Wróć

Oferta została wycofana. Sprawdź inne produkty od: Alior Bank.

Konto Wyższej Jakości w Alior Banku - Recenzja

Analiza produktowa

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Pokaż więcej

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych

147 publikacji 4520 komentarzy

Na Moneteo.com zajmuje się tematami oszczędnościowymi i walutowymi, skupiając się na kontach oszczędnościowych i walutowych oraz lokatach terminowych. Obserwuje rynek, dbając przy tym o aktualność danych. Do jej zawodowych zadań należy także kontakt z Czytelnikami.

Alior Bank wprowadził do swojej oferty wyjątkowy rachunek – Konto Wyższej Jakości. Nazwa mówi sama za siebie – konto jest naprawdę atrakcyjne i, co najważniejsze, całkowicie bezpłatne. Wystarczą miesięczne wpływy w wysokości 2500 zł lub alternatywnie dokonanie transakcji kartą na przynajmniej 700 zł, aby nie płacić za prowadzenie konta. Dodatkowo bank gwarantuje stabilność opłat przez pierwsze 5 lat.

Spis treści

W naszej analizie sprawdzimy, jak wyglądają opłaty za podstawowe operacje bankowe dla Konta Wyższej Jakości. Przyjrzymy się także dodatkowym usługom, jakie oferuje ten rachunek i porównamy go z popularnym Kontem Rozsądnym.

Podstawowe parametry Konta Wyższej Jakości

Kiedy mamy do czynienia z kontami osobistymi i chcemy je porównać, myślimy przede wszystkim o podstawowych opłatach za prowadzenie rachunku, kartę debetową czy przelewy krajowe. Poniżej przedstawiamy, jak wyglądają te koszty dla rachunku Konto Wyższej Jakości:

Konto
0 zł / 12 zł
Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

0 zł / 12 zł


opłaty unikniesz jeżeli:

 • zapewnisz jednorazowy miesięczny wpływ na konto w wysokości min. 2500 zł lub
 • dokonasz transakcji kartą na łączną kwotę min. 700 zł
Karta
0 zł
Bankomaty
0 zł
Bankomaty 0 zł

0 zł

Przelew internetowy
0 zł
Pokaż szczegóły
Konto
Przeznaczenie konta

konto uniwersalne dla osób powyżej 18. r.ż.

Oprocentowanie rachunku

0%

Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

0 zł / 12 zł

Możliwość uniknięcia opłaty za prowadzenie rachunku

opłaty unikniesz jeżeli:

 • zapewnisz jednorazowy miesięczny wpływ na konto w wysokości min. 2500 zł lub
 • dokonasz transakcji kartą na łączną kwotę min. 700 zł
Karta
Typy kart płatniczych

 Debit MasterCard PayPass

Funkcjonalność karty
 • płatności zbliżeniowe
 • płatności internetowe
 • cashback
 • ubezpieczenie przed nieuprawnionym użyciem
Opłata za wydanie karty

0 zł

Miesięczna opłata za kartę

0 zł

Bankomaty i operacje gotówkowe
Wypłata z bankomatów w Polsce

0 zł

Wypłata z bankomatów za granicą

0 zł

Przelewy
Zwykły przelew internetowy

0 zł

Przelew natychmiastowy

0 zł

Zlecenie stałe

0 zł

Polecenie zapłaty

0 zł

Koszt przelewu SEPA

0 zł (spread na EUR ok. 8,6%)

Usługi dodatkowe dla posiadaczy Konta Wyższej Jakości

Obecnie same koszty obsługi konta czy karty debetowej to nie wszystko. Banki elastycznie reagują na zmiany zachodzące w sektorze finansowym, dlatego klienci coraz częściej zwracają uwagę na wartości dodane do rachunku osobistego. Poniżej prezentujemy usługi dostępne dla użytkowników nowego rachunku w Alior Banku:​

 • Konto oszczędnościowe – bank w ramach promocji oferuje nowym klientom podwyższone oprocentowanie tego rachunku, które wynosi 2,00% w skali roku przez pierwsze 3 miesiące, a potem jest równe stawce WIBID1M minus 0,1 p.p. Do konta oszczędnościowego możesz zamówić płaską kartę MasterCard Debit (bez funkcji zbliżeniowej);
  • dla klientów, którzy złożyli skutecznie wniosek o świadczenie wychowawcze (Wniosek Rodzina 500+) za pośrednictwem systemu bankowości internetowej Alior Banku, oprocentowanie konta oszczędnościowego wynosi 2,50% w skali roku dla kwot do 6 tys. zł przez 12 miesięcy;
 • Konto lokacyjne - na rachunku tym możesz zyskać oprocentowanie 2,5% w skali roku przez 4 miesiące w promocji, jeżeli zdeponujesz na nim nowe środki do kwoty 100 tys. zł. Nowe środki ustalane są wg salda z dnia 1 sierpnia 2017 r. Oprocentowanie kwot powyżej 100 tys. zł uzależnione jest od stawki WIBID 1M (obecnie wynosi ona ok. 0,96%). Choć możesz posiadać wyłącznie jedno Konto lokacyjne, po zakończeniu okresu promocji możesz swobodnie zawrzeć umowę umowę o kolejny taki rachunek (spełniając przy tym warunek nowych środków).
 • Android Pay - płatności Google dostępne dla osób posiadających smartfon z systemem operacyjnym Android.
 • BLIK - system płatności umożliwiający transakcje w sklepach stacjonarnych i internetowych, przelewy między użytkownikami oraz wypłaty z bankomatów.
 • Program Rekomendacyjny - za skuteczne polecenie konta (ale również innych produktów banku, np. kredytu) bank przyznaje premię w wysokości 60 zł. Warunkiem jest otwarcie nowego konta z polecenia w ciągu 30 dni od złożenia wniosku i wykonanie przez nowego klienta w ciągu 60 dni od założenia konta przynajmniej jednej transakcji kartą. Osoba otwierająca konto nie może być już klientem Alior Banku;
 • program rabatowy Mapa Okazji – w aplikacji mobilnej lub poprzez stronę internetową możesz sprawdzić, gdzie w Twojej okolicy uzyskasz zniżki, płacąc kartą do Konta Wyższej Jakości. Usługa wykorzystuje geolokalizację, dlatego wystarczy włączyć GPS w telefonie, a program sam określi, gdzie się znajdujesz i wyświetli dostępne rabaty.
 • usługa iKASA – pozwala ona na płatności mobilne w sklepach Biedronka;
 • nowoczesna aplikacja mobilna.

Konto Wyższej Jakości a Konto Rozsądne

Nowy rachunek w Alior Banku może z powodzeniem konkurować z popularnym Kontem Rozsądnym. Poniższa tabela prezentuje różnice między tymi kontami.

Różnice między Kontem Wyższej Jakości a Kontem Rozsądnym
Konto Wyższej Jakości Konto Rozsądne
Opłata za prowadzenie rachunku 12 zł 8 zł
Możliwość uniknięcia opłaty za prowadzenie rachunku zapewnienie jednorazowego miesięcznego wpływu na konto w wysokości min. 2500 zł lub dokonanie transakcji kartą na przynajmniej 700 zł wpływ na rachunek wynagrodzenia lub świadczenia z tytułu renty, emerytury lub stypendium
Miesięczna opłata za kartę debetową 0 zł 13 zł
Możliwość uniknięcia opłaty za kartę karta jest bezpłatna jeśli na konto wpływa wynagrodzenie (lub renta, emerytura bądź stypendium) opłata za kartę wyniesie 5 zł
Wypłaty z bankomatów bezpłatne wypłaty z bankomatów w kraju jeśli na konto wpływa wynagrodzenie (lub renta, emerytura bądź stypendium), wszystkie bankomaty w kraju są bezpłatne
opracowanie własne

Powyższe porównanie wyraźnie pokazuje, że oba rachunki mają swoje mocne i słabe strony. W przypadku Konta Rozsądnego łatwiej jest uniknąć opłaty za prowadzenie rachunku i obniżyć miesięczny koszt karty debetowej. Z kolei Konto Wyższej Jakości wymaga spełnienia bardziej rygorystycznych warunków, ale w zamian oferuje absolutny brak kosztów. Konto Rozsądne posiada jednak sporą przewagę – moneyback w wysokości 1,5% wydatków w sklepach spożywczych (odpowiednio wysokie wydatki mogą zrekompensować opłatę za kartę debetową). Trudno obiektywnie ocenić, które konto jest lepsze, ponieważ zależy to od indywidualnych potrzeb każdego klienta, dlatego jeśli interesuje Cię któryś z powyższych rachunków, sprawdź, jakie korzyści może Ci przynieść. Konto Rozsądne dokładnie opisaliśmy pod tym adresem.

Konto Wyższej Jakości okiem redakcji

Alior Bank daje się poznać klientom z coraz lepszej strony: BLIK, Android Pay, program rabatowy, moneyback (w przypadku Konta Rozsądnego) – wszystkie te usługi to cenna wartość dodana do rachunku osobistego. Konto Wyższej Jakości to z pewnością wyjątkowy przypadek wśród innych rachunków dla klientów indywidualnych. Alior Bank słusznie chwali się, że konto jest darmowe – w taryfie opłat i prowizji nie znajdziemy żadnej opłaty za ten rachunek i to z gwarancją, że przez 5 lat te opłaty się nie zmienią. Jest jednak jeden warunek: miesięczne wpływy w wysokości przynajmniej 2500 zł lub transakcje kartą na min. 700 zł. Spełnienie jednego z tych wymagań pozwoli nam uniknąć dość wysokiego kosztu prowadzenia konta (12 zł).

Powyższe regulacje sprawiają, że Konto Wyższej Jakości przeznaczone jest przede wszystkim dla osób, których dochody są na średnim poziomie. Warunki umożliwiające bezpłatne prowadzenie konta mogą być trudne do spełnienia dla niektórych klientów, jeśli jednak Konto Wyższej Jakości spełnia Twoje oczekiwania, nie wahaj się i już teraz złóż wniosek o rachunek, by móc cieszyć się brakiem opłat i nowoczesnymi usługami.

Przydatne dokumenty
Najczęściej zadawane pytania

Czy wpływ 2500 zł musi "leżeć" na koncie, czy środki można przelewać bądź wypłacić tego samego dnia, by nie ponosić opłaty za prowadzenie konta?

Oferta Konta Wyższej Jakości nie wspomina o konieczności przechowywania tej kwoty na rachunku. Radzimy jednak, aby ewentualna wypłata/przelew nastąpiły następnego dnia, aby bank mógł odnotować ten wpływ i zwolnić Panią z opłaty za konto.

Chciałbym założyć Konto Wyższej Jakości wspólnie z żoną, rachunek byłby zasilany miesięcznie dwoma przelewami: 2100 + 1800 = 3900 zł. Czy tym samym zostanie spełniony warunek uniknięcia opłaty za prowadzenie rachunku?

Niestety – nie. Aby uzyskać zwolnienie z opłaty za prowadzenie konta przynajmniej jeden jednorazowy przelew musi wynosić min. 2500 zł – tak więc jeśli zasilimy rachunek kilkoma mniejszymi przelewami, które łącznie dadzą tę kwotę (albo nawet ją przewyższą), bank i tak pobierze od nas prowizję.

Komentarze i opinie

(5)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
M
Majkel
Gość

Miało być 5 lat gwarancji. A ja póki co mam już prawie 8 lat spokoju od opłat bankowych. Darmowe przelewy natychmiastowe - dla mnie bajka. Ciekawe kiedy to przykrócą...

Odpowiedz

P
Piotr
Gość

Najlepsze konto na rynku... szkoda ze już go nie ma...

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Piotr

Tak, ten rachunek był prawdziwym rynkowym rodzynkiem :)

Odpowiedz

P
Piotr
Gość
@Aldona Derdziak

Posiadam go i tylko martwię się żeby go nie odebrali

Odpowiedz

A
Adam
Gość
@Piotr

Ja i mój teść też mamy ten rachunek. Najlepszy rachunek z moich wielu (a mam ich całkiem sporo - lubię testować banki )

Odpowiedz