wykonać min. 5 transakcji kartą debetową - dla rachunków osobistych lub transakcje kartą na min. 200 zł - dla kont firmowych.

Pozostałe usługi w ramach eKonta m

mBank znany jest z wielu usług dodatkowych, z których mogą korzystać jego klienci. Z dodatkowych atutów i funkcjonalności konta należy wymienić:

 • Aplikacja Mobilna – pozwala m.in. na sprawdzenie stanu konta bez logowania, przelewy na numer telefonu, płatności za pomocą QR kodu oraz płatności zbliżeniowe telefonem.
 • BLIK - dzięki niej można w łatwy sposób przeprowadzać płatności mobilne. Posługując się BLIK-iem (czyli generowanym do każdej transakcji 6-cyfrowym kodem), młody klient banku bez problemu wypłaci pieniądze z bankomatu lub zapłaci w sklepie internetowym i stacjonarnym.
 • Google Pay - płatności zbliżeniowe telefonem od Google.
 • Apple Pay - płatności zbliżeniowe iPhone'm od Apple.
 • Usługa mTransfer – umożliwia szybkie dokonywanie płatności za zakupy w internecie. Ta całkowicie bezpłatna usługa nie wymaga aktywacji i jest dostępna 7 dni w tygodniu (także w weekendy i święta). Płatności są pobierane w czasie rzeczywistym z indywidualnego konta klienta.
 • Program rabatowy - płacąc kartą mBanku, można otrzymać rabat nawet do 55% w wybranych sklepach.
 • mOKAZJE – czyli tańsze zakupy u partnerów mBanku. mOKAZJE umożliwiają otrzymanie zwrotu za zakupy u wybranych partnerów banku.
 • mNawigacja finansowa - aplikacja ułatwiająca zarządzanie finansami.

eKonto m okiem redakcji

mBank zrezygnował z kilku kont dla młodych osób i zaproponował jedno konto, którego parametry zmieniają się wraz z wiekiem klienta. W miarę dorastania młody człowiek otrzymuje kolejne bezpłatne funkcje na rachunku, które będą odpowiednie do jego aktualnych potrzeb (np. bezpłatne bankomaty za granicą dla osób powyżej 25 roku życia). Jest jednak jedno "ale": oprócz kolejnych darmowych usług, pojawia się szereg innych, za które po osiągnięciu pewnego wieku trzeba będzie zapłacić, np. za korzystanie z karty (po ukończeniu 21 lat) lub prowadzenie konta (po 25 roku życia) - chyba że spełni się stawiane przez bank warunki.

Bank uzależnił ofertę bezpłatnych i płatnych usług od przedziału wiekowego, w którym akurat znajduje się klient. Pierwszą grupą są osoby w wieku 13-20 lat, drugą - klienci w wieku 21-24 lat, trzecią - osoby, które skończyły 25 lat. Powstaje pytanie, czy warto wybierać konto, w przypadku którego trzeba będzie pamiętać o zmieniających się z biegiem czasu opłatach i prowizjach.

Z drugiej strony, eKonto m to naprawdę tani rachunek z mnogością dodatkowych atutów. Prowadzenie konta do 25 roku życia jest bezpłatne, po tym czasie opłaty można uniknąć, zapewniając wpływy w wysokości min. 1000 zł. Również opłaty za kartę (od 21 roku życia) można uniknąć, wykonując co najmniej 5 transakcji kartą w miesiącu, obojętnie na jaką kwotę. Nowoczesna aplikacja mobilna, programy rabatowe czy zwrot za niektóre zakupy sprawiają, że wybór eKonta m może być strzałem w dziesiątkę, a dorośli posiadacze konta mogą zyskać nawet 300 zł w programie poleceń.

Przydatne dokumenty
Najczęściej zadawane pytania

Czy eKonto m jest automatycznie zamieniane w eKonto standard, kiedy klient skończy 25 lat?

Nie, eKonto m nie jest automatycznie przekształcane w standardowe konto.

Komentarze i opinie

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy