Oferta została wycofana. Sprawdź inne produkty od: mBank.

eKonto w mBanku: całkowicie zdalny i nowoczesny rachunek

Analiza produktowa

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Pokaż więcej

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Justyna Kalicińska
Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych
Justyna Kalicińska
Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych

138 publikacji 757 komentarzy

W serwisie Moneteo zajmuje się ofertą oszczędnościową, dla przedsiębiorców oraz dla dzieci i młodzieży. Odpowiada za weryfikację i aktualność danych. Analizuje bankowe regulaminy, dokumenty oraz przepisy prawne związane z podatkami i sprawami finansowymi.

eKonto standard to kolejna odsłona sztandarowego rachunku osobistego mBanku. Pierwsza wersja eKonta pojawiła się już w 2000 r. i zrewolucjonizowała rynek, wprowadzając niemal kompletną obsługę przez Internet. Przez lata ten bardzo popularny rachunek przechodził przez kolejne fazy i odmiany, aż jakiś czas temu mBank uprościł swoją ofertę, proponując klientom eKonto standard.

Spis treści

Najważniejszą cechą eKonta zawsze miała być nowoczesność, łatwość dostępu i – co za tym idzie – tania obsługa. I to na przestrzeni lat się nie zmieniło. eKonto standard łączy się z licznymi nowoczesnymi rozwiązaniami, takimi jak płatności mobilne (Blik, Google Pay) i ciekawe funkcje aplikacji na smartfona.

eKonto standard to również dobra propozycja dla osób zabieganych, np. rodziców z małymi dziećmi, ceniących sobie automatyzację niektórych usług czy zadań, zdejmujących z ich głów konieczność pamiętania o kolejnej opłacie. Gdy pociecha podrośnie, również może założyć sobie rachunek w mBanku; dla dzieci przeznaczone jest eKonto Junior, zaś dla nastolatków - jest eKonto możliwości.

Ile będzie Cię kosztowało eKonto standard?

Niemniej, niezależnie od tego, czy zamierzasz korzystać z nowego rachunku na co dzień, czy tylko „od święta”, najważniejsze jest to, jakie opłaty będziesz musiał w związku z tym ponieść. Sprawdźmy zatem, jakie koszty lub ich brak mBank uznaje za „standardowe” w przypadku eKonta standard.

Konto
0 zł
Karta
0 zł / 7 zł
Miesięczna opłata za kartę

0 zł / 7 zł


opłaty unikniesz, jeśli wykonasz transakcje kartą na min. 350 zł / mies.

Bankomaty
0 zł / 2,50 zł / 7 zł
Bankomaty 0 zł / 2,50 zł / 7 zł

 • 0 zł - wypłaty z bankomatów mBanku, Santander Bank Polska, Planet Cash i Euronet, jeżeli wypłacana kwota wynosi min. 100 zł
 • 2,50 zł - wypłata z powyższych bankomatów, jeśli wypłacana kwota jest niższa niż 100 zł
 • 7 zł - pozostałe bankomaty
Przelew internetowy
0 zł
Płatności mobilne
Konto
Przeznaczenie konta

konto uniwersalne dla osób powyżej 18. r.ż.

Oprocentowanie rachunku

0%

Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

0 zł

Karta
Typy kart płatniczych
 • Mastercard Debit PayPass
 • Visa Electron payWave
Funkcjonalność karty
 • płatności zbliżeniowe
 • płatności internetowe
 • cashback
 • możliwość odpłatnego ubezpieczenia karty (koszt 4,90 zł miesięcznie)
Opłata za wydanie karty

0 zł

Opłata za odnowienie karty

0 zł

Miesięczna opłata za kartę

0 zł / 7 zł

Możliwość uniknięcia opłaty za kartę

opłaty unikniesz, jeśli wykonasz transakcje kartą na min. 350 zł / mies.

Płatność kartą za granicą
 • 5,9% - karty Visa
 • 3% - karty Mastercard
Bankomaty i operacje gotówkowe
Wypłata z bankomatów w Polsce
 • 0 zł - wypłaty z bankomatów mBanku, Santander Bank Polska, Planet Cash i Euronet, jeżeli wypłacana kwota wynosi min. 100 zł
 • 2,50 zł - wypłata z powyższych bankomatów, jeśli wypłacana kwota jest niższa niż 100 zł
 • 7 zł - pozostałe bankomaty
Wypłata z bankomatu w Polsce Blikiem

0 zł

Wypłata z bankomatów za granicą

7 zł (+ od 3% do 5,9% za przewalutowanie)

Wpłata gotówki we wpłatomacie
 • 0 zł - wpłata gotówkowa we wpłatomatach sieci mBanku, Planet Cash, Cashline
 • 0,2%, min. 2 zł - Euronet
Cashback

0 zł

Wpłata gotówki w oddziale banku

9 zł

Wypłata gotówki w oddziale banku

9 zł

Przelewy
Zwykły przelew internetowy

0 zł

Przelew natychmiastowy

5 zł

Zlecenie stałe

0 zł

Polecenie zapłaty

0 zł (2 zł miesięcznie za korzystanie z usługi)

Zwykły przelew w oddziale banku

2 zł

Koszt przelewu SEPA

5 zł (spread na EUR ok. 5,8%)

Koszt przelewu (zagranicznego) SWIFT

0,35% kwoty przelewu, min. 25,00 zł, maks. 200,00 zł

Kody SMS (autoryzacja operacji)

0 zł

Inne
Płatności mobilne

Dużym plusem eKonta standard jest darmowe prowadzenie rachunku bez konieczności dokonywania jakichkolwiek wpłat. Trudniej natomiast uniknąć opłaty za korzystanie z karty; aby bank nie naliczył Ci prowizji, musisz wykonywać nią transakcje bezgotówkowe na kilkaset złotych miesięcznie.

Dostępna sieć darmowych bankomatów jest bardzo szeroka i obejmuje maszyny własne mBanku, Santander Bank Polska i najpopularniejszych operatorów niezależnych: Euronet i Planet Cash.

Na minus eKonta standard należy zaliczyć wysokie koszty wypłaty z innych niż określone przez bank bankomatów. Jeżeli chcesz wypłacić kwotę niższą niż 100 zł, to bank naliczy Ci prowizję i nie uchroni Cię przed nią nawet usługa „Wypłaty ze wszystkich bankomatów”.

Nowoczesna bankowość internetowa i mobilna

Podstawą korzystania z eKonta standard jest bankowość internetowa i mobilna, nic więc dziwnego, że dołożono tutaj wiele starań, aby klient mBanku mógł w wygodny sposób korzystać z nowoczesnych rozwiązań technologicznych i nie musiał iść do oddziału.

Przede wszystkim osoby ceniące sobie szybkie i wygodne płatności przez aplikację mobilną z pewnością docenią dostępność w mBanku takich usług jak Blik, Apple Pay i Google Pay.

Sama bankowość internetowa i mobilna mBanku są dobrze oceniane przez użytkowników. W serwisie internetowym poza oczywistymi, codziennymi poleceniami (historia, przelewy, zlecenia stałe) możesz zawnioskować o dodatkowe produkty banku (np. lokatę), złożyć wniosek o 500+ lub wyprawkę szkolną, a także założyć ePUAP. W kwestii bezpieczeństwa łatwo zmienisz hasło do konta, PIN karty lub w ogóle zablokujesz do niej dostęp.

Aplikacja mobilna również umożliwia codzienne wygodne korzystanie z konta, np. szybkie zatwierdzanie operacji jednym kliknięciem, przełączenie się między profilem osobistym a biznesowym, sprawdzanie salda rachunku, historię operacji itp.

 • Logowanie
  (5)
 • Transakcje
  (5)
 • Ustawienia
  (5)
 • Przydatne funkcje
  (4.5)
Ocena w Google Play: 4,7 / 5 (370 tys.). Ocena w App Store: 4,8 / 5 (300 tys.).

Z ciekawszych i mniej oczywistych funkcji aplikacji mobilnej można wymienić przelew Blik na numer telefonu, skanowanie danych do przelewu (nie trzeba wpisywać wszystkich danych w okienka), kantor walutowy czy wskaźnik tempa wydatków w miesiącu. Aplikacja może także przypominać o zbliżających się terminach opłacenia rachunków, co może być świetnym udogodnieniem dla osób zabieganych (np. z małymi dziećmi).

Co jeszcze zyskujesz z eKontem standard?

W ofercie mBanku znajdziesz jeszcze wiele innych, ciekawych usług. Jako właściciel eKonta standard otrzymujesz dostęp m.in. do:

 • promocji kredytowych;
 • szerokiego wachlarza ubezpieczeń: AC i OC, na życie, mieszkania/domu itp. (niektóre z nich, np. samochodowe, bywają objęte promocjami);
 • narzędzi inwestycyjnych - Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych, eMaklera i mForex;
 • mOkazji - czyli tańszych zakupów u partnerów mBanku;
 • karty wielowalutowej do kont w aż 11 walutach (PLN, JPY, NOK, SEK, CZK, DKK, HUF, HRK, EUR, USD, CHF, GBP);
 • darmowej usługi CyberRescue dbającej o bezpieczeństwo klienta w sieci. Uwaga! Również poza bankiem! Bank oferuje bezpłatne porady swoich ekspertów w przypadku ataku na konto, ale też zawirusowania komputera, przejęcia konta na portalu społecznościowym itp.
 • ePUAP – profilu zaufanego.

Jak widzisz, usługi oferowane przez mBank są bardzo różnorodne. Część z nich, jak np. możliwość założenia profilu zaufanego, może być naprawdę pomocna na co dzień.

Wady eKonta standard

W kwestii oferty oszczędnościowej mBank nie ma się czym szczególnie pochwalić. Właściciele eKonta standard mogą założyć np. eKonto oszczędnościowe, ale oprocentowanie tego rachunku jest bardzo niskie. Podobnie nieatrakcyjne jest oprocentowanie lokat.

Osoby, które muszą lub chcą korzystać z pomocy placówek bankowych, nie będą zadowolone z opłat, jakie będą musiały z tego tytułu ponieść.

Stosunkowo drogie są także płatności zagraniczne. Każda wypłata z bankomatu za granicą to koszt aż 10 zł, a do tego należy liczyć się z prowizją za przewalutowanie w wysokości 5,9% (zdecydowanie lepiej jest płacić kartą wielowalutową, jednak wiąże się to z posiadaniem odpowiednich rachunków walutowych).

Podsumowanie

mBank stawia na nowoczesność i stara się nadążać za nowinkami technologicznymi. eKonto było zresztą pierwszym rachunkiem na rynku, w którym do minimum ograniczono czynności wymagające wizyty klienta w oddziale banku. Pod tym względem na przestrzeni lat nic się nie zmieniło i widać, że eKonto nadal trzyma poziom jednego z najnowocześniejszych rachunków osobistych.

eKonto standard można polecić wielu klientom. Zadowolone z rachunku będą na pewno osoby szukające najnowszych i sprawdzonych rozwiązań technologicznych, lubiące korzystać z aplikacji mobilnych i wielu różnych form płatności (przede wszystkim telefonem).

Co jednak najważniejsze, eKonto standard to darmowy rachunek bez wymogu comiesięcznych wpłat. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom i szeregu dodatkowych usług Twoje codzienne bankowanie stanie się i proste, i wygodne, i przede wszystkim – tanie. Choć eKonto skończy niedługo 20 lat, pozostaje świeżą i atrakcyjną ofertą.

Przydatne dokumenty

Komentarze i opinie

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy